Skocz do zawartości

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł.

161 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Wito

Wito

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 18:06

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. Możliwe też że miał na myśli korony czeskie ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. Dzisiaj, 03:32
  •  

#62 Share fendtrisix

fendtrisix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 19:35

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. Zazleży jaki obiektyw miał na myśli bo np. nikona 18-55 ze stabilizacją to może i by kupił za te pare set zł.

Co prawda to prawda . Lepiej kupić analogową i te kilka stów zainwestować w klisza Dodany obrazek Dodany obrazek

Obiektyw do analogowej lustrzanki też kosztuje .

#63 Share Wito

Wito

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 20:02

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. Wiem , wiem . Ale zamiast obiektywu można kupić klisza ;) (joke)

#64 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 20:10

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. obiektyw 18-55 jest kitowy jak sama nazwa wskazuje ;)
Ci bardziej doświadczeni mogą wam powiedzieć że body to dopiero 1/10 wydatków ;)

#65 Share fendtrisix

fendtrisix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 21:01

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. Może i jest "kitowy", ale od czegos trzeba zacząć Dodany obrazek, inna sprawa jest taka, że jak ktoś robi zdjęcia amatorsko to obiektywy za kilka tysięcy nie są mu potrzebne.

#66 Share luke371

luke371

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:Fotografia sprzętu rolniczego

Napisany 17 styczeń 2010 - 19:46

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. Jesli robi amatorsko to niech kupi sobie jakiś kompakt ala lustrzanka za 1000zł i lux :)

#67 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 17 styczeń 2010 - 22:58

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. w pełni się z tym zgadzam - jak nie jestes pewien co kupić to kup porządny kompakt. Ja już wpompowałem w sprzęt foto tyle, ze mógłbym kupić prosty ciagnik za to i dalej mi czegoś brakuje :) to sie chyba nigdy nie skończy :-)

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#68 Share Wito

Wito

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 23:59

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. Myśmy kupili zamiast lustrzanki kompakt :) A dokładnie Sony DSC-H50 . Wg. mnie aparat cud miód i malina :) Mieliśmy mały problem ze szumami , ale wystarczyło zmniejszyć czułość ISO i teraz git malina :) Ma bardzo dobry stabilizator nawet na maksymalnym zoomie (ma 15x ) robi dobre ostre zdjęcia , i co ważne wydobywa głębie koloru bez żadnych obróbek zdjęcia :)

Pozdrawiam

#69 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 styczeń 2010 - 01:11

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. Do mnie jakoś Sony nie przemawia, chyba, że kultowe R1 bądź też obecne HX1. Jednak wolę coś w stylu G11, G1, SX1. Szkoda, że PEN jest póki co drogi. Dodany obrazek

#70 Share keram7719

keram7719

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, komputery głównie sprzęt ale i trochę softu, innternet, sprzęt RTV, technika rolnicza, motoryzacja, majsterkowanie, gram czasami w siatkówkę i lubię ślizgać się na lodzie.

Napisany 18 styczeń 2010 - 21:48

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. No i stało się, popełniłem PENTAXA K200D (pomimo podpowiedzi yacentego na "nie"), o wyborze można dyskutować, ale postanowiłem na własnej skórze przekonać się :-)Parę słów dla czego... chciałem kupić nowego N D5000 + Nikkor 18-200VR ale jak pomacałem i popatrzyłem sobie przez wizjer to stwierdziłem, że nie chcę tej puszki, a na D90 mnie nie stać (choć przemknęła mi okazja koło nosa)... Postanowiłem kupić coś innego i wybór padł na Pentaxa, miał być K-x ale stwierdziłem, że na początki zabawy z lustrzankami starczy to, wybrałem K200D (uszczelnione body i udało mi się za dobre pieniądze kupić body+grip). Do tego dokupiłem sobie 18-55 i 50-200 (z serii WR - uszczelnione) - nówki (puszka, grip, 2 obiektywy zmieściłem się w 2k PLN) Dokupiłem jeszcze lampę 540 FGZ i odkurzyłem z zenita stałkę 50 2.8 i fotosnipera 300 ze światłem 4.0 zabawek sporo i do zabawy.
Na razie borykam się z BF (próbowałem to korygować w sofcie aparatu ale jest średnio) chyba odeślę cały komplet do serwisu celem ustawienia a przy okazji mała konserwacja sprzętu (puszka ma 10 klapnięć).
Jak na razie zostawiłem sobie F S9600 z lampą SB-28 jak już mam dość BF wracam do ulubionego fujika - jak już dogadam się z pentaxikiem to sprzedam fujika - chyba, że zostawię synkowi - robi całkiem fajne fotki jak na 4 latka :-)
Do mojej szklarni chcę jeszcze dokupić Sigmę 17-70 2.8 ale to jak będę miał pewność co do BF z moją puszką :-)
Co do wyboru czy ma to być puszka, kompakt czy C, N, S czy co kolwiek innego to trzeba pamiętać, że zdjęcia robi fotograf który zna swoje i aparatu ograniczenia :-) - ważne by to był ŚWIADOMY fotograf
No to się narobiło...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Wito

Wito

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 22:00

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. Widzę że muszę odstąpić od tematu , bo wkracza "czarna magia" :)

#72 Share fendtrisix

fendtrisix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 10:53

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. To życzymy miłej zabawy @keram7719. Dobrą cenę miałeś. Za body, dwa obiektywy i jeszcze grip 2 tyś. :lol:.

A tak przy okazji to nie wie ktoś może ile kosztował by Nikon D3000 z obiektywem 18-200 i ile trzeba by dać za Sony alfe 230 z obiektywem 18-200?

I jeszcze jedno czy stabilizacja jest bardzo potrzebna czy można ją sobie odpuścić?

#73 Share atakwares

atakwares

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sporty , no i kobiety

Napisany 19 styczeń 2010 - 11:22

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. może takie

Nikon D3000 1629 zł

Canon EOS 1000D 1499 zł
.........Są dni kiedy mówie dość,
żyję chyba sobie sam na złość
Wciąż gram śpiewam jem i śpię
Tak naprawde jednak niema mnie...........

#74 Share fendtrisix

fendtrisix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 12:38

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. Jeśli propozycje były kierowane do mnie to te modele by mi pasowały tylko mi chodzi o cenę z obiektywami 18-200. I najważniejsze czy ta stabilizacja jest potrzebna?

#75 Share atakwares

atakwares

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sporty , no i kobiety

Napisany 19 styczeń 2010 - 15:50

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. Nikon D3000 z obiektywem Tamron 18-200 cena 1999 zł
Jeśli chodzi o stabilizator obrazu jest to przydatna żecz jak byś chciał poczytać to podaje link do potwierdzenia mojej opini Mój odnośnik
.........Są dni kiedy mówie dość,
żyję chyba sobie sam na złość
Wciąż gram śpiewam jem i śpię
Tak naprawde jednak niema mnie...........

#76 Share fendtrisix

fendtrisix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 16:04

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. O właśnie o to mi chodziło dzięki :lol:
Jeszce tylko alfy poszukam i mogę wybierać.

#77 Share keram7719

keram7719

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, komputery głównie sprzęt ale i trochę softu, innternet, sprzęt RTV, technika rolnicza, motoryzacja, majsterkowanie, gram czasami w siatkówkę i lubię ślizgać się na lodzie.

Napisany 21 styczeń 2010 - 21:09

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł.

....
Canon EOS 1000D 1499 zł

Popraw linka :-)

Też zastanawiałem się nad tym Canonem jako pierwszą moją lustrzankę - jednym z argumentów za "nie" dla mnie to był brak pomiaru światła punktowego (często jednak z niego korzystam) - każdy sam musi popróbować co mu pasuje :-)
I jeszcze trzeba o jednym pamiętać, że wybór puszki to wybór konkretnego systemu :-) i trudno tu jednoznacznie określić co lepiej kiedyś był C i N ale sądzę, że jeszcze dużo może tu namieszać Sony ;-) Chociaż uważam, że w entry level to nie ma znaczenia :-) a wybór puszki to tylko wierzchołek góry lodowej :-)
No to się narobiło...

#78 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 21 styczeń 2010 - 21:12

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. @keram: gratki i pochwal sie jakimiś efektami :lol:

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#79 Share fendtrisix

fendtrisix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 21:29

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. No właśnie sony mi dużo namieszało. Do niedawna byłem pewien że kupie Nikona D3000, ale teraz jak sie patrzyłem to alfe 230 można kupić za 1300 zł, oczywiście w zestawie z obiektywem 18-55, ale obiektyw i tak wymienię gdzieś za pół roku i tu mam dylemat bo jak bym teraz kupił alfe to wcześniej mógłbym wymienic obiektyw, ale znowu z drugiej strony nikona już mam sprawdzonego i wiem że to jest pożądny sprzęt. A tak pozatym to w alfie podoba mi sie stabilizacja obrazu w korpusie, a co za tym idzie cena obiektywu powinna być niższa od tych do nikona czy canona.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 styczeń 2010 - 21:31

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. http://www.tipa.com/...php?iExpand1=54
http://www.eisa.eu/awards/photo

Często wyniki tych konkursów się pokrywają. Od do liczonej się stawki weszło Sony zawsze jest kilka produktów tej marki. Swego czasu Alfa dostała nagrodę w jednej z kategorii dla lustrzanek.