Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kuku na 3-4 sztuki

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Pawel330

Pawel330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,konie zimnokrwiste motoryzacja

Napisany 13 maj 2009 - 10:23

Kuku na 3-4 sztuki Witam. Niedługo będę miał 3 sztuki byczków. Pod koniec sierpnia pewnie dokópię aby było 4 sztuki :P. Kuku dobrze działa na przyrosty dzienne. Czy opłaca się siać kuku na 3-4 sztuki bydła? :P
Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kuku na 3-4 sztuki Dzisiaj, 22:59
  •  

#2 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 13 maj 2009 - 12:24

Kuku na 3-4 sztuki No a czemu miało by się nie opłacać??? Wujek ma 3 byki i krowę i sieje :P
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#3 Share Pawel330

Pawel330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów

Napisany 13 maj 2009 - 18:22

Kuku na 3-4 sztuki Więcej roboty jak hodowli i też czymś trzeba wybierać tą kuku ale to już lżej się wybiera nić sianokiszonkę

#4 Share TOOMER

TOOMER

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 13 maj 2009 - 18:35

Kuku na 3-4 sztuki Jak zasiejesz, skosisz, zakisisz i zaczniesz żywienie to sam się przekonasz jaki rezultat. Przelicz sobie jakie koszty poniesiesz i czy to da rezultat na Twojej ziemi. Wylicz jakie koszty ponosisz przy obecnym żywieniu i czy nie lepiej przy nim pozostać. Licz się z tym, że kilka błędów może spowodować iż poniesiesz koszty uprawy kukurydzy a nie będziesz miał paszy.

#5 Share Benek70

Benek70

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 13 maj 2009 - 20:01

Kuku na 3-4 sztuki Ja bym ci też Paweł nie radził na 4 sztuki siać kukurydzy, ponieważ jak nie masz swojego sprzętu do siania i zbioru to za drogo cię to będzie kosztować . A jak zrobisz na pryzmie to ci się dużo zmarnuje za mało sztuk. Za te pieniądze kupisz gotową sianokiszonkę w belach i też byczki urosną

#6 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 13 maj 2009 - 20:07

Kuku na 3-4 sztuki Zasiać to normalnym siewnikiem. Jedynie musi nająć sieczkarnie do ścięcia. Kuku tylko w pryzmę bo przecież na tako ilość nie będzie najmować Specjalnej prasy żeby belować sieczkę.
A tak prywatnie to mi się nie podoba belowanie kukurydzy.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#7 Share bimladentoja bimladentoja

bimladentoja
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 maj 2009 - 21:37

Kuku na 3-4 sztuki O jakim belowaniu kukurydzy w powyższym temacie chodzi bo się nie mogę dopatrzeć, a tak poważnie to niema lepszej paszy niż kukurydza, sianokiszonka z traw to dobra jest do mlecznych krów ale tuczu opasów to nie bardzo, nowa technologia żywienia bydła mówi o jednostkach skrobiowych a nie owsianych, może gdyby uzupełnić żywienie ziarnem kukurydzy, ja takowe stosuje i ziarno innych zbóż mu nie dorówna, kto nie wierzy niech spróbuje byki aż się świecą i puchną w oczach ;)

#8 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 14 maj 2009 - 17:57

Kuku na 3-4 sztuki A co myślicie o kupnie kukurydzy? Orientujecie się ile kosztuje tona kuku?
AF - to Jest To:)

#9 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 14 maj 2009 - 18:47

Kuku na 3-4 sztuki Z sianokiszonką to raczej nie za bardzo bo każdy kogo spotykam mówi że sianokiszonkę z beli trzeba w ciągu 3 dni spożytkować bo inaczej spleśnieje. Z QQ byłoby lepsze wyjście ale zakiszanie małej ilości QQ nie wiem czy dobrze wyjdzie.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#10 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 14 maj 2009 - 18:50

Kuku na 3-4 sztuki Wyjdzie dobrze tylko trzeba wąsko pryzmę zrobić.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 14 maj 2009 - 20:06

Kuku na 3-4 sztuki Na te 3-4 sztuki to niewiem czy się opyla siać QQ. Osobiście widzę że byki mniej pobierają kuku i sianokiszonkę (wolą siano), ale powiem że chociaż mniej jedzą kukurydzy ale ładnie po niej przyrastają. Zastanawiał bym się nad sianiem jak bym miał jakieś 8-10 byków. Zamiast tej kuku to zasadź ziemniaków. Dasz im siana, śruty i ziemniaków i to samo będzie.
A to co kolega @milanreal1 wspomniał że się psuje to się nie zgodzę- spasać trzeba niektóre bele (te z mokrzejszej trawy) w 2 dni bo inaczej się grzeje i krowy przegrzanej nie zabardzą chcą jeść

#12 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 14 maj 2009 - 21:36

Kuku na 3-4 sztuki Marcin nie zgodzę się z tobą, że byki wolą siano od kukurydzy i sianokiszonki, wszystko zależy od systemu opasu. U mnie byki wolą jeść sianokiszonkę i trzeba cały czas dokładać, a jak dawałem siano to i dwa dni leżało. A co do kukurydzy to moje byki tez nie jedzą tyle ile bym chciał, ale to jest chyba wynikiem ilości stosowanej paszy treściwej. Z moich obserwacji im więcej treściwych tym mniej jedzą kukurydzy. A co do szybkości spasania sianokiszonki to rzeczywiście jeśli trawa jest mokra to trzeba szybciej skarmiać. Ja dla byków robię taką bardziej suchą i potrafi stać ponad tydzień i się nie psuje.
A czy opłaca się siać kuku na 3-4 sztuki to musisz przekalkulować wszystkie koszty i zyski i jak wyjdzie na plus to siej, a jak nie to wiesz.

#13 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 15 maj 2009 - 07:50

Kuku na 3-4 sztuki A co myślicie o kiszonym ziarnie QQ?? U nas to byczki to sobie chwalą jędzą aż im się uszy trzęsą ;)
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#14 Share bimladentoja bimladentoja

bimladentoja
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 maj 2009 - 08:07

Kuku na 3-4 sztuki Coś naprawdę dobrego, wydaje mi się że byczki też o tym myślą ;)

#15 Share Pawel330

Pawel330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów

Napisany 16 maj 2009 - 13:12

Kuku na 3-4 sztuki Sieczkarnie musiał bym nająć i pewnie jeden ciągnik do ugniatania pryzmy bo jedną c-330 bym nie nadążał jednocześnie ugniatać i wozić kuku.Wąską pryzmę robić to ja słyszałem i bobrze zaizolować czarną folią od powietrza aby się nie psuła. O sianokiszonce też myślałem. U mnie sianokiszonka to tylko w balotach. Sianokiszonkę dawał bym w okresie zimowym wtedy tak się nie psuje ze względu na temperaturę na zewnątrz. No jeszcze myślę na temat kuku ;)
pozdrawiam

#16 Share TOOMER

TOOMER

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 17 maj 2009 - 18:44

Kuku na 3-4 sztuki "Sianokiszonkę dawał bym w okresie zimowym wtedy tak się nie psuje ze względu na temperaturę na zewnątrz."
Ja daję całym rokiem sianokiszonkę i nic się nie psuje. Wiosną, latem i jesienią też możesz skarmiać sianokiszonkę. W moim przypadku po otwarciu balota sianokiszonka może przeleżeć nawet tydzień. Nie musi być od razu skarmiona.

#17 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • Zainteresowania:Hodowla Krów,Byków,Macior i Tuczników

Napisany 27 lipiec 2011 - 21:38

Kuku na 3-4 sztuki No zgadzam się z kolegą wyżej...Zrob sobie lepiej na te 4sztuki siano a ten 2pokos na sianokiszonke na zime to może skarmisz za 2-3tydnie

#18 Share divad115

divad115

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo rzecz jasna:)
    motoryzacja, motory
    komputery

Napisany 27 lipiec 2011 - 23:16

Kuku na 3-4 sztuki Ja mam 1 krówke 5 jałówek i 1 cielaka i robie tak :(oczywiście jałówką)
na stan obecy daje śróty tak 10 kg
wytłok
liście buraczane
no i qq ale robie tak sieje +/- 20 arów "pieskiem" (czyi ręcznym siewnikiem jednorzędowy) qq i nie kisze nic nie robie poprostu biore kose ciapka przyczepe i ide na pole(oczywiście trochę wcześniej niż robicie kiszonke) przywoże tak w sam raz (nie uie określić ile) i przepuszam te 50-60 kg przez sieczkarnie,a na zime gdy przychadzą pierwsze śniegi ścinamy wszytko co jest na polu ładujemy na przyczepę i do stodoły i potrzebne porcjie na dany dzien przepuszamy przez sieczkarnie- na ile starczy na tyle straczy ,a no i oczywiście sróte wytłok i liście buraczane i siano non stop. jałówki mam tak do 20-24 miesięcy i mają od 600-do prawie 700 więc nie nażekam.
oczywiście najlepiej jest dawać opasą qq ile wejdzie siana mało i sruty tak jak ja daje.Ale powiedzcie czy warto wdawać sie w koszty na 6-7 sztuk !

Edytowany przez divad115, 27 lipiec 2011 - 23:20.

sipma loading :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • Zainteresowania:Hodowla Krów,Byków,Macior i Tuczników

Napisany 28 lipiec 2011 - 17:22

Kuku na 3-4 sztuki A ile dajesz tym Jałówom śrutu,że ci tak rosną?