robercik28

Czy ktoś z was jezdzi naczepa plus ciągnik rolniczy

Polecane posty

yarecki12    2

no taki zestaw długością będzie podobny do ciągnika i dwóch przyczep, ale dwoma przyczepami lepiej do przodu jechać, zestaw zwrotniejszy bo masz 4 punkty obrotu a nie 2. a co do cofania to nikt nie cofa 2 przyczepami naraz tylko się rozczepia. No ale to czas ucieka, odczepianie cofanie zaczepianie itp.

U mnie jest taki problem że w jednych punktach skupu kipruje na bok a w innym do tyłu i przyczepa z 3 stronnym wywrotem jest uniwersalna. A rzadko kiedy są naczepy z 3 stronnym wywrotem, chyba że jakąś używaną naczepę kupić typu pasówka to bym mógł się i tu i tu wysypać. Ale na dwie porządne przyczepy wejdzie więcej niż na naczepe, u mnie wożą też naczepy to biorą 26-30 ton ziemniaków a na 2 przyczepach mam od 31 do 37 raz rekord był hehe. To by był dobry taki wózek jak ktoś ma auta z naczepami i mokro jest to na pole wjeżdża ciągnikiem, kosi czy tam kopie a potem wyciąga naczepę na drogę i zaczepia do auta i pojechało w świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

no tak jak trzeba sypać na bok to problem z naczepą. a co masz za przyczepy że ładujesz 31 ton na dwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Metaltech DB14. Burty 80+80. Wchodzi średnio 31-32 t ziemniaków. Zboża podobnie. Bo ziemniaki nasypiesz w czub a zboże niebardzo bo się będzie sypać.

Ale jak pożyczę 3 osiówkę od sąsiada to mam wtedy 2 zestawy metaltech + 3osiówka. Na jedną 3os wchodzi 17 ton a na drugą 19-20 t. Jeden zestaw do forterry 10641 drugi do NH TM 175. Tak więc wtedy na jednym zestawie jest 32-34 t a na drugim 34-36 ton. Ciężko znaleźć naczepę na którą wejdzie 35 ton ziemniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

no tak to wyjaśnia. ale DMC tak przekraczasz jak masz ciągnik i 2 przyczepy (3 osiowa i 2osiowa) a wogóle to jakie można mieć DMC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

no przekracza się, ale co zrobić. Metaltech ma masę własną 5 ton w papierach, ładowność 13, DMC 18 ton. Trzyosiówka ma 24 tony DMC, ładowność ok 17- 18 ton, masa 6-7 ton. Forterra 5 ton, NH 7 ton ( w przyblizeniu).

Zestaw 1: 2 metaltechy załadowane tyle ile w papierach 26+10 przyczepy = 36 +ciagnik=41-43 tony cały zestaw brutto

Zestaw 2: 2 metaltechy załadowane do pełna - 32t ładunku, 10 przyczepy=42 + ciagnik= 47-49 ton cały zestaw brutto

Zestaw 3: metaltech + 3os nieprzeładowane - 13t+17t ładunku= 30 +przyczepy 12=42t+ ciagnik = 47-49 ton cały zestaw brutto

Zestaw 4: metaltech + 3os na maxa - 16+20=36t ładunku + 12 przyczepy=48 ton na haku=53-55 ton cały zestaw brutto.

Jak widać w każdym przypadku przekroczone jest 40 ton dmc całego zestawu. Ale właśnie nie wiem. Bo dmc zestawu tir z naczepą lub auto z przyczepą wynosi 40-42 tony ( zależy kiedy rejestrowane), nie wiem czy dla zespołu 3 pojazdów nie ma większego dmc czasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

no chyba właśnie większe jest by trzeba poszukać w kodeksie jakie są. jak znajde to napiszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

dzięki @Arek. to DMC 40 ton według tego to faktycznie 2 przyczep o DMC 18 t nie można ciągnąć bo zostaje 4 t na ciągnik chyba że źle coś przeczytałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Zostaje 4 tony na ciągnik - no to zaczepiasz proximę 90-100 koni jakąś i się mieścisz chyba w 40 tonach. Ale druga sprawa - ile ta proxima ma w dowodzie na haku wpisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

ta i pierwsza górka niekoniecznie duża i proxima na dachu a na niej te 2 przyczepy no ale niestety w naszym kraju tak jest, tak samo jak gminne drogi mają nośność 8t na oś a w tych przyczepach to jest 9t i praktycznie mandat murowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

no wiadomo, gdzie proximą tyle ciągnąć, lekki ciągnik i wogle. Jak gminne drogi mają 8 ton to musisz się do tego stosować a nie to co masz w papierach przyczepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

ale wyjedziesz na krajową i co 2 tony ładunku by można więcej ciągnąć. a jak np jadę krajową i skrót jest gminna a krajową bym musiał zrobić 30 km więcej. to tylko w polsce tak jest. a powiatowe drogi ile mają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

nie wiem ile mają powiatowe drogi. Dobrze że ITD jeszcze tak się nie czepia rolników. Dla mnie bez różnicy czy jadę krajową powiatową czy gminną i tak zestawy przeładowane, jedne mniej drugie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

chyba 10 t. u mnie gmina to na wszystkich drogach prawie na postawiała znaki o DMC do 16 t. i teraz w mojej branży jak mam auto ciężarowe to lipa. i mostki tak samo 10 t tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

no to lipa. Ale i tak jak masz przyczepę np metalecha to nacisk na oś jest 9 ton. a w innych starszych przyczepach jest 8 ton na oś, np w trzyosiówce samochodowej jest 8 ton. 10 ton jest chyba tylko w samochodzie przy osi napędowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

no tak ale sam fakt że drogi są o nacisku 8t te gminne. ale tak jeździmy tymi drogami bo jak dojechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

jak masz gminną drogę o nacisku 8 ton na oś to tyle trzeba ładować, bo jak złapie ITD to przerąbane - wysokie kary dają nawet kilkanaście i kilkadziesiąt tyś zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

wiem więc unikamy ITD a to tylko te jedno auto przekracza te naciski. ale jakbym kupił ciągnik i jemu przyczepki to też by przekraczały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

można ale chodzi o to by jak najwięcej wozić choć najwięcej tak bym krajówkami jeździł no i tak samo z tym wózkiem i naczepą tylko tu się inaczej też liczy nacisk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

naciski naciskami, ale dmc całego zestawu nie może przekroczyć 40 ton. 40- masa ciągnika 7 ton to jest 33 tony na przyczepe/naczepe z wózkiem razem z ładunkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

nic nie zrobimy, dobra bo trochę zeszliśmy z tematu. a ten wózek z firmy Mega to całkiem fajna alternatywa tylko jeszcze żeby jednoosiowy robili albo z osią podnoszoną jedną co by przy pustej naczepie większych oporów nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj