Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z podnośnikiem

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share emtecc

emtecc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 09 maj 2009 - 21:45

problem z podnośnikiem Witam

Mam problem z podnośnikiem

Przyjechałem z pola około 10 km, na TUZie zawieszony kultywator+brony(podnośnik ustawiony na pozycyjna na transport, siłowa na płycej -całkiem do tyłu) i po próbie opuszczenia dzwignią od POZYCYJNA podnośnik nie reagował.

Następnie próba dzwignią SIŁOWA - też nie pomogła.

Działała tylko regulacja ciśnieniowa ale tylko do czasu gdy nie zgasiłem silnika.
Po ponownym uruchomieniu silnika cała regulacja podnośnika już nie działała

Podczas pracy w polu przed przyjazdem do domu nie miałem żadnych problemów z regulacją podnośnika.

Po ponownym uruchomieniu silnika, podnośnik wogóle przestał reagować na jakiekolwiek regulacje.

Co mogło się stać??

P.S. Nie wiem czy to normalne ale skrzynia po dłuższej pracy robiła się bardzo gorąca. C-360-3p ani c-330M nigdy mi się tak nie rozgrzewała. Teraz, gdy podnośnik nie działa skrzynia ma porównywalną temperaturę jak np C-360-3p

P.S.2 Jak jeszcze działał podnośnik po zgaszeniu silnika narzędzie zaczepione na TUZ od razu opadało - to też nie jest normalne

Co myślicie o tym że poleciał mi zawór rozdzielający hydraulikę (ten pod siedzeniem) :P :P

Nie mogę szybko tego zdiagnozować bo mam komfortową kabinę i trzeba zciągać pół podłogi

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Massey Ferguson 6140, nie 6120, 6130

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Massey Ferguson
  • 57900.00 PLN
  • 15 lip 2017
Massey Ferguson 3455S ciągnik sadowniczy ( deere landini holland)100KM

• 79850.00 PLN
  • 13 lip 2017
Massey Ferguson 135 super stan

• 18500.00 PLN
  • 13 lip 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z podnośnikiem Dzisiaj, 05:50
  •  

#2 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 maj 2009 - 07:26

problem z podnośnikiem ściaganie podłogi i tak chyba nie minie, na mój gust to wyskoczył palec od sterowania pompą i dzwignia nie reaguje bo ten palec chodzi w powietrzu, a co gorsza ten palec znajduje się na samym dole skrzyni biegów, więc dejmowanie podłogi i odkręcanie całej pokrywy tylnego mostu wraz z pompą i ramionami tuz, trzeba to podnieść i włożyć tą dzwigienkę w odpowiednie miejsce (miałem to 2 razy he h e)

#3 Share Kyristo

Kyristo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 10 maj 2009 - 20:22

problem z podnośnikiem Witam.
Miałem podobny problem jak emtecc. Podczas orki pług nagle zaczął mi iśc za głęboko, chciałem go lekko podniesc a tu lipa, zero reakcji, przestał działac, no to pług odczepiłem i do domu. Po zdjęciu dekla okazało się że ta wajha co jest przy pompie nie cofa się do tyłu i w ogóle nie podaje oleju. Więc wkręciłem dłuższą śrubę do dekla gdzie jest żółw i zając i założyłem na nią sprężynę, drugim końcem łapiąc za tą wajhe od pompy. Złożyłem i działa do tej pory, ale nieraz ma jakieś odchyły i potrafi się zaciąc, szczególnie jak się olej rozgrzeje.
A wie ktoś może dlaczego po wymianie oleju w skrzyni biegi mi zaczęły gorzej wchodzic tzn.pojawił się większy zgrzyt, olej jaki zalałem to agrol u hydrauliczno-przekładniowy, nieodpowiedni czy co? :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share emtecc

emtecc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 11 maj 2009 - 19:24

problem z podnośnikiem Koledzy domyślam się że piszecie o tej samej dźwigni.
Tylko że jeden pisze że trzeba rozbierać całą tylną cześć skrzyni, podwieszać ramiona i dopiero zalożyc tą dźwignię
natomiast risto zdejmował pokrywę skrzyni biegów i również dostal sie do tej dźwigni.

risto mógłbyś coś więcej napisać jak rozwiązać ten problem??

Po twojej wypowiedzi odkręciłbym pokrywę skrzyni biegów ale jest jedno ale. Mam komfortową kabinę i za dużo rozbierania tak w ciemno... A używam tego ciągnika do ciągnięcia.

Najlepiej jak ktoś zaznaczyłby na fotce która to dźwignia lub mnij więcej w którym miejscu jest zamocowana

TUTAJ LINK DO ZDJĘCIA POMPY

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 20 lipiec 2009 - 10:33

problem z podnośnikiem mogła również pójść tarcza drugiego stopnia sprzęgła......, sprawdz czy ci wom działa.....