Skocz do zawartości

produkcja sianokiszonki

74 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 16 kwiecień 2007 - 15:10

produkcja sianokiszonki ale perkins to już ma nie złą robote w prasie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
produkcja sianokiszonki Dzisiaj, 16:21
  •  

#22 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 16 kwiecień 2007 - 15:13

produkcja sianokiszonki no tak ma co robić 4 polowa i gaz prawie na max obr. i potem redukcje aż do2-1 polowej

#23 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 16 kwiecień 2007 - 16:19

produkcja sianokiszonki a ja mam prase sipmy i prasuje same rollerem 70 i nigdy nie ma problemu a bele sa dobrze scisniete

#24 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 16 kwiecień 2007 - 19:04

produkcja sianokiszonki

ja mam zetora 65km i idzie bez żadnego problemu, wręcz nie ma co robić. Raz założyłem lambo 52km to miał taką robote że aż się prasować nie chciało więc myśle że 60 to powinno wystarczyć (minimalnie)

dokładnie, tak jak pisałem 60 to minimum, jak na Zetory to 60 spokojnie starcza(minimum), nie wiem jak z resztą...ale im wyzej tym oczywiście lepiej.. :wacko:
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

#25 Share Mateo13

Mateo13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 16 kwiecień 2007 - 19:06

produkcja sianokiszonki To zależy czy masz dużo ciągników czy masz czym zwozić??? :wacko: U mnie mamy na spółke z kolega belarkę i owijarkę :P Ja mam jeden ciągnik :P to znaczy dwa tylko drugi perszing nie działa :P Napisz ile masz ciągniki itp.? :P

#26 Share Mateo13

Mateo13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 16 kwiecień 2007 - 19:10

produkcja sianokiszonki

sianokiszonki robie ok 1500 balotów rocznie zestaw jest prosty prasa Mascar 2120 Evolution, wychodzi mi ok 36-38 balotów na rok, a co do tego czy moza na tym zarobic...nigdy bym nie kupił sianokiszonki zrobionej przez kogos....juz bym wolał zeby ktos mi dał 1ha i zebym go sobie sam zrąbał, pgrabił i zebrał...ale gotowej kupjonej przez kogos nigdy bym nie kupił

Masz racje niewiadomo co jest w środku :wacko: Może być troche slomy tylko dobry rolnik zawsze pozn a;) :P

#27 Share zetor7745

zetor7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 461 postów

Napisany 16 kwiecień 2007 - 19:14

produkcja sianokiszonki ja presuje zetorem 7211 i sipma 279/1 i ten sprzęt do siebie pasuje jak ulal :P :wacko: :P :P :P

#28 Share Mateo13

Mateo13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 16 kwiecień 2007 - 19:24

produkcja sianokiszonki U mnie beluje ursus 3514bo dajże bo mam belarkę na spółke :wacko: Powiem wam że jest za słaby nawt przy belowaniu słomy pod góre to sie kopał :P Więc żeby dobrze dobił to trza jakieś 63km zetor 5340 nadaje się :P

#29 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 16 kwiecień 2007 - 20:31

produkcja sianokiszonki

zetor 5340 nadaje się :P

ja się wszędzie nadaję... :wacko:
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

#30 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 22 kwiecień 2007 - 10:35

produkcja sianokiszonki a robi ktoś koniczyne w bele(kiszonke) a może ktoś robi ja w pryzme(tnie sieczkarnią) jakim sposobem tamie i lepiej (sory że zmieniam temat ale nie moge otwożyć nowego bo błąd mi wyskakuje) :wacko: a i kiedy i czym jak ja tniecie z gory dzięki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Bartek7

Bartek7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 03 maj 2007 - 20:30

produkcja sianokiszonki u nas kiszonkę robimy w pryzmie, zwozimy zielonkę przyczepą zbierająca , wybraliśmy ten sposób zakiszania ponieważ jest najtańszy :lol:

#32 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 03 maj 2007 - 20:36

produkcja sianokiszonki @bartek7
tansza ale czy tak samo dobra ??
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#33 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 03 maj 2007 - 21:23

produkcja sianokiszonki

@bartek7
tansza ale czy tak samo dobra ??

Jeżeli pryzma jest w silosie to jakość kiszonki nie odbiega od bel. Co więcej ma jedna przewagę w postaci homogenicznej paszy w całym silosie a nie jak w przypadku bel w każdej inna kiszonka.
natomiast w przypadku pryzm robionych na gruncie to straty mogą być dość pokaźne
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#34 Share Bartek7

Bartek7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 04 maj 2007 - 07:21

produkcja sianokiszonki robimy sianokiszonkę w pryzmie na gruncie już 7 lat nic nie odrzucaliśmy zepsutego, raz nam krowa wpadła z brzega zrobiła dziurę i nie zauważyliśmy, to się zepsuło może tyle kiszonki co z jednej beli, zgadzam sie z chłopem z mazur jest wtedy bardziej jednolita, i też dodam że kiedyś jak zwoziliśmy w deszcze (aż z niej ciekło) myśleliśmy że nam sie popsuje, a po otworzeniu pryzmy okazało się że jast dobra :lol: wszystkie nadmierne soki poszły do gleby ;)

#35 Share karol86

karol86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 29 lipiec 2007 - 16:44

produkcja sianokiszonki witek a ty jestes zadowolony z tego mascara ?? bo mi sie spalil i dla goscia z sasiedniej wsi tez , a kumplowi sie grzeje wszystkim na tylnim wałku ....

#36 Share RobertN

RobertN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 15:33

produkcja sianokiszonki Mam problem ponieważ spora część sianokiszonki w belach psuje się(pleśń). Wiecie jaka może być przyczyna?

#37 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 15:43

produkcja sianokiszonki a w jakiej części bela sie psuje od środka cze z zewnątrz??

#38 Share RobertN

RobertN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 15:59

produkcja sianokiszonki Na zewnątrz, czym głębiej tym pleśni mniej. Owijane były do 3 godz po sprasowaniu.

#39 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 16:16

produkcja sianokiszonki wiesz podają ze najlepiej jest owijać do 2 godz po sprasowaniu ale nieraz sie owija trochę później i nic sie nie dzieje a jaka folia i ile razy owijasz?? czy pleśnieje w miejscach gdzie sie bela styka z inną?? bo niektórzy mówia ze do tego może pleśnieć chociaż u mnie tego nie ma. i po ilu dniach zbierasz sianokiszonkę bo za sucha tez może pleśnieć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share RobertN

RobertN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 16:38

produkcja sianokiszonki Sucha nie jest, z wilgotnością jest raczej ok. Owijałem trawe z kilku pól i każda troche pleśnieje, a część naprawde mocno. Te które mniej, pleśniją z jednej strony(od północy, czyli tu gdzie jest cień). Owijam 24 razy. Może przyczyną jest zła lub za mocno naciągnięta folia, a może złe nawożenie?