Skocz do zawartości

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł.

161 odpowiedzi na ten temat

#141 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 28 grudzień 2011 - 14:33

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. robert weź pod uwage jedno!
zakup body to dopiero początek.
później bedzie trzeba inny obiektyw, filterek, lampkę, duperelki jakieś i kasa idzie jak w wode.
moje body nowe kosztowało ok 2200-2500 nie pamietam dokładnie, dziś gdyby spojrzeć na wszystko co mam z kategorii foto to wg cen nowego sprzetu to bedzie tego pod 20tysiecy a i tak jeszcze bardzo dużo rzeczy mi brakuje.
Siostra chciała bardzo aparat, koniecznie lustro.
Na prezent slubny kupiłem jej kompakt za 1800.
Po 3 miesiacach używania bardzo go sobie chwali i robi swietne zdjęcia, a ja np na Agritechnice wziałem jej aparat a nie swój :P

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. Dzisiaj, 05:33
  •  

#142 Share fendtrisix

fendtrisix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 16:38

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. Oj tam nie jest tak źle ja mam zestaw tylko za 5 tyś i jakoś daje rade :), chociaż jeszcze ze 2 obiektywy i jakiś porządny statyw by się przydały, ale jestem w 100% pewny że nie zrobił bym takich zdjęć jakie robię w obecnej chwili bez lustra.

#143 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 16:43

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. http://allegro.pl/ap...2018267478.html
Mówisz Jacek o czymś takim?

Obiektyw 18-50 powinien mi chyba wystarczyć póki co? Właściwie w jakim celu zmienia się obiektywy, chodzi tylko o zoom? Nie planuje robić fotek krajobrazów czy jakichś daleko ustawionych punktów.

Szczerze to im więcej przeglądam to tym mniej wiem, traktor szybciej bym wybrał :lol:

#144 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 17:29

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. tak siostra ma tego typu zabawkę

obiektywy - hmm można wszystko ciągnąć na spacerzoomie czyli jakimś amatorskim obiektywie o ogniskowej 20-100 ze zmiennym swiatłem o kiepskich parametrach jakości orazu.
można jechać na krótszym zakresie ogniskowej - tzw zooma ale za to miec duzo lepsze paramtery optyczne.
ja mam teraz 2 obiektywy 24-105 i 70-200. przydałbym mi się jakiś szeroki 10-20, jakas stałka 50 o porzadnym swietle np 1.4.
do tego jeszcze statywy, lampki itp

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#145 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 18:05

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. Robert-jeśli możesz to spróbuj zainwestować w stałkę (bo porządny zoom to naprawdę spooory wydatek-podobnie zresztą jak porządna stałka :D )-ja mam dwa zoomy 16-85 i 70-300 ale najbardziej jednak podobają mi się zdjęcia z najtańszej stałki-w moim przypadku jest to 50 1.8-nawet @yacenty przyzna że w tej kategorii cenowej nie ma lepszej-niestety body Nikona do tanich nie należy...

#146 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 28 grudzień 2011 - 18:26

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 15 grudzień 2012 - 12:02.

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

#147 Share fendtrisix

fendtrisix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 18:26

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. Ja nie jestem przekonany co do tego że na początek lepiej kupić stałke, tym bardziej przy budżecie 2 tyś. Jeszcze do Canona to jest tam w jakiś sposób realne bo 50 1.8 kosztuje w granicach 400 zł, ale przy nikonie trzeba liczyć już obiektyw z silnikiem czyli 50'tka będzie kosztować 800 zł. Pozostaje jeszcze pytanie czy nie lepiej najpierw kupić tani kitowy zoom i sprawdzić czego tak na prawdę nam potrzeba ?

#148 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 18:43

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. Ja mówiłem o "starym" 50 1.8 (bez silnika)-a on kosztował 400-500 zł.No fakt-wtedy traci sens body bez "śrubokręta"-mea culpa :( .

#149 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 28 grudzień 2011 - 18:50

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 15 grudzień 2012 - 12:02.

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

#150 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 19:07

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. pentax jest świetnym body - sam zaczynałem od K10D ale pozbyłem się go szybciej niż go kupiłem - czemu? brakowało mi akcesoriów, alternatywnych obiektywów, lamp itp. radze mocno przemysleć wybór systemu.
Kupiłem system, którego używam tylko dlatego ze mam kuzyna który jest fotografem i od niego pożyczam co chwila jakieś elementy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 19:20

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. No tak-na dobrą sprawę na rynku liczą się (na chwilę obecną) dwa systemy C i N a dyskutowanie o wyższości jednego systemu nad drugim to jak dyskutowanie o wyzszości Świąt etc.-no chyba że chodzi o lampy błyskowe-tutaj raczej każdy uczciwie przyzna że te w N są lepsze (pożyczałem dla właściciela zakładu fotograficznego swego D 300+SB 700 i powiedział że żeby nie obsługa :D to zmieniłby system właśnie ze względu na lampy).

#152 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 19:22

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. nie znam lamp z N ale wiem ze na swoim 580EXII mogę zrobić wszystko, zwłaszcza ze mam 4 takie lampy i system do radiowego ich wyzwalania :P

#153 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 19:27

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. Z pewnością -ale coś w tym co powiedział musi być bo przecież on tez posiada masę tych zabawek :D (no chyba że chciał zrobić mi przyjemność :D ).

#154 Share 10fanta

10fanta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 12:22

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. Może Canon 1100D ? Ja jestem zdania że najlepiej jest wykorzystać w 100% to co mamy. Ja na wiosnę ubiegłego już roku, szukałem czegoś do 2 tysi. Miało być lustro, jest kompakt. Nie żałuje kupiłem Canona sx30is daje naprawdę duuuuużo możliwości jak dla początkującego fotografa takiego jak ja. Mamy świetny zoom 35x, świetne filmy, w trybie ręcznym regulacja wszystkiego co możliwe jest dla nas dostępne( czasy od 15s do 1/3200, i migawka od f2,7 do f8.0). Możemy bawić się tym aparat jeszcze lepiej niż lustrzanką, oczywiście fakt nie mamy kluczowych zabawek takich jak głębia ostrości czy dużej szybkości wykonywania ujęć ale za to mamy świetny zoom 35x przy fotografii makro z obiektywem zamontowanym ( ja używam starego zenitowskiego) odwrotnie robi się konkretny snajperek ;) Także polecam, nie będziesz musiał wchodzić z pieniędzmi w obiektywy których ceny są kosmiczne, a będziesz mógł nauczyć się robić dobre zdjęcia nie koniecznie wydając dużo... W dodatku mamy dostępne wszelkiego rodzaju akcesoria filtry, dodatkowe lampy, osłonki przeciwsłoneczne...

#155 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 15:44

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. Troszeczkę rozszerzyłem kwotę zakupu i dziś przywiozłem aparat Canon Eos 550D z 18-55 oraz kartą 16GB i torbą. Zamknąłem się w kwocie 2650,- Póki co studiuje instrukcje :D

#156 Share manna

manna

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 12:53

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. Moim zdaniem lepiej zainwestować trochę na początku i kupić lustrzankę, to lepszy a nie wiele droższy sprzęt cyfrowy. Potem można dokupić do tego lepsze szkła , statyw i zaczynasz budować profesjonalny zestaw! Polecam sony http://www.e-fotojok...ty-cyfrowe/sony kupisz coś za 2 tyś. I będziesz jeszcze miał 500 na kilka kart, statyw i inne gadżety.

#157 Share pawlis804wd

pawlis804wd

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 13:27

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. Ja właśnie jestem na kupnie jakiegoś aparatu cyfrowego, najlepiej lustrzanki, tylko ze do 1000zł. Co mi polecacie i co myślicie o tym http://allegro.pl/no...2077142738.html Na co mam najbardziej zwracać uwagę przy zakupie, które parametry są najważniejsze?
A i jeszcze co myślicie o tej firmie aparatów FUJIFILM bo według mnie to chinszczyzną zalatuje :P

Edytowany przez pawlis804wd, 28 styczeń 2012 - 15:29.

#158 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 13:49

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. Tylko że to nie jest lustrzanka tylko kompaktowy superzoom bez wymiennej optyki

#159 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 28 styczeń 2012 - 14:33

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. Za 1tyś nie kupisz lustrzanki o dobrych parametrach. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share fendtrisix

fendtrisix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 18:11

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. No za 1 tyś nie ale już powiedzmy za 1300-1400 można poszaleć