Skocz do zawartości

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł.

161 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 30 grudzień 2010 - 20:00

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. A jakiego Nikona jeśli bym się zdecydował polecasz? Koszt to do 1500zł używany oczywiście. I jak z cenami obiektywów do Nikona droższe?
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. Dzisiaj, 17:35
  •  

#122 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 30 grudzień 2010 - 20:12

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. 1000d to najprsztszy z mozliwych EOSów - czy na pewno go chcesz?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#123 Share fendtrisix

fendtrisix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 20:42

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. Do 1500 to chyba jedynie D80 tylko one mają pewnie duży przebieg i najnowsza technologia to nie jest. Ostatnio widziałem też fajnego D90 na allegro, używany ale z bardzo małym przebiegiem (3-4 tyś) 1800zł za body. A tak wracając do D80 to ma jeden bardzo duży plus- ma AF w korpusie, w internecie jest dużo porównań D80-450D także poczytaj o zaletach i wadach N i C. Ceny obiektywów są praktycznie takie same jak w Canonie, jeśli chcesz tanich obiektywów to popatrz za alfą, Sony ma stabilizację w korpusie i pewnie dlatego sa tańsze. I jescze jedna sprawa 1000d jest napewno gorszy od N D80 i C 450D.

Edytowany przez fendtrisix, 30 grudzień 2010 - 20:43.

#124 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 21:10

1000d to najprsztszy z mozliwych EOSów - czy na pewno go chcesz?

Nie chce tylko pisze co mi proponowali :P Poszukam jeszcze jakiejś sensownej 450 Canona, a jeśli alfę to jaką? Widziałem że na allegro mało obiektywów do sonego niestety ;) Czy coś w tym stylu byłoby lepsze od canona? http://allegro.pl/in...1379575790.html i może jakiś link do dobrego obiektywu pasującego do alfy, bo ja nic sensownego raczej nie widziałem ;)
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#125 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 21:17

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. ej Panowie - nie porónujcie 2 zupełnie różnych klas aparatów ze sobą!!!
Nikos D80 to odpowiednik 40D, a 450D jest o klase niżej.

Co do Alfy i Pentaxa - te systemy nie mają zbyt wielu akcesoriów i obiektywów.
Dawid powtórze się - zobacz jaki sprzęt maja kumple - kup to co oni maja, nawet jesli będzie słabsze, droższe - będziesz mógł od nich coś pożyczać, czymś się wymieniać.

Tylko z tego powodu wybrałem Canona - nie patrzyłem na żadne porównania bo i tak Canon i Nikon to mega mega zbliżony do siebie sprzęt w odpowiednich pułapach cenowych

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#126 Share fendtrisix

fendtrisix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 21:20

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. Ja na alfie wogóle się nie znam, musiał byś pogadać z użytkownikiem @ wojtas1616, bo z tego co wiem to robi zdjęcia A230. Tylko ostrzegam że wtedy już całkiem nie będziesz wiedział co kupić.

Czytałem dużo tematów o N D80 i C 450D i niektórzy twierdzili że sa to równe sobie aparaty, osobiście uważam że Nikon jest nieco lepszy od Canona tylko przez to że ma AF w body

Edytowany przez fendtrisix, 04 styczeń 2011 - 20:02.

#127 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 21:26

ej Panowie - nie porónujcie 2 zupełnie różnych klas aparatów ze sobą!!!
Nikos D80 to odpowiednik 40D, a 450D jest o klase niżej.

Co do Alfy i Pentaxa - te systemy nie mają zbyt wielu akcesoriów i obiektywów.
Dawid powtórze się - zobacz jaki sprzęt maja kumple - kup to co oni maja, nawet jesli będzie słabsze, droższe - będziesz mógł od nich coś pożyczać, czymś się wymieniać.

Tylko z tego powodu wybrałem Canona - nie patrzyłem na żadne porównania bo i tak Canon i Nikon to mega mega zbliżony do siebie sprzęt w odpowiednich pułapach cenowych

I właśnie w tym cały problem że u mnie nie ma nikt luster, sporadycznie 2 alfy w standardzie ale to się na nich tak znają że za zwykłą cyfrówkę robią, ręcznego to oni chyba nigdy nie włączyli.... Do aparatu który kupie będe musiał wszystko sam kupić, do canona oglądałem kilka obiektywów nie jest tak tragicznie, bo szerokokąta 2.8 stałego kupie już za 400/500zł do krajobrazów akurat się sprawdzi, do innych rzeczy zostawie sobie kit. Niestety to lustro o którym mówiłem za 1400 zostało sprzedane, a szkoda ;) Raczej jakbym celował z własnych oględzin to jednak Canon, ale jeszcze pewien nie jestem...

#128 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 21:36

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. ja kupiłem najpierw obiektyw
później szukałem puszki
pomacałem 1000d i 50d i pobiegłem do innego sklepu po 40d ;)

#129 Share piotrus19

piotrus19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 16:06

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. Chcem kupić aparat cyfrowy do amatorskiego robienia zdjęć, tak aby dodać kilka od Siebie kolorów na Agrofoto. Mam do wydania 1200zł. Co byście polecali na dobry początek, proszę o dokładne typy,ciekawostki (potrzebny tryb filmowania HD)

Edytowany przez piotrus19, 04 styczeń 2011 - 16:06.

#130 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 16:07

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. a co aparat za 1200zł ma wspolnego z lustrzanką do 2tys?
nie ten temat poszukaj innego lub załóż nowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share piotrus19

piotrus19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 16:21

Witam,
Mam przyjemność zakomunikować, że temat wyboru aparatu znów powraca na tapetę. Dodany obrazek

Ogólnie zmieniła się kwota, jak również zmieniły się wymagania. Dodany obrazek Obecnie szukam małego czyt. kieszonkowego aparatu o bdb parametrach. Kwota, jaką mam zamiar przeznaczyć to równy tysiączek. Dodany obrazek Generalnie oczekuję dużego zooma min. 10x, optycznej stabilizacji obrazu, możliwości nagrywania filmów w HD, dużej matrycy powyżej 1/2,2 cala, szerokokątnego obiektywu poniżej 30mm, najlepiej aby miał tryby PASM.

Co możecie mi polecić?

Jakoś niektórzy pytali o aparaty cyfrowe i im było wolno.??

#132 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 05 grudzień 2011 - 21:38

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. Zakupiłem alfe 450, zobaczymy jak będzie. Widziałem ciekawe szkła 1.7 50mm od Minolty do alfy, i ono kosztuje do 400zł, co o nim sądzicie?

#133 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 13:42

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. Witam. Tak jak w temacie, szukam lustrzanki do 2 tys zł, chociaż wolałbym wydać 1600 zł. Co proponujecie Sony Alfę, Canona czy coś innego, szczerze to jestem zielony w temacie, każda podpowiedź będzie cenna.
Co myślicie o czymś takim? http://allegro.pl/ca...2021696227.html
Jaki dla niego to odpowiednik Sony Alpha?

#134 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 18:59

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. w takich pieniadzach to tylko dobry kompakt
proponuje coś klasy Canon G11 badz Canon SX30
Tego ostatniego używałem ostatnio - pożyczony od siostry i spisuje się całkiem fajnie a ma zooma od 24 do 800 :-)

#135 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 19:13

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. A nie lepiej nawet ten EOS+jakakolwiek stałka ?

Yacenty nie reflektujesz na 5D może ?

#136 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 19:37

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. czekam na mk3 :-)

#137 Share fendtrisix

fendtrisix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 20:51

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. Jeszcze takie pytanie, aparat musi być nowy czy może byc używany ?

#138 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 23:36

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. Może być używany ale z gwarancją. Na obiektywie na razie mi nie zależy, dokupię jak coś odłożę? Kompakt za 1600 zł? Już miałem kilka kompaktów i jak pobawiłem się teścia Soniaczem L 330 to cenka opada. Tylko lustro.

#139 Share fendtrisix

fendtrisix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 10:48

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. Chyba najciekawsza oferta jaką znalazłem: http://allegro.pl/su...2002765185.html , ewentualnie jeśli miało być coś tańszego to można poszukać Canona 450d, Z Nikon'a w cenie do 2 tyś to będzie chyba tylko D5000 i D3100, na Sony kompletnie się nie znam, także się nie wypowiadam. Rozpisywanie się na temat wyższości nikona nad canonem i na odwrót, to jest temat rzeka który do niczego nie prowadzi. Generalnie w obydwu systemach jest od groma obiektywów, także każdy znajdzie coś dla siebie, trochę bajerów napchali (odchylane wyświetlacze, filmy HD), obydwa systemy są praktycznie nie do zajechania (chociaż przy moich umiejętnościach jeden obiektyw poległ :) ).

Do tych modeli które wymieniem, można by jeszcze dorzucić Nikona D80, konstrukcja stara ale sprawdzona i nie zawodna. Aparat nie ma bajerów typu LV czy kręcenie filmów, ale jakość zdjęć i ergonomia jest rewelacyjna. Ciężko będzie znaleźć egzemplarz z gwarancją. A jużtaki całkiem najlepszy to był by chyba nikon D90 tylko nie ma szans zmieścić się w 2 tyś

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 11:20

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. Szczerze to podchodzi mi ten Canon 500D, 6 miesięczny za 600 zł niżej jak nówka, chyba wart jest ceny? Jeszcze tylko mała konsultacja z żoną.