Zaloguj się, aby obserwować  
janusz14

Agroplus czy Agrofarm?

Polecane posty

Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

xxxxxxxxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja bardzo przepraszam-ale co wy chcecie podnosić tym podnośnikiem o udźwigu ponad 6 ton zamontowanym w ciągniku o masie 3,5 tony ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lampo55W    0

tak sie składa że kolega @FERDEK07 ma LAMBO R3 a to jest to samo co agrofarm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
Nowe agrofarmyz gamy 2009 mają

a kolega Ferdek07 widzial kiedys agrofarma 85 i 100 obok siebie?

 

wertuje niemieckie strony i tam napisane, że EHR nie ma nawet w opcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Nowe agrofarmyz gamy 2009 mają

a kolega Ferdek07 widzial kiedys agrofarma 85 i 100 obok siebie?

oprucz mocy i jeszcze kilku szczeguluw silnika, (moment obrotowy itp) reszta to samo ;)

mowie co sciągnik sobie szczegulowe dane ze strony producenta, ja na wystwach w dwoch siedzialem, 2 oglądalem, no i jest to to samo,

agroplusy nie sa do pola chlopie, nie zapeisz tego wszystkiego do agroplusa co do agrofarma

Chłopie mam instrukcje obsługi i wszystkie szzcegółowe dane i tak się skłąda że instrukcja obłsugi do 85tki i do 100ki jest taka sama więc wiem co pisze,a dodam tylko ze 100ka jest 200kg cieżejsza od 85tki i całe te 200kg przypada na pzrednią oś, i 100ka ma 13sto calowe sprzęgło a 85tka 12 sto calowe, oraz zupełnie inny ukłąd hydrauliki jest w 100ce i inna pompa, i chyba kilka cm większy rozstaw osi ma 100ka, wiec posiedzieć na wystawie w ciągniku to nei wszystko a w danych w katalogach sa czasami błędy

agroplus w poruwnaniu do 85 agrofarma różni się tylko tym że w agrofarmie masz koła 34 i 24 a w agroplusie 20 i 30 i te 200kg różnicy, także agroplus zrobi to samo, poobczajaj w galerii co ludzie wyczyniają agroplusami popytaj na priv i porównaj dane techniczne z innymi ciagnikami tej samej mocy, bo agrofarm to nic więcej nie znaczy z masą i rozkąłdem mas co ursus 5714 czy zetor 7340 tylko ma duże koła i jest tak samo lekki, jak na wyższych obr podnosze talerzówke to przednie koła potrafią podksoczyć a mam 150 kg z przodu, nie wiem chyba cieżkiego tura musiał bym mieć żeby uprawowosiewny targać, tak samo jak agroplusik, a ciągniki sdf są tak fajne i sprytne i zwrotne że sam wolał byś osobno agregatem strzelić o potem osobno siać niż jak poruszać sie jak słoń w składzie porcelany żeby na bruździe się nie przełamać z uprawowosiewnym he he :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Moim zdaniem Agroplus gdyż jest zgrabniejszy co jest bardzo istotne do użytkowania ładowacza. Oczywiście jest też bardzo dobry do prasy rolującej. Natomiast co do rozrzutnika to zależy jaki aby nie przesadzić z ładownością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

xxxxxxxxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Żeby zwiększać uciag to jest przednia oś napędzana a żeby zwiekszyć mase obciażniki, dołóż do agroplusa po 2 krążki na koła i na przód troche więcej i będzie to samo, prawda jest taka że ani agroplus ani agrofarm w luźnej ziemi nie pujdzie bez uślizgu z 3x30 w głębokiej orce jak nie załączysz przodu i to na oponach 480

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Połączone.

 

Dzięki @bobert21 ;)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blu    6
Moim zdaniem Agroplus gdyż jest zgrabniejszy co jest bardzo istotne do użytkowania ładowacza. Oczywiście jest też bardzo dobry do prasy rolującej. Natomiast co do rozrzutnika to zależy jaki aby nie przesadzić z ładownością.

 

Czy Ty czytasz sam siebie?...

Nie no, spadłęm z krzesła i nie mogę dalej przed kompem siedzieć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

A co to za pytanie??? i co to ma wspólnego z tematem że spadłeś z krzesła. Kolega się pytaj jaki ciągnik wybrać więc może spróbuj mu pomóc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

'blu' co kogo obchodzi co Ty robisz możesz i wisieć na żerandolu głową w duł, tu kolega w tym temacie chciał się dowiedzieć co jest lepsze czy Agrofarm czy Agroplus a nie co Ty robisz ;)

 

A wracając do tematu to Agroplus bedzie zdecydowanie lepszy od Agrofarma jeżeli chodzi o ładowacz i o zwrotność jest poprostu mniejszy i zwrotniejszy od Agrofarma a jeśli chodzi o prace w polu to Agrofarm będzie lepszy od Agroplusa bo ma większą mase gabaryty i inne podzespoly typu hydraulika podnośnik, i lepiej sobie poradzi z ciężką praca w polu.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

vxxxxxxxxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Do ładowacza to Agrofarm też jest ok. robota takim ciągnikiem jest łatwiejsza , ja mam kubote , wielkości i masy agroplusa , i gdyby chcieć robić wydajnie i bez przeciwwagi to można by się pokusić o zakup Agrofarma . Byłby stabilniejszy , a zwrotność jest w nim już ok. ALe agroplus też w ładowaczu bez problemu będzie chodził .


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

jak jeden tak drugi fajny każdy ma coś racji i coś lepszego w sobie, ja tylko mogę podkreślić że Agroplusik 87 naprawde potrafi dużo zrobić sam mam i widze że takie chucherko a np. mx1200 do pełna 1350kg i śmiga fajnie albo ta kosiara co dałem do galeri kawał grzmota bez zająknięcia, rozrzutnik 8t na tandemie super,paszowóz 8m3, przyczepa pronarka 6t, nie ma strachu w średnim gospodarstwie z ładowaczem to bajer ciągnik i napewno ma lepszą skrzynie do ładowacza choćby przez system STOP&GO revers elektrohydrauliczny 3 półbiegi na każdym biegu, i wiele innych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

@klocek agrofarm 85 i 100 nie mają aż tyle ze sobą wspólnego mają inne mosty , podnośnik tak jak @Ferdek07 pisze też jest inny .

Ja mam teraz prawie 300h w swoim 100 i wg mnie lepiej kupić 100 bo spalanie jest w miare przy obrotach ok 1600-1800 spala 6l/h zegarową (wreszcie dokonałem pomiarów)

 

Nowe maja chyba EHR w opcji

 

Ja ze swojego jestem zadowolony bo jak na 96 kM to jest mocny ciagnik może w kabinie szału nie ma , ale po roku to jedynie poci się przewód od pompy paliwa do filtra paliwa a tak żadnej awarii ani minimalnego wycieku , silniuk to najmocniejszy element tego ciagnika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

xxxxxxxxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Mam pytanie do użytkowników Agrofarmów, R3, Eksplorerów. Czy u Was też tak jest że ciągnik pod obciążeniem spada z obrotów? Przykład: wjeżdżam w bruzde opuszczam pług i ustawiam gaz ręczny na 1800 obrotów, w momencie, kiedy się zatrzymam wciskając sprzęgło gaz ustawiony w trakcie jazdy na 1800 podskakuje na 2000 obrotów. Czy to normalne? Dodam, że z agregatem uprawowym dzieje się tak samo. Zależnie od tego jak ciężko idzie silnik gdy się zatrzymam podskakuje o 200-400 obrotów.

Słyszałem, że to normalne w ciągnikach z turbosprężarką. Wcześniej używałem C - 360 i ona tak nie robiła, chyba że było naprawdę bardzo ciężko. Zresztą gdy wzrastało obciążenie to na początku silnik w sześdziesiątce sam dodawał lekko sobie obrotów a w Agrofarmi raczej zaczyna od razu spadać z obrotów jak zrobi się ciężej.

 

I drugie pytanie: Wydaje mi się że mój Agrofarm ma dosyć głośną skrzynie biegów albo tylny most (nie wiem co to tak hałasuje w czasie jazdy). Mam skrzynię 15/15 (Agrofarm ecoline). Czy wasze też są głośne? Fendt mojego kuzyna jest raczej cichszy jak jedzie.

A i jeszcze jak puszcze go na luz to nie toczy się zbyt długo. Zatrzymuje się tak jakby w skrzyni było wszystko ciasno spasowane i stawiało dosyć duży opór. Hamulce raczej nigdzie nie hamują.

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Z gazem ręcznym to jest raczej tak ż ejest mało precyzyjny jak ustawie gaz reczny i dodam tylko minimalnie to od razu obr skoczą jakbym bardzo dużo przesunoł dzwignię i też obr się zmieniają zależnie od obciążenia że na gazie ręcznym raczej cieżko pracować żeby utrzymać te same obr, a spada nie z obr to tak naprawde spada z obr jak na 2jce czy 3jce na zającu leci z agregatem i na bruździe czy gdzieś agregat głębiej wejdzie wtedy to ma raczej prawo spada z obr ale nie zadymi nic a nic.

Co do skrzyni i chydrauliki to hałasuje tam coś cały czas, najbardziej słychać skrzynie na żółwiu na 5tce i chydraulike a ile masz mtg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

W ogóle chyba na 5tce w każdym zakresie hałasuje najbardziej a chydraulika to poprostu chyba przepływający olej daje taki odgłos.

Mam 400 mth, traktor od ok 10 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj