Polecane posty

karola44    1

Jedyne rozsadne rozwiazanie to zaczerpniecie plynu chlodzacego wprost z bloku/glowic. Np rozgalezienie przy kolktorze wodnym przy glowicy i pociagniecie weza do nagrzewnicy w srodku kabiny, powrot znowu wpiac gdziesprzy powrocie z chlodnicy( dolny waz). Wszystko musi oczywiscie byc wyposazone w sprawny termostat.  Tylko takie podlaczenie daje gwarancje dobrego i szybkiego nagrzewania . Inne kombinace z chlodnica , grzalkami elektrycznymi ( przy pradnicach 150W, lub alternatorach 40A ? ) sa psu na bude. Oczywiscie obowiazkowo, aby cieple powietrze dmuchajace z nagrzewnicy mialo obieg wprst na przednia szybe. No chyba ze ktos ma zamontowana wycieraczke od srodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

jak dla mnie najlepsze ogrzewanie to 2 pary spodni,ciepłe obuwie,kilka swetrów, ciepła kurteczka i czapeczka i bez kombinowania hehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

O roki oczywiscie to podstawa. Nic nie zastapi pozadnych kaleson i butow. Jednak jak ju ktos chce zalozyc nagrzewnice to najlepiej jak goracy plyn chlodniczy pompa pogoni z bloku wpierw do nagrzeniczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

no prawda :D ja bym ze swoim capem nic nie robił, bo choinki się z niego nie zrobi, a ja już coś się zrobi, to będzie to tak prymitywne, że głowa boli :)


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Właśnie płyn, a nie woda. Z wodą to przy dużym mrozie jedne nieudane odpalenie i nagrzewnicę rozsadzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

330-silnik.jpg

 

Po krotce widzialbym to mniej wiecej tak. W ten sposob ciecz w malym obiegi i w nagrzewnicy plyna rownolegle. Wiec zawsze goracy plyn wprost z glowic najpierw pojdzie na nagrzewnice. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati9621    16

Koledzy a nie wiecie czy zabierak od c360 który się nakłada za wentylatorem by pasował do c330 i jak ktoś ma ten zabierak w c360 to niech zrobi fotki i wstawi tutaj prosze bo nigdzie tego nie-mogę znaleźć bo bym takie coś zrobił i rura do tego i już jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
junior2585    0

Koledzy a nie wiecie czy zabierak od c360 który się nakłada za wentylatorem by pasował do c330 i jak ktoś ma ten zabierak w c360 to niech zrobi fotki i wstawi tutaj prosze bo nigdzie tego nie-mogę znaleźć bo bym takie coś zrobił i rura do tego i już jest

 

 

ja w robiłem ogrzewanie w 40-tce. nagrzewnica z łady Nivy dmuchawa z obudową z poloneza (dobra do ma w sobie dwa zakresy pracy)

podpiąłem się pod kolektor wodny i dałem trójnik na przewodzie co idzie od pompy wodnej do termostatu. nagrzewnice umieściłem na zbiorniku paliwa nie przeszkadza w niczym. tylko trzeba założyć na przewodach kraniki spustowe w razie wypuszczania wody z układu. po zapaleniu bandziora 10 min pracy silnika i nagrzewnica jest ciepła (warunek sprawny termostat). idealne rozwiązanie na zimne jesienne wieczory i na zime nawet przy nieszczelnej kabinie. a w lecie dodatkowa chłodnica. silnik sie tak nie grzeje. gdyby był ktoś zainteresowany to wyślę zdjęcia.

pozdrawiam

gg 6210120

junior2585@poczta.fm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja w robiłem ogrzewanie w 40-tce. nagrzewnica z łady Nivy dmuchawa z obudową z poloneza (dobra do ma w sobie dwa zakresy pracy)

podpiąłem się pod kolektor wodny i dałem trójnik na przewodzie co idzie od pompy wodnej do termostatu. nagrzewnice umieściłem na zbiorniku paliwa nie przeszkadza w niczym. tylko trzeba założyć na przewodach kraniki spustowe w razie wypuszczania wody z układu. po zapaleniu bandziora 10 min pracy silnika i nagrzewnica jest ciepła (warunek sprawny termostat). idealne rozwiązanie na zimne jesienne wieczory i na zime nawet przy nieszczelnej kabinie. a w lecie dodatkowa chłodnica. silnik sie tak nie grzeje. gdyby był ktoś zainteresowany to wyślę zdjęcia.

pozdrawiam

gg 6210120

junior2585@poczta.fm

 

jestem zainteresowany w sprawie tego ogrzewania, moge prosic o wrzucenie tych fotek??

 

jestem zainteresowany w sprawie tego ogrzewania, moge prosic o wrzucenie tych fotek??

dawidmaster11@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

efekt -cena-rozwiązanie -nie oplacalne z punktu ekonomicznego -samo uszczelnienie juz daje efekt ale możnabyłoby zrobić nawiew do kabiny wykorzystać np kolektor wydechowy- rurka w pobliżu kolektora w srodku rury dać silniczek który bedzie pchał powietrze do kabiny -srednica ok 8cm powinna wystarczyć

 

ps UWAGA

tylko żeby kolektor był szczelny nie pchał spalin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek90    1

Czy mógłby mi ktoś napisać jak wygląda ogrzewanie w C-360, które idzie od chłodnicy grubym wężem do kabiny? Tzn. na jakiej zasadzie ono działa i czy jest w ogóle sens takie coś montować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Czy mógłby mi ktoś napisać jak wygląda ogrzewanie w C-360, które idzie od chłodnicy grubym wężem do kabiny? Tzn. na jakiej zasadzie ono działa i czy jest w ogóle sens takie coś montować?

 

Proszę tak wygląda ogrzewanie

 

 

 

 

pictures%5Cfoto%5Cogrzewanie.jpg

 

 

a kosztuje lekko ponad 100 zł

 

http://farmexpert.pl/ProductDetails.aspx?ProductID=1961


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

ja w robiłem ogrzewanie w 40-tce. nagrzewnica z łady Nivy dmuchawa z obudową z poloneza (dobra do ma w sobie dwa zakresy pracy)

podpiąłem się pod kolektor wodny i dałem trójnik na przewodzie co idzie od pompy wodnej do termostatu. nagrzewnice umieściłem na zbiorniku paliwa nie przeszkadza w niczym. tylko trzeba założyć na przewodach kraniki spustowe w razie wypuszczania wody z układu. po zapaleniu bandziora 10 min pracy silnika i nagrzewnica jest ciepła (warunek sprawny termostat). idealne rozwiązanie na zimne jesienne wieczory i na zime nawet przy nieszczelnej kabinie. a w lecie dodatkowa chłodnica. silnik sie tak nie grzeje. gdyby był ktoś zainteresowany to wyślę zdjęcia.

pozdrawiam

gg 6210120

junior2585@poczta.fm

mógłbym prosić o zdjęcia

antonio86pl@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1994    69

Panowie Mam kabinę Naglaka i chce założyć ogrzewanie mam już nawet nagrzewnice od c385 ma ktoś zdjęcia ja jest podłączone i gdzie mogę kupić taki trójnik do pompy wody aby wyprowadzić wodę na nagrzewnice ??


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho123    4

Panowie a widzieliście kiedyś takie termowentylatory na 12V. Widziałem na allegro ciekawe czy to coś daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1994    69

Panowie a widzieliście kiedyś takie termowentylatory na 12V. Widziałem na allegro ciekawe czy to coś daje.

 

pytałem się kiedyś na forum właśnie o tą grzałkę do dostałem odp. ze psu w budzie ....


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

Ja właśnie zakładam ogrzewanie w 60-tce!

Nagrzewnica z żuka- jutro kupie węże i po niedzieli bedzie gotowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1994    69

Ja właśnie zakładam ogrzewanie w 60-tce!

Nagrzewnica z żuka- jutro kupie węże i po niedzieli bedzie gotowa

 

1) gdzie się wpinasz i skąd masz te części aby podłączyć

2)wyślesz fotki jak zrobisz Toniek1994@gmail.com


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2036

Jak by była możliwość wysłania fotek jak już będzie gotowe i mały opis co z czym i do czego to było by super..Z góry dziękiwink.gifsmile.gif


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal29    9

Ja mam nagrzewnice zrobioną jak w zetorze, zasilanie jest tam gdzie sie wkreca czujnik temp. a powrót do pompy wodnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1100    3

Niektórzy zakładają tylko rurę doprowadzającą powietrze zza chłodnicy do kabiny. Zestaw kosztuje coś ok 100zł ale nie wiem czy do końca zdaje egzamin


Nie ma sensu wchodzić w dyskusję z idiotą, ponieważ najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez pawelk2002
      Dzień dobry chciałbym prosić o pomoc w budowie mojej nowej przyczepki jednoosiowej do C-330 która będzie mi służyła do przywiezienie drzewa,ziemniaków oraz różnorodnych ładunków jak to na wsi wszystko się trafi. Aktualna moja przyczepka ma wymiary szerokość 1m długość 1,75m wysokość 0,6m. Jest to niewielka przyczepka po moim dziadku która służyła mi do końca tego roku i niestety już jej czas minął. Planuję zrobić przyczepkę o wymiarach szerokość 1,5m długość 2,5m wysokość 0,4m. W przyczepce przydały by mi się hamulce na korbkę tzw. hamulec ręczny który będę mógł zaciągnąć podczas zjazdu drogą polną jest niestety u nas dość stromo a drogi zaniedbane i zarośnięte i nie wiem od czego taki układ jezdny zaadoptować. I zastanawiam się od czego mógłbym wykorzystać układ jezdny do mojej przyczepki?? Oraz nie jestem pewien co wybrać na ramę by nie było za dużo ani za mało.  Z góry za pomoc oraz cenne wskazówki byłbym wdzięczny co pomogło by mojemu tacie wykonać taką przyczepkę 
      Dziękuje i pozdrawiam Paweł :) 
    • Przez lukasz9741
      Witam.
      Na początek chciał bym się przywita bo to mój pierwszy post na forum.
      Mam na imię Łukasz i posiadam ursusa c330m z1991r.
      W dniu dzisiejszym urwało mi się ramię kierownicze prawe coś takiego: http://allegro.pl/ramie-kolumny-kierowniczej-c330-ursus-oryginal-p-l-i5480372251.html
      Czy mógł by mi ktoś podpowiedzieć jak się do tego zabrać aby samemu to wymienić?
      z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie odnośnie podłączenia dodatkowego oświetlenia roboczego LED w ursusie c330, gdzie mam to podłączyć, co trzeba zrobić by było to bezpieczne połączenie i jakie ledy najelepiej wybrać, chodzi mi o 2 lampy na tył kabiny umieszczone przy daszku.
    • Przez rafmax
      Witam,
      Kupię c 330 do remontu najlepiej z woj mazowieckiego. Może być uszkodzony silnik/ zamrożony.
      Ogłoszenie grzecznościowe.
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj