Polecane posty

locke    293

No możesz zamontować pod dachem ale wtedy nie będzie cyrkulacji powietrza i będzie grzała Ci głowę a niżej i po nogach będzie zimno.

Co do przewodów to zasilanie zrób z kolektora wodnego żeby Ci od razu ciepła woda szła, a powrót to koło pompy.Rozetnij przewód dolny chłodnicy, wyspawaj trójnik i już.I przy kolektorze załóż zawór żeby Ci w lato nagrzewnica nie grzała.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Nie jestem na 100% pewien ale myślę że pompa wydy z zetora np. 5211 nada się do c360 i tam jest oryginalnie wyjście na nagrzewnicę , drugi przewód na kolektor .


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

tylko pytanie co do nagrzewnicy pod dachem- czy nie będzie się zapowietrzać, jest to element dużo powyżej oryginalnego układu, więc w przypadku zapowietrzenia, pierwsza zapowietrzy się nagrzewnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrmagyster    31

Ja mam pytanie odnośnie ogrzewania ''rurowego'' od chłodnicy. Mianowicie mam taką rurę, brakuje mi jedynie tej przystawki do chłodnicy. Można to czymś zastąpić lub wykonać to ? jeśli tak to z jakiego materiału miało by to być? Bo skoro mam rurę i pozostałe części do takiego ogrzewania a brakuje mi jedynie tej przystawki to nie będę 100,- wydawał :)


welcome :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913

panowie ale jak bedziecie zakładac nagrzewnice to podłaczcie sie w mały obieg my mamy w miejscu gdzie jest kranik w bloku w c360 tokarz dorobił końcówke która jest wkrecona w blok i na nią jest wcisniety wąż i zawór zeby na lato zamknac a powrót na węzu miedzy termostatem a kolektorem grzeje dosyc dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo121    0

1) gdzie się wpinasz i skąd masz te części aby podłączyć

2)wyślesz fotki jak zrobisz Toniek1994@gmail.com

mi też opisz i wyślij j foto na nowakp7@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek9603    0

Witam, jestem nowy chciał bym prosić o pomoc odnośnie podłączenia ogrzewania do mojego ursusa c 330 Czy jak na tym zdjęciu co dodałem podłącze węże w miejscach tych kwadracików czy będzie obieg ? post-62780-0-58782400-1361389246.jpgpost-62780-0-58782400-1361389246.jpgpost-62780-0-58782400-1361389246.jpgpost-62780-0-58782400-1361389246.jpgpost-62780-0-58782400-1361389246.jpgpost-62780-0-58782400-1361389246.jpg

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregc330    4

Tak jak pokazujesz nie będziesz miał obiegu , powrut może być do dolnego węża ale zasilanie nagrzewnicy musisz podłączyć w bloku lub w głowicy na zaślepce. powodzenia w ulepszaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek9603    0

A jak bym odkrecil kranik spustu wody i tam zasilanie podłaczyl ? Jaki tam jest gwint ? 1/4 cala ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek9603    0

Ta pierwsze z brzegu , ja juz czytam z 3 dni i nic nie znajduje . Znalazlem ze do bloku trzeba sie we wiercic a tego bym chcial uniknąć.

Smieszy mnie ze dostałem ostrzezenie za dublowanie tematow .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

Panowie czy silniki 3 p mają zaślepkę w głowicy od strony zbiornika paliwa ?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Proszę o informację i zdjęcia jak się wpiąć w instalcję, zwłaszcza gdzie podpiąć zasilanie i jak to zrobić? Myślałem, żeby zasilanie wpiąć w tą aluminiową obudowę przed termostatem, a wyjście z nagrzewnicy do dolnego węża do chłodnicy.

Edytowano przez michal009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Może i wydajne, z tym, że obecnie robią takie tłumiki, że zaraz się przepalają i nie chce skończyć w skonstruowanej przez siebie komorze ... w razie awarii tłumika.

 

Już zakupiłem obudowę termostatu i kolanko i wszystko dałem do ślusarza do wspawania. Mam już nagrzewnice od Fabii. Jeszcze do kupienia obejmy i przewody i coś koło świąt, jak będzie więcej czasu, a nie będzie jeszcze bardzo mroźno, będę kombinował. Mam nadzieję, że to będzie działać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zasilanie nagrzewnicy powinno być z możliwie najcieplejszego miejsca w silniku. W 60-ce to na pewno ostatnia głowica. Tam taż maja wpiętego węża zetory.

