Skocz do zawartości

Zdjęcie

Koszenie w Niedzielę

185 odpowiedzi na ten temat

#101 Share jd3

jd3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo motoryzacja

Napisany 26 lipiec 2009 - 16:49

Koszenie w Niedzielę Niby w dekalogu jest zeby dzien swiety swiecic, ale w przykazaniach koscielnych jest aby w niedziele i swieta powstrzymac sie od prac niekoniecznych. Hmmm... Wydaje mi sie ze zbior zboza z ktorego potem ma byc chleb to raczej praca konieczna bo nazajutrz moze przyjsc grad i po ptakach. Ja kosze w niedziele bo boje sie ze w nocy moze byc burza i grad wszystko wymłoci. Kosze ale orka i inne prace polowe to nigdy w niedziele. Moj dziadek zawsze mowił: Jest deszcz bedzie i pogoda :D
Jest jedna rzecz czym Polska moze sie pochwalic - to ciagniki marki Ursus

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Koszenie w Niedzielę Dzisiaj, 05:45
  •  

#102 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1248 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 26 lipiec 2009 - 16:55

Koszenie w Niedzielę u nas ksiądz mówi jak mozna wjechac i siec a jakby miało nie być pogody przez tydzień to mamy siec! Żniwa to Żniwa pan Bóg wybaczy ---> cytowałem go :D pozdrawiam

My siejemy, a Bóg daje plony.

#103 Share piotrek30

piotrek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Mechanika, OSP

Napisany 26 lipiec 2009 - 17:02

Koszenie w Niedzielę U nas jest tak że w niedziele z rana idzie się do kościoła a po południu już kosimy. I ksiądz nie ma nic przeciwko, ale najpierw na mszę i dopiero :D
MTZ 80
URSUS C-330

#104 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1248 postów

Napisany 26 lipiec 2009 - 17:06

Koszenie w Niedzielę no tak jak u nas wiadomo najpierw kościuł potem pole zecz jasna :D

My siejemy, a Bóg daje plony.

#105 Share fendtrisix

fendtrisix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 31 lipiec 2009 - 22:20

Koszenie w Niedzielę W moich okolicach to tylko ci mniejsi rolnicy nie koszą w niedziele. W większych gospodarstwach niema że boli jest pogoda to trzeba kosić. Jest jedno takie we wsi to rano jak wyjeżdżają o 8.00 to wracają najwcześniej o 23.00 a czasem to nawet do 1.00 robią ale oni mają 2600 ha i dla nich niedziela jest jak normalny dzień np. wtorek :D

#106 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 01 sierpień 2009 - 07:53

Koszenie w Niedzielę A ja ostatnio kończyłem sianokosy w nd 1ha sie skosiło i błogosławione bo ani kropli nie było a jak normalnie suszyłem to 1.5ha do lasu a reszta siana na pół zgniłe a te zielone. Ja myślę że do kościoła i normalny dzień taki jak inny

#107 Share wilek161

wilek161

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 09:04

Koszenie w Niedzielę Ja kosiłem 15 sierpnia to pękła opona mało co z kombajnu nie spadłem :) , teraz w niedziele to coś się stało że zboże nie leci tam gdzie trzeba i siedzę do dziś nad kombajnem i nie wiem co. Więc zrezygnowałem z koszenia w niedziele i święta :)

#108 Share KrzychuM

KrzychuM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów
  • Zainteresowania:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Napisany 13 sierpień 2009 - 11:56

Koszenie w Niedzielę u nas w żniwa to niedziele sie traktuje jak dzień powszedni. nawet sklep z częciami do kombajnów i ciągników jest czynny do wieczora.ksiądz na mszy to nawet nie piśnie o tym bo wie ze robimy na chleb miedzy innymi dla niego.czlowiek robi w zniwa jak wół i jeszcze ksiądz ma na niego jechać????? niby "powołany" a na wakacje do ciepłych krajów jedzie.na plebani wielki telewizor plazmowy, ostatnio do kościała kupił maszyne do czyszczenia podług i kosztowała ok 9tys!!!!!
jeszcze nigdy nie widziałem szczupłego ksiedza w średnim wieku...

#109 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 12:14

Koszenie w Niedzielę otóż to!!
wiadomo zalezy od parafijedna bogatsza inna biedniejsza ale ksiadz to ksiadz i on nigdy zle miec nie bedzie!!
No ale pomimo wszystko i tak ksiedzem nie bede u juz wole meczyc swoje na gospodarce...

#110 Share KrzychuM

KrzychuM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów
  • Zainteresowania:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Napisany 13 sierpień 2009 - 17:10

Koszenie w Niedzielę i jeszcze mi sie jedno przypomniało...jak przyjechał facet montowa satelite do TV to mówił ze jeszcze nie spotkał takiego ksiedza, który kazał zablokować kanały erotyczne...może trenuje silna wole albo co.jak przychodzi po koledzie to nawet butów nie wytrze.a tylko sprubujcie wejśc bez wytartych butów do kościoła lub na plebanie. podobno ksiądz parafi kilka wiosek dalej pyta gimnazjalistów czy pala,pija,uprawiaja seks...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share Janek147

Janek147

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo to co mnie kręci:)

Napisany 13 sierpień 2009 - 20:33

Koszenie w Niedzielę W okresiue siano kosow i zniw, jeśli trzeba zebrac plon to każdy dzień się liczy. Wiec jeśli trzeba to w niedziele sie tez pracyje, a jak to komus nie pasuje to nie musi sie przygladać.Lecz w niedziele obowiaskowo trzeba być na mszy.

W okresiue siano kosow i zniw, jeśli trzeba zebrac plon to każdy dzień się liczy. Wiec jeśli trzeba to w niedziele sie tez pracyje, a jak to komus nie pasuje to nie musi sie przygladać.Lecz w niedziele obowiaskowo trzeba być na mszy.

#112 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 20:50

Koszenie w Niedzielę Jeśli prognoza pogody się sprawdzi to w ta niedziele zaczynam żniwa.
Poważnie...
good God damn and other such phrases...

#113 Share Tomek7G

Tomek7G

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Zainteresowania:Milan Per Sempre...

Napisany 13 sierpień 2009 - 21:18

Koszenie w Niedzielę W tą niedziele ZACZYNASZ? - ja już troszkę ściernisk spokładałem (2ha)
A co do tematu - u nas mawiają "nie zaczynaj żniw w Niedzielę"
Poza tym widzę, że macie fajnych księży - nasz ma 30ha parafialnego pola, a z ambony krzyczy, że niedziela-nie działać
Ryk SW 400 + C360 + 2xD43 pełne pszenicy = Magia PRL

Sprzedam 2 redlice do Poznaniaka
Kontakt: PW/GG

#114 Share pawel321654

pawel321654

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 21:20

Koszenie w Niedzielę to do do tej pory nic nie kosiłeś?

#115 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 21:35

Koszenie w Niedzielę u nas w żniwa to normalny dzień pracy

#116 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 21:39

Koszenie w Niedzielę a ja teraz pierwszy raz w niedziele kosiłem i nawet dobrze bo tak by mi jeszcze zostalo a po ostatnich opadach bym na jeden kawałek nawet nie wjechał teraz a tak to w poniedziałek skonczyłem i mam z głowy

#117 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 13 sierpień 2009 - 21:41

Koszenie w Niedzielę oj tam niedziela... W niedzielę dużo prędzej bym wyjechał niż w piątek zaczynał robotę...
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#118 Share piotrek30

piotrek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Mechanika, OSP

Napisany 13 sierpień 2009 - 22:10

Koszenie w Niedzielę ja w ubiegłą niedziele 9 sierpnia kosiłem 6 ha. a u nas to i ksiądz 2 lata temu kosił w niedziele na swoim polu jak w poniedziałek miała być burza z gradem:) takie są uroki pracy na wsi i każdy to powinien zrozumieć a najlepiej poczuć na własnej skórze
MTZ 80
URSUS C-330

#119 Share kasztelan

kasztelan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 22:22

Koszenie w Niedzielę Trafiłem na to forum przypadkowo ale przyznam, że temat mnie bardzo zaintrygował i przeczytałem wszystkie wypowiedzi. Aż trudno mi w to uwierzyć, że zdecydowana większość ma tak jednostronne poglądy. Czy już wszyscy zatraciliśmy poczucie wartości??? Czy wiemy po co żyjemy??? Czy nie zagłuszamy wycia własnego sumienia??? Czy nasza wartość zależy tylko od posiadania nędznych srebrników??? Czy nie rozpiera nas pycha i wiara we własne siły??? Czy jeszcze za mało mamy przykładów na naszą małość i nicość??? Czy warto prowokować los a potem narzekać, że jest źle??? Wiem, że wsadziłem kij w mrowisko ale takie mam poglądy i nie zamierzam ich zmieniać. Jestem rolnikiem ze sporym doświadczeniem i areałem, główny kierunek bydło mleczne. Nigdy nie pracowałem w niedzielę, święta i nikt mi nie powie, że musi bo coś tam coś tam. Tak ustawiam pracę żeby nie kolidowało z niedzielą (świętem) a, że często wtedy trzeba pracować na pełnych obrotach i nocami to już inny temat ale wtedy przynajmniej jest satysfakcja z dobrze spełnionego obowiązku. Także nikt mi nie powie; że nie można zostawić słomy, siana , zboża, bo zbliża się deszcz; że nie można zostawić rozpoczętej pryzmy z sianokiszonką, kukurydzą na jeden a nawet dwa, trzy dni (bo i tak bywało) ja to wszystko już przerabiałem i wierzcie mi, że jak się chce to naprawdę można.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share zetorek5340gr

zetorek5340gr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 14 sierpień 2009 - 07:49

Koszenie w Niedzielę Masz bydło mleczne tak jak ja ale krowy same się nie wydoją w Niedzielę.