Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z przednim napędem- ford 3000

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share konrados

konrados

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 14 maj 2009 - 21:08

problem z przednim napędem- ford 3000 witam! mam problem z przednim napędem w ciągniku mianowicie musze wymienić zimmering uszcelniający wejscie wału napędowego do przekładni. wie ktoś może w jaki sposób i jakimi narzędziami rozebrać tzw przegub kardana na wale? czyli ten krzyżak który łączy wał z wałkiem wchodzącym do przekładni?? proszę o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z przednim napędem- ford 3000 Dzisiaj, 08:42
  •  

#2 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 14 maj 2009 - 21:10

problem z przednim napędem- ford 3000 jaki traktor masz kolego

#3 Share konrados

konrados

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 14 maj 2009 - 21:12

problem z przednim napędem- ford 3000 ford 3000.

#4 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 14 maj 2009 - 21:16

problem z przednim napędem- ford 3000 a masz jakąś fotkę tego przegubu bo trzeba by najpierw zobaczyć a później naprawiać

#5 Share konrados

konrados

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 14 maj 2009 - 21:51

problem z przednim napędem- ford 3000 niestety niemam. ale to jest tak jak w kazdym przegubie krzyzakowym ( krzyzak na koncówki nachodzi tulejka a na tulejke zawleczka czy jak to zwał rozporowa czyli takie kółeczko sprężynujące:) które wchodzi w frez w wale
tak jak tu http://www.zssplus.p...18_19/3-003.jpg

tyle ze ja nie mam sposobu jak ta tulejke wybićczy co z nia zrobić juz łomik se pokrzywiłem w walce z tym ustrojstwem!:/

#6 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 15 maj 2009 - 18:41

problem z przednim napędem- ford 3000 Staram się zrozumieć. Czy po zdjęciu krzyżaka będziesz miał dostęp do nakrętki by zdjąć tą końcówkę? Czy moze wałek siedzi tak jak półośka w skrzyni biegów w osobówce ? Jeśli dobrze rozumuję to chcesz wyjąć kielich krzyżaka, w którym w środku są igiełki łożyska, bo tulejką to raczej nie jest.

#7 Share drejsyk

drejsyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 15 maj 2009 - 19:38

problem z przednim napędem- ford 3000 Nigdzie nie rospina się krzyżaków,było by trudno jego spiąc spowrotem,napewno jest inne rozwiązanie techniczne,ford ma wał napędowy, jadna strona skręcana śrubami,druga jest na frezie zdejmowana,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share konrados

konrados

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 15 maj 2009 - 21:39

problem z przednim napędem- ford 3000 jest tak ze właśnie jedna strona jest przykrecona śrubami zaraz za wejsciem to mostu i zaraz za tym jest krzyzak no a potem wał. tylko że śruby którymi tr czesci sa skrecana sa poprostu za długie i tak mi sie wydaje nie dam rady rozkrecic wału bo owe śruby są włożone łebkami od strony mostu.

a jesli sie da to w jakis sposób rozkrecic czy nawet ściąć śruby to czy mi ten wałek który wchodzi do mostu wyjdzie bez problemu? czy moze trzeba bedzie rozbierać środek(mechanizm różnicowy)??

#9 Share drejsyk

drejsyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 16 maj 2009 - 07:57

problem z przednim napędem- ford 3000 te śruby niesom za długie, ktoś to skręcił,musisz rozkręcic te śruby ,bo w środku flanszy,dokładnie tam gdzie jest skręcony dwoma flanszami, jest duża nakrętka, kturom wykręcisz sciągniesz flansze, ktura wchodzi do przedniego mostu , wyrwiesz uszczelniacz , i założysz nowy.ford ma mądre rozwiązania techniczne,

#10 Share konrados

konrados

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 16 maj 2009 - 13:41

problem z przednim napędem- ford 3000 no niestety nieudało mi sie zrobic tak jak kolega wyżej pisał. owszem odkreciłem nakretki ale śruby nie da sie wyjąć( wsumie mógłbym ściąć ale czy się bedzie opłacało jesli jest inne rozwiązanie?), nawet tym flanszom sie nie sni zeby sie od siebie oddalic nawet na milimetr. zdjęcia zamieszcam bo moze ktoś na jakis pomysł wpadnie, ostatnie zdjecie jest to zdjecie przystawki która jest podłączona do skrzyni biegów.
http://img193.images...?g=bild0001.jpg

#11 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 16 maj 2009 - 14:12

problem z przednim napędem- ford 3000 Weż porządny młotek i wtedy puszcza. Z tego co widac na zdjeciach to tylko w taki sposób moze to zejsc jak napisał kolega wyzej. Pewnie nigdy nie było odkrecane wiec trzyma solidnie.

#12 Share drejsyk

drejsyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 16 maj 2009 - 16:33

problem z przednim napędem- ford 3000 jak odkręciłeś śruby, to wał musi cofnąc się do tyłu na frezie,można przesunąc o jakieś 50 min,sprubuj ostry srubokręt lub cienki przecinak wbijac między flansze,rozbieranie krzyżaka nie jest dobrym pomysłem,mam forda i oglondałem dziś dokładnie,

#13 Share konrados

konrados

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 16 maj 2009 - 21:38

problem z przednim napędem- ford 3000 ok udało sie do rozkręcić faktycznie młotek pomógł, do zdemontowaniu wału ukazała sie we flanszy nakrętka do której nie mam klucza zatem dopiero po weekendzie sie dobiore do tego ustrojstwa.
i jeszce pytanko czy wie ktoś czy w polsce mozna dorwać gdzies części mechaniczne i karoseryjne do fordów?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share drejsyk

drejsyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 16 maj 2009 - 23:36