A powrót w przewód ssący pompy. 330 - 360 ma dwa. Jeden idzie od chłodnicy a drugi od termostatu. Możesz się wpiąć w oba. Przeciąć węża i zrobić wstawkę z króćcem na węża.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylweks44    1

witam mam takie pytanie odnośnie ogrzewania nagrzewnicą, czy wystarczyła by sama nagrzewnica bez żadnych wiatraków (tylko chłódniczka) i jakie by były efekty ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Musi być nagrzewnica z wiatrakiem.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Jeżeli kabina jest w miarę szczelna to bez wiatraka powinno dać radę. Ja mam wentylator od komputera 120mm i wieje tyle co nic. W tym tygodniu będę uszczelniać podłogę, a w przyszłym jadę do lasu, więc będzie test.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie da rady. Pomyśl jaka jest powierzchnia przez którą kabina oddaje ciepło a jaka nagrzewnicy. Musisz przez nagrzewnicę przepompować powietrze by było ciepłe w całej kabinie a jeśli nie chcesz zakładać wentylatora to pozostaje ci wcisnąć dwumetrowy kaloryfer. Może da rady.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

powinien być z tyłu nagrzewnicy tak aby wdmuchiwane powietrze przelatywało przez nią i dmuchało na kabinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Niestety wentylator 120mm od komputera nie wiele daje. Coś tam grzeje, ale w jedną nogę bardzo ciepło a druga marznie. W najbliższych dniach zostanie wymieniony na taki od auta.

 

A, tu fota, gdzie w trzydziestce można się wpiąć i jest zasilanie.

post-15075-0-53217200-1393405359_thumb.jpg

Edytowano przez michal009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez pawelk2002
      Dzień dobry chciałbym prosić o pomoc w budowie mojej nowej przyczepki jednoosiowej do C-330 która będzie mi służyła do przywiezienie drzewa,ziemniaków oraz różnorodnych ładunków jak to na wsi wszystko się trafi. Aktualna moja przyczepka ma wymiary szerokość 1m długość 1,75m wysokość 0,6m. Jest to niewielka przyczepka po moim dziadku która służyła mi do końca tego roku i niestety już jej czas minął. Planuję zrobić przyczepkę o wymiarach szerokość 1,5m długość 2,5m wysokość 0,4m. W przyczepce przydały by mi się hamulce na korbkę tzw. hamulec ręczny który będę mógł zaciągnąć podczas zjazdu drogą polną jest niestety u nas dość stromo a drogi zaniedbane i zarośnięte i nie wiem od czego taki układ jezdny zaadoptować. I zastanawiam się od czego mógłbym wykorzystać układ jezdny do mojej przyczepki?? Oraz nie jestem pewien co wybrać na ramę by nie było za dużo ani za mało.  Z góry za pomoc oraz cenne wskazówki byłbym wdzięczny co pomogło by mojemu tacie wykonać taką przyczepkę 
      Dziękuje i pozdrawiam Paweł :) 
    • Przez lukasz9741
      Witam.
      Na początek chciał bym się przywita bo to mój pierwszy post na forum.
      Mam na imię Łukasz i posiadam ursusa c330m z1991r.
      W dniu dzisiejszym urwało mi się ramię kierownicze prawe coś takiego: http://allegro.pl/ramie-kolumny-kierowniczej-c330-ursus-oryginal-p-l-i5480372251.html
      Czy mógł by mi ktoś podpowiedzieć jak się do tego zabrać aby samemu to wymienić?
      z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie odnośnie podłączenia dodatkowego oświetlenia roboczego LED w ursusie c330, gdzie mam to podłączyć, co trzeba zrobić by było to bezpieczne połączenie i jakie ledy najelepiej wybrać, chodzi mi o 2 lampy na tył kabiny umieszczone przy daszku.
    • Przez rafmax
      Witam,
      Kupię c 330 do remontu najlepiej z woj mazowieckiego. Może być uszkodzony silnik/ zamrożony.
      Ogłoszenie grzecznościowe.
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj