robercik28

Czy ktoś z was jezdzi naczepa plus ciągnik rolniczy

Polecane posty

yarecki12    2

ale nie wiem jak z jakością tego wózka od megi. Na naczepy megi ludzie narzekają. U mnie na wiosce gościu ma chyba 7 czy 9 aut z patelniami to same wieltony i bodexy. Nie mają one dobrej opini. Inny znajomy nawet nie chce patrzeć na mege, podobno osie słabe, kupił sobie intercarsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

nie interesuje mnie ta siga, jeżeli to droższe od megi to nie ma mowy. Wole przyczepę kupić w tej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

nie no masakra z tą ceną, za to można naczepę kupić już, bez przesady żeby drugie tyle na wózek wydać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

no właśnie więc jeśli ta Mega lipna a te za drogie to może dobra alternatywa na tą Sige chyba że używany jakiś Fliegla albo innej firmy też dobrej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

w mojej okolicy gościu inaczej zrobił. Wozi ziemniaki na frytki. Ma przyczepę czeską ''pasówkę'', taka że w środku przez całą długość przyczepy idzie gumowa taśma, podłączamy do prądu i w ten sposób przebiega wyładunek. Miał taką trzyosiówkę, wchodziło coś 20 ton. Ale później wziął naczepę pasówkę, zdjął pakę z ramy i wsadził na ramę przyczepy 3osiowej. Musiał dyszel przedłużać, kombinować bo z przodu i z tyłu wystawało. Ale 30 ton wchodziło. W McCainie mówili że ''dyliżans przyjechał'', zanim ruszył to parę razy zetorek kołami obrócił. Niezły McGyver co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

no tani, takie coś by można było kupić żeby tylko naczepę na pole wciągnąc i wyciągnąć. Brakuje tu hydrauliki do wywrotu ale wszystko da się zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

no niezły to mógł przednią oś z obrotnicą (jeśli miała ta przyczepa) i przykręcić do tej naczepy by miał lepiej chyba by miał 4 osiową przyczepe.

 

@zorzyk2 ale tym to bym się bał ciągnąć pełna naczepę i jeszcze z 60km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

ale wtedy nie można by było tego zestawu rozczepić żeby podpiąć np. pod auto czy coś.

Może lepiej kupić szybki ciągnik 50kmh lub fastracka i do tego przyczepę trzyosiową. Miałem od sąsiada trzyosiówkę ze 20 ton wchodziło, ale są też trzyosiówki ze wchodzi 24-27 ton, dłuższe są i wyższe. Takim zestawem można szybko jechać bo to przyczepa samochodowa, poza tym z dwoma przyczepami duzymi strach by było szybciej jak 50 kmh jechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

no tak wiadomo bo wrzucić siodło na ten wózek nie bardzo bo sie by zginał na zaczepie.

 

@yarecki12 a zauważyłeś że ten drogi wózek ma pod siodłem obrotnicę a ten z Megi czy z Sigi nie maja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

taka naczepa jest bardzo uniwersalna. Można wozić towar na paletach a także luzem. Gościu raz taką do mnie sadzeniaki w big bagach przywiózł i mówił ze wszytko nią wozi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

no wiem. koło mojej firmy jest inna firma co właśnie na takich naczepach wożą paszę na paletach i takie inne tam. ja głównie do trocin potrzebuje i chciałem też robić biomasę ale trzeba kasy by firmę rozwinąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

To normalny wózek naczepy z zamocowanym siodłem. Na pewno jest dużo lżejszy od tego nowego krajowej produkcji. Śmigał po 90km/h z obciążeniem 16tu ton a teraz obawiasz się połowy tego, bo dużo więcej nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

ja się nie obawiam tego nowego tylko pewnie bym miał mniej problemów no i wiadomo jakiś czas by pochodził bezawaryjnie a ten używany to nie wiem. jest też ten problem że trzeba to zarejestrować itd i nie wiadomo przy kontroli jak by na taki patrzeli. a czym go ciągłeś jeśli można?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ten siga ma opony w bardzo nietypowym rozmiarze i same koła będą warte ponad 15tyś zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

i ma system samopompowacza kół jutro zadzwonie to się spytam tak samo jak o Fliegla bo też ma te wózki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

a jakby tak do traktoru zaczepić dwie duże przyczepy trzyosiowe? było by ponad 40 ton hehe. Tylko że trzyosiówki nie mają zaczepu z tyłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

długość zestawu na pewno przekroczona, po za tym nie wyrobiłbym na rondzie w Oławie hehe

tyle kasy za dwa koła oś i kawałek żelastwa dać to przesada, nie no przyczepe całą za to kupi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Clark
      Wiem, że temat wałkowany wielokrotnie ale mam kilka pytań a odpowiedzi nie znajduję. Otóż: wyczytałem, że stary olej można wypchnąć sprężonym powietrzem i teraz pytanie w jaki sposób?
      Rozbieranie całego układu odpada. Jedynie co pozostaje to czyszczenie za pomocą układu ciągnika ale to strata kilku albo nawet kilkunastu litrów oleju a tani on nie jest. Wpadłem więc na pomysł aby wstępnie wydmuchać układ sprężonym powietrzem a następnie podłączyć pod ciągnik i wypłukać resztę.
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj