Skocz do zawartości

Zdjęcie

Śmieszne zdarzenia w Waszych gospodarstwach

304 odpowiedzi na ten temat

#221 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 17 styczeń 2008 - 17:46

Śmieszne zdarzenia w Waszych gospodarstwach Mój pies nie daje jeść bykom śrute sam im wyjada a jak byk chce to na niego szczeka xD

Ale najlepsze jest to że on jest taki http://www.agrofoto....image41962.html
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Śmieszne zdarzenia w Waszych gospodarstwach Dzisiaj, 16:55
  •  

#222 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 17 styczeń 2008 - 18:08

Śmieszne zdarzenia w Waszych gospodarstwach u mojego wójka w oborze małe kozy skakały po bykach <_< jak byk lerzał to te małe kozy zaraz na niego wskakiwał troche po nim pochodziły .aż w konću sie kładły spac na byku <_<
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#223 Share toreg

toreg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 17 styczeń 2008 - 18:40

Śmieszne zdarzenia w Waszych gospodarstwach Czytam i czytam i stwierdzam że jesteście małe pikusie w porównaniu do tego co ja odwaliłem.
Ja Magister rolnictwa, dogadałem się z gościem na zakup małej trzydniowej jałóweczki. Pojechałem do gościa pogadałem o tym i o tamtym obejrzałem nowy ciągnik, no i w tym czasie syn gospodarza przyniósł mi tą jałówkę i wrzucił do dwukółki. Ja wcześniej się dogadałem że ja sam ją zarejestruję już na siebie, zapłaciłem gościowi i pojechałem do domu. Następnego dnia jałówkę zarejestrowałem, chowałem ja dwa miesiące no i wszystko by było dobrze gdyby nie ten Donald Tusk :angry: co obiecał ten cud gospodarczy. Wierzcie mi ja go zauważyłem, pewne go dnia idę dawać jej jeść a tu patrze jajka jej urosły.
Do tej pory się z siebie śmieje <_<

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 styczeń 2008 - 19:07

Śmieszne zdarzenia w Waszych gospodarstwach mój pies a właściwie jeszcze szczeniak jak był mały a ludzie się go boją bo już troche urusł to zamykałem go w komórce gdzie trzymam granulat doshe dla krów, a tak się nauczył że jak wołam go do czepiana to sam leci do tej komórki zamiast do budy i nic dzwnego że ursuł jak cielak jak wcina tą pasze lepiej jak krowy <_<

Co do byczków i jałówek to kiedyś sprzedaliśmy jałóweczke razem z byczkiem jako dwa byczki, tylko że jak wchodziły na pake jałóweczce zachciało się siku w połowie drogi no i dostała kilka razy skopa i nikt nie wyczaił

A co opiekowania się przez psy, to kiedyś przeleciała przez rotacyjną mała sarenka i tylne nóżki miała połamane i suka tak sie nią opiekowała lizała a po 6 tyg gdy sarenka zdechła tak jej pilnowała jeszcze kilka dni i w końcu zjadła

#225 Share DJCZARO13

DJCZARO13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 styczeń 2008 - 21:15

Śmieszne zdarzenia w Waszych gospodarstwach U mnie to kilka razy byk na podwórko uciekł ale złapaliśmy i jeszcze Krowa przez pola a my gonimy z widełkami:<_<<_<:DD:D

#226 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 styczeń 2008 - 21:26

Śmieszne zdarzenia w Waszych gospodarstwach Sasiad troche sadysta jak wyganiał krowe i jałówke na pastwisko i tam palował tzn czepiał nałańcuchu to zawsze z jakmiś drągiem i dyrygował i wyklinał bydło no i troszke za mocno przyłożył krowie i złamał noge no i musiał wywieść do rzeźni korowe, nic w tym śmiesznego, ale potem jak wyganiał samą jałówkę to poganiał ją krzycząc :"idz k*rwo bo sprawie cie jak stare" (stare tzn krowe)

#227 Share kon23

kon23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 18 styczeń 2008 - 23:05

Śmieszne zdarzenia w Waszych gospodarstwach W zeszło roczne żniwa w pokosie słomy spał se kot spał tak mocno że nie usłyszał mnie nadjeżdżającego traktorem z prasą (...) sami się domyślcie co się z nim stało <_<

#228 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów
  • Zainteresowania:To co widać:]

Napisany 19 styczeń 2008 - 00:07

Śmieszne zdarzenia w Waszych gospodarstwach no kon ja to sie ubawilem po pachy.. morderca;p
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

#229 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 styczeń 2008 - 10:56

Śmieszne zdarzenia w Waszych gospodarstwach Nie nowość w przyczepie zbierającej po kilka jerzów w sezonie przywoziłem no i kilka żmij zygzakowatych też było, z tą różnicą że belki ładujesz turem, a ja z tą żmiją słome podawałem ręcznie na stertke <_<

Dzisaj byczki uczyły się chodzić po schodach, puściłem na zapole na stodole i stały stare drewniane schody przystawione do ściany obory (stodoła łączona z oborą) no i widziałem że wchodzili prawie na strop na obore a dzisiaj schodu przwrucone ciekawe który spadł?

#230 Share Pronio82SA

Pronio82SA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:Szybkie samochody oraz Bardzo drogie ciagniki :PPPP

Napisany 19 styczeń 2008 - 18:07

Śmieszne zdarzenia w Waszych gospodarstwach Unas kiedyś gośćiu w zimę jechałC360 koło sadzawki(wtey jeszcez była w lodzie i nagle chlup na lud:D
Dopiero sie zaczoł DRIFT:DD

Pzodrawiam
Nie ma przyjemniejszej myśli że żniwa 2009 już niedługo :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share buhaha100

buhaha100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 01:00

Śmieszne zdarzenia w Waszych gospodarstwach to u nas kilka zabawnych sytuacji było:
pierwsza to: Jestem kiedyś sobie obok miejscowego sklepu i jechał rolnik co kupił sobie pług obracany do ciągnika i tam pod tym sklepem jakieś dwie starsze babcie gadają
cytuję:
"-ciekawe po co są te górne skiby żeby powietrze orać?
- nie ja się znam na tym to są zapasowe skiby jak ci się dolne popsują to sobie je przekręcisz i będzie dobrze"
glebowałam się chyba z 2 lata z tego

druga: miałam wtedy z 6-8 lat jak u sąsiada kupowali krowy i tata kazał mi się iść zapytać co biorą no więc poszłam i się pytam
cytuję:
"-co dzisiaj biorą?"
a kupiec mówi
"-krowy tylko zęby miały żeby u góry"
nie wiem o co mu chodziło ale dopiero potem się dowiedziałam że krowy jakiś zębów u góry nie mają;)

#232 Share Patrick345

Patrick345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,

Napisany 07 luty 2008 - 20:41

Śmieszne zdarzenia w Waszych gospodarstwach Mój sąsiad ganiał godzinę byka po lesie. :D
Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

#233 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 07 luty 2008 - 21:37

Śmieszne zdarzenia w Waszych gospodarstwach zawsze jak miałem małe świnki to kot mi sie ładował do nich i leżał z nimi pod lampą B) .ostatnio nie widziałem mojego kota dłuższy czas ale dzisaj go znalazłem :) spał w piekarniku :) w letniej kuchni (trzymam tam ziemniaki do kiełkowania więć pale tam w starym piecyku) :D . i skubany tam wchodzi i sie wygrzewa :) . pozdro
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#234 Share johny64

johny64

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 08 luty 2008 - 10:32

Śmieszne zdarzenia w Waszych gospodarstwach Mój sąsiad miał 58 królików i nie daleko wejścia od stajni dość dużego psa. Piesek urwał łańcuch a że drzwi do stajni były otwarte to skorzystał z okazji. Z 58 królików zostało 5 resztę zadusił i 2 zeżarł.

#235 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 09 luty 2008 - 00:04

Śmieszne zdarzenia w Waszych gospodarstwach Może to mało śmieszne ale kumpel opowiadał jak był u wuja to wozili gnój. A że teren pagórkowaty i pole akurat na zboczu to trochę ciężko było wozić i jeden jechał 1014 no to stanął na szczycie i chciał włączyć WOM no to zanim włączył WOM< był już na dole :D.
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#236 Share piotr84

piotr84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 09 luty 2008 - 21:09

Śmieszne zdarzenia w Waszych gospodarstwach u nas na praktykach w szkole wozilismy liscie i dwóch kumpli szło za przyczepa w strone silosa a ze było mokro to byly kałuze a wśród nich jak to w szkole był wykopany dół na gnojówke przy wybiegu dla krów i temu co szedł drugi to sie noga obsunęła i wpadł po uszy ale pomógł mu ten pierwszy jakos wyjsc :D

#237 Share fobos

fobos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 09 luty 2008 - 22:22

Śmieszne zdarzenia w Waszych gospodarstwach Jest to historia ciągnika mojego sąsiada... połowa lat 80tych jego pierwszy wymarzony ciągnik C-360...niby wszystko pięknie ładnie tylko ten ciągnik jakoś żył własnym życiem, wykręcały się z niego wszelkie możliwe śrubki urywały się światła ....aż nastał czas remontu silnika.... i sie okazało, że ktoś w fabryce ursusa zapomniał przykręcić jednej z przeciwwag wału korbowego która z resztą leżała sobie grzecznie na dnie misy olejowej.... :D

#238 Share bartez1221

bartez1221

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 10 luty 2008 - 11:11

Śmieszne zdarzenia w Waszych gospodarstwach może to mało związane z rolnictwem, ale jak mój kolega sie troche upił w sylwestra to wszystkim ludzom ze wsi pozmieniali bramy (poprzekladali np z bramą sąsiada) no i cały boży nowy rok cała wieś chodziła i szukała tej swojej częsci:D

#239 Share Tobiasz

Tobiasz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 10 luty 2008 - 11:30

Śmieszne zdarzenia w Waszych gospodarstwach a ja z kumplem nalałem przepalonego oleju do gumofilców mojej babki :D to była jazda

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share kon23

kon23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 10 luty 2008 - 13:19

Śmieszne zdarzenia w Waszych gospodarstwach Ale zwałe z tego miałem a powiec mi po co to zrobiliście :D