Skocz do zawartości

Zdjęcie

Brak mocy

274 odpowiedzi na ten temat

#241 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2395 postów

Napisany 15 listopad 2014 - 23:49

Brak mocy

A ja powiem tak.Przyśpiesz deko wtrysk..

Edytowany przez balcerek1, 15 listopad 2014 - 23:50.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Brak mocy Dzisiaj, 15:53
  •  

#242 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 18:15

Brak mocy Mam takie pytanie ,bo w ursusie tłumik ma jeśli się nie mylę w środku dławik i czy zakładając zamiast niego rurę nierdzewkę zwiększy się ciśnienie doładowania czy zmniejszy?

#243 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 30 styczeń 2015 - 16:38

Brak mocy

W turbo tak czy siak powinien być tłumik przelotowy a jak założysz od zwykłego z grodziami w środku to ciśnienie wtedy może spaść.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#244 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 18:19

Brak mocy

Chyba mamy rozwiązanie, kolega leszekd miał rację w mojej nowej turbinie kanał wlotowy jest podzielony na 2 części więc jest to turbina od silnika 6 cylindrowego. Po założeniu starej turbiny ciśnienie na postoju po przegazowaniu wynosi 0.2 bara a w czasie jazdy na wysokim biegu pod dobrą górkę 0.4 bara. A po wym
ianie na nową jakie ciśnienie uzyskam maksymalnie ?? Tylko 0.8 bara??

Ja mam ciśnienie na postoju 0.2 no góra 0.3 na 2400 obr ,a podczas pracy to dopiero zobaczę na wiosnę

#245 Share machony

machony

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 17:25

Brak mocy

Witam mam takie pytanie mianowicie nie dawno zakupiłem ciągnik 902 i nie wiem ale wydaje mi sie że traktor nie ma mocy np w orce z 3skibowym pługiem to na jedynce szosowej spada z obrotów a nie umie zakopać się dopiero na 3polowej mam moc czy tak też wygląda to u was z mocą czekam na odpowiedzi i jeszcze z przyczepa 2 osiową szybko widz górkę i spada z obrotów dodam jeszcze że nie dawno był robiony remony silnika pozdrawiam ???

#246 Share krzysiek1979

krzysiek1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 445 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 18:37

Brak mocy

Kiedys mialem zetora 8111 (opony 18.4-34) i tak; 3 skiby UG 3x30 na jedynce praktycznie nie czul tego pluga .Plug 4x30 z puchaczowa na polowej 3 ciagnal jak wsciekly nie mielil kolem i nie spadal z obrotow glina czy mokro czy sucho bez roznicy najwyzej troche kopcil na czarno nigdy nie oralem na blokadzie bo nie bylo potrzeby (po jakims czasie rozerwalem rame w tym plugu ).Ten sam plug na piachu polowa 4 (jest szybsza od szosowej 1) jezdzil jak na pusto .Przyczepa 4 ton ze zbozem jakies razem 6.5 tony wciagal na srednia gorke na 4 szosowej troche diabla puscil z tlumika .

#247 Share damian912

damian912

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 19:23

Brak mocy No masz na pewno duży ubytek mocy. Ja 912 ciągam UG 3x30 i na pełnym 2 biegu szosowym na glince daje rade bez problemu, rzadko kiedy przy nim do 1 biegu schodzę.Na pewno masz coś nie tak

#248 Share kojot629

kojot629

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo gitara

Napisany 01 listopad 2015 - 19:39

Brak mocy

Na pewno jest cos nie tak, ale ciazko okreslic. Na poczatek wymien filtry paliwa i zajrzyj do filtra powietrza.

A kopci? Moze wtryski leja.

#249 Share kazikbaczyk

kazikbaczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 19:49

Brak mocy U mnie 4x30 ciaga na dwojce. Tez tak mialem ze spadalu obroty i mocy nie mial ale u mnie gora silnika byla do zrobienia a teraz jest nie do zatrzymania

#250 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 20:36

Brak mocy może zapłon źle ustawiony albo dawka paliwa za mała.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 20:38

Brak mocy

Pompę wtryskowa daj do remontu, ale dobrego zakładu.

#252 Share machony

machony

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 02 listopad 2015 - 07:25

Brak mocy

Też myślę że jest coś nie tak tylko gdzie tej usterki szukać dodam że filtry paliwa są nowe i filter powietrza jest dobry a gdy tak schodzi z obrotów to coś tam czarnego dymu puści z komina a z ranna ciągnik pali za pierwszym razem jeden obrót silnikiem i już chodzi a mam pytanie mianowicie do ustawienia kąta wtrysku do której dziurki w kole zamachowym ma wpaść kołek ??? i na co jeszcze mam zwrócić uwagę żeby była ta moc silnika taka jak sie należy ???

#253 Share lisek

lisek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów

Napisany 02 listopad 2015 - 08:12

Brak mocy Wzmacniacz masz pewnie ustawiony na zającu i jest mu trochę za szybko, a pług pługowi nie równy

#254 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 02 listopad 2015 - 08:18

Brak mocy jeśli masz rozrząd dobrze ustawiony zawory i ciśnienie sprężania jest ok. to pozostaje tylko kąt wtrysku pompa i wtryski.pierwszy otwór to początek tłoczenia drugi to GMP .

#255 Share Piotr1216

Piotr1216

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo mechanika motoryzacja

Napisany 02 listopad 2015 - 08:30

Brak mocy

U mnie regulacja pompy wtryskowej u dobrego pompiarza dużo dała ;) 

#256 Share machony

machony

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 02 listopad 2015 - 16:46

Brak mocy

zobaczymy postaram sie ustawić ten zapłon a zobaczymy reakcje silnika na moc 

#257 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 02 listopad 2015 - 18:54

Brak mocy

na 100% wałek rozrządu.... miałem tak w 914, filtry, pompy, sprzęgła.... poprawa była nie wielka... ale po wymianie wałka rozrządu.... wariat nie ciągnik ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#258 Share Piotr1216

Piotr1216

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo mechanika motoryzacja

Napisany 02 listopad 2015 - 20:14

Brak mocy

Mi wałek rozrządu mało co pomógł, miał lepszą dynamikę, ale mocy nie wiele mu wzrosło, jedynie jak pisałem wcześniej regulacja pompy wtryskowej dała więcej mocy 

#259 Share machony

machony

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 12:34

Brak mocy

ustawiłem kąt wtrysku bo był za póżny i na pewno coś to dało z mocą wczoraj orałem i powiem że już nie spadał tak z obrotów ale ja na jedynce szosowej jak ciągnął na dwa koła to schodził z obrotów jak na jedne koła był poślizg to ciągnął bardzo dobrze i trzymał obroty ale na 4 terenowej to jak było pole po górkę to schodził z obrotów tak do 1300obr teraz pytanie czy tak już ma zostać z mocą czy jeszcze brakuje silnikowi ducha dodam że spalanie 19litrów na hektar przy orce i jak miał ciężko do z rury czarny dym był ????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 20:20

Brak mocy Miałem pompe wtryski w naprawie i po włorzeniu był muł . Ok silnik brał olej więc do roboty .Zrobiłem silnik głowice tłoki tuleje ,ustawiłem kąt i palił z dotyku , ale muł . Przemęczyłem się jesienią i dzwonie do pompiarza że przywioze mu pompe , on wysłuchał i mówi Odkręć dekielek podkręć śróbke o obrót i powinno być ok . K u w a .. Dwa lata się męczyłem a ciągnik teraz mnie słucha . Ustawił na maszynie i powinno być ok Ale niekturzy mają większe wymagania Moja 80 przed śrubką paliła 12 l Ciekawe ile teraz wyjdzie bo nareszcie dymek się pokazał i jest moc i zryw , żeby teraz wał bokiem nie wyszedł hi hi hi ..