Skocz do zawartości

Zdjęcie

Koszenie w Niedzielę

185 odpowiedzi na ten temat

#161 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 30 sierpień 2009 - 19:45

Koszenie w Niedzielę ja też koszę w niedziele ale po kościele jak prasowałem w niedziele to prasa się zepsuła na amen więc tylko koszę bo szkoda sprzęt psuć :D a w przypadek nie wierzę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Koszenie w Niedzielę Dzisiaj, 13:51
  •  

#162 Share radzio92

radzio92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 19:57

Koszenie w Niedzielę .

#163 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 20:21

Koszenie w Niedzielę coś w tym jest chociarz jak robota (żniwa, sino) to sprzęt chodzi czy to niedziela czy nie wkońcu wiadomo pogoda zmienna jest ale zaczynanie w niedziele to nie bardzo

ostatnio trzeba bylo sianokiszonkę wyciąć więc wycinak i odkrywanie pryzmy (zaczynanie) w niedzielę i co niec nie wyciął tylko wyszarpał 2 kostki i pękła piła :D :D na drugi dzień w poniedziałek pospawałem i o dziwo :D wszystko chodziło :(

i co przypadek :) raczej wątpie :)

#164 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 20:45

Koszenie w Niedzielę Jak ktoś wierzy w zabobony to i będzie zawsze miał na co jakieś przypadki zwalić, ja tam wierze że wszystko ma swoje przyczyny czasem dopiero przypadkiem się je widzi, lub po kilku dniach znów dają o sobie znać. Jak coś pracuje to ma prawo się zepsuć w końcu wszystkiego nie da się dopilnować.

#165 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 02 wrzesień 2009 - 13:46

Koszenie w Niedzielę W tym roku ojciec uparł się na koszenie i pojechaliśmy, ukosiliśmy przyczepkę, padł siłownik od motowideł i do domu :)

KS Falubaz

#166 Share Tomek7G

Tomek7G

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Zainteresowania:Milan Per Sempre...

Napisany 22 grudzień 2009 - 19:44

Koszenie w Niedzielę Przypomniała mi się historia znajomego z sąsiedniej wioski:
Pojechał w Niedzielę rano na zarobek - ludzie byli na mszy w kościele, a on ostro jechał w pole. Gdy zaczął kosić jechał z górki (mamy mocno pagórkowaty teren) jedna z półosi nie wytrzymała i trrrach, a operator pozwolił się kombajnowi z górki rozpędzić, a później skręcił kierownicą tak, że kombajn zaliczył upadek na bok. Kombajn leżał długi czas, były różne plany postawienia go na kołach, i szczęśliwie udało się - przy pomocy kilku traktorów Bizon został przywrócony "do pionu"
Przypadek...?
Ryk SW 400 + C360 + 2xD43 pełne pszenicy = Magia PRL

Sprzedam 2 redlice do Poznaniaka
Kontakt: PW/GG

#167 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 22 grudzień 2009 - 19:49

Koszenie w Niedzielę wszystko w ten sposób można wytłumaczyć, ze w niedziele kosił i sie zepsuło, jak trzeba to sie kosi i tyle a zabobony trzeba zostawic z boku

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#168 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 22 grudzień 2009 - 20:07

Koszenie w Niedzielę my również kosimy w niedziele wozimy siano i kopiemy buraki cukrowe bo różnie jest z pogodą, i sprzęt raczej się nie psuje. w końcu jak się coś zasiało to i trzeba zebrac i chyba to nie jest taki wielki grzech, dawniej mieliśmy takiego sąsiada co w niedziele jak ludzie szli do kościoła to on sieczke cioł sieczkarnią.

#169 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 23 grudzień 2009 - 00:16

Koszenie w Niedzielę Jest takie powiedzenie: Niedzielna praca w g...o się obraca! ;) We żniwa często kosze w niedziele ale zawsze rano jestem w kościele(rymło mi się), przy sianie też czasami bo wiadomo -pogoda potrafi płatać figle.A tak ogólnie to znajomy mówi tak:"U nas na wsi to jest, ku*** ,zaaajebiście- jest nieograniczony czas odpoczynku i nieograniczony czas pracy!" i tak sobie myślę że jak ktoś ciężko pracuje to troche mniej grzeszy niż ten który stoi pod sklepem i "sępi" na "mózgojeba" albo się leni i wymyśla preteksty :rano-rosa, w południe-słońce a wieczorem-komary. :)

