manko

Teorie spiskowe

Polecane posty

milanreal1    319

No widzę że stosunkowo niewiele czasu starczyło żeby temat zszedł na temat polityki. To ja też powiem co myślę. Myślę że PIS ma mądrą reklamę bo niewątpliwie PO należy się żółta kartka, ale dla PISu należy się czerwona... Mówicie że pis lepszy dla rolnictwa to mi się nóż w kieszeni otwiera. Bo niby kto sprzedał polskie cukrownie?? O stoczniach nie wspominając...

A co do teorii spiskowej. Widział ktoś kod da Vinci? Myślę że tam sporo prawdy było powiedziane. A szkoda ze kościół ma za dużo władzy, myślę że z takich ewangelii m.in Judasza wiele ciekawych rzeczy by było...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Przyznam szczerze, że ostatnio nie śledzę co się dzieje w polityce, bo po prostu nie mam na to czasu.

Ale w tym wątku chciałbym nawiązać do wypowiedzi użytkownika @milanreal1. Trochę zaszokowała mnie Twoja wypowiedź. Mógłbyś powiedzieć dlaczego sądzisz, że w "Kodzie da Vinci" było dużo prawdy?? Ja co prawda nie widziałem filmu, bo nie interesują mnie ekranizacje tanich sensacji pióra "Downa" Browna. Czytałem natomiast kilka wirygodnych recenzji owego filmu i delikatnie mówiąc nie były one zbyt pochlebne. Rozmawiałem również ze znajomymi którzy czytali książkę i oglądali film. Nie byli zachwyceni ani ich artyzmem ani przesłaniem. Z resztą, sma nazwa gatunku-literatura sensacyjno-obyczajowa - wskazuje na to, że takei "dzieła" to zwykły kicz, który ma jedynie przynosić dochód ich twórcom.

A nawiasem mówiąc to polskie cukrownie zostały sprzedame już wcześniej- z dniem powołania do życia KSC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dlaczego wydaje mi się to prawdopodobne? Ponieważ czytałem parę artykułów lub film dokumentalny Jamesa Camerona o grobie Chrystusa. Bardzo ciekawe jest to że ewangelii było wiele więcej a Kościół wybrał tylko te co pokazują nasza religie w takim świetle a o tamtych nawet nie wspominają. Zresztą swego czasu badacze znaleźli grób podpisany że tam leży Chrystus i dziwne jest to że następnego dnia teraz był zajęty...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Kosciół nigdy nie ujawni wszystkiego bo napewno sa to informacje niewygodne dla nich i mogace podwarzyc obecne dogmaty wiary :P Chociarz z ta ewangelia Judasza to macie racje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0
Ponieważ czytałem parę artykułów lub film dokumentalny Jamesa Camerona o grobie Chrystusa.

Nie wiem czy dobrze rozumiem: czytałeś artykuły Jamesa Camerona i oglądałeś jego film dokumentalny? A powiedz mi w jakiej mierze są one miarodajne?? Czy są poparte jakimiś WIARYGODNYMI badaniami? Bo jak dla mnie to wszystko opiera się na fikcji literackiej (jeśli można tego terminu używać w przypadku takiej sztuki) i częściowo na legendach. Czyli - powtórzę się - sensacja, która ma na celu przyciągnięcie jak największej liczby odbiorców głodnych nowych rewelacyjnych odkryć (czytaj: zgarnięcei jak największej kasy).

Bardzo ciekawe jest to że ewangelii było wiele więcej a Kościół wybrał tylko te co pokazują nasza religie w takim świetle a o tamtych nawet nie wspominają.

Wspomina się o tym. Na języku polskim w szkole średniej. Większośc z tych "ewangelii" o których piszesz powsatawała mniej więcej tak jak książki Dona Browna: ludzie głodni sensacji dopowiadali sobie historie o życiu Jezusa, Apostołów, Maryi i innych postaci z Pisma Świętego. Niestety (a może stety) miały one w sobie niewiele prawdy, więc niby w jakim celu nauczanie Kościoła miałoby się na nich opierać?? Z resztą, wile z nich powstało w okresie Średniowiecza, więc trudno, żeby ich autorzy mogli świadczyć o tym co miało miejsce kilkaset lat wcześniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

@buchaj akurat tak się składa ze ewangelie wg których naucza kościół powstały jakieś 100 - 150 lat po śmierci Chrystusa i jak dowodzą historycy były czasem podkolorowywane tak aby uzyskać "tanią sensację" jednak z wszystkich te 4 z których korzystamy były najbardziej "normalne"

 

niestety w religii chrześcijańskiej wiele rzeczy przyjmowanych jest jako dogmat czyli stwierdzenie faktu przez papierza ze "tak jest i nikt nie ma prawa tego podważać" dla osób zainteresowanych tego typu tematyką polecam ksiażkę "bóg urojony" Richarda Dawkinsa


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

W kwestii wyjaśnienia, Ewangelie nie powstały 150 lat po śmierci Chrystusa, jeśli już, to wtedy zostały spisane. Wcześniej były w przekazie "ustnym". :P

W tej chwili słowo mówione zupełnie straciło na wartości... niestety.

