Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy ktoś z was jezdzi naczepa plus ciągnik rolniczy

111 odpowiedzi na ten temat

#21 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 08:22

Czy ktoś z was jezdzi naczepa plus ciągnik rolniczy zaraz bede miał oferte. no właśnie przyczepy to się rozczepi a naczepy to już raczej nie. ale jak oglądam na youtube to takie zestawy ciągają <ciągnik,wózek i naczepa> i woża tym kukurydze spod sieczkarni do silosa. no na naczepe to max 27-28 ton załaduje się. i jeden wielki minus tego wózka że są 2 osie z przodu i takim czymś skręcać ostry zakręt to ciężko. a tą 3 stronna naczepe to można używaną już kupić ale z innej firmy.

No albo taką 4 osiową przyczepe http://www.mascus.pl...932878e9dd.html ładowność tyle co naczepa tylko tak myślę czy wozek przecież ma 2 osie naczepa 3 czy by nie było wiekszego DMC wtedy

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy ktoś z was jezdzi naczepa plus ciągnik rolniczy Dzisiaj, 19:00
  •  

#22 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 13:41

Czy ktoś z was jezdzi naczepa plus ciągnik rolniczy niby większe dmc przy większej liczbie osi ale masa całego zestawy nie może przekroczyć 40 czy 42 tony. Jak będziesz jeszcze się z nimi kontaktował to spytaj się o masę wózka.

#23 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 14:10

Czy ktoś z was jezdzi naczepa plus ciągnik rolniczy dostałem ofertę w której piszę że 2,5 tony waży.

#24 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 16:54

Czy ktoś z was jezdzi naczepa plus ciągnik rolniczy trochę długi taki zestaw będzie, ciągnik wózek naczepa, mogą być problemy nieraz przy wjeździe na pole i przy manewrach. Poza tym czarno widze taki zestaw przy kukurydzy, trzeba kawał byka do niego, chyba ze stałby na drodze ale wtedy kombajn czas traci. NH TM175 mógłby mieć problemy jak jest mokro. Już lepiej chyba naczepę taką rolniczą trzy osiową, skretna oś, na tridemie albo tandemie, też tam dużo można naładować, dobre to jak ktoś wozi blisko domu, łatwe cofanie pod rozładunek o wiele szybciej. Do tego dyszel ciśnie na oś ciagnika i lepsza przyczepność jest. www.agrarada.pl tam maja takie przyczepy vaia czy jakoś tak

#25 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 18:54

Czy ktoś z was jezdzi naczepa plus ciągnik rolniczy tu masz film jeden tu dopiero pod koniec http://www.youtube.c...feature=related jak ciągnie Fliegla i wyprzedza drugiego

co do długości to przy naczepie wywrotce nie bedzie taki długi bo one są przeważnie krótsze niż 13,6m jak zwykła plandeka czy inna tego typu no zdarzają się wywrotki takie długie ale to już objętościowe lub naczepy z ruchomą podłogą. to tak naczepa 13,5m + jakieś 2,5m wózek to jest 16m + ciągnik 5m daje nam 21m więc się mieścimy w przepisowych. to samo co ciągnik +2 przyczepy a i naczepa z wózkiem to tak jak jedna przyczepa więc się lepiej cofa zwłaszcza że jeszcze są daleko osie od siebie co 2 przyczepami to już bedzie problem cofnąc. ja mam na zdjęciu fastraca z właśnie wózkiem i naczepą to według modelu to 220 konny to ciągnie.

#26 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 19:41

Czy ktoś z was jezdzi naczepa plus ciągnik rolniczy no taki zestaw długością będzie podobny do ciągnika i dwóch przyczep, ale dwoma przyczepami lepiej do przodu jechać, zestaw zwrotniejszy bo masz 4 punkty obrotu a nie 2. a co do cofania to nikt nie cofa 2 przyczepami naraz tylko się rozczepia. No ale to czas ucieka, odczepianie cofanie zaczepianie itp.
U mnie jest taki problem że w jednych punktach skupu kipruje na bok a w innym do tyłu i przyczepa z 3 stronnym wywrotem jest uniwersalna. A rzadko kiedy są naczepy z 3 stronnym wywrotem, chyba że jakąś używaną naczepę kupić typu pasówka to bym mógł się i tu i tu wysypać. Ale na dwie porządne przyczepy wejdzie więcej niż na naczepe, u mnie wożą też naczepy to biorą 26-30 ton ziemniaków a na 2 przyczepach mam od 31 do 37 raz rekord był hehe. To by był dobry taki wózek jak ktoś ma auta z naczepami i mokro jest to na pole wjeżdża ciągnikiem, kosi czy tam kopie a potem wyciąga naczepę na drogę i zaczepia do auta i pojechało w świat.

#27 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 19:51

Czy ktoś z was jezdzi naczepa plus ciągnik rolniczy no tak jak trzeba sypać na bok to problem z naczepą. a co masz za przyczepy że ładujesz 31 ton na dwie?

#28 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 22:10

Czy ktoś z was jezdzi naczepa plus ciągnik rolniczy Metaltech DB14. Burty 80+80. Wchodzi średnio 31-32 t ziemniaków. Zboża podobnie. Bo ziemniaki nasypiesz w czub a zboże niebardzo bo się będzie sypać.
Ale jak pożyczę 3 osiówkę od sąsiada to mam wtedy 2 zestawy metaltech + 3osiówka. Na jedną 3os wchodzi 17 ton a na drugą 19-20 t. Jeden zestaw do forterry 10641 drugi do NH TM 175. Tak więc wtedy na jednym zestawie jest 32-34 t a na drugim 34-36 ton. Ciężko znaleźć naczepę na którą wejdzie 35 ton ziemniaków.

#29 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 08:17

Czy ktoś z was jezdzi naczepa plus ciągnik rolniczy no tak to wyjaśnia. ale DMC tak przekraczasz jak masz ciągnik i 2 przyczepy (3 osiowa i 2osiowa) a wogóle to jakie można mieć DMC?

#30 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 11:51

Czy ktoś z was jezdzi naczepa plus ciągnik rolniczy no przekracza się, ale co zrobić. Metaltech ma masę własną 5 ton w papierach, ładowność 13, DMC 18 ton. Trzyosiówka ma 24 tony DMC, ładowność ok 17- 18 ton, masa 6-7 ton. Forterra 5 ton, NH 7 ton ( w przyblizeniu).
Zestaw 1: 2 metaltechy załadowane tyle ile w papierach 26+10 przyczepy = 36 +ciagnik=41-43 tony cały zestaw brutto
Zestaw 2: 2 metaltechy załadowane do pełna - 32t ładunku, 10 przyczepy=42 + ciagnik= 47-49 ton cały zestaw brutto
Zestaw 3: metaltech + 3os nieprzeładowane - 13t+17t ładunku= 30 +przyczepy 12=42t+ ciagnik = 47-49 ton cały zestaw brutto
Zestaw 4: metaltech + 3os na maxa - 16+20=36t ładunku + 12 przyczepy=48 ton na haku=53-55 ton cały zestaw brutto.
Jak widać w każdym przypadku przekroczone jest 40 ton dmc całego zestawu. Ale właśnie nie wiem. Bo dmc zestawu tir z naczepą lub auto z przyczepą wynosi 40-42 tony ( zależy kiedy rejestrowane), nie wiem czy dla zespołu 3 pojazdów nie ma większego dmc czasem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 13:36

Czy ktoś z was jezdzi naczepa plus ciągnik rolniczy no chyba właśnie większe jest by trzeba poszukać w kodeksie jakie są. jak znajde to napiszę

#32 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3531 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 14:09

Czy ktoś z was jezdzi naczepa plus ciągnik rolniczy http://www.prawojazd...ex.php?id=85#d2

#33 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 15:33

Czy ktoś z was jezdzi naczepa plus ciągnik rolniczy dzięki @Arek. to DMC 40 ton według tego to faktycznie 2 przyczep o DMC 18 t nie można ciągnąć bo zostaje 4 t na ciągnik chyba że źle coś przeczytałem

#34 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 17:50

Czy ktoś z was jezdzi naczepa plus ciągnik rolniczy Zostaje 4 tony na ciągnik - no to zaczepiasz proximę 90-100 koni jakąś i się mieścisz chyba w 40 tonach. Ale druga sprawa - ile ta proxima ma w dowodzie na haku wpisane.

#35 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 18:32

Czy ktoś z was jezdzi naczepa plus ciągnik rolniczy ta i pierwsza górka niekoniecznie duża i proxima na dachu a na niej te 2 przyczepy no ale niestety w naszym kraju tak jest, tak samo jak gminne drogi mają nośność 8t na oś a w tych przyczepach to jest 9t i praktycznie mandat murowany

#36 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 18:47

Czy ktoś z was jezdzi naczepa plus ciągnik rolniczy no wiadomo, gdzie proximą tyle ciągnąć, lekki ciągnik i wogle. Jak gminne drogi mają 8 ton to musisz się do tego stosować a nie to co masz w papierach przyczepy.

#37 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 18:50

Czy ktoś z was jezdzi naczepa plus ciągnik rolniczy ale wyjedziesz na krajową i co 2 tony ładunku by można więcej ciągnąć. a jak np jadę krajową i skrót jest gminna a krajową bym musiał zrobić 30 km więcej. to tylko w polsce tak jest. a powiatowe drogi ile mają?

#38 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 18:52

Czy ktoś z was jezdzi naczepa plus ciągnik rolniczy nie wiem ile mają powiatowe drogi. Dobrze że ITD jeszcze tak się nie czepia rolników. Dla mnie bez różnicy czy jadę krajową powiatową czy gminną i tak zestawy przeładowane, jedne mniej drugie więcej.

#39 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 18:58

Czy ktoś z was jezdzi naczepa plus ciągnik rolniczy chyba 10 t. u mnie gmina to na wszystkich drogach prawie na postawiała znaki o DMC do 16 t. i teraz w mojej branży jak mam auto ciężarowe to lipa. i mostki tak samo 10 t tylko

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 19:04

Czy ktoś z was jezdzi naczepa plus ciągnik rolniczy no to lipa. Ale i tak jak masz przyczepę np metalecha to nacisk na oś jest 9 ton. a w innych starszych przyczepach jest 8 ton na oś, np w trzyosiówce samochodowej jest 8 ton. 10 ton jest chyba tylko w samochodzie przy osi napędowej.