Zaloguj się, aby obserwować  
pablo1991xxl

Dopłata na Ciągnik

Polecane posty

Witam mam takie pytanko na które nie zlazłem odpowiedzi. Do kiedy można lub można było składać dopłaty o ciągnik ? Prosze o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Tobie chodzi o jakiś PROW czy o coś innego??? i ten ciągnik ma być nowy???


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy nowy tata mówił żę można składać dopłaty o ciągnik że dopłacają 50% i chce wiedzieć czy można jeszcze wnioski składać lat 20 a co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

chodzi ci pewnie o modernizacje gospodarstw rolnych. nabór już był w tym roku musisz czekać na następny nabór.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Ja słyszałem że 3 razy bedzie nabur w tym roku raz już był to jeszcze 2 zostały napewno w zimie będzie 3 a 2 to chyba gdzieś w żniwa tak słyszałem. Jak masz 20 lat to dostajesz 50% a jak 40 albo wyżej to dostajesz już 40% dotacji


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

dostaniesz 50% netto i do tego musiz najpier to sam za 100% ceny zakupić, jak nie masz chociaż na pół ciagnika to troche odsetek naleci, a zwórcą Ci 50% wartosci netto, co de fakto będzie tylko 40% wartości brutto, do tego kredyt komercyjny

A ludzie w mieście i niektórzy na wsi co to niby wszystko wiedzą myślą sobie i głoszą na około jak to dobrze teraz rolnikowi, bo mu na pół trakora dają na 2gie pół weźnie kredyt na 1,2% na 15 lat, żyć nie umierać, a jeszcze taki jeden co mu przepisali starzy ziemie głosił swego czasu tzn uświadamiał innych "niedoinformowanych" rolników jak to można dostać na pół traktora a na reszte kredyt na 2%, ale to i tak się nie opłaca bo te 2% to duzo odsetek naleci, jak tak posłucham takich rewelacji to ręce opadają, oraz pierwsze pytanie po zakupie ciągnika to ile unia dołożyła, lub ile ksoztował to nei ważne tylko ile kosztował po tym jak unia dołożyła!!! a w to że unia nie dołożyła to nikt nie wierzy bo niby jak to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nafciarz    0

Faktycznie w mieście wcale nie dają dopłat :/ 2% jeśli to dużo to pozdro wielkie, to lepiej jak w mieście iść od 8-50% pożyczki brać zastanów się co piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Z tym kredytem na 2 % to nie do końca tak, jak skorzystasz z preferencyjnego kredytu na modernizację z dopłatą do oprocentowania to nie możesz korzystać na tą samą inwestycję jeszcze z dofinansowania z PROW (50%-60%). Jak korzystasz z dofinansowania z PROW to wówczas albo na swój udział wykładasz gotówkę lub bierzesz zwykły kredyt komercyjny. I tak jak napisał Ferdek musisz najpierw zainwestować 100% i czekać na zwrot kasy po zakończeniu inwestycji, po złożeniu poprawnie wypełnionego wniosku o płatność agencja ma 3 miesiące na wypłatę dofinansowania. Jak jesteś Vatowcem to odliczysz sobie VAT ale wówczas już zostajesz na vacie co najmniej na 5 lat w przypadku zakupu maszyn lub dłużej w przypadku inwestycji w budowę nieruchomości. Nafciarz w mieście także dają dopłaty do inwestycji dla przedsiębiorców 50% wartości netto, biurokracja z tym podobna do wniosków dla rolników taki urok naszego kraju. Dla porównania wniosek niemiecki to 1/5 objetości naszego,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nafciarz    0

Tak, ale zwykły obywatel nie dostanie takiej pożyczki np. na remont mieszkania i kupna nowego samochodu ( wiadomo w mieście na nic innego się nie wydaje) ja chętnie bym tak chciał wyłożył bym ze swoich pieniędzy całą kwotę na remont mieszkania a potem żeby mi chociaż 1/4 zwrócili, no niestety nie zwróciłem się z takim przypadkiem :/

 

Po wejściu Polski do Unii rolnicy mają dużo lżej bo nie powie mi nikt, że przed wejściem do wspólnoty rolnicy mogli sobie pozwalać na takie stawianie obór kupowanie maszyn. W tym rolnikom się powiodło, jednak do starej unii jeszcze nam daleko, chociaż życzę polskim rolnikom jak najlepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystiano35    0

z godze sie z kolegą wyżej ,

Nafciarz ty chyba nie zyjesz na wsi ani chyba nie jesteś rolnikiem skoro tak kolowowo to widzisz :)

Po pierwsze z tym dofinansowaniem nie jest tak kolorwo jak pisał ferdek kredyt idzie zwykły ma ok 10 % chyba , gospodarstwo musi spełniać wymogi unijne :) mogą Ci nie uznać i co zrobisz ??? masz traktor na zwykły kredyt czy coś . A po drugie to teraz nie jest tak kolorowo pszenice , rzepaki wogóle zboża po niżej kosztów !!! trzeba dopłacać do produkcji z burakami tak samo , mleko tanie , jedynie świnie drogie ale znając życie za parę miesięcy to się też zmieni , i gdzie tu masz tak kolorowo na rolnictwie ? narazie to się dokłada do interesu :) , a w mieście nie masz wydatków takich tylko dom , rodzina , nie martwisz sie że może Ci się zepsuć część za 1000 zł czy 20000 zł , nawet nie musisz robić tak jak rolnik w sezonie o 6 rano do 12 w nocy , więc wydaje mi się że ludzie w mieście nie mają aż tak źle bez tych dofinansowań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Widać ze nafciarz nie ma pojecia o sytuacji polskiego rolnictwa. To ze jest sporo nowych obór i maszyn to prawda przynajmniej w mojej okolicy tak jest ze co 4 rolnik ma nowy ciagnik tylko jest w tym taki myk ze Ci co maja te nowe ciagniki i obory to maja rownież debet na koncie czesto przekraczajacy milion złotych. Dla przykladu jakbys pojechal do mojej sasiadki co ma 70 ha i stoi nowa obora i nowy ciagnik i wszystko ladnie pieknie na pierwszy rzut oka a na koncie 1,3mln zł kredytu i mleko staniało i teraz ledwo na biezace wydatki starcza a juz o spacaniu kredytu nie wspomne no i gdzie Ci rolnicy maja tak dobrze?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

