Skocz do zawartości

Zdjęcie

Koszenie w Niedzielę

185 odpowiedzi na ten temat

#181 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 11 czerwiec 2010 - 21:23

Koszenie w Niedzielę ja raczej w niedziele nie robie nic ale jak naprawde pogoda nie pozwala a mam do koszenia 50 ha bizonem to probowalem ale zawsze awarie byly
a w zeszlym roku 1 niedziele kosilem i bylo ok
ale w sasiedniej wiosce juz nawet pryskaja w niedziele choc gosc jeden ma ok 15 ha rzepaku i opryskiwacz 1800L

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Koszenie w Niedzielę Dzisiaj, 18:54
  •  

#182 Share DF24

DF24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 18:13

Koszenie w Niedzielę u nas niedziele czy nie niedziela jak jest nawał pracy to sie pracuje 7 dni w tygodniu :)

Małorolny jestem. (106ha)

#183 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 14 czerwiec 2010 - 18:19

Koszenie w Niedzielę A ja ilekotroc w niedizle albo jakies swieto wyjade cos robicz maszynami to zawsze zaraz jest powrot na chate, bo cos sie zepsuło. Wiec nie robie w niedizle nic chyba że żniwo.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#184 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 19:06

Koszenie w Niedzielę W niedziele u nas nic się nierobi w polu no chiba że żniwa ale to tylko młóce z pare godzin.Na zarobek tego dnia się nienastawiam bardzo i nieplanuję wielkiego cięcia.U nas jest takie powiedzenie ( Kto w niedziele zarobkuje cały tydzień rmontuje)

#185 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 19:10

Koszenie w Niedzielę W tym roku w w żniwa to się nie będzie patrzeć w kalendarz a na chmury...

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#186 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 20:59

Koszenie w Niedzielę Ja tam w żadne zabobony nie wieże jak sie ma zepsuć to czy niedziela czy poniedziałek i tak sie zepsuje. Ja rano idę do kościoła i jak pogoda to w pole a szczególnie taki rok jak jest ten to kosze na siano w nd i przewracam i nic sie nie dzieje. Ostatnio pryskałem bo nie można sie wyrobić i trafiłem bo popryskałem i 6h nie padało i później burza. Nie ma sie co rozdrabniać rolnik musi zbierać plony kiedy jest pogoda moim zdaniem grzech to jest wtedy gdy ktoś leży naj**any pod blokiem i kasę sępi niby na bułkę. Ostatnio proboszcz powiedział mojej matce a jest organistką że mamy robić niedziela nie niedziela bo to jest katastrofa w tym roku i sie nie przejmować i rolnik nie ma grzechu. Mój ojciec gada że niedzielna praca sie w gówno obraca ale on to czy niedziela czy sobota to sie mu robić nie chce. Ja nie mówię że leżeć cały tydzień jak jest pogoda a w niedziele w gnojem jeździć ale gdy sie prasuje i suszy do rana do późnej nocy to trzeba ten gnój ciągnikiem wywalić( z głębokiej ściółi) czy nakosić takie jest moje zdanie. Dodam że w mojej okolicy sa tacy że cały tydzień pogody to nic nie robi tylko skosi a przyjdzie niedziela idzie burza a ten jak głupi z przyczepami obraca i kostkuje i zawsze go zaleje tak i w tym roku było