Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przestroga dla użytkowników Zetorów

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marcin z małopolski

marcin z małopolski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 09 maj 2009 - 08:10

Przestroga dla użytkowników Zetorów W tym temacie chciałem wszystkich użytkowników przestrzec aby nie kupowali nieorginalnych części zamiennych do Zetorów, sam sie pare razy skusiłem na tańsze zamienniki a powiem wam że sie nie opłaci, pompka zasilająca wytrzymała całe 2mtg, cylinderki hamulców bodajże około 20-30mtg no i najlepsze kupiłem dolny zaczep też nie orginał (taką listwe) i rozrzutnik 3 tonowy z ładunkiem około 4 tony czyli w sumie masa całkowita 5,5 tony bo wygioł tak że prawie sie do ziemi przylepił!!! Teraz mam wszystko już orginalne założone pompka chodzi juz rok tak samo cylinderki!! Zaczep przewoził już większe ciężary i ani mowy zeby się coś podgioł!!!
Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przestroga dla użytkowników Zetorów Dzisiaj, 04:17
  •  

#2 Share Kamil360

Kamil360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 09 maj 2009 - 08:25

Przestroga dla użytkowników Zetorów warto wiedzieć

#3 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 09 maj 2009 - 10:39

Przestroga dla użytkowników Zetorów Dzięki za informacje napewno się przyda na przyszłość. Pozdrawiam.
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#4 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 09 maj 2009 - 11:37

Przestroga dla użytkowników Zetorów Dzięki za przestrogę, :P Kiedyś ktoś na forum napisał że skąpy dwa razy traci :P

#5 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 09 maj 2009 - 11:57

Przestroga dla użytkowników Zetorów Przeważnie tak jest, że jak się kupuje coś taniego to ogólnie i tak wyjdzie dwa razy drożej :P . Cóż... takie czasy, że za wytrzymałe sprzęty trzeba słono zapłacić :P .

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

#6 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 09 maj 2009 - 15:31

Przestroga dla użytkowników Zetorów Tata kupił ORYGINALNY zaworek do pompy przykręcany z tyłu pompy i okazało się że nie pasuje.
Były tańsze zamienniki ale wolał oryginalny... okazało się ponoć że nawet oryginał nie pasuje.
Komplet uszczelek do silnika do 7211 okazały się od C-360.
przeguby kuliste drążka poprzecznego są całkiem innej budowy niż poprzednie oryginały

a kupujecie na allegro?
potrzebuję same tłoki do 7211 oryginalne + pierścienie również oryginalne
są głównie komplety naprawcze lecz nie potrzebuję tuleji bo są dobre

#7 Share PeterZetorFun

PeterZetorFun

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 09 maj 2009 - 18:55

Przestroga dla użytkowników Zetorów Według mnie to się dotyczy nie tylko Zetorów, lecz i innych marek.

#8 Share marcin z małopolski

marcin z małopolski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 09 maj 2009 - 19:06

Przestroga dla użytkowników Zetorów Na allegro to ja sie nie chwytam kupowania porównując pompke zasilającą do Zetora na dwie śruby na allegro kosztuje coś w granicach 70-80 złoty a nowa orginalna koło 200 to cena chyba za siebie mówi. Odemnie jak ktoś robi poważniejszy remont to wali na Czechy tam części tańsze (no były tańsze bo teraz euro mają) i pewniejsze!!!
Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

#9 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 09 maj 2009 - 19:49

Przestroga dla użytkowników Zetorów U nas jest takie powiedzenie "nie stać mnie, żeby kupywać tanie rzeczy". Oby jak najpóźniej byśmy byli zmuszeni wymienić jakąś czesc w Zetorze.

#10 Share radek4312

radek4312

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 09 maj 2009 - 20:00

Przestroga dla użytkowników Zetorów do każdej marki jak się kupi podrube to zaraz sie rozwali :P
Zapalniczka- 2 zł
Benzyna- 50 zł
Widok palącej się szkoły- bezcenne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 09 maj 2009 - 20:03

Przestroga dla użytkowników Zetorów Zgadzam się z wami co do jakości, sam kiedyś kupiłem pompę wodną i po nie długim czasie łożyska rozkalibrowały w tym odlewie otwory co mnie zaskoczyło bo byłem powny że jedno z nich się rozleciało.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#12 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 09 maj 2009 - 20:17

Przestroga dla użytkowników Zetorów Taki gościu w sklepie mówił mi że wyrównywacz od hamulca podróba kosztuje 50zł a oryginał 150zł ludzie kupują najpierw dwa nieoryginalne i dopiero potem przychodzą po oryginał ja się też na to nadziałem.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#13 Share damian131091

damian131091

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 09 maj 2009 - 20:30

Przestroga dla użytkowników Zetorów No przyda się na przyszłość!!!!. Co orginalne jest to i dobre, ale i cena też odpowiednia. Każdy z nas czasami się skusi na cos nieorginalnego, a bo tak zawsze jest, że a co tam wezme bo jest tansze. Oki tansze ale, czy taniej wyjdzie jak będziemy musieli wymienic jakoś część kilka krotnie, niż wsadzić coś orginalnego??. Czasami lepiej zapłacić pare groszy więcej i mieć potem spokuj, a tak jak jakaś podróba kupimy, to i wydatek jest, i roboty się nazbiera.
" Zetor jest bogiem,
Orka nałogiem,
Radio zabawą,
A ropa podstawą ."

#14 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 09 maj 2009 - 23:06

Przestroga dla użytkowników Zetorów No dobry temat ale to nie tlyko Zetor każden jeden ciagnik i maszyna do nich są pelno podrob. Przykład zakupiłem tuleje w zeszłym roku do T25 na sworzeń przedniej osi bo juz sie wyrobiły i był luz, wytrzymały niecaly rok a oś lata jeszcze bardziej niż ostatnio :P A innych nie mieli ale sami w agromie powiedzieli ze to polskiej produkcji :P a jak polskiej produkcji do ruskiej maszyny to wiadome że nie oryginał
Mój Wladimirec podbija świat

#15 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 10 maj 2009 - 00:17

Przestroga dla użytkowników Zetorów problem problemem pozostaje
ale nawet tyczy się to polskich części zamiennych
w styczniu kupiłem odkładnice i piersi do 4 skibowego pługa polskiego (założyłem do 3 skibowego) nie pasują jak powinny a także po przeoraniu 12 ha pola są już znaczne zużycia...:/

#16 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 10 maj 2009 - 10:20

Przestroga dla użytkowników Zetorów takie rzeczy jak pompki, cylinderki, zaczepy itp. to są pierdoły i mało kosztowne rzeczy w porównaniu gdy ktos kupi zamiennik częsci do skrzyni biegów-to juz jest samobójstwo i nikomu nie życzę późniejszego denerwowania, rozkręcania, tłuczenia palców i wydatków.

#17 Share Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 10 maj 2009 - 13:46

Przestroga dla użytkowników Zetorów Najlepiej części to zamawiać w Kaliszu bo tam mówią ile kosztuje oryginał a ile zamiennik. W normalnych sklepach z częściami twierdza że coś jest oryginalne a w rzeczywistości tak nie jest. Sam się o tym przekonałem kupując korbowód do zetora sprzedawca twierdził że jest to oryginał za 200zł a w Kaliszu powiedzieli mi że zamiennik kosztuje 200 a oryginał 500.

#18 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 10 maj 2009 - 14:09

Przestroga dla użytkowników Zetorów Po I wszystkie oryginalne części powinne być opatrzone logiem Zetor PDC (jest to część fabryki Zetor zajmująca się częściami zamiennymi). Niektóre części zamienne można kupić od bezpośrednich dostawców na montaż fabrycznych. Mam tu na myśli takie firmy jak Motorpal, Fragkov, Magneton,

#19 Share grusza5245

grusza5245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 11 maj 2009 - 19:33

Przestroga dla użytkowników Zetorów witam. może to nie jest zabardzo do tego tematu ale nie chcę nowego zakładać. czy to realne aby jeden przegub drążka kierowniczego do zetora kosztował ponad 90 zł? a jeśli tak to mam nadzieje że beda oryginalne zetora.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Zetora7211

Zetora7211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 23 grudzień 2009 - 18:53

Przestroga dla użytkowników Zetorów

W tym temacie chciałem wszystkich użytkowników przestrzec aby nie kupowali nieorginalnych części zamiennych do Zetorów, sam sie pare razy skusiłem na tańsze zamienniki a powiem wam że sie nie opłaci, pompka zasilająca wytrzymała całe 2mtg, cylinderki hamulców bodajże około 20-30mtg no i najlepsze kupiłem dolny zaczep też nie orginał (taką listwe) i rozrzutnik 3 tonowy z ładunkiem około 4 tony czyli w sumie masa całkowita 5,5 tony bo wygioł tak że prawie sie do ziemi przylepił!!! Teraz mam wszystko już orginalne założone pompka chodzi juz rok tak samo cylinderki!! Zaczep przewoził już większe ciężary i ani mowy zeby się coś podgioł!!!

Witam Marcinie! Dziękuje za wiadomosc i w pełni sie zgadzam z Tobą. Jestem z Bieszczad gdzie kupie dobre czesci do Zetora 7211? Chodzi mi głownie o mechanizm wspomagania układu kierowniczego. Mam jeszcze kilka pytan dlaczego podnosnik nie chce dzwigać? Co robic? Dlaczego opony przednie po zewnetrzej stronie szybko sie zuzywaja??? Dlaczego po nagrzaniu silnika kontrolka oleju świeci?
Pozdrawiam.