Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pojenie bydła na pastwisku

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 17 maj 2009 - 11:49

Pojenie bydła na pastwisku Jeśli beczkę da cie szczelnie zamknąć po nalaniu wody to nie trzeba żadnych spłuczek montować żeby wodę nalewało. Wystarczy zamontować wąż lub rurkę której koniec będzie na takiej wysokości na jakiej ma być poziom wody w wannie (lub innym zbiorniku którego majo pić). gdy krowa pije to wody ubywa i koniec węża wynurza się z wody, łapie powietrze które dostaje się do beczki i wylewa się trochę wody. Na takiej zasadzie działają poidła dla kurczaków.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pojenie bydła na pastwisku Dzisiaj, 21:54
  •  

#22 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 17 maj 2009 - 12:16

Pojenie bydła na pastwisku U nas mamy koło domu około 8ha pastwisk. Niestety część jest oddalona coś o około 1km od domu, na te pastwiska dowozimy wodę ponad 20 sztuką beczką 1000l i od godziny 8 do 11 nie ma już tej wody, a krowy pasą się do około 17, więc wtedy muszą ten kilometr przejść pod dom, żeby się napić. Woda z beczki wylewana jest do starej wanny z łazienki. Ciągłe napełniania i dowożenie tej beczki na pastwisko jest uciążliwe. Ale innego wyjścia narazie nie ma. A co do wody z wodociągu to pomyśl o wykopaniu studni głębinowej, na pewno po paru latach się zwróci taka inwestycja.

#23 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 17 maj 2009 - 12:33

Pojenie bydła na pastwisku Ja mam o tyle dobrze że pastwisko mam oddalone od domu około 2,5km i akurat płynie tam rzeka woda co prawda nie jest za czysta i w sezonie letnim jest jej mało ale krowy tam poje albo biorę wodę wiaderkiem albo po prostu wganiam je tam. Jeżeli nie ma wody to biorę ciągnik z klatką wstawiam beczki i nalewam i wiozę na pastwisko innego wyjście chyba nie mam. Drugie pastwisko mam 300m od domu to krowy się zgania żeby napoić.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#24 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 17 maj 2009 - 12:46

Pojenie bydła na pastwisku Sąsiad maił kiedyś taki patent. Też źródło na torfowej łące.
Najpierw obkopał je tak ze mógł wylać w ziemi krąg o średnicy ok 1,5 m i mniej więcej tyle wpuszczony w ziemie. Na to była nałożona pokrywa, szczelnie do kręgu przylepiona. W pokrywie otwór w który też szczelnie włożył pionowo rurę (na oko ok 20 cm średnicy) wystającą ok 170 cm nad ziemię. Od niej, z niewielkim spadem, odchodziła węższa rurka do zbiornika stającego kawałek dalej (jakaś stara wanna) . Efekt był taki że ciśnienie wody podnosiło jej poziom na tyle wysoko że uchodziła tą węższą rurką do zbiornika nieopodal. A i w tej wannie był zawór pływakowy. Miało to na celu nie dopuszczenie do przelewania się wody i powstawanie błota przy wodopoju. Gdy zawór był zamknięty nadmiar wody z źródła przelewał się wierzchem przez rurę 20 która była otwarta z góry.
No ale że kilka lat temu źródło zaniemogło więc teraz beczką wozi.
A co do beczki, to jakakolwiek o pojemności 2-3 m^3 (albo więcej jak masz) z założonymi dwoma poidłami i też się da.
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 17 maj 2009 - 13:53

Pojenie bydła na pastwisku No parę godzin mnie nie było i posty się wysypały ;)-co do ostatniego pomysłu to niestety nie jest to u mnie studnia artezyjska :D,a z beczką pomysły są ok. tyle że beczkę to ja mam (1600 l) i nie jest to też takie całkiem fajne rozwiązanie-tak jak parę postów powyżej pisałem.
Zostają chyba dwa warianty-albo pompa spalinowa albo elektryczna+generatorek (rozwiązanie też niegłupie bo taki przenośny generatorek może się tu i ówdzie przydać)

#26 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 08 lipiec 2009 - 23:12

Pojenie bydła na pastwisku Ja mam niedaleko od kranu do łąki bo z 60 metrów ale w tym roku kupiliśmy beczkę 1000l i nalana starcza na 2 dni. Wylewamy do wanny z łazienki i jest spokój. W tamtym roku woda była doprowadzana wężem ale przy wannie zrobiło się błoto że do końca roku nic tam nie rosło a teraz rozrzutnik podciągnie się dalej i nic nie jest zdeptane a ciągnik w lato i tak zapala się co najmniej raz na 2 dni chociażby żeby przywieść sianokiszonkę.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#27 Share bieniek_88

bieniek_88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, survival.

Napisany 27 lipiec 2015 - 21:42

Pojenie bydła na pastwisku Odświeżam

Korzysta ktoś z takiego systemu do pojenia bydła? Opłaca się kupić, czy nie warto się w to bawić? Jak myślicie?

http://otomoto.pl/of...y-ID15HBMl.html

Edytowany przez bieniek_88, 27 lipiec 2015 - 21:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share rolnik90_01

rolnik90_01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 20 wrzesień 2015 - 17:21

Pojenie bydła na pastwisku

-z gatunku SF-wiatraczek lub kolektor słoneczny +pompka (bliskie SF akumulator zamiast w/w)

Żadne SF. Wszak to najbardziej charakterystyczny element westernów. Więc amerykanie mieli takie już za czasów Doktor Quinn. 

tutaj facet podobno coś skonstruował