Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agroplus czy Agrofarm?

69 odpowiedzi na ten temat

#61 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 17 maj 2009 - 20:12

Agroplus czy Agrofarm? A co to za pytanie??? i co to ma wspólnego z tematem że spadłeś z krzesła. Kolega się pytaj jaki ciągnik wybrać więc może spróbuj mu pomóc...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agroplus czy Agrofarm? Dzisiaj, 01:36
  •  

#62 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 17 maj 2009 - 20:48

Agroplus czy Agrofarm? 'blu' co kogo obchodzi co Ty robisz możesz i wisieć na żerandolu głową w duł, tu kolega w tym temacie chciał się dowiedzieć co jest lepsze czy Agrofarm czy Agroplus a nie co Ty robisz ;)

A wracając do tematu to Agroplus bedzie zdecydowanie lepszy od Agrofarma jeżeli chodzi o ładowacz i o zwrotność jest poprostu mniejszy i zwrotniejszy od Agrofarma a jeśli chodzi o prace w polu to Agrofarm będzie lepszy od Agroplusa bo ma większą mase gabaryty i inne podzespoly typu hydraulika podnośnik, i lepiej sobie poradzi z ciężką praca w polu.
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#63 Share klocek

klocek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 17 maj 2009 - 21:02

Agroplus czy Agrofarm? caly czas staram sie to uswiadomic kolegom
przy agrolusie sie troche lepiej napracowali bo ma więcej dobrych i przydatnych "bajerów" takich jak power bost chocby, tylko ze w takich malych ciągnikach za czesto to nie jest wykozystywane

#64 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Muzyka Rockowa, klasyczne samochody :)

Napisany 18 maj 2009 - 09:00

Agroplus czy Agrofarm? Do ładowacza to Agrofarm też jest ok. robota takim ciągnikiem jest łatwiejsza , ja mam kubote , wielkości i masy agroplusa , i gdyby chcieć robić wydajnie i bez przeciwwagi to można by się pokusić o zakup Agrofarma . Byłby stabilniejszy , a zwrotność jest w nim już ok. ALe agroplus też w ładowaczu bez problemu będzie chodził .
Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

#65 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 23 maj 2009 - 22:42

Agroplus czy Agrofarm? jak jeden tak drugi fajny każdy ma coś racji i coś lepszego w sobie, ja tylko mogę podkreślić że Agroplusik 87 naprawde potrafi dużo zrobić sam mam i widze że takie chucherko a np. mx1200 do pełna 1350kg i śmiga fajnie albo ta kosiara co dałem do galeri kawał grzmota bez zająknięcia, rozrzutnik 8t na tandemie super,paszowóz 8m3, przyczepa pronarka 6t, nie ma strachu w średnim gospodarstwie z ładowaczem to bajer ciągnik i napewno ma lepszą skrzynie do ładowacza choćby przez system STOP&GO revers elektrohydrauliczny 3 półbiegi na każdym biegu, i wiele innych...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#66 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 24 maj 2009 - 09:05

Agroplus czy Agrofarm? @klocek agrofarm 85 i 100 nie mają aż tyle ze sobą wspólnego mają inne mosty , podnośnik tak jak @Ferdek07 pisze też jest inny .
Ja mam teraz prawie 300h w swoim 100 i wg mnie lepiej kupić 100 bo spalanie jest w miare przy obrotach ok 1600-1800 spala 6l/h zegarową (wreszcie dokonałem pomiarów)

Nowe maja chyba EHR w opcji

Ja ze swojego jestem zadowolony bo jak na 96 kM to jest mocny ciagnik może w kabinie szału nie ma , ale po roku to jedynie poci się przewód od pompy paliwa do filtra paliwa a tak żadnej awarii ani minimalnego wycieku , silniuk to najmocniejszy element tego ciagnika .

#67 Share klocek

klocek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 25 maj 2009 - 21:03

Agroplus czy Agrofarm? ok, moze i tak ale mam dokladny katalog tych agrofarmow i tam wyraznie pisze ze agrofarm 85 ma udzwig z dodatkowymi silowniaki taki jak napisalem

#68 Share Michu7

Michu7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 27 maj 2009 - 22:41

Agroplus czy Agrofarm? Mam pytanie do użytkowników Agrofarmów, R3, Eksplorerów. Czy u Was też tak jest że ciągnik pod obciążeniem spada z obrotów? Przykład: wjeżdżam w bruzde opuszczam pług i ustawiam gaz ręczny na 1800 obrotów, w momencie, kiedy się zatrzymam wciskając sprzęgło gaz ustawiony w trakcie jazdy na 1800 podskakuje na 2000 obrotów. Czy to normalne? Dodam, że z agregatem uprawowym dzieje się tak samo. Zależnie od tego jak ciężko idzie silnik gdy się zatrzymam podskakuje o 200-400 obrotów.
Słyszałem, że to normalne w ciągnikach z turbosprężarką. Wcześniej używałem C - 360 i ona tak nie robiła, chyba że było naprawdę bardzo ciężko. Zresztą gdy wzrastało obciążenie to na początku silnik w sześdziesiątce sam dodawał lekko sobie obrotów a w Agrofarmi raczej zaczyna od razu spadać z obrotów jak zrobi się ciężej.

I drugie pytanie: Wydaje mi się że mój Agrofarm ma dosyć głośną skrzynie biegów albo tylny most (nie wiem co to tak hałasuje w czasie jazdy). Mam skrzynię 15/15 (Agrofarm ecoline). Czy wasze też są głośne? Fendt mojego kuzyna jest raczej cichszy jak jedzie.
A i jeszcze jak puszcze go na luz to nie toczy się zbyt długo. Zatrzymuje się tak jakby w skrzyni było wszystko ciasno spasowane i stawiało dosyć duży opór. Hamulce raczej nigdzie nie hamują.

Z góry dziękuje za odpowiedzi

#69 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 maj 2009 - 06:23

Agroplus czy Agrofarm? Z gazem ręcznym to jest raczej tak ż ejest mało precyzyjny jak ustawie gaz reczny i dodam tylko minimalnie to od razu obr skoczą jakbym bardzo dużo przesunoł dzwignię i też obr się zmieniają zależnie od obciążenia że na gazie ręcznym raczej cieżko pracować żeby utrzymać te same obr, a spada nie z obr to tak naprawde spada z obr jak na 2jce czy 3jce na zającu leci z agregatem i na bruździe czy gdzieś agregat głębiej wejdzie wtedy to ma raczej prawo spada z obr ale nie zadymi nic a nic.
Co do skrzyni i chydrauliki to hałasuje tam coś cały czas, najbardziej słychać skrzynie na żółwiu na 5tce i chydraulike a ile masz mtg?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#70 Share Michu7

Michu7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 28 maj 2009 - 21:41

Agroplus czy Agrofarm? W ogóle chyba na 5tce w każdym zakresie hałasuje najbardziej a chydraulika to poprostu chyba przepływający olej daje taki odgłos.
Mam 400 mth, traktor od ok 10 miesięcy.

Dodaj odpowiedź