Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ogrzewanie kabiny C-360/C-330

200 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Legat997

Legat997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Zainteresowania:Desperatos Hydraulikos
    Powered by Kubota & Verva
    Modernizacje hydrauliki, rozbudowa, modyfikacje

Napisany 16 grudzień 2010 - 23:37

Ogrzewanie kabiny C-360/C-330 A nagrzewnica od Tico / Seicento / Suzuki / Skoda / ? Coś by grzalo od tego wynalazku?
Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ogrzewanie kabiny C-360/C-330 Dzisiaj, 13:07
  •  

#122 Share jktuning

jktuning

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 18:57

A nagrzewnica od Tico / Seicento / Suzuki / Skoda / ? Coś by grzalo od tego wynalazku?

Tak oczywiście że będzie grzać kwestia tylko dostępności nagrzewnicy i jej rozmiaru.

#123 Share -U-R-S-U-S-

-U-R-S-U-S-

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 20:31

Ogrzewanie kabiny C-360/C-330 Jakby ktos byl ciekawy to tutaj widac jak gosc sie wpial w uklad, tylko nie wiem czy dobrze zrobil wpinajac powrot zimnej wody z nagrzewnicy w dolny waz chlodnicy, ale skoro mu to dziala to czemu nie, a wdrugim linku jest fajnie rozrysowany uklad chlodzenia C360 juz z nagrzewnica.

http://moto.allegro....1364404477.html

http://allegro.pl/gr...1362253526.html

#124 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 20:52

Ogrzewanie kabiny C-360/C-330 Ten przewód na tłumiku to chyba wspomaga ogrzewanie. ;)
http://img08.allegro...44/1364404477_5

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#125 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 20 grudzień 2010 - 20:39

Ogrzewanie kabiny C-360/C-330 Panowie Kolega @Pawlus224 podsunął mi fajny pomysł za co jestem mu bardzo wdzięcznyDodany obrazek

Mianowicie żeby nagrzewnicę umieścić na zewnątrz kabiny np. pod schodkami.Dzisiaj zrobiłem pewne przymiarki i wszystko elegancko by się schowało pod kabiną.Zrobił bym skrzynkę z blachy ocieplił ją(styropianem,wełną lub czymś podobnym).Z nadmuchami nie powinno być problemu( można by w tej dodatkowej blasze nad pompkami od hamulców zrobić otwory i tamtędy je wpuścił.Z pulpitem sterującym też można sobie jakoś poradzićDodany obrazek

Rozwiązanie to miało by same plusy bo w kabinie nie zajmowało by miejsca i mogło by być zamontowane na stałe....

Co o tym sądzicie? Bo chcę zaczerpnąć opinii zanim odetnę stary stopień.....Dodany obrazek

Fotki z przymiarki;
http://www.fotosik.p...05f306c467.html

http://www.fotosik.p...30cf8731d9.html

http://www.fotosik.p...60fd64dfa6.html
Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

#126 Share -U-R-S-U-S-

-U-R-S-U-S-

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 00:45

Ogrzewanie kabiny C-360/C-330 Widze ze tamat ma juz glownie stalych bywalcow :unsure: przyznac sie szczerze kto juz zamontowal ogrzewanie? Ja sie biore za to juz na dniach, jak tylko weze kupie solidne, nagrzewnice z wiatrakiem mam od jelcza al pewnie byla tez stosowana w innych polskich pojazdach.

Swoja nagrzewnice wstawiam po prawej stronie jak @antonio86, na tamtym miejscu mi az tak bardzo nie zalezy, bo i tak prawych drzwi nie uzywam prawie wcale :)

@proroku uwazaj zebys czasem nagrzewnicy przy jakichcs lesnych eskapadach, czy nawet zimowych, nie uszkodzil, czasem zwykla galaz wystarzczy, wiec mysle ze lepiej w kabinie ja miec, a pozatym pod kabina, bezposrednio na pedzie powietrza (szczegolnie na halnym podkarpackim :D) bedzie sie tylko niepotrzebnie wychladzac mimo ocieplenia i szkoda ciepla marnowac, a pozatym lepiej wlasne patenty miec blisko na oku, tyle mojej opini ;)

#127 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 grudzień 2010 - 19:26

Ogrzewanie kabiny C-360/C-330 na temat ogrzewania w c-330 polecam obejrzeć to I JESZCZE JEDNO POMYLIŁEM ROZMIAR TO NIE 1/4 TYLKO 3/8 CALA SORRY ;)

#128 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 22:44

Ogrzewanie kabiny C-360/C-330 Też tak myślałem sobie wycudować od korka spustowego. Tylko że bez wiercenia :lol:. I jak ogrzewanie dobrze daje?

#129 Share Damix

Damix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z rolnictwem i nie tylko

Napisany 22 grudzień 2010 - 23:11

Ogrzewanie kabiny C-360/C-330 Ogrzewanie w C-330 super sprawa w moim ciapku będę musiał sobie takie cudo zamontować to robota lepiej pójdzie.

#130 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 15:35

Ogrzewanie kabiny C-360/C-330 Ja miejsce w kabinie chcę zachować...bo obu drzwi używam w jednakowym stopniu z resztą po to one są...Dodany obrazek

Chyba jednak zamontuję ją pod kabiną.Jak ją fajnie obuduję to nie powinno być problemu z uszkodzeniem tym bardziej że skrzynka na nagrzewnicę nie będzie podobnej wysokości jak skrzynka na akumulatory.
Co do strat ciepła....jak wszystko ocieplę i węże i te wodne i od ciepłego powietrza dam w koszulki(takie jak na rury grzewcze) to straty te da się wyeliminować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 17:06

Ogrzewanie kabiny C-360/C-330 Ale chdzi o to ,że jak wiatrak będziesz miał poza kabina to będzie wciagał zimne powietrze i bedzie chłodził nagrzewnice .
Jeśli go szczelnie obudujesz to nie będzie miał z kad ciągnąbć powietrza i wyjdzie na to samo ;)

Edytowany przez antonio86, 30 grudzień 2010 - 17:10.

#132 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 17:19

Ogrzewanie kabiny C-360/C-330 Musi ciągnąć powietrze z zewnątrz,
jeśli będzie obieg zamknięty szyby będą parować.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#133 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 19:15

Ogrzewanie kabiny C-360/C-330 No tak co racja to racja...Coś jeszcze wymyślę...jak wymyślę to się podzielę.Kurde tam by było idealne miejsce.....no nic trochę wolnego więc trzeba będzie się z tym przespać...Dzięki za uświadomienie....Dodany obrazek

#134 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 21:14

Musi ciągnąć powietrze z zewnątrz,
jeśli będzie obieg zamknięty szyby będą parować.

c-360 to nie samochód tam powietrze dostaje się każdą szczeliną -szyby nie zaparują od krążącego powietrza ;)

A tą nagrzewnice możesz przecież umieścić w pionie a strumień powietrza czymś kierować( u mnie jest tak jak na zdjęciach i normalnie wsiadam -nie przeszkadza)
Umnie nie ciągnie z zewnątrz i nic nie paruje-lepiej grzeje ,bo wiatrak ciągnie ciepłe powietrze i w nagrzewnicy może się bardziej podgrzać ;)

#135 Share Bizonlove

Bizonlove

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 165 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 30 grudzień 2010 - 21:33

Ogrzewanie kabiny C-360/C-330 Ej chłopaki a gdyby taką zamontować http://allegro.pl/na...01.html#gallery przerobić kabel i już.

Edytowany przez Bizonlove, 30 grudzień 2010 - 21:34.

#136 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 30 grudzień 2010 - 21:43

Ogrzewanie kabiny C-360/C-330 Tym to najwyżej można sobie dłonie ogrzać, a nie kabinę ciągnika, która nie jest idealnie szczelna. Są wprawdzie elektryczne nagrzewnice w ciągnikach, w których silnik jest chłodzony powietrzem, ale tam montuje się dodatkowy alternator, a nagrzewnica ma moc ponad 1000 W.

#137 Share Bizonlove

Bizonlove

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 165 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 30 grudzień 2010 - 21:54

Ogrzewanie kabiny C-360/C-330 Ale mi chodzi żeby chociaż trochę zagrzać .

#138 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 01 styczeń 2011 - 16:35

Ogrzewanie kabiny C-360/C-330 Witam. Ta farelka to niewiele daje, ja mam taką to w mróz nic nie daje, a prąd uwala.

#139 Share jktuning

jktuning

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 22:11

Ogrzewanie kabiny C-360/C-330 Ktoś prosił o zdięcia więc się postarałem ale w tym ciągniku mam nagrzewnicę od tarpana

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share zenon385

zenon385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 17:42

Ogrzewanie kabiny C-360/C-330 Kolega wyżej bardzo pomysłowy, dobra robota. Ja chciałym podsunąć pomysł na nagrzanie kabiny poprzez webasto bo płyn zanim się nagrzeje to potrzeba trochę czasu a w zimie przy wożeniu słomy chodzi on np. tylko 20min. tutaj jest przykładowe webasto; http://moto.allegro....1378968710.html spala ono np. ON i wydziela ciepło posiada także nawiew chce podłączyć takie coś. Co o tym sądzicie?

Dodaj odpowiedź