Produktem naszych czasów jest taki stan rzeczy w którym można podważyc wszystko tylko dlatego, że tak nam się wydaje za słuszne. Postawa taka cechuje szczególnie polityków i media. A ponieważ przykład idzie z góry to przeciętny człowiek też już powoli zapomina co to znaczy odpowiedzialnośc za słowa i honor.

Przecież politycy tylko obiecują i nikt się z tego nie wywiązuje. A co gorsza tacy ludzie są nadal akceptowani przez społeczeństwo... jak dla mnie to jest nie do pomyślenia, patrz Donald T.

 

P.S. Ostatnio słyszałem od pewnego człowieka, który był na procesie sądowym (w roli świadka) o sprawy majątkowe, że jeden z adwokatów próbował podważyc ważnośc aktu notarialnego i jego zapisy. Należy teraz zadac sobie pytanie dokąd my zmierzamy z tą naszą lekko śmieszną cywilizacją???


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

teraz nie ma dobrych rządów ale to co było za czasów PIS-u i jego koalicji z LPR i S. było jeszcze gorzej. i to co robi teraz PIS w kampani do parlametu EU przechodzi ludzkie pojęcie. sr*ją na platforme a sami nic lepszego nie oferują !


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Heh najlepsze jest to że oni nic nie oferują... Ich kampania polega tylko i wyłącznie na krytyce PO a sami nie mówią co w Europarlamencie będą robić. Chociaż z drugiej strony sam się zastanawiam co robią w tym Europarlamencie... Bo w czasie ost kadencji tylko słyszałem jak Maciej Giertych nauczał posłów o kalendarzyku :P


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A kto coś zrobi?

ja mam przed tymi wyborami dylemat bo powinienem iść ale na kogo glosować...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Głosujcie na PSL, nie jest istotne nawet na kogo, liczy się głos dla całej listy. To jest chyba mniejsze zło niż PO i PiS. Kandydata PSL w mojej okolicy znam przynajmniej z widzenia. Ludzi z PO i PiS, którzy kandydują w moim okręgu widziałem na oczy pierwszy raz na plakacie wyborczym...


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

włączan TV a tu premier mówi o rolnikach, prezydent tak samo-widać ze wybory, bo przed nimi to nikt nic o rolnikach nie wspominał, będzuemy mieć 100% dopłaty-takie jak w krajach starej Uni-do wyborów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

tyle ze parlament europejski ma niewiele do powiedzenia w rzadzeniu europa, glowna role odgrywa komisja europejska a tej sie w wyborach nie wybiera. ale nie bojcie sie za tydzien wszyscy zapomna o rolnictwie-do nastepnych wyborow.

trafilo mi sie ze europosel z psl zafundowal mi i innym mlodym rolnikom wycieczke do europarlamentu w brukseli.to przyklad kolosalnego marnowania pieniedzy,monumentalne budynki,mnostwo biurokratow[czyt. darmozjadow] a pozytek z tego niewielki

czasami slucham na zywo roznych oszolomow z psl typu soski,peka-teraz u nas kandyduje z pisu,wiec mojego losu nie dostana


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
A kto coś zrobi?

ja mam przed tymi wyborami dylemat bo powinienem iść ale na kogo glosować...

A ja nie mam zamiaru glosować. Teraz to wygaduja co oni nie zrobia a jak przyjdzie co do czego to powiedzą że nie mogli bo takie przepisy.Jedyne co potrafią zrobić zmieniać przepisy na coraz bardziej rygorystyczne (chodzi o wieś). Normalnie ludzi robią w konia a sami się cieszą że kupe kasy biorą za siedzenie na eurostołku- Nie mam zamiaru fundować żadnemu eurodeb.... lekkiej kasy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To idz zagłosuj i oddaj nieważny głos.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No już tak lepiej. Bo dziś jakiś program widziałem na TVP1 to prowadzący na końcu powiedział coś w stylu "Idźmy w niedziele na wybory żeby nasze społeczeństwo się nie ośmieszyło na oczach Europy" Musze przyznać mądre zdanie bo jak na te wybory pójdzie z 20% ludzi uprawnionych do glosowania to rzeczywiście będzie śmiech w Europie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Akurat śmiech w Europie-jeszcze czego-przez 8 lat żyłem w owej Europie i guzik tam kogokolwiek obchodzi co dzieje się w Polsce-ba mało co kogo obchodzi co dzieje się za płotem :P-Polskę umiejscawiają zaś gdzieś między-Uralem a Morzem Północnym z tym iż gdzie jest Morze Północne wiedzą z grubsza zaś za cholerę nie potrafią wskazać Uralu w czasie i przestrzeni :P.Żeby nie było-piszę teraz nie o robolach z budowy a o niemieckich studentach (szwajcarskich,włoskich i paru innych narodowości zresztą też)-a żeby nie być gołosłownym to tak się składa że mieszkałem przez 2 lata w ichnim :P akademiku (Ginnheimer Landstrasse coś tam coś tam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

I masz rację-chyba zauważyłeś te parę uśmieszków w mojej wypowiedzi ?-owszem wiedzą-ale prawie nic więcej ponad to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

zgadzam się z jaro

 

wykładowca nam opowiadał jak to się w jakimś amerykańskim miasteczku zjawił u swojego znajomego i wyszedł na ulicę, idzie a tu ulica czy plac Kościuszki, i dumny ze swej polskości dopadł mieszkającego tam tubylca i pyta się kto to był ten "kasjasku", a ten mu odpowiada, że to jakaś stara indiańska nazwa i właściwie nie wie co/kto to jest

 

właściwie to ich to guzik obchodzi co u nas się dzieje, i w jakieś "śmiechy europy, czy usa" to jest zwykły chwyt, jak w tym żarcie o spadającym samolocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Jak już wspomniałem wcześniej-swego czasu mieszkałem trochę poza granicami RP i zaręczam że chyba w żadnym znanym mi kraju nie wspomina się o tym że jak coś się zrobi (nie zrobi ) to staniemy się pośmiewiskiem Europy (świata)-(właściwe skreślić).

Nie chciałbym sugerować do kogo należą media w Polsce ale męczy mnie już te ciągłe przepraszanie-a to Żydów za Jedwabne,a to Niemców za wypędzenie a to Amerykanów za to że nie chcą dać nam wiz biggrin.gif-macie podobne odczucia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Ja się zgadzam!

Poza tym, dla mnie przepraszanie Żydów i Amerykanów, to jest tak, jakby tych samych ludzi przepraszać, tylko powód inny :)


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik189    0

Caly ten syf, wszystkie te afery myslicie ze skad sie biorą?

Przede wszytkim najwiekszym zrodlem tych nieporozumien sa MEDIA!!!

Wg mnie media robią wode z mózgu, ale ludzie kupują te tanie

sensacje.

Nie wiem czy wiecie jakie zalozenia ma miec nowa ustawa medialna.

To jest celowe upolitycznienie mediow w ktorym widac golym okiem

kto ma najwiekszy wplyw na media. A to wiadomo ze PO i SLD.

 

Nikt na to nie zwraca uwagi ze wszystkie audycje radiowe czy tejewizyjne

sprowadzają sie do osmieszenia i oslabienia partii PiS.

W kazdych wiadomosciach pokazują ze zlej strony, a PO wyslawiają.

To jest widoczne golym okiem, spoleczenstwo jest juz tak

negatywnie nastawione do PiS dzieki mediom.

 

 

A co do teorii spisowych to kazdy myslacy czlowiek moze zauwazyc wiele nieprawidolowsci.

Ja jestem niemal pewien ze to byl zamach.

Rosjanie jak do tej pory robią wszystko zeby zatuszowac prawde.

Jezeli sa tacy co myslą inaczej to korzystają tylko z jednego zrodla wiedzy-mediow publiczynych.

Oni tego nigdy w zyciu dla nas nie powiedzą jak bylo-za duze zagrozenie wojna!!!

 

Jesli ktos nie wierzy to wystarczy poczytac wszytkie wypowiedzi w interecie jakie sa

za i przeciw i przeanalizowac. Wyciagnąć wnioski- wtedy mozna latwo wywnioskowac ze jest duzo nieprawidolowosci.

Tylko jesli ktos byl od zawsze przeciwnikiem Kaczynskiego napewno nie podejmie tego trudu.

 

Zalózmy ze np zginal by Tusk- w tym wypadku media i jego zwolennicy by zrboili wszytko aby dojsc do prawdy.

 

Tu jest zupelnie inna sytauacja.

Wiadomo ze i tak sie nie zmieni nikogo pogladow. Ale to jest sprawa calego panstwa zeby dojsc do prawdy, radze kazdemu sie zainteresowac tą calą sprawą nawet pomijajac jakim byl prezydentem K.(dla przeciwnikow).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj