Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pojenie bydła na pastwisku

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 17 maj 2009 - 08:02

Pojenie bydła na pastwisku Witam-niedługo będę wypędzał bydło na pastwisko-jak wiadomo muszę je poić-do tej pory do pojenia służyła pompa typu "twoja-moja" ;) (mam źródełko z fajną wodą), a na bardziej odległe pastwiskach dowożę wodę beczką - jako że pojenie zabiera sporo czasu (pompa niestety nie jest zbyt wydajna) chciałbym to jakoś usprawnić-niestety w grę nie wchodzi podciągnięcie prądu :D-więc co ?Woda ma być dla jakichś 30 sztuk. Wszelkie pomysły mile widziane.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pojenie bydła na pastwisku Dzisiaj, 10:16
  •  

#2 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 maj 2009 - 08:08

Pojenie bydła na pastwisku Jak daleko masz te pastwiska i czy przecina drogę na te pastwiska jakaś droga czy coś, wypasasz kwateroweo? U mnie mają 7ha i chodzą gdzie chcą jak chcą pić to sobie przychodzą pod stodołę i tyle odkręcony jest delikatnie kran (podobno wodociąg wolniej bije jak tylko kapie z kranu) i 24/24 cieniutka strużka cieknie do skrzyni aluminiowej 1500l z byłej zlewni mleka a nisko stoją stare wanny, jak w wannach nic nie ma otwieram zawór i w moment wanny są pełne a duża skrzynia cąły czas się uzupełnia ;), proponował bym Tobie jakiś długi cieniutki szlauf jeśli da się podciągnąć tak żeby nie przeszkadzał i ktoś go nie zwinął

#3 Share fdt309ci

fdt309ci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 17 maj 2009 - 08:12

Pojenie bydła na pastwisku Kup jakieś większe poidło łąkowe i dowoź raz na dzień beczke wody i spoójk ;)

To jest fajne poidło http://rolstal.pl/Hodowla-bydła/Poidła

#4 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 17 maj 2009 - 08:15

Pojenie bydła na pastwisku Pastwisko mam blisko-tyle że niestety po drodze jest działka sąsiada-tak że żaden wąż ani prąd nie wchodzi w rachubę-dobrze że przynajmniej pastucha dał przeprowadzić-ale na więcej nie ma co liczyć ."
"Kup jakieś większe poidło łąkowe i dowoź raz na dzień beczke wody i spoójk "-sęk w tym że to nie jest spokój-bo trzeba:
-podczepić beczkę
-nalać wodę (jeżeli z wodociągu to zapłacić)
-zawieźć wodę
-wylać ją
-przyjechać
-odczepić beczkę
-a teraz zsumuj czas potrzebny na te wszystkie czynności

#5 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 maj 2009 - 08:18

Pojenie bydła na pastwisku Udobruchaj sąsiada, wpadnij do niego z 0,5l może da się przekonać, a wystarczy naprawde cienutki szlaufik jakoś po ziemi puścić czy podiwesić wysoko razem z pastuchem, żeby tylko strużka wody ciekła i jakiś zbiornik 1000l z zaworem i wanna nisko

#6 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 17 maj 2009 - 08:19

Pojenie bydła na pastwisku Więc pozostaje Ci chyba tylko dowożenie beczką wody

#7 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 17 maj 2009 - 08:22

Pojenie bydła na pastwisku U mnie jest 5 krów na patwisku i dowoze im wode takim wozkiem nie wiem jak to sie nazywa ale my to nazywamy "baniok" ;) wejdzie do niego ze 100 litrów wody i jak jest upal to sie wozi i po 4 razy dziennie
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#8 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 17 maj 2009 - 08:24

Pojenie bydła na pastwisku Wykop sadzwke, w okolicy kazdy ma sadzawke i tak poi bydło!

#9 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 17 maj 2009 - 08:25

Udobruchaj sąsiada, wpadnij do niego z 0,5l może da się przekonać, a wystarczy naprawde cienutki szlaufik jakoś po ziemi puścić czy podiwesić wysoko razem z pastuchem, żeby tylko strużka wody ciekła i jakiś zbiornik 1000l z zaworem i wanna nisko

To jest sąsiad z gatunku "Kompletus Niedogadandus" ;)
@qazi-myślałem już o :
-pompie pastwiskowej (nie wiem jak się sprawuje w rzeczywistości a nie w reklamach)
-pompie spalinowej (możliwość dewastacji -no i jest Made in China)
-z gatunku SF-wiatraczek lub kolektor słoneczny +pompka (bliskie SF akumulator zamiast w/w)
@kuki-sadzawka odpada-teren dookoła źródełka to torf-krówki po szyję się unurzają w błocie

#10 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 17 maj 2009 - 08:27

Pojenie bydła na pastwisku A skąd wodę byś czerpał do pojenia??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 17 maj 2009 - 08:34

Pojenie bydła na pastwisku No napisałem-ze źródełka-bardzo wydajne jest-zaatakowałem je kiedyś ;) Joskinem-owszem zdążyłem wypompować je zanim naszła nowa woda ale to tylko dlatego że Joskin szybko pompuje.Woda z tego źródełka wędruje potem do rowu melioracyjnego. Dookoła jest torf-tak że jak powyżej napisałem sadzawka odpada-nad źródełkiem mam przerzuconą kładkę, źródełko obudowałem kręgami, na kręgach postawioną mam pompę i w odległości paru metrów po obu stronach rowu stoją zbiorniki na wodę do których szlauchem pompuję wodę.

Edytowany przez andrzej2110, 17 maj 2009 - 09:03.
cytowanie posta wyżej

#12 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 17 maj 2009 - 08:52

Pojenie bydła na pastwisku A nie myślałeś o pompie do ciągnika

#13 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 17 maj 2009 - 09:01

Pojenie bydła na pastwisku Myślałem,myślałem tyle że trzeba ciągnikiem jeździć każdego dnia (nie należę do fanów jazdy ciągnikiem ;))-no i chodzi o to żeby to urządzenie mógł obsłużyć każdy-a nie tylko ja czy mój Starszy

#14 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 17 maj 2009 - 09:07

Pojenie bydła na pastwisku Wykop kanałek w takim miejscu gdzie nie będzie błota i krowy nie będą tonąc po szyje. Wodę pociągniesz z tego źródełka. W okolicach źródełka załóż wąż melioracyjny a dalej normalny pełny. Wszystko zakopiesz w ziemi. Woda ze źródełka będzie napływać do kanału.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#15 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 17 maj 2009 - 09:12

Pojenie bydła na pastwisku Słuchaj kolego szanowny moderatorze Andrzeju-gdzieś Ty znalazł cytowanie poprzedniego posta ?-przypominam że kiedyś też znalazłeś u mnie ponoć ortografa !-i też jakoś nie mogłeś go znaleźć-masz u mnie ostrzeżenie szanowny moderatorze za nadgorliwość.
PS.Pewnie teraz drugie ostrzeżenie za pisanie nie w temacie ? ;)
PS 2.Pomysł niegłupi-i wart rozważenia.

http://www.agrofoto....&...st&p=350811 tu był zacytowany post @gazi andrzej2110

Edytowany przez andrzej2110, 17 maj 2009 - 09:39.

#16 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 17 maj 2009 - 10:29

U mnie jest 5 krów na patwisku i dowoze im wode takim wozkiem nie wiem jak to sie nazywa ale my to nazywamy "baniok" ;) wejdzie do niego ze 100 litrów wody i jak jest upal to sie wozi i po 4 razy dziennie

co jak co ale 4razy wozić po 100l to można kupić większą beczkę i przywozić raz na 2dni

@jaro , a jak w tamtym roku sobie radziłeś?
AF - to Jest To:)

#17 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 17 maj 2009 - 10:38

Pojenie bydła na pastwisku Radziłem sobie za pomocą pompy ręcznej.
@Andrzej-dalej za cholerę nie mogę znaleźć miejsca w którym cytowałem poprzedni post-chyba że odpowiedź na post traktujesz jako cytowanie poprzedniego...

Teraz już tego nie ma bo już poprawiłem. andrzej2110

Edytowany przez andrzej2110, 17 maj 2009 - 11:08.

#18 Share dfagroplus60dt

dfagroplus60dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 17 maj 2009 - 11:29

Pojenie bydła na pastwisku Mój sąsiad ma 20 krów i 1x na dzień wozi im 100l, krówki zaraz wypiją i jedzie sobie do domu!!! U mnie zaś jest taka sytuacja. Mam 20 sztuk i kupiłem sobie beczkę mleczarską (od tir-a) 5000l. W środku naprawdę są 2 beczki 2800l i 2200l. Mniejszą sprzedałem, a do większej zamontowałem wannę ze (UWAGA) spłuczką od kibla która stale reguluje dopływ wody. Woda dojdzie do pewnej wysokości i dzięki spłuczce zatrzyma się. Krówki sobie piją a ja siedzę w domku i piwko pije. Wydatek jest niemały, ale wygoda większa
;)

#19 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 17 maj 2009 - 11:42

Pojenie bydła na pastwisku Jak ja miałem bydło na pastwisku to codziennie rano zaciągałem taki kwadratowy zbiornik o pojemności 1000l. i miałem do niego zamontowane poidło tylko one było rozwiercone w srodku zeby lepiej leciało, i powiem szczerze ze egzamin zdawało chodź jak już było mało wody to ciśnienie spadało ale i tak piły,

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share damian1992

damian1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, fotografia

Napisany 17 maj 2009 - 11:46

Pojenie bydła na pastwisku Ja jak kiedyś wypuszczałem 20 krów na pastwisko to woziłem pełną beczkę [2 000L] wody starczało to na 2 dni, następnie wodę wylewałem w poidła, które stały na polu.
Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.