Skocz do zawartości

Zdjęcie

Koszenie w Niedzielę

185 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Karol5211

Karol5211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 14 sierpień 2009 - 09:46

Koszenie w Niedzielę no co przeciez on w Niedziele wcale nie robi :D a co tam krowy :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Koszenie w Niedzielę Dzisiaj, 10:16
  •  

#122 Share piotrek30

piotrek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Mechanika, OSP

Napisany 14 sierpień 2009 - 09:53

Koszenie w Niedzielę no chyba że kolega kasztelan ma robota udojowego :D
MTZ 80
URSUS C-330

#123 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 14 sierpień 2009 - 22:53

Koszenie w Niedzielę

W tą niedziele ZACZYNASZ? - ja już troszkę ściernisk spokładałem (2ha)

to do do tej pory nic nie kosiłeś?

Tak, dobrze widzicie, zaczynam żniwa. U nas tak to bywa, żniwa we wrześniu to nic nadzwyczajnego.
U mnie wszyscy więksi 'farmerzy' dopiero zaczęli, (jeśli w ogolę wyjechali w pole do tej pory...), w zeszłym tygodniu trochę popadało, a moi sąsiedzi przez miedze z wioski obok, którzy maja ponad 300ha mówią, ze póki nie będzie suche, to w pole nie wjeżdżają, bo mimo ze maja suszarnie to im się przy takich cenach zboża (i oleju opalowego...) nie opłaca tego kosić, bo jeszcze dołożą do tego interesu jeśli będą musieli dosuszać.
Skosili generalnie tylko ci którzy maja tylko kilka - kilkanaście hektarów, a kosza, bo i tak za tydzień jada do Niemiec do roboty i chcą być po żniwach.

U nas jest takie powiedzenie:
Siejemy żyto, owies i jęczmień.
Na ziarno?
Nie, na dopłaty... :D
good God damn and other such phrases...

#124 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 08:23

Koszenie w Niedzielę Wybieracie sie dzisiaj kosic?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#125 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 08:38

Koszenie w Niedzielę Ja jak będzie suche i nie będzie padać to będę kosił.
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#126 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 15 sierpień 2009 - 09:15

Koszenie w Niedzielę My już wczoraj wieczorem wjechaliśmy w pszenżyto i było suche choć przedwczoraj była bardzo wielka ulewa. Dziś już jedziemy na całego bo na dziś przygotowane jest 10ha do wymłócenia.
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#127 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 09:41

Koszenie w Niedzielę

oj tam niedziela... W niedzielę dużo prędzej bym wyjechał niż w piątek zaczynał robotę...

A czemu nie w piątek?? Ja akurat zacząłem w piątek, w sobotę zebrałem słomę, w niedziele trochę prasowałem u sąsiadów a w poniedziałek deszcz. Jedna znajoma powiedziała ze w niedziele siana nie będzie zbierać w poniedziałek żałowała tej wypowiedzi...

Ja jestem już po żniwach. dziś praso nie wyjeżdżam na usługi. Jutro tak. U sąsiada majo dziś młócić resztę pola (mieli we wtorek ale deszcz....). Inny sąsiad co był wczoraj za praso na poniedziałek mówił ze dziś będzie kosić koło mnie (jakieś 1,6ha). Wczoraj na gg pisałęm z Asio i mówiła ze dziś bedo kosić. Wcześneij kombajn im nawalił i był przestuj, jak naprawili to deszcz przyszedł :D

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#128 Share grzecho106

grzecho106

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 10:15

Koszenie w Niedzielę Jak będzie pogoda to i my jutro jedziemy kosić, tylko wcześniej trzeba pójść do kościoła żeby szło bez awari.Kiedyś w niedziele od rana kosiliśmy to się pół dnia przestało na polu bo awaria

#129 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 15 sierpień 2009 - 10:25

Koszenie w Niedzielę ja w niedziele jak jest pogoda to się kosi, oczywiście po kościele i obiad normalnie w południe dopiero później w pole ale jak święto wypadnie lub impreza domowa to już nie.

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

#130 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 15 sierpień 2009 - 12:55

Koszenie w Niedzielę

A czemu nie w piątek?? Ja akurat zacząłem w piątek, w sobotę zebrałem słomę, w niedziele trochę prasowałem u sąsiadów a w poniedziałek deszcz. Jedna znajoma powiedziała ze w niedziele siana nie będzie zbierać w poniedziałek żałowała tej wypowiedzi...

Ja jestem już po żniwach. dziś praso nie wyjeżdżam na usługi. Jutro tak. U sąsiada majo dziś młócić resztę pola (mieli we wtorek ale deszcz....). Inny sąsiad co był wczoraj za praso na poniedziałek mówił ze dziś będzie kosić koło mnie (jakieś 1,6ha). Wczoraj na gg pisałęm z Asio i mówiła ze dziś bedo kosić. Wcześneij kombajn im nawalił i był przestuj, jak naprawili to deszcz przyszedł :D

U nas mówią że w piątek kijowy początek :D w tym roku akurat tak wypadło ze kosiłem w Niedziele,ale wcześniej byłem w kościele i dopiero po obiedzie pojechałem :D
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share prolnik

prolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 13:32

Koszenie w Niedzielę Ja zacząłem w piątek kosić rzepak około 3 tygodnie temu. W tym samym dniu kombajn się zapowietrzył :D Ale szło dobrze. Piątek to dobry początek. Filtry nie były ok... W niedzielę praca idzie wre!

#132 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 15:29

Koszenie w Niedzielę Ten rok był torche ciężki z dobra pogodą i jak była pogoda w niedziele to nikt nie patrzał czy święto czy nie tylko do pracy. Jeszcze kiedys to mało kto robił a teraz to jak normalny dzień.

#133 Share jd3

jd3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo motoryzacja

Napisany 15 sierpień 2009 - 20:55

Koszenie w Niedzielę W mojej okolicy nawet dzisiaj kosili ale to juz przesada :D
Jest jedna rzecz czym Polska moze sie pochwalic - to ciagniki marki Ursus

#134 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 15 sierpień 2009 - 21:21

Koszenie w Niedzielę

Ja jestem już po żniwach. dziś praso nie wyjeżdżam na usługi. Jutro tak. U sąsiada majo dziś młócić resztę pola (mieli we wtorek ale deszcz....). Inny sąsiad co był wczoraj za praso na poniedziałek mówił ze dziś będzie kosić koło mnie (jakieś 1,6ha). Wczoraj na gg pisałęm z Asio i mówiła ze dziś bedo kosić. Wcześneij kombajn im nawalił i był przestuj, jak naprawili to deszcz przyszedł :P

Bo w piątek zły początek... W tym przypadku akurat przesądny jestem... A co do młócenia to dziś wykosiłem mieszankę. I powiem wam że nie widzę w tym nic złego. Zresztą dziś cała wieś pracowała... Masę kombajnów jeździło, żniwa na całego.

PS u mnie tez był odpust :D
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#135 Share pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, modelarstwo rolnicze, muzyka, straż pożarna, prawo jazdy i szkolenie kierowców.

Napisany 15 sierpień 2009 - 21:27

Koszenie w Niedzielę Dzisiaj 3 kombajny kosiły. U nas to jeszcze odpust jest. :P I wszystkie 3 się popsuły. Jeden Bizon stanął jak wyjeżdżaliśmy na sumę, która trwała prawie 2 godziny, to jak jechaliśmy z powrotem to dopiero zaczął kosić, chyba pozrywało pasy, bo jakby wymieniał. No do tego sobie jeszcze postały NH Clayson i stary JD.
Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

#136 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 15 sierpień 2009 - 21:32

Koszenie w Niedzielę No cóż, święto świętem ale jak pogody nie ma to trzeba młócić i nic na to się na to nie poradzi. U nas też wszyscy młócili a i jakoś nie miałem w obydwu kombajnach awarii :P
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#137 Share pawel321654

pawel321654

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 21:34

Koszenie w Niedzielę

Bo w piątek zły początek... W tym przypadku akurat przesądny jestem... A co do młócenia to dziś wykosiłem mieszankę. I powiem wam że nie widzę w tym nic złego. Zresztą dziś cała wieś pracowała... Masę kombajnów jeździło, żniwa na całego.

to u was tam inaczej jest bo u nas jak w niedzielę dosyć duży ruch tak dzisiaj nikogo w całej okolicy. ale jutro to będą kosić

#138 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 21:31

Koszenie w Niedzielę Myślałem, że dzisiejszy dzień będzie dla mnie szczęśliwy i żniwa u mnie się skończą. Niestety, 1ha żyta został, bo na pole się po prostu wjechać nie da, na jednym działku wyciągałem kombajn 5 razy, oszaleć można. Pomimo niedzieli dzisiaj wszyscy pracowali (prasowali, kosili zboża, zwozili słomę), bo na jutro czy pojutrze zapowiadali deszcz.
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#139 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 21:47

Koszenie w Niedzielę Dzis niedziela a my od rana mucilismy .. no i godzinke temu zjechalismy bo sie kombajn zapchal bo juz rosa jest :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 21:59

Koszenie w Niedzielę piątek tygodnia koniec i początek :P ... Ja nie patrzę na dni jak jest pogoda to się słomę prasuje zboże kosi łąki itp... a w tym roku to trzeba było ostro się starać by jak najszybciej wszystko zebrać bo te deszcze... Dodam tylko tyle ja teraz codziennie jeżdże dwa razy kosić jednorzędówką kukurydze dla krów bo przecież jakbym w święto czy w niedzielę nie skosił to by mi z głodu pozdychały... :D