Skocz do zawartości

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł.

161 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 maj 2009 - 18:32

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. Rozważam zakup amatorskiej lustrzanki cyfrowej, tak na dobry początek. Moja obecna Konica mocno mnie ogranicza i nie jestem w stanie robić nią satysfakcjonujących mnie zdjęć.

Chciałbym abyście podzielili się ze mną swoimi opiniami i nakierowali na właściwy zakup. Przeznaczenia aparatu nie muszę przedstawiać, bo każdy je zna. ;)

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam Bobek_Farmer.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. Dzisiaj, 15:28
  •  

#2 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 17 maj 2009 - 13:16

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. ja posiadam sony alphe a300
polecam przede wszystkim posiada live wiew (podgląd na żywo)
i uchylny wyświetlacz

#3 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 17 maj 2009 - 13:22

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. hej
ja bym nie patrzył na konkretne modele tylko na system.
w tej chwili na rynku liczy się canon i nikon lub jak kto woli nikon i canon.
Ja bym brał tylko coś z tych 2 systemów albo d60 nikona albo np 450/500d z canona z naciskiem na to drugie bo sam mam canona 40d
ja wybrałem canona bo mam kuzyna fotografa w tym systemie i łatwo mi cokolwiek od niego pożyczyc to jest dla mnie jedyny wyznacznik przy wyborze systemu canon i nikon w podobnych pieniadzach dostarczają nam niemal tej samej klasy sprzet tak wiec nie ma co robic tutaj jakiejs polemiki który lepszy

podejdz do marketu pomacaj oba wybierz ten który lepiej ci lezy w rekach a pozniej kup sobie gdzies na necie - bedzie duzo taniej

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 maj 2009 - 12:21

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. Mam na oku Olka 420 lub 520, Alphe 300, Nikona D60, Canona 1000D.

@yacenty to ma być body i obiektyw do 2 koła.

#5 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 19 maj 2009 - 12:25

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. nie bierz ani olka ani alfy - czemu? malo akcesoriów, mało alternatywnych obiektywów i innych gadzetów - ja miałem pentaxa i bardzo sie ciesze ze go sprzedałem. Puszka była rewelacyjna ale co z tego jak szkieł z AF jak na lekarstwo i jeszce w jakich cenach? to samo z innymi bajerami.

za 1600-1800 kupisz nikosia d60 albo canonika 1000d/450d trzeba tylko dobrze poszukac
mowie oczywiscie o kicie czyli puszka plus najprostszy obiektyw (18-55)

http://www.apcom.pl/...?products_id=49

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#6 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 19 maj 2009 - 12:57

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. Ja Ci mogę polecić 1000d sam takiego mam i jestem zadowolony. Co prawda jest to amatorska lustrzanka ale jak dla mnie wystarczająca. A i mogę dodać ze ten model zdobył nagrodę ''Europejski Konsumencki Aparat Fotograficzny 2008-2009'' przyznawaną przez EISA.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#7 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 19 maj 2009 - 13:01

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. to nie aparat ale fotograf robi foty ;) aparat tylko pomaga
duzą rolę jesli nie największa odgrywa obiektyw i jesli chcesz cos na poczatek to co nie wezmiesz to bedzie dobry wybór pod warunkiem ze N albo C, C albo N, dwa/trzy pozostałe systemy maja ograniczony arsenał akcesoriów a te tez sie przydaja

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 maj 2009 - 19:30

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. Kumpel tez mi polecał coś na K lub C. Jak wypadają kitowe szkła? Nie są za ciemne?

#9 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 19 maj 2009 - 19:39

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. dla mnie są ale nie zapominaj ze powiedziałeś ze chcesz wydac 2tys.
moj obiektyw kosztuje obecnie ok 3.5 ;) a i tak jest tylko 4, jasniejsze kosztuja znacznie wiecej, no chyba ze stałoogniskowe (bez zooma)

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 maj 2009 - 21:00

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. Na początek wystarczy to co daje kit. Potem można poszaleć ze stałką, nie koniecznie nową.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 19 maj 2009 - 21:18

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. dobrze prawisz
ja tez kiedys zaczynalem od pentaxa k10d z kitem, a dziś mam canona 40d ze szkiełkiem które było dużo droższe od puszki ;)

http://proline.pl/sk...=NIKON D60 DX55

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 maj 2009 - 06:06

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. Ten Nikon co wstawiłeś nie ma LifeView i stabilizacji? Chciałbym coś, co posiada te opcje.

Dobrze, żeby AF miał sporo pól.

#13 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 20 maj 2009 - 07:00

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. nikon i canon nie maja stabilizacji w puszkach!!! nawet topowe modele jak d3 i 1d markIII
Life view to jest dopiero seria wyzej a wtedy musisz sie liczyc z kasa.
Szczerze? na LIFE VIEW nie zrobiłem zadnej normalnej foty - kiedys dla sportu i zobaczenia co to jest postanowiłem potestować - łapanie ostrości to tragedia, szybko wciąga baterie więc z tego nie korzystam.
Uważam ten ficzer za "chłyt marketingowy"
Stabilizacja - hmm, fajny bajer ale mam w obiektywie i używam dość sporadycznie, obiketywy kitowe juz najczesciej ja maja.
Zawsze możesz kupić coś od konkurencji bardziej napakowane ficzerami, ale co wtedy jak ci sie ten sport spodoba i bedziesz chciał rozwinąć system? Będziesz długo szukał akcesoriów i nie jednokrotnie przepłacał czy wolisz miec delikatnie gorszą puszkę ale duzo lepszy system i znacznie większe możliwości za mniejszą kasę?
Tutaj decyzji za ciebie nie podejme.

Dla mnie zakup Pentaxa K10D - ich najwyzszego modelu wtedy - to był błąd - puszka rewelacyjna, na poziomie C40D i N80, ale system beznadziejny :) cholernie drogi w utrzymaniu. Sprzedałem dołożyłem deczko i mam Canona i wszelkiej masci akcesoria na kazdym kroku.
Niestety lustrzanka to nie tylko puszka i jedno kitowe szkło, to cały system akcesoriów - w tej chwili już mam tego pół dużego plecaka ;)

#14 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 maj 2009 - 20:45

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. Miałem na myśli stabilizacje w szkle. ;P
To oprócz puszki szkła za 2 rysia to jeszcze jest potrzebne?

#15 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 20 maj 2009 - 21:52

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. gadałem dziś z moimi guuru ze szkoły foto, jedynie jeszcze mozesz myslec o alfie, ponoc w chwili obecnej tylko te 3 firmy sie licza
napisałem tu jeden watek co jeszcze jest potrzebne oprocz puszki i szkła, przelec go a pozniej wroc ;)

#16 Share orzel1009

orzel1009

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 21 maj 2009 - 10:39

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. ja też nosze się z zamiarem kupna lustrzanki.jako totalny amator z wiedzą na poziomie "żadna" wybieram pomiędzy A350 a D60. 99% zdjęć to są zdjęcia dynamiczne czyli w ruchu (dwójka urwisów) i ciekawi mnie jak się sprawuje stabilizacja (z tego co pamiętam alfa ma). biore też pod uwage późniejszy zakup lepszego obiektywu(na razie nie wiem jeszcze do czego się może przydać). w ręku lepiej lezy mi Alfa.co wy na to?pozdro! ;)

#17 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 21 maj 2009 - 11:00

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. stabilizacja w dynamicznych scenach? dobry zart
tutaj tylko bardzo szybki AF - klasy Nikos D300 i szybkie szkło z jakimś wbudowanym silnikiem - np takie jak moja Lka ;)

#18 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 maj 2009 - 12:18

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. To co Yacenty wysyłamy dla chłopa moje D300 i Twoją L-kę ?-niech se poskłada do kupy-a o rezultatach powiadomi na forum ;)

#19 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 21 maj 2009 - 12:28

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. taa ;)
no ale wy w N tez macie jakies odpowiedniki naszych Canonowych eLek - ja ten system znam tylko z opowiadań/internetu i tyle co czasem się zamienie z kumplem na warsztatach i biorę cykać jego d90
o szkłach C moge gadać długo o N - wcale, troszke wiedzy teoretycznej i praktycznej mam o systemie P - jego uzywałem przez 10miesiecy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 maj 2009 - 17:49

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł. Ostatnio w centrum Sony zauroczył mnie Sony HX1, ale wcześniej rozważałem zakup Lumix'a G1. Kompakty niestety mają tę wadę, że posiadają niewymienialny obiektyw i mniejsze matryce.