Skocz do zawartości

Zdjęcie

Brak mocy

274 odpowiedzi na ten temat

#141 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 06 grudzień 2013 - 15:43

Brak mocy Kiedyś też mieliśmy komedie w sumie podobnie było nowa sprężarka pomogła. Ale też pompa jest ważna znajomy w 8045 3 razy woził pompę do naprawy w ciągu tygodnia bo wciąż było nie tak albo brak mocy i wolno nabierał obroty albo dymu kupa. Może to pompa coś szwankuje. Ciekawe jak tam z dymem właśnie dymi czy tak normalnie. Kiedyś aż doszło do tego ze zmienialiśmy napęd pompy bo tam był opóźniony zapłon i traktor strasznie dymił niemiał mocy. Wiem z doświadczenia że to problem dobrze poustawiać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Brak mocy Dzisiaj, 16:35
  •  

#142 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 06 grudzień 2013 - 16:50

Brak mocy Weź sobie kolego kup i zamontuj wskaźnik ciśnienia doładowania. JA też kiedyś męczyłem sie z brakami mocy w 1014 (ale tylko na wolnych obrotach) i wówczas kupiłem sobie to http://allegro.pl/ws...3736358051.html. Drogie nie jest, bo 65zł z przesyłką, a bedziesz znał stan turbiny. Czy rzeczywiście jest zdrowa czy g**** warta. Montaż to ząden problem, bo wpinasz sie w ten wąż łączący kolektor dolotowy z pompą wtryskową (trójniczek miałem w zestawie)
Lepsze to, niż znów oddawać ją w ciemno do sprawdzenia albo kupowac inna.

U mnie zegar wskazuje tak: Bez obciażenia na wolnych obrotak jak i z gazem w podłodze stoi na 0
NAtomiast wraz ze wzrostem obciązenia pokazuje coraz więcej. MAx jaki osiągam przy orce i obrotach 1500 to 0.6 bara (z tym, ze ja mam zarówno silnik jak i turbinę oryginał, z 6000mtg na blacie, wiec w zupełnie zdrowym egzemplarzu może być nieco lepiej. W każdym razie wiesz, ze nie powinno być mniej)

Co do mocy ja jak oddawałem pompe do regeneracji, to zażyczyłem sobie od goscia ktory to robi, zeby odłączył te mechanizmy które dawkują paliwo w zależnosci od ciśniena doładowania i oleju i wyregulował ją tak, jakby to była pompa bez tych mechanizmów.
Efekt jest taki, ze traktor jak ma ciężko na wolnych obrotach to sobie zakopci*, ale nie ma szansy go zdusić (co mnie przedtem strasznie irytowało, bo nie mogłem dosłownie wjechać lekko pod górke w bramę na podwórko jak nie miałem na liczniku przynajmniej z 1300obr.)
Spalanie nie wzrosło (a wręcz mysle ze lekko spadło).
*na wyższych obrotach dymu nie ma praktycznie zadnego.

Traktor miałeś od zawsze taki słaby, czy ostatnio to sie stało. Jeśłi ma za soba długą przeszłośc i od kiedy tylko go masz jest słaby, to moze ktoś kiedyś podmienił tę tulejke-łącznik ktora łączy pompe wtryskową z jej napędem. JAk mielismy kiedys traktor po SKR-ach to też był bardzo słąbiutki i mmęczylismy sie ze znalezieniem przyczyny długi czas aż ktos nam podpowiedział, zeby wypróbować odmianę tego elementu.

#143 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 06 grudzień 2013 - 19:18

Brak mocy Kolego to jak to jest twoja pompa pracuje jak by była zwykłą pompą od silnika wolno ssącego??
To jest ciekawe bo gdzieś na forum było że tak nawet lepiej pracuje bez tego korektora.
Jednak w innym miejscu było że ktoś to koniecznie montował że bez tego źle.
Przybliż jak możesz tą kwestię.

#144 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 06 grudzień 2013 - 19:36

Brak mocy Jak będzie zamontowana pompa bez regulatora ciśnienia wtrysku to tez będzie chodził.Tylko przy montażu trzeba zwiększyć dawkę paliwa.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#145 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 06 grudzień 2013 - 19:39

Brak mocy Szczerze Ci powiem, ze nie zagłebiałem sie w temat. Pogadałęm z doświadczonym pompiarzem, powiedziałem mu jakie sa objawy (a wiec kompletny brak sił na obrotach do 1200-1300) i on sam zasugerował, ze to ten mechanizm lubi sie zacinać i płatać takie figle i ze najlepiej bedzie go w ogóle odłączyć (wyciagnął ze środka jakąś dźwigienke, niczego nie obcinał ani nie zaspawywał, bo go prosiłem, zeby to sie dało z powrotem zainstalowac, jakby sie okazało, ze traktor pali jak smok, kopci albo coś podobnego).
W konsekwecji traktor ma siłę od samego dołu, nie zamula sie i jak sie go obciaży na niskich obrotach, to zanim nie rozkręci sie do tych powiedzmy 1300, to dymi (nie jakoś tragicznie, ale dość mocno) na czarno. JAk juz złapie swoje obroty, to dymu prawie juz nie widac.
Ogólnie nie ten traktor (in plus oczywiście)
Spalanie wbrew pozorom nie wzrosło.

edit
jeszcze mi sie przypomiało, co powiedział popmiarz, ze samemu nie poleca tego robić, bo po wyłączeniu tego ustrojstwa pompa koniecznie musi być od nowa wyregulowana, gdyż inne parametry trzeba pozmieniać. Gdybyś tylko wyjął i nie regulował, to nawet bez obciażenia traktor smrodziłby czarnym dymem (bo bez obciążenia turbina nie pompuje ciśnienia, a pompa by ciągle podawała zwiekszona dawke odpowiednia dla dużego doładowania)

Edytowany przez nunu85, 06 grudzień 2013 - 19:49.

#146 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 06 grudzień 2013 - 19:48

Brak mocy Tak tak,dobrze mówisz.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#147 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 06 grudzień 2013 - 22:32

Brak mocy Muszę zbadać temat najgorzej że pompiarze mają kiepskie pojęcie. Trudno trafić na rozumnego.
Patrzyłem kiedyś jak rusza traktor w pegeerze to była 12 i ruszał bez gazu z obciążeniem. A u mnie jak nie dodasz gazu to nie ruszysz, albo z turem na wolnych obrotach bez problemu nabiera łyżkę.
Podobno pierwsze turbo ursusy miały zwykłą pompę.
Dzięki za odpowiedź.

#148 Share XaWi

XaWi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 06 grudzień 2013 - 23:31

Brak mocy gdy go kupiłem nie mial takiej mocy jak powinien lecz liczylem sie ze bedzie trzeba cos zrobic wiec zostala zrobiona turbina głowica i wtryski lecz to nie dalo rezultatu potem zrobilem pompe lecz to rez zbytnio nie dalo troche mniej dymi i lepiej silnik pracuje ciszej i rowniej lecz dalej nie ma mocy wiec nie wiem czy to wina tej regenerowanej pompy czy korektora bo pompiarz wymienil dwa tloczki bo reszta byla dobra i nie bylo potrzeby wymianiac wspomnial tylko o pompce zasilajacej korektor powiedzial ze trzyma cisnienie i wszystko powinno byc dobrze . a spadek mocy mogl by byc spowodowany zlym odchyleniem pompy od silnika gdy ja zalozylem w pierwszej pozycji ciagnik bardziej kopcil potem odsunolem od silnika i mniej i jest cichy sprobowac jeszcze w innych pozycjach czy to nie bedzie to .
dzieki za odpowiedz

#149 Share grzesiek1524

grzesiek1524

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 13:43

Brak mocy Witam ;) Jestem tu nowy i niewiem gdzie dokładnie o tym moim problemie napisać ;) Otóż od jakiegos czasu moja 1014 dziwnie rozpala, stało sie to tak z dnia na dzień, jest to tak że gdy próbuje uruchomić silnik to krece go krece a on tak powoli zaczyna łapać i chodzi tak jak by na dwóch tłokach i zgaśnie i zaraz znowu go przytrzymam dłużej na rozruszniku to zacznie łapać i tak łapie aż wkońcu załapie i rozpali ale tak ma jakos ciężko tak jak by paliwa nie dostawał czy coś... i zaprowadziłem go do mechnika pompe zawiózł de regeneracji i po włożeniu dalej to samo :/ czy on mógł sie przytrzeć? i jeszcze drugie to wygania mi wode z chłodnicy nie mam termostatu ale bąbelek w chłodnicy nie widać...

Edytowany przez grzesiek1524, 14 grudzień 2013 - 13:45.

#150 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 17:05

Brak mocy uszczelka spod głowicy wydmuchana między dwoma cylindrami i pewnie jeszcze do jakiegos kanału wodnego.
na 99,9%
Nie wiem co to za mechanik, skoro wiedział, ze wydmch*je ci wode, a pompe do regeneracji oddawał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share grzesiek1524

grzesiek1524

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 17:23

Brak mocy nie no mechanik dobry ale on obstawiał albo pompe albo uszczelke pod głowicą bo po oddaniu pompy do pompiarza okazało się że była troche przytarta i włożył ale on dalej tak samo zaczął palić i miał szukać przyczyny co to może być i pewnie to będzie ta uszczelka pod głowica... a jeszcze jedno bo miałem dziurawą chłodnice i ją kilka razy cyną robiłem i przez miesiąc dobrze było i znowu leci i wsypałem te opyłki co w sklepie są do chłodnic i przeciek ustał ale czy mogło to coś przez te opyłki się zrobic? tylko powiem tyle że te opyłki wsypałem i jeździłem gdzieś z 1,5 miesiąca i dopiero się to stało ;) ze zaczał źle palić a no i jeszcze wymieniałem przewód smarowania pompy i turba ;)

#152 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 18:11

Brak mocy 1014 lubia wydmuchiwać UPG raz na jakis czas same z siebie.
TAki urok. Opiłki nie mają nic do rzeczy

#153 Share grzesiek1524

grzesiek1524

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 18:49

Brak mocy UPG a co to takiego? :P

#154 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 19:00

Brak mocy Oj kolego, pomyśl trochę o co się przed chwilą pytałeś.

UPG to Uszczelka Pod Głowicę

#155 Share XaWi

XaWi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 20:17

Brak mocy u mnie było to samo wyrzucalo wode z chlodnicy wypalona była dziurka miedzy kanalem a tuleja i dmuchało wymienilem i to samo okazalo sie ze wykrzywilo glowice za pierwszym razem itp teraz mam spokuj tylko dalej nie ma tej mocy nie wiecie czego morze to byc przyczyna gdzie szukac problemu

#156 Share grzesiek1524

grzesiek1524

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 22:27

Brak mocy nie no nie znałem tego skrótu myślałem że może o jakiś zaworek czy coś chodzi ;) ale dzięki za info kolego jak już bede wiedział czego to była wina to dam znać :)

#157 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 15 grudzień 2013 - 10:25

Brak mocy mówicie, ciągle o oddaniu pompy do regeneracji?? a czy oddajecie pompę razem z wtryskami?? bo wiecie, że jeśli coś dzieje się z silnikiem nie tak to trzeba dawać pompę razem z wtryskami... bo jak zrobicie pompę , a wtryski nie to padną wtryski, a jak zrobicie wtryski bez pompy to może się okazać ,że pompa nie daje rady nabic ciśnienia odpowiedniego do rozpylenia paliwa. I wtedy sekcje padaja... Warto wyjąc wtryski zawieźć razem z pompą ( ciągnik i tak stoi) i powiedzieć dla mechanika, ze ma najpierw zrobic przegląd a potem podjąć decyzje co robić... ( często po przekonsultowaniu się z rolnikiem, ja zawsze tka robię , jeśli coś jest robione, w pompie to zawsze daje do sprawdzenia wtryski, i jeszcze nigdy nie bylo tak , że każdy był dobry... a to za małe ćiśnienie na jednym, a to na drugim końcówka się skończyła... )
Odnośnie filtra powietrza... wiecie że w 1014 powinien byc filtr paliwa taki jaki jest w 1224?? jeśli bedziesz miała za mały filtr , np. od 914 to będzie tobie ciagle brakować mocy... może te wkłady już sa zapchane... zdejmij przewód od filtra powietrza i podczep go pod jakieś obciążenie i sprawdź różnice( moja 914 turbo, tez miała zwykły filtr paliwa od 914 , wstawiłem oryginalny od 1014,1224, i porawiła się charakterystyka silnika... dalej... wina tez może leżeć po stronie sprzęgła.. jak ma poslizg, to tez bedziesz tracił moc... będzie mółowata... bo też w pracy silnika jest ważne przeniesienie napędu na dlasze podzespoły...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#158 Share grzesiek1524

grzesiek1524

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 10:47

Brak mocy Tak powinno być że razem z pompa oddaje się wtryskiwacze ale nie każdy to robi ;) a no i jeśli by końcówki siadały to chyba by dymił na biało :) z tego co wiem ale może sie myle ;) Kolego FINN ale Ci chodzi żeby włożyć filtr powietrza czy paliwa taki jak jest w 1224? bo nie mogę troche tego zrozumiec co tam napisałeś ;)

#159 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 15 grudzień 2013 - 10:58

Brak mocy o filtr powietrza.
nie zawsze widać wszystko gołym okiem... czasami usterkę lub zużycie wtryskiwacza zobaczy się dopiero na stole... ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share grzesiek1524

grzesiek1524

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 17:43

Brak mocy ale pasują one bez problemu? nie sa wieksze te filtry? bo do mojego idą dwa mniejsze chyba ;) a z tym to masz racje ja miałem w samochodzie już zużyte ale nie widać było dymu wcale o tym zapomniałem:)