W Rolnictwie nie ma tak dobrze, świnie do góry poszły a teraz aby sprzedać prosiaki (tuczniki) to musisz do weterynarza jeszcze jechać po zaświadczenie że świnie są zdrowe 17zł to kosztuje i jest to bez podatku i tak sobie okradają rolników... :/ nawozy drogie w ciu... a żyto np. po 200zł :/

 

po prostu żenada i jak ktoś mówi że w rolnictwie jest tak bardzo ładnie to ja sie z nim zamienię ciekawe co później powie... :)


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Takich wypowiedzi jak nafciarz napisał to się czytać nie chce i aż we mnie się coś gotuje. I jak zawsze rolnik ma najlepiej, wcale się nie martwi bo unia mu do wszystkiego dopłaca i daje za darmo pieniądze młodemu rolnikowi...

 

Gadałem ostatnio z takim kolesiem z miasta i zeszliśmy do tematu rolnictwa i on mi mówi, teraz to macie dobrze jak do uni weszliśmy, macie dotacje, do wszystkiego wam dopłacają, 50 tys zł za darmo dostajecie, do pola co roku wam dopłacają itp, później jak go uświadomiłem jak to jest na rolnictwie, po ile mleko sprzedajemy a po ile jest w sklepie i po ile zboże jest i jakie nakłady się daje to zmienił bardzo szybko zdania i powiedział ze jest całkiem inaczej jak mu się wyobrażało...


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prolnik    1

Bez dopłat wychodzi się na minusie lub na 0. Z dopłatami można jakoś przeżyć. Ale starsi ludzie na wsi też myślą, że są kokosy z rolnictwa. Pewnie nigdy nie kalkulowali dochodu z rolnictwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nafciarz    0

Ludzie wy mnie nie zrozumieliście :/ Ja po prostu mówię,że rolnicy mają dużo lepiej niż przed wejściem do Unii i tyle, tylko,że przy swojej wypowiedzi się za bardzo rozwinąłem...

Proste,że nic nie ma za darmo

Za darmo to można w mordę dostać i to nawet nie czasem to kasę chcą :)

 

Mleko powiedzmy 90 groszy dostaje rolnik a w sklepie ponad 2 złote kosztuje, ja wszystko wiem. Świnie też lipa dopóki ich nie sprzedasz musisz wszystko ze swojej kieszeni wyłożyć i za jakiś czas ci się zwróci, albo i nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

No ja nie odczuwam tego ze mam lepiej po wejsciu do Unii. Przed wejsciem do UE stac mnie było na nowe maszyny bez zadnych doplat i programów oraz bez zadnej pozyczki. Wszystko co sie wyprodukowało to było mozna w przystepnej cenie sprzedać. Ja mysle ze te wszystki zapomogi od uni by nie byly potrzebne gdyby tylko nasze towary były sprzedawane z zyskiem. A tak daja doplaty zeby rolnicy mogli jakos przetrwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

mi sie podobalo przed wejsciem do unii to, ze nie bylo doplat obszarowych i dzieki temu ziemia kosztowal 3 k za hektar, a nie 30 jak teraz :D

zdaje sobie sprawe z tego, ze rolnicy na mniej zyznych glebach byli pokrzywdzeni tym systemem, teraz pokrzywdzeni sa wszyscy rowno, a gro ziemi wykupili biznesmeni, bo to doskonala lokata kapitalu, a co najwazniejsze praktycznie bezobslugowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Dla mnie przed wejściem do Uni też było lepiej, maszyny były tańsze, nasze produkty były droższe, Mleko 10 lat temu sprzedawałem po 1zł za litr a nawet 1.10 zł, a teraz po 89gr mi wychodzi. Paliwo było tańsze, środki ochrony roślin, nawozy i inne potrzebne produkty do wyprodukowania płodów rolnych, nie musiałem wcześniej płacić 22% watu do każdej maszyny, i maszyny były dużo tańsze. Zboże sprzedawałem po 500-700 zł, a teraz gdy paliwo jest droższe i nie tylko to oni proponują nam cenę za zboże 400-500 zł. Ja akurat jestem tego zdania że my rolnicy jesteśmy najbardziej pokrzywdzeni ze wszystkich obywateli polski, i co mnie najbardziej denerwuj że Rolnik ma najlepiej i kokosy mu z nieba spadają. Jak ktoś jest młody lub z miasta to gada takie głupoty że Rolnik ma dobrze.

 

Przepraszam że się tak rozpisałem, myślę że ktoś przeczyta moje wypociny.


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Kolega pronar82a ma calkowita racje, jest dokladnie tak jak on pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prolnik    1

Pamiętam czasy (rok przed wejściem do UE) jak chleb kosztował 1,10 i 1,20 krojony, a dziś po 2 zł : (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj