Zaloguj się, aby obserwować  
Raczo

Osprzęt do wykaszarki

Polecane posty

Raczo    20

Posiadam Husqvarnę 343R ale mam do niej tylko głowicę z żyłką. Chciałbym zwiększyć jej możliwości kupując jakiś nóż albo tarczę, no chyba, że mi tego nie polecicie :P . Co będzie lepsze tarcza z 3 lub 4 zębami czy głowica z odchylanymi 3 nożami, tzw. Tricut :P . Proszę o sugestie na ten temat :P .


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Chodzi Ci o tą głowice z uchylnymi 3 nożami o której wspominałem wyżej ?? :P Proszę o konkretne odpowiedzi, bo takie ogólniki, typu: "można ciąć gałęzie i drzewka" mi nie pomagają :P


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

A jeśli chodzi o trawę to tnie się taką tarczą szybciej niż żyłką??


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ja osobiście trawę zieloną tnę żyłką a jakieś suche chaszcze taka tarczą.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja mam Husqvarne 333 R, i do niej mam glowice z zylka, trójząb, no i do lasu oczywiscie tarcza. Jestem zadowolony z kosy.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

@kobra89 a mógłbyś powiedzieć coś o tym trójząbie i tarczy?? domyślam się ze tarcza bd lepsza do krzaków itp.

 

A co do samej kosiarki to ja również jestem zadowolony :P ma duży zapas mocy :P ale nie wiem jak bd przy nożu albo tarczy.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Nóż i tarcza potrzebują mniej mocy niz żyłka :P.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Skoro tak to ta kosiarka bd wymiatać bardziej niż teraz :P


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja bym nie powiedzial ze trojzab i tarcza potrzebuja mniej mocy niz zylka ale zreszta zalezy o jakiej trawie i drzewach mowimy. Jezeli masz trawe do kolan i dosc gesta to az kosa kopci w trojzebie, a tarcza to dobra sprawa ja rowy wykaszalem nie z krzakow ale drzew szlo lepiej jak motorowka tylko musi wejsc w obroty.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Co do tarczy to ja moją stigą (2.9km) ciąłem małe drzewka do 9cm średnicy byłem pod wrażeniem. Trójząb też jest dobry ale do większej trawy.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Czyi co bd lepsze do gęstej trawy ok 40cm wysokości? Bo do drzewek i krzaków to pewnie tarcza :P


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No to trojzab jak tak ale jakbys fundna porzadna zylke to tez nie mialbys problemu.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Na żyłkę nie narzekam, ale zawsze myślałem ze nożem lepiej :P


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

do dużej, gęstej trawy, tradycyjny trójząb jest bardzo dobry. Ja akurat nie mam trójzębu bo wymieniliśmy przy zakupie na tarcze 8-zębną do koszenia w pokosy. Kolega ma 323r i z trójzębem idzie jak burza w takiej starej trawie mimo niskiej mocy. żyłka jest do takiej raczej zielonej niedużej trawy :P a tak na marginesie to nie dali ci do tej kosy nic oprócz żyłki?


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Kosa była kupowana dość dawno i okazyjnie :P . Tak się udało, że nawet 1,5 tysiąca za nią nie daliśmy :P . A w komplecie tylko szelki były.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ja mam tarczę zębatą do karczowania drzewek, wczoraj testowałem na 333R, do 10cm średnicy bez zająknięcia , nawet pomyśleć się nie zdąży czy dobre się przecina :P polecam

 

@zetor jak ta tarcza do układania w pokos sie sprawuje jaką ma średnicę???jak jest wydajność koszenia-porównywalna do żyłki czy większa/mniejsza???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj