Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik za Masey Ferguson 255 (Nowy)

29 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 maj 2009 - 13:56

Ciągnik za Masey Ferguson 255 (Nowy) do sianokiszonki są krutkie kolce a do siana mam długi, he złom to pojęcie względne, już nie czepiając się wytrzymałości bo można różnie na to patrzeć i w różnych warunkach ciągniki inaczej się zużywają, no i nie mylmy c 355 który był ciągnikiem wytrzymałym a c 360 z końcówki serii który u sąsiada po 4 tyś mtg sypie się jak cholera, chodzi mi o coś innego, chociażby luzy w układzie napędowym straszne wycie zwolnic, obsługa sprzegła pedałów hamulców itd wyskakujące reduktory i wiele wiele innych przypadłości, w c 360 jest tak że wszystko może się ledwie kupy trzymać ale jeździ, a mf pomimo przebiegu trzyma się to wszytko w podobnym stanie jak od nowości no i ergonomia, nie wiem czy z kolcem do bel na podnosniku wkręcił byś się w każdy kont w stodole przy pomocy rozdzielnych hamulców na centymetry podjeżdzając w przód i w tył po kilkanascie razy?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik za Masey Ferguson 255 (Nowy) Dzisiaj, 00:40
  •  

#22 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 maj 2009 - 18:27

Ciągnik za Masey Ferguson 255 (Nowy)

Jakich postów jak już to posta, ostatni post edytowałem chwile po tym jak napisałem i chyba każdy ma do tego prawo o ile mod czegoś nie poprawiał, a ja edytowałem zanim ktoś coś odpisał czy zacytował treść mojego posta więc nierozumiem w czym problem, treść wypowiedzi również zawiera podobne stanowisko co poprzednia tylko jest bardziej ogólna :P

ps. zapomniałem dopisać do poprzedniej wypowiedzi, że gdyby ktoś obchdził się równie czule z pedałem gazu w mf co w zetorach silniki tych ciągników osiągały by ogromne przebiegi :P

Zgoda-masz prawo edytować-ale wyobraź sobie że czyta Twoją wypowiedź 100 użytkowników-chcą coś na ten temat odpisać,zaripostować za parę minut (bo np.ja czytałem Twoją wypowiedź przerzucając tym mało wytrzymałym Zetorem coś ok.50 ton obornika na płycie -polecam ładowacz na przód do Ferdka -a nie jakiś tam kolec na TUZ-bo to są w porównaniu z ładowaczem czołowym wakacje dla ciągnika :P )-a tu za parę minut zonk-bo wypowiedź zedytowana-i to tak że kompletnie zmieniono jej sens-to ja też tak mogę-coś napisać-a za chwilę się z tego wycofać-ale chyba nie o to w tym chodzi ?

#23 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 maj 2009 - 18:49

Ciągnik za Masey Ferguson 255 (Nowy) @Jaro, żebym ja to zedytował 30 min po tym jak napisałem, ale ja to napisałem i od razu po przeczytaniu wziołem edit, bo mi się troche niespodobało to ze mogę nie do końca być zrozumiany, sorki za to niemyślałem że taki szybki jesteś :P a czy takie wakacje ten kolec nie wiem bo sprzęgło i skrzynia też dostaje no i pompa tak samo a wole długim kolcem bo wystarczy pół obrotu kierownicą a bela jest o 2 m w innym miejscu :P, a z ładowaczem do gnoju to śmiem twierdzić ze z turem miałby lżej bo tyle by się nie kopał no i te piruety na płycie na jednym hamulcu :P mechanizm różnicowy i hamulce dostają ostro, ale skoro się upierasz na tura to wujas prawie od nowości ma tura na mf 255 i dużą hodowlę i ostatnio około 90ha i kosił i belował to wszystko mf-em, poza drobnymi awariami jeszcze w cieniu nowej proximy z turem coś tam popyrkota czasami, chociaż laski od popychaczy od zaworów już mu wypadają -szacowany przebieg 20 tyś mtg

#24 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 09 maj 2009 - 19:00

Ciągnik za Masey Ferguson 255 (Nowy) Podam taki przykład porównam 4512 do 7211 http://www.konedata....t/Ursus2812.htm http://www.konedata....t/Zetor5211.htm Ciekawe czy 4512 pociągnie tyle co mój zetor? Takie przykłady pług 4x45 (jakby mi przodu nie podrywało to dalej bym nim orał) gruber 9łap 2wałki kolczste, 15t pod górke bez zmiany biegów dodając jeszcze skrzynie 8/2 i wąskie opony w standardzie moim zdaniem to nie ciągnik do roboty (oczywiście mowa o ursusie). Po drugie na pewno 4514 nie zniesie gorszego paliwa i nie wymieniania oleju. A spróbujcie przegrzac perkinsa zobaczycie co będzie potem :P albo ta masywna oś w 255 i brak wspomagania :P jedynym plusem to gabaryty (w oborach) A c360 i c330 wyrobiło sobie markę i ludzie myślą że te nowe im to wytrzymają? To się zdziwią :P
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#25 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 maj 2009 - 19:14

Ciągnik za Masey Ferguson 255 (Nowy) No no to w zetorach nie trzeba zmieniać oleju?
ps. perkins 4l/godz palił też z rozsiewaczem do nawozów czy opryskiwaczem, to idelany ciągnik do takich prac ; 4512 pociągnie tyle ile trzeba na jego moc :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 09 maj 2009 - 19:50

Ciągnik za Masey Ferguson 255 (Nowy) Jaki perkins? Zetor 7211 spali ok. 4.5l w opryskiwaczu i 800 do 1000l można mu ładowac (oczywiście z kompletem obciążników) I jeszcze jeden bajer, a mianowicie siłownik wspomagający podnośnik.
W zetorach owszem trzeba zmienic olej ale jak nie zmienisz w czasie też mu nic się nie stanie :P A zetorowi co wlejesz to spali gorzej z perkinsem. Jak nie przegrzejesz to pojeździsz a jak przegrzejesz to możesz olej lac do perkinsa jak paliwo :P
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#27 Share radek4312

radek4312

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 09 maj 2009 - 19:59

Ciągnik za Masey Ferguson 255 (Nowy) farmera kup ale niewiem ile kosztuje
Zapalniczka- 2 zł
Benzyna- 50 zł
Widok palącej się szkoły- bezcenne

#28 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Muzyka Rockowa, klasyczne samochody :)

Napisany 09 maj 2009 - 20:52

Ciągnik za Masey Ferguson 255 (Nowy) Coś te wasze potyczki ursus - zetor odchodzą od tematu , autor może by się coś wypowiedział co sądzi o waszych propozycjach , ja uważam że nowy 4514 Agro , to jako traktor POMOCNICZY , to świetne rozwiązanie , jest dość zwrotny , ma bardzo wytrzymały tylny most , u nas koleś ma takiego to mu od nowości chodzi w tandemie , już ładnych kilkaset ton piachu i mat. budowlanych przewiózł , orał (bo my teraz od niego dzierżawimy :P ) 4 x30 albo 4 x 35 , na dużych wzniesieniach , i wszystko z nim super , trochę nim robiłem , ogólnie mi się bardzo podobało . kabina dość przestronna i zwrotność oraz uciąg na 4 + , udzwig duży , mało je paliwa , i silnik nie wyżyłowany .
Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

#29 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 10 maj 2009 - 10:37

Ciągnik za Masey Ferguson 255 (Nowy) Jeżeli zetor paliłby tyle co wszyscy o nim mówią, to nie byłby taki popularny wśród nowych ciągników.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 maj 2009 - 10:54

Ciągnik za Masey Ferguson 255 (Nowy) Gdyby ursus wprowadził swoje nowe modele z nową kabiną 5 -7 lat wcześniej byłby równie popularny jak zetor a moze i lepiej by się sprzedawał, popularny jest zetor dlatego że przypomina zachodnie ciągniki w podstawowej wersji w dużo niższej cenie, a 5714 przypomina belarusa, zetor też "swoje" zarobił wystarczy przypomnieć sobie ceny 7341 sprzed kilku lat lub ceny pierwszych proxim, szkoda tylko że nie weszła na rynek 5441 lub chociaż 5421, to byłaby ciekawa alternatywa i było by o czym popisać w tym temacie :P

Dodaj odpowiedź