Skocz do zawartości

Zdjęcie

Koszenie w Niedzielę

185 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 13 maj 2009 - 06:06

Koszenie w Niedzielę U nas w niedziele sie dokancza to czego nie zdazylismy dokonczyc w tygodniu :P W niedziele w zniwa sie czasami kosi, prasuje a przy sianokosach tez prasuje przetrzasa. U nas byl kiedys taki kolo co w niedziele wozil obornik na pole :P
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Koszenie w Niedzielę Dzisiaj, 19:04
  •  

#22 Share rolnik9407

rolnik9407

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:motory,rolnictwo i wszystko co z nim zwiozane.

Napisany 13 maj 2009 - 06:20

Koszenie w Niedzielę U mnie kosi się w niedziele ale jak pogoda jest niepewna.
Moje filmiki na YT http://www.youtube.com/user/rolnik9407 Polecam!!!!!!!!!

#23 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 13 maj 2009 - 07:06

Koszenie w Niedzielę Ja jeszcze nigdy nie kosiłem itd w niedziele tylko jak jest kapusta to się cięło ale w tym roku już nie będę w końcu będzie można sobie siąść na czterech literach :P
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#24 Share Jackassiu

Jackassiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 13 maj 2009 - 07:07

Koszenie w Niedzielę W żniwa to wszystko zależy od 2 czynników: Pogody i dostępności kombajnu czy prasy - z racjii tego że nie posiada sie tych sprzętów. Jeśli jest możliwość zebrania słomy w niedziedziele a potem najbliższy termin niewiadomo kiedy, to wybieram tę 1 opcję. Z sianem jest tak samo jeśli można je zebrać suche w niedziele to sie zbiera a nie czeka sie na to aż je deszcz zaleje.
Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

#25 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 13 maj 2009 - 08:51

Koszenie w Niedzielę My nie kosimy w niedzielę jeszcze nie było takiej okazji,chyba że zapowiadały by się straszne ulewy czy wcześniej pogoda nie pozwalała ale na szczęście takiego przypadku jeszcze nie było i chyba dobrze.W mojej okolicy rzadko zdarza się w niedziele widzieć kombajn na polu.Aha znam jednego kolesia który w niedziele jeździł na zarobki miał już swoje wykoszone raz urwał wialnię.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#26 Share Kejsi

Kejsi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i nie tylko...:)

Napisany 13 maj 2009 - 09:00

Koszenie w Niedzielę U nas na całej wiosce w czasie żniw odbywają się pracę w niedzielę jeżeli sytuacja tego wymaga i nie tylko,bo jak ktoś ma dużo ha to i w niedzielę robi bez problemu aby się wyrobić.Co do upraw,orki,itd to bardzo rzadko spotykana sytuacja aby ktoś to robił w niedzielę w mojej okolicy,jedynie co to własnie koszenie.
A może chodźmy na piwo? :D

#27 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 maj 2009 - 09:09

Koszenie w Niedzielę Co bo w niedziele kosił to się popsuło dlatego? ależ wy zabobonni jesteście!!! mam troche pola w innej wsi i to samo, wyłożyło się bo nie odczyniłem (nie wiem co to znaczy odczynić ale gdy dziewczyna 25 lat o tym mówi poważnie to ja już nie wiem!) itd i święto żydowskie to deszcz pada, jakieś swięto Maryjne już leci na pole stara babka ze sie boga nie boje że dzisiaj pracuje itd, a to ze się popsuło to jak już chcecie tak paranormalnie, to zawistne spojrzenia sąsiadów (w tym przypadku na nowy kombajn) potrafią mieć tak dużą siłę złej energii że może coś spowodować np. awarie, a podobno niektórzy ludzie tak mają a inni nie, ale niektórzy to chyba naprawd emają takie oczy że jak już spojży to coś się stanie, chyba w kazdej wsi jest jakaś "babka" dziwaczka starucha co jak sie spojrzy to coś się zdarzy, na to tylko 3 razy splunąć przez lewe ramie lub popatrzeć na paznokcie i można jechać dalej :P :P :P
A co do niedzieli, to koszenie zboża to normalka, a niby dlaczego nie miał by ktoś na usłudzekosić skoro komuś miało by się zmarnować, ale oczywiście koszenie w niedziele pod warunkiem że na poniedziałek lub wtorek ulewy nadają a nie bo tak widzimisię, tak samo sprzątanie siana

#28 Share Alex16

Alex16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:-gry
    -piłka nożna
    -napoje%:)

Napisany 13 maj 2009 - 09:26

Koszenie w Niedzielę my będziemy kosić w niedziele tylko u siebie i po mszy oczywiście

#29 Share zetorek12

zetorek12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 13 maj 2009 - 11:03

Koszenie w Niedzielę My też kosimy w niedziele jak jest pogoda ale o oraniu albo uprawie nie ma mowy w niedziele
ŻyJ SzybKo, Umrzyj Młodo..Zostaw Atrakcyjne Zwłoki :P

#30 Share chaner123

chaner123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo Motoryzacja dobry film

Napisany 13 maj 2009 - 11:10

Koszenie w Niedzielę świątek piątek jak w żniwa jest pogoda to nawet nie patrze czy niedziela czy nie. Kiedyś się zagalopowałem i tak po kilku dniach koszenia noormalnie jak codzień ok 11 siadam i jadę kombajem kosić a tu kumpel odwalony jak komarek do rejestracji idzie to dopiero załapałem że jest niedziela pozatym w sierpniu w kościele mnie nie ujrzycie w czasie sianokosów to wole ten dzień odpocząć chyba że pęczki na łące leżą a za chałupą chmurę widzę :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share MURZYN

MURZYN

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 13 maj 2009 - 11:15

Koszenie w Niedzielę U mnie kosił i presował w niedzielę :P
Czy mi smutno czy mi źle -U-R-S-U-S- zawsze przy mnie jest!!!

#32 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 13 maj 2009 - 11:16

Koszenie w Niedzielę u nas do poki nie bylo kombajnu to koles zawsze w odpust mucil pole oddalone o 10km od nas .. i tak kbylo kilka lat z rzedu .. a teraz w niedziele nie pamietam czy by sie cos bardziej psulo .. raz koles kombajnem przejezdzal nie daleko kosciola na pole masz cisza nagle ryk silnika bizona kazdy sie oglada za siebie a jak z kuzynem w smiech

#33 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 13 maj 2009 - 13:09

Koszenie w Niedzielę U nas w czasie sianokosów nigdy nie pracujemy w niedziele, ale w czasie żniw czasami się zdarza zwłaszcza gdy nadają na poniedziałek zło pogodę.

#34 Share Stasiek84

Stasiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 13 maj 2009 - 13:38

Koszenie w Niedzielę w sezonie praca w niedziele to normalka, ewentualnie później się zaczyna i wcześniej kończy, suszarnia jest wyjątkiem bo jak trzeba to pracuje 24/7 tylko operatorzy się zmieniają, w pełnym sezonie nie umiem tak dnia przesiedzieć i nawet jeśli ludzie dostaną wolne to coś się działa lajtowo, przecież skoro jest niedziela to nie musi mnie szlag trafiać z nudy już lepiej zająć się czymś twórczym

#35 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 13 maj 2009 - 14:29

Koszenie w Niedzielę Co sie tyczy niedzieli to TYLKO kosimy jak jest kombajn :P

#36 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 13 maj 2009 - 14:58

Koszenie w Niedzielę Ale polecieliście religijnie...
U nas nieważne jaki dzień, jak trzeba to pedał opór decha i w pole! Wszyscy tak robią i wszystkich to 'wali'. Sianokosy, żniwa, orki, uprawa...
Rolnictwo to jest biznes o którego trzeba pilnować niezależnie od innych kwestii jeśli to jest twoje główne źródło utrzymania, a te bzdury o zwiększonej awaryjności w niedzielę śmierdzą mi jakimiś zabobonami.
Poczytajcie Wasze posty! Zaraz napiszecie, że omijacie kombajnami czarne koty, nic nie robicie w piątek 13-go, a jak Wam gałąź stłucze gdzieś lusterko, to już chyba całkiem wpadacie w panikę...
good God damn and other such phrases...

#37 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 13 maj 2009 - 15:53

Koszenie w Niedzielę jak ważna robota to się nie patrzy czy niedziela , a tak swoją drogą to w niedziele jak nie ma roboty to taka zmuła , nie wiadomo co z sobą zrobić.
AF - to Jest To:)

#38 Share barthez96

barthez96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sport

Napisany 13 maj 2009 - 18:00

Koszenie w Niedzielę My kosiliśmy kiedyś w niedziele tylko wtedy gdy na następny dzień zapowiadali deszcz.Rok temu kosiliśmy co niedzielę w tym roku będzie zapewne tak samo.
D-358 DT-239 DT-436 IH

#39 Share maciek031993

maciek031993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:długo by wymieniać...

Napisany 13 maj 2009 - 18:47

Koszenie w Niedzielę Jak trzeba to się robi w niedzielę w tym roku siałem nawóz pod QQ w niedzielę :P chciałem jeszcze uprawiać ale zrezygnowałem a w żniwa to niedziela jest tylko w kalendarzu bo pracujemy na pełnych obrotach :P jak trzeba to siano też zbieramy w niedziele. :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 13 maj 2009 - 18:48

Koszenie w Niedzielę U nas zawsze się kosi w niedziele, zawsze jak jest pogoda to się kosi. Ale o innych robotach typu orka sianie to nie ma mowy.
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę