Gość Profil usunięty

Lustrzanka cyfrowa do 2tyś zł.

Polecane posty

jaro    166

No tak-na dobrą sprawę na rynku liczą się (na chwilę obecną) dwa systemy C i N a dyskutowanie o wyższości jednego systemu nad drugim to jak dyskutowanie o wyzszości Świąt etc.-no chyba że chodzi o lampy błyskowe-tutaj raczej każdy uczciwie przyzna że te w N są lepsze (pożyczałem dla właściciela zakładu fotograficznego swego D 300+SB 700 i powiedział że żeby nie obsługa :D to zmieniłby system właśnie ze względu na lampy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

nie znam lamp z N ale wiem ze na swoim 580EXII mogę zrobić wszystko, zwłaszcza ze mam 4 takie lampy i system do radiowego ich wyzwalania :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Z pewnością -ale coś w tym co powiedział musi być bo przecież on tez posiada masę tych zabawek :D (no chyba że chciał zrobić mi przyjemność :D ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10fanta    1

Może Canon 1100D ? Ja jestem zdania że najlepiej jest wykorzystać w 100% to co mamy. Ja na wiosnę ubiegłego już roku, szukałem czegoś do 2 tysi. Miało być lustro, jest kompakt. Nie żałuje kupiłem Canona sx30is daje naprawdę duuuuużo możliwości jak dla początkującego fotografa takiego jak ja. Mamy świetny zoom 35x, świetne filmy, w trybie ręcznym regulacja wszystkiego co możliwe jest dla nas dostępne( czasy od 15s do 1/3200, i migawka od f2,7 do f8.0). Możemy bawić się tym aparat jeszcze lepiej niż lustrzanką, oczywiście fakt nie mamy kluczowych zabawek takich jak głębia ostrości czy dużej szybkości wykonywania ujęć ale za to mamy świetny zoom 35x przy fotografii makro z obiektywem zamontowanym ( ja używam starego zenitowskiego) odwrotnie robi się konkretny snajperek ;) Także polecam, nie będziesz musiał wchodzić z pieniędzmi w obiektywy których ceny są kosmiczne, a będziesz mógł nauczyć się robić dobre zdjęcia nie koniecznie wydając dużo... W dodatku mamy dostępne wszelkiego rodzaju akcesoria filtry, dodatkowe lampy, osłonki przeciwsłoneczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Troszeczkę rozszerzyłem kwotę zakupu i dziś przywiozłem aparat Canon Eos 550D z 18-55 oraz kartą 16GB i torbą. Zamknąłem się w kwocie 2650,- Póki co studiuje instrukcje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manna    0

Moim zdaniem lepiej zainwestować trochę na początku i kupić lustrzankę, to lepszy a nie wiele droższy sprzęt cyfrowy. Potem można dokupić do tego lepsze szkła , statyw i zaczynasz budować profesjonalny zestaw! Polecam sony http://www.e-fotojoker.pl/aparaty-cyfrowe/sony kupisz coś za 2 tyś. I będziesz jeszcze miał 500 na kilka kart, statyw i inne gadżety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlis804wd    3

Ja właśnie jestem na kupnie jakiegoś aparatu cyfrowego, najlepiej lustrzanki, tylko ze do 1000zł. Co mi polecacie i co myślicie o tym http://allegro.pl/no...2077142738.html Na co mam najbardziej zwracać uwagę przy zakupie, które parametry są najważniejsze?

A i jeszcze co myślicie o tej firmie aparatów FUJIFILM bo według mnie to chinszczyzną zalatuje :P

Edytowano przez pawlis804wd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Tylko że to nie jest lustrzanka tylko kompaktowy superzoom bez wymiennej optyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambo13    1

Za tyle już możesz kupić amatorski model Nikona bądz Canona. Canona 1100d da się już kupić napewno za te 1500 albo i mniej. Nikon tutaj drożej lekko wypada ale uważam że nikon jest lepszy pod wieloma względami choćby tu pod ilością punktów autofokusa już w tym modelu np D3100 Nikona masz ich 11 aa w canonie 1100D jest tylko 9 jeżeli ktoś się bawi tym manualnie wszytskim to napewno wie, że autofokus jest jedną bardzo ważną rzeczą w aparacie z wielu. Ja teraz bym nie kupił osobiscie D3100 lecz wolał bym na początek odrazu D90 ponieważ ma AF lepszy , posiada tzw.śrubokret łaczy to sie już z możliwością podpiecia iście profesjonalnych szkieł które cech*ją się większa ostroscią od szkieł G nikona. Jeśli coś nie tak napisałem proszę o poprawkę bardziej zawansowanych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Blazej_fotograf_lodzkie
      Hej!
      To mój pierwszy temat na forum więc zacznę od krótkiego wprowadzenia.
      Jestem Błażej, jestem fotografem ślubnym i rodzinnym (reportaże, naturalne sesje domowe, studio, plenery, eventy).
      Pochodzę ze wsi pod Łowiczem i mamy tam kawałek ziemi. Jako że nikt z rodzeństwa nie garnie się do pracy w polu (około 5ha czyli takie nic), a i rodzice powoli zaczynają odczuwać wiek zastanawiałem się ostatnio nad adaptacją gospodarstwa na cele fotograficzne.
      O co chodzi?
      Pewnie kojarzycie takie zjawisko jak "rzepiary"  ( dla niewtajemniczonych - tępe dzidy które robią sobie zdjęcia w rzepaku). I o ile zdjęcia w rzepaku wychodzą super, to słowo ma negatywny wydźwięk ze względu na brak poszanowania dla roślin. Wiem że dla wielu rolników to duży problem.
      To samo się ma z innymi roślinami które kwitną/wyglądają najlepiej w odpowiednich porach. Jabłonie i wiśnie, lawenda, słoneczniki, bez, zboża, trawa ozdobna. 
      I tak jak człowiek powinien działać w zgodzie z naturą, tak ja chciałbym stworzyć coś takiego jak pola fotograficzne, czyli miejsce na różnorodne, naturalne plenery, gdzie uprawy nie będą niszczone, bo będą przeznaczone na sesje.
      O ile istnieją pola lawendy dostępne do fotografowania, czy jakieś inne mono uprawy - tutaj chciałbym postawić na różnorodność. 
      Jestem na etapie gdzie przegadałem pomysł, i na następny rok planuje pole słoneczników  około 15x20m (raczej ciętych ze względu na dużą ilość sesji dziecięcych i rodzinnych), dodatkowo pewnie będę korzystał też ze zboża które zasieje mój tata. Jest to rozwiązanie które nie wygeneruje dużych kosztów i nie pochłonie wiele czasu.
      O co proszę
      Podejrzewam, że część z Was ma wśród znajomych fotografów którzym chętnie udostępnia swoje pola, ja chciałbym zapytać Was o sens takiego pomysłu.
      Proszę o waszą opinię na temat pomysłu, o problemy jakie mogą mi stanąć na drodze, o podpowiedzi i ewentualne luki w planie.
       
      Jeśli ktoś z łódzkiego chciałby mnie zaprosić na swoje pole, opowiedzieć trochę o uprawie słonecznika, lub macie jakaś ciekawą uprawę - chętnie przyjmę zaproszenie i zrobię wam zdjęcia. Na wiosnę będę szukał sadu jabłoniowego z w miarę starym drzewostanem (chodzi o to aby drzewa były dość rozłożyste)
       
      Z góry dzięki!
      (załączam zdjęcie z sesji w przenicy)
       
       
       

    • Przez oki39
      Skoro forum o fotach to i trzeba jakis poradnik zrobic.
      Piszcie swoje uwagi jak robic foty i wasze wlasne sprawdzone pomysly.
       
      Wiedz ja zaczne.
      1. Odpowiednia jasnosc foty
      2. Odpowiednia barwa kolorow czyli kolory jaskrawe, matowe itd.
      3. Fotografowany przedmiot. Jasli robimy fote powiedzmy na tapete to nie moze byc uciety jeden bok maszyny. Najlepiej jest jesli dana zecz znajduje sie cetralnie w srodku foty. Jesli maszyna ma byc uciete to dobrze bedzie jesli untiemy ja z obu stron mniej wiecej tyle samo.
      4. Tlo czyli wszystko przed i za fotografowanym przedmiotem. Osobiscie nie lubie gdy na focie znajduja sie krzaki, miedze, rowy itd. oszpeca fote. Zabudowania tak samo, nie na tle kazdego garazu da rade zrobic fote.
      5. Odpowiednie ustawienie maszyny. Np dzrzwi albo obydwie strony otwarte albo obydwie zamkniete.
      6.Ważne jest też światło. Słońce nie może wpadać bezpośrednio w kadr ani nie powinno się odbijać aby nie zmieniały ISO w aparatach cyfrowych. @quercus
       
      Narazie to tyle. Czekam na instrukcje innych. Piszcie w pkt. to bede edytowal pierwszy post i zrobi sie instrukcje z udzialem wszystkich. :huh:
    • Przez MICH4Ł
      Witam. Szukam gopsodarstwa w którym bym mógł ponagrywać filmy pod muzykę. Woj. Dolnośląskie 
    • Przez robertbara
      Witam!
      Mam do przedyskutowania z Wami bardzo interesujący temat. Otóż jak jest dokładnie z prawami autorskimi do własnych zdjęć.
       
      Piszę ten temat z kilku powodów:
      1. Gazeta "Chłopska droga" w numerze 7 na stronie 5 zamieściła moje zdjęcie ciągnika JD z logo AF bez mojej zgody (oczywiście nawet mnie nie zapytali). :angry: :angry: :angry:
      2. Gazeta "Murator" przysłała mi do podpisania umowę o prawa autorskie do moich zdjęć (wcześniej do mnie dzwonili) za kwotę 50zł/zdjęcie. Czy potem już nic nie będę mógł z nimi robić, jak to właściwie jest?
      3. Podobnie działa konkurs RPT, gdzie po nadesłaniu fotki przechodzą na prawa autorskie redakcji.
       
      Pozdrawiam!

    • Przez Nismo
      Witam,na pewno każdy to interesuje się rolnictwem nie raz oglądał na YouTube filmy o rolnictwie kręcone przez ludzi z pasją.Jakich  youtuberów lubicie oglądać?kogo subskrybujecie?na kogo filmy czekacie z niecierpliwością?
      Może zacznę od swojej osoby, bardzo lubię oglądać filmy: Pikus2182 i Vendt936 
       
      Temat ciekawy więc może warto wdrążyć go bardziej
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj