Skocz do zawartości

Zdjęcie

Koszenie w Niedzielę

185 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Tomek7G

Tomek7G

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Zainteresowania:Milan Per Sempre...

Napisany 12 maj 2009 - 20:13

Koszenie w Niedzielę Mam pytanie do wszystkich kombajnistów:
Czy kosicie w Niedzielę?

Pochwalę się:

Pierwsza Niedziela żniw:
Nowy kombajn - jedziemy do znajomego=urwany pas od młocarni.
Po założeniu pasa wyjazd do innego znajomego = urwane cięgiełko rozdzielacza (tego pod pomostem kierowcy) + zabite wytrząsacze = postanowienie nie koszenia po ludziach w Niedzielę

Następna niedziela:
kosimy rzepak u siebie =urwana długa półoś + robocizna do 2:00 żeby to poskładać + postanowienie nie koszenia w ogóle
Ryk SW 400 + C360 + 2xD43 pełne pszenicy = Magia PRL

Sprzedam 2 redlice do Poznaniaka
Kontakt: PW/GG

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Koszenie w Niedzielę Dzisiaj, 17:21
  •  

#2 Share adrian2

adrian2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 12 maj 2009 - 20:18

Koszenie w Niedzielę U mnie kosimy w Niedziele,w czasie żniw,sianokosów można pracować w Niedziele.Nawet ksiądz przed komunią mi to mówił.
-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

#3 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 12 maj 2009 - 20:23

Koszenie w Niedzielę żniwa rządzą się swoimi prawami... u nas tez kosimy w niedziele jeśli tylko pogoda pozwala. w te żniwa jedyny pasek który pękł to pękł w niedzielę... na szczęście znaleźliśmy w sklepie taki i można było dalej kosić:P
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

#4 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 12 maj 2009 - 20:34

Koszenie w Niedzielę przeniesione tam gdzie powinno byc czyli do tematów ogólnych, błagam patrzcie gdzie zakładacie tematy

KS Falubaz

#5 Share 360P

360P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 12 maj 2009 - 20:39

Koszenie w Niedzielę Żniwa czy siankoosy to czas, kiedy trzeba pracować na pełnych obrotach bo z pogodą nigdy nie wiadomo. Chyba, że ktoś ma mały areał lub zwyczajnie mu się nie spieszy.
Nawiązując do religii - moja śp. prababcia zawsze mówiła, że w jak były żniwa to szło się do kościoła rano, a później w pole :P
I fakt, że ludzie czasem coś tam brzęczą ''że jak to w niedziele?!'' nie za bardzo mnie obchodzi. Moje życie, moja sprawa.
"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

#6 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 12 maj 2009 - 20:42

Koszenie w Niedzielę u mnie ludzie troche krzywo patrza ale ja sie tym nie przejmuje...jest pogoda to sie robi nie pogody to sie siedzi w domu..przeciez nie bede nudzil sie w domu wiedzac ze to moze byc ostatni dzien dobrej pogody

#7 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 12 maj 2009 - 20:51

Koszenie w Niedzielę Ja nie patrze czy piątek czy niedziela , jak ładna pogoda lub na deszcz się zbiera jadę w pole ino szybko , kosiłem nie raz zboże czy zbierałem siano bo mnie deszcz gonił. Jedynie w święta nie pracuje.
Wieczny kawaler ;)

#8 Share Piotr93

Piotr93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 12 maj 2009 - 20:57

Koszenie w Niedzielę

U mnie kosimy w Niedziele,w czasie żniw,sianokosów można pracować w Niedziele.Nawet ksiądz przed komunią mi to mówił.

U nas jest tak samo. Jest pogoda to sie mlóci, a jak deszcz pada to sie siedzi w domu. :P

#9 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 12 maj 2009 - 21:00

Koszenie w Niedzielę U nas mało kto kosi w niedzielę prawie nikt tylko raz były takie żniwa chyba z 5 lat temu co kosiłem w niedzielę i sąsiedzi bo cały czas lało i się przepogodziło akurat na 4 dni i nie czekaliśmy na poniedziałek tylko po kościele w kombajn i w pole. Ale obyło się bez żadnej awarii. :P
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#10 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 12 maj 2009 - 21:05

Koszenie w Niedzielę Generalnie zdarzało się żniwować w niedzielę (również w ubiegłym sezonie), ale spowodowane to było dostępnością kombajnu (ostatnio nasz kombajnista zabrał się w niedzielę za koszenie większości przydomowych poletek na naszym osiedlu - o powierzchni < 0,5 ha - na koniec przyjechał do nas).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 12 maj 2009 - 21:07

Koszenie w Niedzielę jest takie powiedzonko w moich stronach "niedzielna praca się w g... obraca" :P

my czasem kosimy w niedziele - ale sam mam niemiłe doswiadczenia nie z koszeniem a z orką w niedzielę

oraliśmy w zeszłym roku pod rzepak (wiadomo mało czasu) no i cały tydzień robota szła jak po masełku a w niedziele zaorałem może z 1ha za to byłem 3 razy na warsztacie - prostowanie zgietego cięgna wałów uprawowych, urwany wąż od zabezpieczenia hydraulicznego korpusów, odpadło kółko kopiujące od tylnej czesci pługa - po tej ostatniej awari sobie odpusciłem
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#12 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 12 maj 2009 - 21:11

Koszenie w Niedzielę Ja w niedziele tez czasem robię ale tylko wtedy jeśli pogoda tego wymaga itp. Jak do mnie to niedziele to dzien odpoczynku i tyle

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#13 Share Markus

Markus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 12 maj 2009 - 21:26

Koszenie w Niedzielę U nas koszenie kombajnem w niedziele to jest sprawa normalna, jest pogoda to trzeba wykorzystać. Co do orki itp. to jeszcze nie praktykowałem tego w niedziele i jak narazie tak pozostanie :P

#14 Share staszek

staszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 12 maj 2009 - 21:26

Koszenie w Niedzielę ja w niedziele nie pracuje! w żniwa tez nie! wprawdzie mój areał to jak dla niektórych ''poletko doświadczalne''. ale mam taka zasadę - żebym dał rady na pełnych obrotach robić przez 6 dni to 1 dzień mogę przeznaczyć na odpoczynek. a nie tak jak nie którzy co wielce w niedziele robią. ale na tygodniu maja czas na ''pelentanie się'' wprawdzie u mnie na wiosce w niedziele kombajny koszą ale każdy robi jak uważa! ja jestem za nie robieniem! :P

#15 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 12 maj 2009 - 21:31

Koszenie w Niedzielę 'staszek' no niby masz racje,:P bo niedziela jest świętem i jest do odpoczynku mozna sobie poleżeć grila zrobić ze znajomymi :P A robota może poczekać ten jeden dzień :P
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#16 Share szczepek2

szczepek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 12 maj 2009 - 21:46

Koszenie w Niedzielę W czasie żniw, od poniedziałku do soboty, można się tak nazap....ć, że odpoczynek w niedzielę jest potrzebny. Mi zdarzyło się w niedzielę naprawiać kombajn, ale w poniedziałek pokosiłem pół godziny i padły te same (naprawione) elementy :P Pare razy też kosiłem (trudna pogoda), ale raczej unikam tego.
Przy okazji pytanie do kombajnistów: czy zgodzicie się, że ten moment po burzy, kiedy już przestaniecie się wkurzać na nieskończone koszenie i trochę się człowiek wyciszy, jest jednym z najlepszych w czasie żniw? :P
Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

#17 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 12 maj 2009 - 22:03

Koszenie w Niedzielę Zależnie od pogody czasami kosimy w niedziele :P ALe to bardzo zadko ponieważ nie mm dużo zboża bo raptem z 3ha więc sie spokojnie wyrabiam :P
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#18 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 12 maj 2009 - 22:16

Koszenie w Niedzielę Ja nie mam kombajnu ale prasę i zdarza się prasować w niedziele. Po prostu żniwa (czy tam sianokosy) to jest zbieranie tego co się udało wyprodukować. "chleba" jest to pod gołym niebem i większym grzechem jest pozostawienie na polu żeby się zniszczyło niż praca w niedziele. Prace które mogą poczekać się oczywiście odkłada. Ale jak pogoda jest w niedziele ładna a w poniedziałek ma lać a na polu suche siano abo zboże to się pracuje i zbiera owoc pracy.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#19 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 12 maj 2009 - 22:39

Koszenie w Niedzielę Z reguły nic w polu ani na łące nie robimy w niedziele, jednak gdy prognoza pogody na przyszłe dni tygodnia jest nie kożystna to kosi sie zboże, lub prasuje, ale takie sytuacje zdarzają się żadko. Nigdy zniw w niedzielę nie rozpoczynaliśmy, choc w moich okolicach jest to dośc powszechne. Są tacy co wiekszośc tygodnia gdy pogoda dopsiuje praktycznie nic konkretnego nie robią, a raptem w niedziele ruszają w pole. U mnie w domu niedziela to czas odpoczynku i tak chciałbym, zeby pozostało.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 12 maj 2009 - 23:42

Koszenie w Niedzielę U mnie jest tak że jeśli jest czas żniw lub sianokosów to zbieramy plony bez względu na dzień tygodnia. Wkońcu cały rok nad tym plonem pracowaliśmy i trzeba go zebrać :P ale np nie kosimy trawy w niedzielę tylko się suszy i zbiera to co już jest ścięte no i oczywiście żadnych prac uprawowych jak oranie itp :P ...
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...