#170 Share LukeClaas

LukeClaas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:football

Napisany 08 luty 2010 - 17:47

Koszenie w Niedzielę My tam nie patrzymy czy niedziela czy nie. Jak jest dobra pogoda to się jedzie w pole. A niech sobie gadają ze pola nabrali a teraz muszą w niedziele kosić. Przynajmniej bedą mieli temat jakiś :unsure:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 08 luty 2010 - 23:08

Koszenie w Niedzielę Ja w niedziele idę do kościoła i tak przeważnie ok 11.30 wyjeżdżam młócić.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#172 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 09 luty 2010 - 12:32

Koszenie w Niedzielę Siano i koszenie tak ale inne prace to już przecięcie, mogą poczekać. U nas to niechętnie kombajniści w niedziele w pole wychodzą, wszystko mocno święte ;[
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#173 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 09 luty 2010 - 17:32

Koszenie w Niedzielę Nieważne czy to niedziela, ważne ze jest dobra pogoda i w pole, oczywiście w żniwa .Jesli orać itp. to w niedziele nie bardzo, ja nigdy wtedy nie ruszam. Pozdrawiam

#174 Share Maciejo

Maciejo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 09 luty 2010 - 18:04

Koszenie w Niedzielę koszenie czy praca z sianem to tak, bo wiadomo jak pogoda to trzeba korzystać, ale orka i inne prace uprawowe to w niedziele nie ruszam ;[

#175 Share prox7441

prox7441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 09 luty 2010 - 19:53

Koszenie w Niedzielę koszenie i siano ok przeważnie u nas wszyscy to robią i ja jak trzeba to też, ale znam człowieka co orze, rozwozi makaron ,kopie pyry a w poniedziałek leży bykiem... taki ewenement po prostu... chyba chodzi o to żeby by innym i tyle...

#176 Share slawek3220

slawek3220

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 313 postów
  • Zainteresowania:sport, motoryzacja no i oczywiście rolnictwo

Napisany 10 luty 2010 - 14:19

Koszenie w Niedzielę zgadzam się z prox7441 co do żniw i sianokosów ale reszta to już jest przesada i obraza boska ojciec znał gościa który w niedzielę siał żyto w konia gdy wracał do domu jadąc na siewniku koń się przestraszył spadł do tyłu uderzając w siewnik i trup na miejscu u nas też są takie wybryki natury
" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

Ursus C-360 i C330M - mój sprzęt.

#177 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 10 luty 2010 - 15:40

Koszenie w Niedzielę koszeni w niedziele oczywiście ale inne prace to nie.Ja w tamtym roku chciałem siać 1 listopada w niedziele bo tylko deszcze padały i nie mogłem wjechać,ale się nie odważyłem,a w poniedziałek zapowiadali deszcze, a była jeszcze lepsza pogoda była i posiałem 16 ha bez żadnego problemu.Tato kupę lat temu naprawiał w 355 przód w niedziele bo w poniedziałek do pracy ciągnikiem,i jak jechał do pracy to mu się przód urwał,wpadł do rowu, i powybijał zęmby mało życia nie stracił. Dziwny zbieg okoliczności co nie

#178 Share suzuki550e

suzuki550e

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa

Napisany 19 kwiecień 2010 - 14:29

Koszenie w Niedzielę ja w zeszłym roku zagotowałem silnik wclaasie w niedziele, wąod chłodnicy pękł, ja zawsze sie patrze w cheder dopiero poczułem jak zaczeły uszczelki sie wypalać w silniku, ale wten czas była najlepsza pogoda na kombajnowanie

#179 Share Bartollini

Bartollini

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:picie piwa, rolnictwo i motoryzacja

Napisany 11 czerwiec 2010 - 20:04

Koszenie w Niedzielę U mnie w niedzielę to się robi z koniecznośći np przewracanie siana czy zbieranie
koszenie też się zdarza a że kombajnista jest jechowym to mu nie przeszkadza. Spoko gość z niego jak trzeba to porzyczy przyczepę itp.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 11 czerwiec 2010 - 21:19

Koszenie w Niedzielę U nas też kosi się w niedziele gdy warunki pozwalają .Przecież zbiera się chleb z pola.Kiedy byłem na praktykach ze szkoły w Anglii to tam dopiero w Niedziele zapierniczają :)