Skocz do zawartości

Zdjęcie

Śmieszne zdarzenia w Waszych gospodarstwach

304 odpowiedzi na ten temat

#161 Share 360P

360P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 30 czerwiec 2007 - 22:27

Śmieszne zdarzenia w Waszych gospodarstwach Nie jest to śmieszne zdarzenie, ale na pewno przestroga na przyszłość :( W zeszłe żniwa kolega najadł sie strachu, a było to tak.
Ma troche pola(kolega) i musiał wziąć sobie jakiegoś pracownika do koszenia.Pracownik jeździł Bizonem(Z056),kosił zdaje sie żyto i skończył około 4 nad ranem.Zaciągnął ręczny,złożył rurę,posprawdzał czy wszystko ok i wrócił do kabiny.Wiadomo-zmęczony,zapomniał o zaciągniętym ręcznym i około 5km jechał do domu.Kolega akurat był na podwórzu(też wrócił z pola) gdy pracownik wrócił i jak już stanął tym Bizonem na placu to zobaczyli że coś sie tli...a to były plewy,które gdzieś tam sie zacierały na hamulcach...Na szczęscie mieli sprawną gaśnice i szybko zagasili :)
"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Śmieszne zdarzenia w Waszych gospodarstwach Dzisiaj, 02:10
  •  

#162 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 30 czerwiec 2007 - 22:53

hehe no to miałeś pecha... :)
u wujka kiedyś w nocy krówka się zerwała a że było gorąco to drzwi nie były do końca zamknięte tylko tak lekko uchylone i kamieniem zastawione zeby w razie czego wiatr nie otworzył na oścież, no i ja wychodzę tak rano z domu przed piątą patrze a tu krówka sobie stoi w garażu takim i wcina śrutę :) wszystko zjadła :( śruta oczywiście jest w silosie ale to były te resztki co zostały jak zadawałem poprzednim razem, podejrzewam ze zerwała się około 2 w nocy ale to tylko przypuszczenia,bo jak wstawałem w nocy na trochę przed 2 do WC to było cichutko na podwórku. :) (klopa mamy w domu oczywiście :) ale to wszystko słychać jak jest cisza)zresztą patrzałem jeszcze przez okno.
nie dostała za to żadnej "kary" bo nie miałem sił z rana wogóle myśleć tylko wziąłem ją i poszedłem poszukać jakiś łańcuch no i ją zapiąłem.
Nieraz to krowa potrafi zaskoczyć. :)

No to u nas podobnie, tyle że najadła się kończyny(przeszła 4 schody na boisko!) no i dwa dni później zdechła ;]
Od tej pory święto z krowami i niech tak już zostanie na wieki wieków.. ;]

#163 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 30 czerwiec 2007 - 22:59

Śmieszne zdarzenia w Waszych gospodarstwach Jak gnaliśmy krowy z pastwiska do obory to mój pies (dokładnie to suka) złapał się za ogon u jednej krowy i tak ze 100m. dopiero jak krowa przywaliła z kopyta to się pies odczepił (i tak z 5 razy) :(

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 30 czerwiec 2007 - 23:41

Śmieszne zdarzenia w Waszych gospodarstwach kris to fajnego mas ztego psa uparciuch jden hehe :(
oki co do tych kotow co ida prosto w sciane to robisz tak:
bierzesz kota wsadzasz leb w 2 sztachety i ciagniesz do tylu kot sie wyprostuje i bedzie mial kregi polamane i bedzie tylko chodzil do przodu albo lapiesz za kark i miednice i ciagniesz w przeciwne strony taki sam efekt (kumpel mi opowiadal jak sie to robi) ja nie probowalem i uwazam ze takie cos jest chore :angry:
wuja ma taka maciorke ze jak wywala gnoj to ona za nim lazi i chce zeby ja poczochral a ona wtedy siada na pupencje:D tresowana:D:D
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

#165 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 02 lipiec 2007 - 21:20

Śmieszne zdarzenia w Waszych gospodarstwach Dzisiaj ojciec jak wrócił z odstawy pola to zapomniał zamknąć tylnią burtę od dołu (wyglądało jak by była zamnknięta ale nie była zaryglowana :) ) i nasypane było może z pół zbiornika i ojciec chciał podjechać przyczepą pod kombajn no i się wysypało (1/3 tego co było na przyczepie :( )
Udało się ponad połowę odzyskać jako nasienie do odstawy, reszta jako pasza.
Pierwszy takie coś się u nas przytrafiło...

#166 Share saymon

saymon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 10 lipiec 2007 - 14:36

Śmieszne zdarzenia w Waszych gospodarstwach u mnie z jednego kojca jak wypuszczam świnie na dwór pod taką lekko górkę, to świnie tyle biegają ze jak jadę na skup z nimi to nie ma problemu żeby weszły na wagę czy potem z wagi na wysoki samochód ale na samochodzie nie zamykają drzwi i świnie uciekają oczywiście tylko moje :( i muszą za nimi latać, ale jak ktoś już powiedział za wagą są już ubojni :)

#167 Share pawlo16

pawlo16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 13 lipiec 2007 - 23:08

Śmieszne zdarzenia w Waszych gospodarstwach Mama zawsze w lato robi sok malinowy. Maliny do słoika........................ gdy odlała sok sfermentowane owoce wyrzuciłado obory.
gdy wszedłem obrządzać wróbelki chodziły wcięte( najadły się malin) :P .... niestety dwa wykorkowały....

#168 Share Krzys123

Krzys123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów

Napisany 02 sierpień 2007 - 17:11

Śmieszne zdarzenia w Waszych gospodarstwach Wczoraj u mnie we wsi jakiś oszołom jeździł tam i spowrotem na jakimś ścigaczu (chyba Ninja) i gadam sobie zara mu ciepna brony na asfalt. Już je trzymia, czekom aż pojedzie i słysza...... słysza......słysza patrza a nic nie jedzie To sąsiad załączył dmuchawę do zboża

#169 Share sabek27

sabek27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 02 sierpień 2007 - 18:42

Śmieszne zdarzenia w Waszych gospodarstwach jakies 5lat temu mielismy byki i jeden miał długi ogon i wymaczał go w gnojuwię i jak mój dziadzio był w stajni to mu ten byk ogonem przez twarz przejechał a dziadzio Emerytowany starszy horązy zasadził mu takiego buta w jaja że byk przez 15 minut sie z bulu zwijał i potem babcia albo ja mu chlac dawałem bo na dziadzia pyrkał albo jedna krowa na noc poszła ze stajni było ciemno wie nie widziała gnojarni i wpadła do niej a że był świezo wywieziony gnuj to sobię w gnojowicy siedziała do rana bo rano do dojenia atu krowy niemam i jak dziadzio zobaczył krowe w gnojarni to tak nania hukną że krowa sama na 1,25cm murek włazła o i za tydzień zdechła

#170 Share dawid12

dawid12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 08 sierpień 2007 - 09:32

Śmieszne zdarzenia w Waszych gospodarstwach U mopjej babci typo stał ciapkiem z wozem i mu wyjeli bolec i on zajechał 2 km i dopiero sie zorientował ze niema woza;p
Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share MarcinPL

MarcinPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 376 postów

Napisany 08 sierpień 2007 - 18:19

Śmieszne zdarzenia w Waszych gospodarstwach U mnie kiedyś jechała 912 z rozrzutnikiem tamdemen ze zborzem. Gościu podjechał na dużym biegu pod dosyć stromą górkę i zsónoł się i rozrzutnik się wykiprował i wysypało się całe zborze i przekręcił się zaczep.

#172 Share Krzysiek89

Krzysiek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 08 sierpień 2007 - 22:29

Śmieszne zdarzenia w Waszych gospodarstwach Pamiętam jak byłem mały to kiedyś widziałem jak koń w żniwa galopował samemu(chyba uciekł komuś) i przed przejazdem kolejowym zatrzymał sie rozejżał czy nic nie jedzie i dopiero przebiegł na drugą stronę.
Kiedyś u mnie kura sie powiesiła za głowę pomiędzy deską od grzędy a ścianą a za jakiś czas to samo stało się z u mojej babci w kurniku. Moze jakas fala samobójstw modna była u kur. :)

#173 Share Bioły

Bioły

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:motocykle.... ;)

Napisany 09 sierpień 2007 - 08:53

Śmieszne zdarzenia w Waszych gospodarstwach Mój wuja kiedyś odwoził byka około 900kg do ubojni. Kiedy go ważyli byczek się zerwał i wyskoczył z wagi :) najpierw przestawił malucha, potem miał czołówkę z zetorem 7211 i uciekł do pobliskiego lasu. Dopiero po 2 dniach jakiś myśliwy go ustrzelił :)
"What the f*ck is going on? I Can't Go To Sleep... "

#174 Share BRAMA

BRAMA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 09 sierpień 2007 - 08:57

Śmieszne zdarzenia w Waszych gospodarstwach ja kiedys chodziłem na mokrym polu w gumiakach i wruciłem do domu bez gumiakuów bo zostały w ziemi :)

#175 Share mix

mix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 09 sierpień 2007 - 09:02

Śmieszne zdarzenia w Waszych gospodarstwach To nie w moim gospodarstwie ale zdażyło kiedyś wam się takie coś owies

#176 Share mateo12

mateo12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 09 sierpień 2007 - 09:11

Śmieszne zdarzenia w Waszych gospodarstwach A do mnie przylatuje papuga z wróblami podjadać ziarka. :) :)
Audentes Fortuna iuvat decoratque corona.

#177 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 09 sierpień 2007 - 09:41

To nie w moim gospodarstwie ale zdażyło kiedyś wam się takie coś owies

a mi dzierzawca wymlocil 5ha kukurydzy. Oczywiscie bylo wypowiedzenie ze po zbiorow plonow moze dalej uprawiac pole! i co sprawda sądowa 3lata sie prawowalismy i dostalismy 1700zl
facet z opola jakis tam wyzszy wojskowy. i Hu.a mozna mu zrobic :)
wstyd sie do takiej rodziny przynac

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#178 Share soltys

soltys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 09 sierpień 2007 - 10:29

Śmieszne zdarzenia w Waszych gospodarstwach ja mam pola na przemian ze znajomym jedno moje drugie jego i tak na przemian bo w tym miejscu tylko my we dwoch mamy pola .Ten znajomy byl za granica i jego kolega mial mu zaorac jedno pole no i tak mu wytlumaczyl ze zaoral moje pole :) . Tylko nie wiem jak mugl pomylic ztalerzowane sciernisko z polem po burakach :) . No ale mialem juz z glowy oranie :) :) :)

#179 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 18 wrzesień 2007 - 16:21

Śmieszne zdarzenia w Waszych gospodarstwach Kiedyś w okolicy facet zlecił koledze prace w polu, miał skosić mu 5 ha łąki zbelować i zwieść.Facet pomylił się (1 raz kosił temu gościowi) i skosił 10 ha innej łąki,zbelował i zwiózł, facet za tydzień wraca patrzy a tu od cholery bel natrzepanych,koleś sie pyta go skąd te bele a on mówi mu że z tych 10 ha...jak ten to usłyszał to sie załamał.Ale wyjaśnili to i ten sam koleś musiał skosić jeszcze te 5 ha i poprostu wymienili się belami.No trochę sie najeździlil..
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 18 wrzesień 2007 - 16:47

Śmieszne zdarzenia w Waszych gospodarstwach z tym co pisał MIX z tym owsem to na tej wsi mam dziadków i to było niedaleko nich