Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłata na Ciągnik

23 odpowiedzi na ten temat

#21 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 21:49

Dopłata na Ciągnik mi sie podobalo przed wejsciem do unii to, ze nie bylo doplat obszarowych i dzieki temu ziemia kosztowal 3 k za hektar, a nie 30 jak teraz :D
zdaje sobie sprawe z tego, ze rolnicy na mniej zyznych glebach byli pokrzywdzeni tym systemem, teraz pokrzywdzeni sa wszyscy rowno, a gro ziemi wykupili biznesmeni, bo to doskonala lokata kapitalu, a co najwazniejsze praktycznie bezobslugowa.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłata na Ciągnik Dzisiaj, 09:52
  •  

#22 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 14 sierpień 2009 - 21:03

Dopłata na Ciągnik Dla mnie przed wejściem do Uni też było lepiej, maszyny były tańsze, nasze produkty były droższe, Mleko 10 lat temu sprzedawałem po 1zł za litr a nawet 1.10 zł, a teraz po 89gr mi wychodzi. Paliwo było tańsze, środki ochrony roślin, nawozy i inne potrzebne produkty do wyprodukowania płodów rolnych, nie musiałem wcześniej płacić 22% watu do każdej maszyny, i maszyny były dużo tańsze. Zboże sprzedawałem po 500-700 zł, a teraz gdy paliwo jest droższe i nie tylko to oni proponują nam cenę za zboże 400-500 zł. Ja akurat jestem tego zdania że my rolnicy jesteśmy najbardziej pokrzywdzeni ze wszystkich obywateli polski, i co mnie najbardziej denerwuj że Rolnik ma najlepiej i kokosy mu z nieba spadają. Jak ktoś jest młody lub z miasta to gada takie głupoty że Rolnik ma dobrze.

Przepraszam że się tak rozpisałem, myślę że ktoś przeczyta moje wypociny.
Chłop ze wsi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 14 sierpień 2009 - 21:30

Dopłata na Ciągnik Kolega pronar82a ma calkowita racje, jest dokladnie tak jak on pisze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share prolnik

prolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 07:07

Dopłata na Ciągnik Pamiętam czasy (rok przed wejściem do UE) jak chleb kosztował 1,10 i 1,20 krojony, a dziś po 2 zł : (