Skocz do zawartości

produkcja sianokiszonki

74 odpowiedzi na ten temat

#41 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 17:10

produkcja sianokiszonki dziwna sprawa u nas nie zdarza sie spleśniała bela no chyba ze folia była gdzieś rozerwana

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
produkcja sianokiszonki Dzisiaj, 17:39
  •  

#42 Share mimcio

mimcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 13 grudzień 2007 - 19:30

produkcja sianokiszonki Też mieliśmy taki przypadek że cala belka była spleśniała. Nie mam pojęcia co mogło być tego przyczyną, sprawdzaliśmy folię to nie miała żadnych uszkodzeń. Dobrze że to były tylko 2 belki a nie wszystkie.

#43 Share and

and

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:nienudzenie się

Napisany 13 grudzień 2007 - 19:37

produkcja sianokiszonki A były skłdowane w jednej czy w więcej warstw? Ew. po jakim czasie zostały zestawione w dwie warstwy? To także ma znaczenie, ze względu na odkształcenia i powstawaniu szpar w warstwach folii wywołanych w.w. czynnikami.
can do

#44 Share RobertN

RobertN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 13 grudzień 2007 - 22:23

produkcja sianokiszonki była jedna warstwa

#45 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 13 grudzień 2007 - 22:31

produkcja sianokiszonki Bardzo dziwna sprawa...zawsze bela psuła się wtedy gdy była rozerwana folia lub jak były w zły sposób składowane ( źle ułożone )... :D

#46 Share and

and

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 13 grudzień 2007 - 22:36

produkcja sianokiszonki także zanieczyszczenia, np. ziemią lub gdy procesy gnilne rozpoczęły się jeszcze przed owinięciem z powodu obfitych deszczów. Nie jest powszechnym badanie pasz, a na wszystko jest norma -co do zawartości odpowiednich kwasów, białek, bakterii, itd.
can do

#47 Share RobertN

RobertN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 15:47

produkcja sianokiszonki A wiesz może gdzie można takie badania zrobić?

#48 Share and

and

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 16 grudzień 2007 - 11:07

produkcja sianokiszonki Niestety nie wiem, najprawdopodobniej musiałbyś skontaktować się z ośrodkami doradczymi, itp.
Był kiedyś prowadzony na pewnej liczbie polskich gospodarstw program hodowlany we współpracy z jakimś instytutem izraelskim, który polegał m.in. na na badaniu próbek pasz, po jego zakończeniu niektórzy widząc efekty dalej stosują te zabiegi, choć są już odpłatne. stąd wniosek, że pomimo początkowych kosztów warto inwestować w nowoczesne metody hodowli ;)
can do

#49 Share M4RC1N

M4RC1N

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 20 grudzień 2007 - 21:20

produkcja sianokiszonki a po balotach koty nie biegają?? lubia sobie te bestie pazurki ostrzyć na folii

#50 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 20 grudzień 2007 - 21:27

produkcja sianokiszonki

a po balotach koty nie biegają?? lubia sobie te bestie pazurki ostrzyć na folii

No właśnie lubią i później trzeba ganiać za dziurami a na pryźmie mi psy albo krowy jak wyjdą z pastucha to włażą i przedziórawiają ;/
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share zetortoja

zetortoja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Interesuje się rolnictwem, koszykówką, lubie posiedzieć przy kompie.

Napisany 30 grudzień 2007 - 21:45

produkcja sianokiszonki U mnie to bele robimy zetorem 7745 turbo a prasa Welger Rp12 czy jakoś tam. Szkoda tylko że mały podbierak mam. Rekor w tym roku to z 8 ha 273 bele. A łąk to mam z 40 ha

#52 Share MACGYVER

MACGYVER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 22:52

produkcja sianokiszonki łącznie ze wszystki łak robie około 200 balotów

#53 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 styczeń 2008 - 21:49

produkcja sianokiszonki

u nas kiszonkę robimy w pryzmie, zwozimy zielonkę przyczepą zbierająca , wybraliśmy ten sposób zakiszania ponieważ jest najtańszy ;)

a robisz pryzme na ziemi czy w silosie?ta sianokiszonkie to sie robi tak ze jednego dnia kosisz roztrzasasz a na drugi dzien zgrabiasz na wałki zbierasz przyczepa samozbierajaca i wysypujesz na pryzme?czy taka pryzme trzeba ugniatac tak jak kiszonkie z kukurydzy? czym okrywasz kopiec?

#54 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 21:50

produkcja sianokiszonki My z 3ha mieliśmy 80 bali a wszystkich to z 150 ale tera robimy w pryzme

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#55 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 21:58

produkcja sianokiszonki

a robisz pryzme na ziemi czy w silosie?ta sianokiszonkie to sie robi tak ze jednego dnia kosisz roztrzasasz a na drugi dzien zgrabiasz na wałki zbierasz przyczepa samozbierajaca i wysypujesz na pryzme?czy taka pryzme trzeba ugniatac tak jak kiszonkie z kukurydzy? czym okrywasz kopiec?

Sianokiszonkę też trzeba ugniatać... :) ;)

A gdzie to ma wysypać...???...wiadomo że na pryzmę... ;) :)

#56 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 styczeń 2008 - 22:03

produkcja sianokiszonki a dla 60 sztuk opasów (20 małe 20 srednie 20 duze) lepiej robic w bele czy w pryzme? i ile trzeba na tyle sztuk łaki

#57 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 22:07

produkcja sianokiszonki

a dla 60 sztuk opasów (20 małe 20 srednie 20 duze) lepiej robic w bele czy w pryzme? i ile trzeba na tyle sztuk łaki

Zależy jakie masz maszyny...jak masz prasę i owijarkę, tura, to bale sobie możesz wozić do obory...a jeżeli masz np. przyczepę samozbierającą, to robisz pryzmę, z której wozisz albo taczkami, albo wycinak, a najlepszym rozwiązaniem jest wóz paszowy... ;)

#58 Share Mateusz16

Mateusz16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jeździ

Napisany 20 styczeń 2008 - 22:08

produkcja sianokiszonki Z 15-20 ha.

#59 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 22:12

produkcja sianokiszonki

a dla 60 sztuk opasów (20 małe 20 srednie 20 duze) lepiej robic w bele czy w pryzme? i ile trzeba na tyle sztuk łaki

jak masz prese i sprzęt do bel to rób bele a jak masz wycinak czy wór paszowy z Frezem to rób w pryzme a jak sie masz bawić toczkami to bele będą duzo lepsze ;] i z 15ha wystarczy ;]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Piotrek835

Piotrek835

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 18 kwiecień 2008 - 23:12

produkcja sianokiszonki Witam
Tak korzystając z okazji to chciałem sie dowiedzieć co nieco o przyczepach samozbierających a nie chce zakładac nowego tematu.
Interesuje mnie jaka jest jakość sianokiszonki z przyczep samozbierających z nożami tzn jak jest długo ona pocieta i czy podczas rozładunku jest rownomiernie rozrzucona po pryzmie. Aktualnie posiadam starą sieczkarnie ktora niezbyt dobrze tnie trawe i po rozładowaniu z przyczepy jest wszystko w jednym miejscu, a zeby to rozrzucic to trzeba troche pomachac widełkami ;) .