Skocz do zawartości

produkcja sianokiszonki

74 odpowiedzi na ten temat

#61 Share skrok18

skrok18

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 19 kwiecień 2008 - 08:58

produkcja sianokiszonki ja osobiscie nie mam samozbierającej ale wiem o co biega . jakosc zalezy jakim ciągnikiem zbierasz tą trawę podam przykład ( kosilem kukurydze na jesieni ursusem C-360 a potem zetorem 7045 różnica jest zauważalna choć więcej spali) no wiec musisz mieć odpowiedni ciągnik to po pierwsze , a jeśli chodzi o rozładunek to nie trzeba wywalac w jednym miejscu tylko podjezdzać i dobrze miec tura to wtedy nie trzeba rozwalać widelkami ;) :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
produkcja sianokiszonki Dzisiaj, 23:28
  •  

#62 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 19 kwiecień 2008 - 09:20

produkcja sianokiszonki Ja z 3ha prasą Sipma 120x120 i Ursus 5314 ( bo wtedy nie miałem jeszcze wszystkiego sprzętu ) miałem 63 bele jak na moje ziemie to super wynik kolega który to robił nie mógł uwierzyć że tyle belek wyszło.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#63 Share Mateusz16

Mateusz16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jeździ

Napisany 19 kwiecień 2008 - 17:36

produkcja sianokiszonki Przyczepa samorbierająca to dobra sprawa ale żeby robić sianokiszonkie w pryzmę trzeba mieć dobry sprzęt żeby w dzień zrobic chociaż 8-10ha.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share Piotrek835

Piotrek835

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 19 kwiecień 2008 - 21:25

produkcja sianokiszonki

ja osobiscie nie mam samozbierającej ale wiem o co biega . jakosc zalezy jakim ciągnikiem zbierasz tą trawę podam przykład ( kosilem kukurydze na jesieni ursusem C-360 a potem zetorem 7045 różnica jest zauważalna choć więcej spali) no wiec musisz mieć odpowiedni ciągnik to po pierwsze , a jeśli chodzi o rozładunek to nie trzeba wywalac w jednym miejscu tylko podjezdzać i dobrze miec tura to wtedy nie trzeba rozwalać widelkami ;) :)

Z odpowiednik ciagnikiem to nie ma problemy tak do przyczepy do ok 8-10t. A co do rozładunku to co bym nie robił to zawsze jak jest kiprowana przyczepa to trawa trzyma sie kupy i wszystko spada na jedna kupke , a w sprawie tura to mi sie nie opłaci do samej kiszonki, bo do czego innego to mi nie pasuje a koszt jakiegos lepszego tura to w 10 tys sie nie zamknie.

#65 Share thecook

thecook

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 04 maj 2008 - 21:03

produkcja sianokiszonki Wszytko wg mnie zależy od ekonomii i posiadanych maszyn. Baloty są droższe, bardziej pracochłonne i jakościowo gorsze (niejednorodność, każdy jest inny). Przy pryźmie zawsze trzeba dobrze ugnieść, nieważne czym zwozi się z pola. Podstawa to odciąć tlen - wtedy nie zgnije tylko się ukisi. I trzeba to zrobić jak najszybciej, pryzmę - silos zamyka się max po 6 dniach

#66 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 04 maj 2008 - 22:38

produkcja sianokiszonki 6 dni to już dużo...najlepiej po jednym :)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#67 Share thecook

thecook

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 05 maj 2008 - 21:13

produkcja sianokiszonki Wiadomo, ale nie zawsze się uda zebrać tyle ile trzeba w tym czasie. To jest proste zagadnienie.
Mnie zawsze zastanawia jedno, po skoszeniu rozrzucam i ile trzeba czekać zgrabienie i na zbiór. Ma przewiędnąć, to jasne, zależy to jeszcze od słońca, to też wiadomo. Ja zostawiam na 3-4h i sucha masa jest na silosie 36-38%. Powinna być trochę większa, ale silos nie chce się dobrze ugniatać.. Coś za coś.
A na ile Wy zostawiacie?

#68 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 05 maj 2008 - 22:40

produkcja sianokiszonki podobno jak się weźmie trawe do ręki i po wykręceniu nie zostawia mokrego śladu to jest dobra do wożenia.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#69 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 06 maj 2008 - 06:26

produkcja sianokiszonki My kosimy po 3h przegrabiamy i na 2 dzień przegrabiamy a na 3 zwozimy ;]
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#70 Share Mateusz16

Mateusz16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 07 maj 2008 - 18:12

produkcja sianokiszonki Ja co prawda sianokiszonki w silos nie robie tylko w bele, ale jak robie pierwszą trawę to zostawiam ją na 2 dni w tym 1 przewracam. A jak robie pótraw to robie następnego dnia po ścięciu, lecz to także zależy od pogody.

#71 Share Kamiiill

Kamiiill

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 21 maj 2008 - 17:25

produkcja sianokiszonki Koledzy ja robie kiszorki rocznie 150sztuk kosze na drugi dzien rozbijam a na 3 zwijam(ale tez od pogody zalezy bo jak jest bardzo ciepło a temp do 30c to i na drugi zwijam). prasa Sipma 120x120 pracuje z zetorem 7211. i jak wazyłem raz to bela miała 350 kg zwijam teremową 3 czesmi 4 zbita jest na maxsa.

ile razy folią owijacie bo ja 24 a wy. odchodzą wam baloty czy wszystkie dobre. mi w tym roku 7 się zepsuło ale z mojej wimy .

pozdrowienia

#72 Share Mateusz16

Mateusz16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 21 maj 2008 - 18:09

produkcja sianokiszonki Ja także owijam folią 24 razy ale to jest 500 a folią 750 owija się z tego co słyszałem 16 razy ^_^

Ja rocznie robie ok. 500 bel sianokiszonki, ze 100 siana i z 50 żyta (ale z żytem w tym roku kończę) :)

Kamiiill pisałeś, że bela którą ważyłeś miała 350 kg to trochę mało jak na dobrą bele :) Ja jak robię sipmą i ursusem 4512 bele to bela musi być tak dobita, że aż będzie ciągnik stawał :)

#73 Share johny

johny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo itp.

Napisany 22 maj 2008 - 22:02

produkcja sianokiszonki a czemu z żytem kończysz ?? u nas mam takie porównanie tylko nie wiem ile dokładnie takie beli mogą ważyć <_< z prasy z metal fachu zebrana po 3 dniach trawa - to belke spokojnie jedna osoba może postawić - a w tym roku zrobili nam z trawy też 3 dniowej i w 2 osoby nie możemy jej postawić - a prasa to Krone vario pack 1500 z 7 nożami ( a nie robił z 14 bo powiedział że za drobno tnie )

#74 Share mimcio

mimcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 23 maj 2008 - 14:54

produkcja sianokiszonki Gdy w tamtym roku robiliśmy sianokiszonkę z 2 posoku to prasowaliśmy 3 godziny po skoszeniu ale i tak przeschło za bardzo (temp. powietrza miała 55 st. C <<mierzone>> i wiał wiatr).
Więc jeszcze raz powtórze: wszystko zależy od pogody.
W tym roku powinniśmy zacząć jakieś 2 tygodnie temu ale jak dobrze pójdzie to może za 3 tyg. zaczniemy bo codziennie pada, tylko czy wtedy będzie jeszcze sens robić sianokiszonkę? :angry: <_<

Huuuuuura!!!!!!!! Pierwszy raz od 1,5 tygodnia zaświecilo słońce.

Edytowany przez mimcio, 24 maj 2008 - 15:50.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#75 Share Mateusz16

Mateusz16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 24 maj 2008 - 19:45

produkcja sianokiszonki Z żytem kończę bo i tak daje tylko jałówką, a mam dużo bel z trawy które później muszę sprzedawać a wolałbym dać jałówką trawę zamiast żyta.