Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agroplus czy Agrofarm?

69 odpowiedzi na ten temat

#41 Share bobert21

bobert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 15 maj 2009 - 19:50

Agroplus czy Agrofarm? A nie daloby sie polaczyc tych tematow albo tam sie wkleic, bo juz bardzo podobny juz byl:
http://www.agrofoto....farm-t2101.html
Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agroplus czy Agrofarm? Dzisiaj, 23:47
  •  

#42 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 maj 2009 - 20:03

Agroplus czy Agrofarm?

co tu duzo mowic,
no jesli chcesz miec traktor ktorym więcej zrobisz to bierz agrofarma,
chocby same gabaryty porównaj lub parametry jakies,(udzwig podniska, masa, prędkosc,)
komfort raczej na tym samym poziomie,
jak masz jeszcze jakies pytania to pisz postaram ci sie odpowiedziec

A dlaczego agrofarm zrobi więcej od agroplusa, jeśli to ma być agrofarm 85 i agroplus 87 to ja bym długo się zastanawiał i w stronę agroplusa skłaniał, bo żeby porównać trzeba by obie wersje ecoline porównywać, i tak wersja ecoline w agroplusie jest dość bogato wyposarzona jak na typowego golasa, a agrofarm zupełnie goły, agroplus ma niestety a moze stety troche elektroniki głównie sterowanie silnika stałe obr silnika i kilka innych przyjaznych pierdułek, a agrofarm jeden tylko modulik do sterowania turbiną, czy zrobi więcej? wątpie bo do uprawowosiewnego agrofarm jest za lekki, na kołach 480 i 420 okrutnie szeroki (2,3m) chydraulika w agroplusie też jest bardziej rozbudowana, teraz jakbym kupował jednak stawiał bym na agroplusa, sprawą wątpliwą jest spalanie, bo powerbust w agroplusie swoje pewnei potrzebuje i moze być tak że agroplus więcej będzie pił, ale to gdybanie tylko, więc jeśli ciągnik do wszystkiego zdecydowanie agroplus, jesli tylko do pola to agrofarm ale koniesznie 100tka

#43 Share klocek

klocek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 15 maj 2009 - 22:38

Agroplus czy Agrofarm? ja dalej będe przy swoim, agroplus nie zrobi tego zo agrofarm, ,
udziwg podnika z silownikami dodatkowymi agroplusa 3600 a agrofarma 6200,
agrofarm wg ece r24 czy cos takiego ma 86 km a agroplus 87,
masa agroplusa ma 2800 a agrofarma 3490,więc o czym tu gadac, agroplus tyle ze zwinniejszy, ale nie podczepisz tego sprzętu do agroplusa co do agrofarma, ja nie wyobrazam sobie agroplusa 87 z agregatem uprawo siewnym 3m np, a taki agregat ciągalem ursusuem 914,agrofarm sobie spokojnie poradzi,

#44 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 maj 2009 - 06:10

Agroplus czy Agrofarm? jakie 6200 w agrofarmie? chyba w opcji bo tak to jest ale 3470kg, 2800kg to waży agroplus 67 a 87 ponad 3 t, rozstaw osi agroplusa i agrofarma podobny więc dobre obciążniki na przód i powinien zrobić to samo, bo w uprawowosiewnym to ja agrofarma też niewidze, 86 według ece r24 to ma chyba agrofarm 100 bo 85tka to ma 84km w iso, a agroplus ma moc przeciążeniową 92km chyba

#45 Share MURZYN

MURZYN

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 16 maj 2009 - 07:30

Agroplus czy Agrofarm? Ja też bym wolał agrofarm
Czy mi smutno czy mi źle -U-R-S-U-S- zawsze przy mnie jest!!!

#46 Share klocek

klocek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 16 maj 2009 - 12:35

Agroplus czy Agrofarm? udzwig podnisnika agrofarma z siłownikami wspomagającymi 6200
udziw agroplusa z silownikami wspomagającymi 3600
masa agrofarma 3800
masa agroplusa 2950
moc agrofarma 82km
moc agroplusa 83km
rozstaw kół tylnych w agropusie to 1900 maksymalnie
rozstaw koł w agrofarmie to 2100
rozstaw osi w agrofarmie 2340
rozstaw osi w agroplusie 2185
jak by nie patrzec to agrofarm ma tylko o jednego zrebaka mniej, ale ja podtrzymuje swoje zdanie ze więcej zrobi

#47 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 maj 2009 - 12:49

Agroplus czy Agrofarm? Kolego @Klocek, proszę o podanie linku z danymi technicznymi producenta, bo naciągacie te dane lub z niezrozumieniem przepisujecie, sam to przerabiałem i znam te dane na pamięc i wiem że agroplus 87 waży 3100 kg a agrofarm 85 3450 kg oczywiście w stanie suchym bez płynów i kierowcy, a moc agrofarm awedług ece r24 to 76 lub 80km a agroplus ma więcej niż jeden tych km, no i 6200 kg udzwigu to jest opcja ale tylko w 100ce w 85 chyba nie da się wogóle zwiększyć podnosnika i agroplus ma dużo lepiej zrobiony ten podnośnik, agrofarm ma proste koromysło do dzwigania i tyle, chyba że ciągnik do tura to stawiał bym na agrofarma 85 bo masywna i potężna przednia oś dużo masywniejsza jak w agroplusie, ale agroplus sprytniejszy ;)

#48 Share klocek

klocek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 16 maj 2009 - 16:56

Agroplus czy Agrofarm? są do dane od producenta na kartach a4 mam kazdego modelu, tu moja pomylka jedna
agroplus wg tej samej normy co agrofarm ma 87 km a agfofarm 82
agrofarm 84 podniesie 6200 z silownikami dodatkowymi, to co ja napisalem to prawdziwe dane,
nawet wystarczy sciągnsc pdf ze strony producenta to będzie to samo,
w czym ten podnosnik w agropusie jest lepszy?, bo niewiem czy agroplus wogule w opcji ma ehr a agrofarmy nowe mają

#49 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 maj 2009 - 17:18

Agroplus czy Agrofarm? agrofarm 85 ma inny podnośnik a 100ka ma inny, w 85tce nic się nie reguluje ani szybkości opadania, ani przepływu oleju, pozatym niby jakie dodatkowe siłowniki chcesz założyć w w agrofarmie 85tce? chyba 3ci i 4ty siłownik co? w modelu 85 są tylko 2 zewnętrzne siłowniki o udzwigu 3,5t i to wszsytko nie wiem może 2gi gruby da się założyć i będzie mocniej ale napewno nie 6200 w 85tce, no chyba że teraz w tych nowych modelach coś pozmieniali, ale w 100ce występują tylko dodatkowe siłowniki bo tam pompa jest zbudowana tak że podnosi bez zewnętrznych siłowników, a 85tka ma już siłowniki zewnętrzne w standardzie bo tylko te siłowniki podnoszą!!! agroplus ma coś jeszcze inaczej i pompa z siłownikiem zabudowane i dopiero te wspomagające jako dodatek na zewnątrz ;)

#50 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 16 maj 2009 - 17:19

Agroplus czy Agrofarm? EHR to mają Agroplusy, a Agrofarmy nie... chyba że strony SDF są nieaktualne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share klocek

klocek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 16 maj 2009 - 18:38

Agroplus czy Agrofarm? Nowe agrofarmyz gamy 2009 mają
a kolega Ferdek07 widzial kiedys agrofarma 85 i 100 obok siebie?
oprucz mocy i jeszcze kilku szczeguluw silnika, (moment obrotowy itp) reszta to samo ;)
mowie co sciągnik sobie szczegulowe dane ze strony producenta, ja na wystwach w dwoch siedzialem, 2 oglądalem, no i jest to to samo,
agroplusy nie sa do pola chlopie, nie zapeisz tego wszystkiego do agroplusa co do agrofarma

#52 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 16 maj 2009 - 19:07

Agroplus czy Agrofarm? Ja bardzo przepraszam-ale co wy chcecie podnosić tym podnośnikiem o udźwigu ponad 6 ton zamontowanym w ciągniku o masie 3,5 tony ?

#53 Share Lampo55W

Lampo55W

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 16 maj 2009 - 19:10

Agroplus czy Agrofarm? tak sie składa że kolega @FERDEK07 ma LAMBO R3 a to jest to samo co agrofarm

#54 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 16 maj 2009 - 19:29

Agroplus czy Agrofarm?

Nowe agrofarmyz gamy 2009 mają

wertuje niemieckie strony i tam napisane, że EHR nie ma nawet w opcji...

#55 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 maj 2009 - 19:40

Agroplus czy Agrofarm?

Nowe agrofarmyz gamy 2009 mają
oprucz mocy i jeszcze kilku szczeguluw silnika, (moment obrotowy itp) reszta to samo ;)
mowie co sciągnik sobie szczegulowe dane ze strony producenta, ja na wystwach w dwoch siedzialem, 2 oglądalem, no i jest to to samo,
agroplusy nie sa do pola chlopie, nie zapeisz tego wszystkiego do agroplusa co do agrofarma

Chłopie mam instrukcje obsługi i wszystkie szzcegółowe dane i tak się skłąda że instrukcja obłsugi do 85tki i do 100ki jest taka sama więc wiem co pisze,a dodam tylko ze 100ka jest 200kg cieżejsza od 85tki i całe te 200kg przypada na pzrednią oś, i 100ka ma 13sto calowe sprzęgło a 85tka 12 sto calowe, oraz zupełnie inny ukłąd hydrauliki jest w 100ce i inna pompa, i chyba kilka cm większy rozstaw osi ma 100ka, wiec posiedzieć na wystawie w ciągniku to nei wszystko a w danych w katalogach sa czasami błędy
agroplus w poruwnaniu do 85 agrofarma różni się tylko tym że w agrofarmie masz koła 34 i 24 a w agroplusie 20 i 30 i te 200kg różnicy, także agroplus zrobi to samo, poobczajaj w galerii co ludzie wyczyniają agroplusami popytaj na priv i porównaj dane techniczne z innymi ciagnikami tej samej mocy, bo agrofarm to nic więcej nie znaczy z masą i rozkąłdem mas co ursus 5714 czy zetor 7340 tylko ma duże koła i jest tak samo lekki, jak na wyższych obr podnosze talerzówke to przednie koła potrafią podksoczyć a mam 150 kg z przodu, nie wiem chyba cieżkiego tura musiał bym mieć żeby uprawowosiewny targać, tak samo jak agroplusik, a ciągniki sdf są tak fajne i sprytne i zwrotne że sam wolał byś osobno agregatem strzelić o potem osobno siać niż jak poruszać sie jak słoń w składzie porcelany żeby na bruździe się nie przełamać z uprawowosiewnym he he :D

#56 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 16 maj 2009 - 20:48

Agroplus czy Agrofarm? Moim zdaniem Agroplus gdyż jest zgrabniejszy co jest bardzo istotne do użytkowania ładowacza. Oczywiście jest też bardzo dobry do prasy rolującej. Natomiast co do rozrzutnika to zależy jaki aby nie przesadzić z ładownością.

#57 Share klocek

klocek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 17 maj 2009 - 06:18

Agroplus czy Agrofarm? ale większe kola, wieksza masa i jzu sila uciągu się zwiększa

#58 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 maj 2009 - 07:11

Agroplus czy Agrofarm? Żeby zwiększać uciag to jest przednia oś napędzana a żeby zwiekszyć mase obciażniki, dołóż do agroplusa po 2 krążki na koła i na przód troche więcej i będzie to samo, prawda jest taka że ani agroplus ani agrofarm w luźnej ziemi nie pujdzie bez uślizgu z 3x30 w głębokiej orce jak nie załączysz przodu i to na oponach 480

#59 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 17 maj 2009 - 15:16

Agroplus czy Agrofarm? Połączone.

Dzięki @bobert21 ;)
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share blu

blu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 17 maj 2009 - 20:06

Agroplus czy Agrofarm?

Moim zdaniem Agroplus gdyż jest zgrabniejszy co jest bardzo istotne do użytkowania ładowacza. Oczywiście jest też bardzo dobry do prasy rolującej. Natomiast co do rozrzutnika to zależy jaki aby nie przesadzić z ładownością.

Czy Ty czytasz sam siebie?...
Nie no, spadłęm z krzesła i nie mogę dalej przed kompem siedzieć ;)

Dodaj odpowiedź