Skocz do zawartości

Zdjęcie

temperatura silnika

48 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 lipiec 2009 - 20:43

temperatura silnika a Jeżeli w 82SA dwa razy wymieniłem czujnik temp, przykładałem kabel do masy (wtedy wskazówka poszła do końca skali), a zegar mi zaniża temp o 30 stopni? co to może być?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
temperatura silnika Dzisiaj, 23:27
  •  

#22 Share mario1988

mario1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 19:54

temperatura silnika

U mnie po rozgrzaniu jest 80 stopni. Temperatura powinna sie zawierać pomiedzy 85 a 95 stopni. Kolegom radze wymienic termostat

Kolega ma rację. Temperatura powinna być 80 stopnji. Bynajniej ja tak mam dojdzie do 80 i dalej już nie można cały dzień pracować. ale zato szybko sie nagrzewa wystarczy godzinkie dać mu obrotuw i temperatura dochodzi do 80 i tak zostaje

#23 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 15 luty 2010 - 21:29

temperatura silnika Chłopaki, czy według was ten termostat jest dobrze włożony? Bo w tym starym była dodatkowo taka sprężyna, w tym nowym jej niema, a starej nie można włożyć, myślę, że tak powinno być dobrze, mam rację?

Załączone miniaturki

• P1050045_1830x1373.jpg

#24 Share Rav

Rav

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 15 luty 2010 - 21:56

temperatura silnika Ja też mam MTZ 82 i mam nowy termostat zegar i czujnik jak dobrze w dupe dostanie to ma tak 70 stopni tak ma być

#25 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 16 luty 2010 - 08:04

temperatura silnika powinno być 80 stopni to jest optymalna temp dla tych silników
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

#26 Share soko74

soko74

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 16 luty 2010 - 08:33

temperatura silnika

Chłopaki, czy według was ten termostat jest dobrze włożony? Bo w tym starym była dodatkowo taka sprężyna, w tym nowym jej niema, a starej nie można włożyć, myślę, że tak powinno być dobrze, mam rację?

Dobrze

#27 Share mariush19

mariush19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 17 sierpień 2010 - 18:29

temperatura silnika Witam odgrzeję kotleta.
pacjent to nowy ( 72mth) 920.2 . Temperatura w czasie pracy kilkugodzinnej z prasą kostkującą pięknie ustala się na poziomie 85-90st. Podczas pracy z talerzówką tak samo jest ok. Dziwne rzeczy dzieją się w dłużej trasie (10-12km). Mianowicie w pewnym momencie temperatura zaczyna rosnąć w okolice 100 stC. Osłony zdjęte, prędkość 26-27km/h, obroty nie przekraczające 1600 obr/min. Dzisiaj w trasie temperatura skoczyła do końca skali (120st). Ciągnik został zatrzymany, po chwili temperatura spadła na zielony zakres.
Wcześniej jak mi wchodziła na te 100stC to jednocześnie ciśnienie oleju spadało ( z wartości ok 0,5 do 0,25) co by świadczylo że to nie szaleństwa wskaźnika tylko rzeczywiście się grzeje? jak bylo dzisiaj nie wiem bo nie ja prowadzilem ciągnik.
Co to za cyrki mogą się dziać? w robocie i to na górzystym polu jest ok a w trasie na pusto takie cuda?
z góry dzięki za wszelkie porady.

#28 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 17 sierpień 2010 - 19:19

temperatura silnika Czujnik, albo termostat. U mnie to "ustrojstwo" otwiera się przy 80 stC i na takim poziomie temperatura sie trzyma niezależnie od rodzaju wykonywanej pracy, jeszcze nie miałem z nim problemu (raz miałem 110stC ale roleta była podniesiona do połowy).
Więc radzę sprawdzić czujnik no i ewentualnie termostat. A co do ciśnienia to u mnie po rozgrzaniu oleju cały czas mam ciśnienie 0,2 na wolnych obrotach w pracy wzrasta do 0,3 i wg mnie to norma w radzieckich silnikach.

#29 Share mariush19

mariush19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 17 sierpień 2010 - 19:37

temperatura silnika Chyba jedynym wyjściem będzie wyjęcie termostatu i wtedy się zobaczy co się będzie działo. najdziwniejsze jest to że gdyby to byl termostat to by się zacinał tylko w trasie bez żadnego obciążenia? A druga sprawa gdyby temperatura faktycznie wynosila 120stC to czy nie było by chmury dymu/pary? Układ jest na płynie.
P.S czy po wymianie termostatu trzeba jakos odpowietrzać układ? Płyn trzeba spuszczać?
Nie przyglądałem się jak tam idą te wszystkie przewody układu chłodzenia. W 920stce będę miał ten nowy typ http://allegro.pl/it...y_nowy_typ.html ?

edit

Zauważyłem jeszcze jedną rzecz , której do końca nie jestem pewien. Mianowicie jak się wyłączyło światła to jakby ta temperatura spadała i ciśnienie oleju też wracało do normy.. MOże on się nie grzeje tylko jakieś warjacje wskaźników odchodzą w związku z obciążeniem alternatora. Miał ktoś tak może ?
Sprawdzę to jeszcze raz dzisiaj dokładnie

#30 Share henes

henes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanizacja.

Napisany 23 lipiec 2013 - 21:27

temperatura silnika W moim MTZ1025.3 silnik szybko osiąga temp.90 stopni(wskaznik na polowie zielonego pola),ale moim zdaniem lepiej byłoby gdyby osiągał temp.80 stopni(wskaznik na początku zielonego pola,tak jak w moim starym MTZ82).Wtedy trudniej byłoby go przegrzać w ciężkiej pracy w upalny dzień.Ciągle muszę pilnować czystości obu chłodnic,szczególnie łatwo zapycha się intercooler a czyszczenie jego jest upierdliwe.Czy inni użytkownicy tego ciagnika macie ten problem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share marioo117

marioo117

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 26 lipiec 2013 - 21:07

temperatura silnika Na termostacie jest wyraźny opis, że temperatura otwarcia termostatu to 70stopni, taka sama widnieje na oryginalnym ruskim termostacie, więc temperatura powinna być nie większa.

#32 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 02 sierpień 2013 - 21:37

temperatura silnika U mnie nie ma termostatu ale trzeba będzie założyć. Dziś talerzowałem i temperatura nie przekracza 40 st.

KPK KUMURUN TEAM

#33 Share henes

henes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanizacja.

Napisany 04 sierpień 2013 - 14:19

temperatura silnika

Na termostacie jest wyraźny opis, że temperatura otwarcia termostatu to 70stopni, taka sama widnieje na oryginalnym ruskim termostacie, więc temperatura powinna być nie większa.

Na orginalnym ruskim termostacie starego typu,który na zapas mam kupiony kilka lat temu do MTZ82 widnieje temp.otwarcia 80stopni,natomiast na termostacie nowego typu,który kupiłem kilka dni temu do MTZ1025.3 widnieje temp.87stopni.To wyjaśnia dlaczego ten ciagnik tak szybko osiąga temp.pracy silnika ok.90stopni(wskażnik na połowie zielonego pola).Zastanawiam się czy nie można do niego założyć termostatu o temp.80stopni np.starego typu lub od Kamaza,ale czy będą pasować?

#34 Share marioo117

marioo117

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 20:57

temperatura silnika Ciekawe jak to jest z tymi częściami. Niby do tego samego modelu a różnica 10 stopni (jest to właśnie stary typ). Sprzedawca pytał się o typ bo mówił, że są właśnie różnice. Na tym zegarze co mam założony od wskazań temperatury to jest początek zielonego pola.

#35 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 05 sierpień 2013 - 09:06

temperatura silnika Temperatura powinna być w okolicach 90*C Wtedy silnik pracuje najlżej najciszej i nie zużywa sie.

#36 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 20:20

temperatura silnika

Koledzy w których maszynach były zegary tego typu?

http://allegro.pl/ws...4924029122.html

Ma ktoś z Was taki złożony?

KPK KUMURUN TEAM

#37 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 20:27

temperatura silnika

Pewnie w małej budzie. W dużej na schemacie instalacji jest już zegar elektryczny.

KPK Kumurun Team

#38 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 20:50

temperatura silnika

Ja nie mogę u siebie zgrać zegara z czujnikiem elektrycznym. Pokazuje mi cuda. Skalowałem go już na warsztacie, dodawałem rezystor żeby wskazywał zgodnie z tym co pokazywał wskaźnik wzorcowy i dalej lipa. Jedno i drugie jest nowe. 

KPK KUMURUN TEAM

#39 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3439 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 29 grudzień 2015 - 20:52

temperatura silnika

Ale  jedno  i  drugie  musi  byc  z kompletu ,  

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 20:56

temperatura silnika

A gdzie sprzedają w kompletach? Na necie wszystko jest osobno.

KPK KUMURUN TEAM

Dodaj odpowiedź