Ferdek07

Kto na AF zarejestrował beczkowóz?

Polecane posty

Ferdek07    75

W Poradniku rolniczym nr 19 jest list do redakcji w którym to opisany jest przypadek że policja zarządała od rolnika dowodu rejestracyjnego beczkowozu, oraz że beczkowóz musi być rejestrowany, to jakiś chory przepis, bo rozrzutnik obornika nie musi być rejestrowany, a ilu z Was tak naprawde rejestrowało beczkowozy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten przepis o ile jest to moim zdaniem jest bez sensu przecież nawet produkowane beczkowozy np:Meprozet nie mają nawet miejsca na tablicę rejestracyjną,i nigdy nie widziałem żeby ktoś miał tablice przy wozie asenizacyjnym, nie wystarczy instalacja elektryczna i hamulce?.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackassiu    50

W okolicy tylko firmy mają zarejestrowane beczkowozy, firmy w których te beczki chodzą dzień w dzień po drogach publicznych. A "osoby prywatne" nie rejestrują ;). Uważam że to jest widzi mi sie policjii: dać mandat- nie dać :P


Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Beczkowóz jest to przyczepa rolnicza w podkadegorii pojemnik z przeznaczeniem ascenizacyjnym, a w ustawie jest zaznaczone że ta grupa przyczep nie jest pojazdami specjalnymi, coś tam w mniemaniu że beczkowóz jako ten pojemnik znaczy tyle co i śmieciarka, ale wynika z tego wszystkiego że w świetle przepisów musi być rejestrowany ;)

(wszytko jest opisane w najnowszym poradniku rolniczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

moim zdaniem taki przepis jest bez sensu ;) poniewaz ile mozna w gospodarstwie uzywac w roku beczkowozu?? 10 dni??


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

Niestety w Polskie prawo ma wiele luk prawnych w zakresie rejestracji pojazdów rolniczych. Wg. prawa nie trzeba rejestrować pojazdów specjalistycznych, muszą być tylko ubezpieczone. Miałem podobny problem czy rejestrować wózek do świń i musieliśmy go zarejestrować, ale właściwie jeśli woziłbym tym wózkiem tylko świnie to policja teoretycznie nie powinna wystawić mandatu ale gdybym jechał tym wózkiem np: po paliwo to wózek musi być zarejestrowany. Dużo zależy od funkcjonariusza który kontroluje, a że w mojej miejscowości był policjant który zawsze stał pod skupem i kilka wózków wyjechało na lawecie nie było wyjścia i musieliśmy zarejestrować, więc gdyby beczka służyła tylko do celów rolniczych musiałaby być tylko ubezpieczona.


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

ja mam zarejestrowany beczkowóz i Meprozet ma miejsce na tablice rejestracyjna. mam na firme beczkowóz jeśli to kogoś interesuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a spróbuj tylko coś innego niż gnojówkę wozić beczką rolnicza? no chyba tylko wodę z sadzawki o ile nie ma na to jakiegoś zakazu, a za wożenie szamba domowego to z 5 tyś od ochrony środowiska jak nic dostaniesz, a obowiązek rejestracji dotyczy typowej beczki rolniczej służącej do celów rolniczych, to nie wycwaniliście się i nie poprzerabialiście klatek świńskich na zawieszane na tuz?

ps.wózki na lawecie wyjeźdzały czy nierejestrowane wózki z podmiętymi z nimi ciągnikami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@Robertbara już dawno masz rejestrowaną bo na czatnych blachach, ale skoro trzeba rejestrwować to tragedi nie ma oc pewnie grosze kosztuje, ale pewnie i przeglądy trzeba robić co 2 lata i tak wogóle kto to zarejestruje, bo wątpie żeby większosć beczek czy rozrzutników miało homologację, a bez tego nie da się rejestrować, może by się tak wziąsć najpier za producentów i żeby nie było takich ogłoszeń typu nowa przyczepa wywrotka bez możliwości rejestracji itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8
a spróbuj tylko coś innego niż gnojówkę wozić beczką rolnicza? no chyba tylko wodę z sadzawki o ile nie ma na to jakiegoś zakazu, a za wożenie szamba domowego to z 5 tyś od ochrony środowiska jak nic dostaniesz, a obowiązek rejestracji dotyczy typowej beczki rolniczej służącej do celów rolniczych, to nie wycwaniliście się i nie poprzerabialiście klatek świńskich na zawieszane na tuz?

ps.wózki na lawecie wyjeźdzały czy nierejestrowane wózki z podmiętymi z nimi ciągnikami?

U nas na skupy każdy wozi minimum 10 sztuk na jeden skup więc zawieszana klatka byłaby za mała. Ciągników nie zabierali bo większość rolników na skupy jeździ najnowszymi ciągnikami w ich gospodarstwie a znaleźć jakąś wadę dyskwalifikacją do ruchu po drogach kilkuletnie JD czy Fendt-y jest dość trudno, a policja szła na łatwiznę i zabierali tylko wózki.


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

No a jak ktoś nie sprzedał to też abierała ze swiniakami?

A tak wogóle to nowe traktory mendy bardzo w oczy dzgają niestety, i sięczepiają bo tak najłatwiej się wykazac, a może wiesz jakie koszty są takiej przejazdzki na lawecie świńskiej klatki?

ps. ja bym na spęd zabierał jednego zamorka żeby byłw tej klatce bo wątpie żeby psy zabrały klatke ze zwierzęciem he he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

pojazdow rolniczych zaczepianych na dolny zaczep nie trzeba rejestrowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Taa to masz fajnie jeśli w waszych stronach panuje takie przekonanie wsród polici, ale w ustawacj nic na ten temat nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40
pojazdow rolniczych zaczepianych na dolny zaczep nie trzeba rejestrowac

Czyli jak zaczepię przyczepę na dolny zaczep to nie muszę rejestrować... bezsens


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekjas    0

Stanowisko Policyjnego Centrum Informacyjnego.(Klasyfikacja jest dokumentem źródłowym do ustalenia rodzaju i przeznaczenia pojazdu w przypadku, gdy nie jest to możliwe na podstawie przedstawionych do rejestracji pojazdu dokumentów lub gdy zastosowano w nich inną klasyfikację lub inne nazewnictwo[4]. Klasyfikację tą stanowi załącznik numer 4 tegoż rozporządzenia. W tabeli numer 1 ustawodawca wyraźnie określa rodzaje i podrodzaje pojazdów. Jak w piśmie jest stwierdzone jest to rodzaj pojazdu – przyczepa. Według klasyfikacji może to być przyczepa ciężarowa, rolnicza bądź specjalna. W dalszej kolejności przy rodzaju przyczepy ciężarowej jak i rolniczej występuje podgrupa – pojemnik[5], gdzie przy przeznaczeniu pojazdu ze względu na specjalizację, z wyjątkiem pojazdów specjalnych ów pojemnik występuje z przeznaczeniem asenizacyjnym. Ustawodawca wskazuje wyraźnie określenie, „z wyjątkiem pojazdów specjalnych” tak więc przyczepy asenizacyjnej nie można zaliczyć do grupy pojazdów specjalnych gdyż przeznaczenie tej grupy pojazdów określa wyraźnie tabela numer 3 rozporządzenia a co za tym idzie nie można jej również nazwać przyczepą specjalną. Biorąc pod uwagę powyższe należy stwierdzić, że przyczepa asenizacyjna w rozumieniu ustawy „Prawo o ruchu drogowym” jest przyczepą i podlega obowiązkowi rejestracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My jak kupowaliśmy beczkowóz i był brany na PROW to przyszło powiadomienie o nie dostarczeniu dowodu rejestracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

u nas zakład komunalny ma zarejestrowany beczkowóz a tak to nikt inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Muszą mieć zarejestrowany, bo przy świadczeniu usług wpisuje się numer wozu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

U mnie w okolicy zakład komunalny nie ma zarejestrowanej beczki a świadczy usługi rolnikom. u mnie w okolicy jeszcze nie widziałem beczki z rejestracją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian131091   
Gość damian131091

No u mnie też nikt niema zarejestrowanej. Słyszałem, że niby trzeba zarejestrować, nawet w mojim "POMOT"- cie jest miejsce na tablice, ale żeby rejestrować, to już głupota. A w okolicy niewidziałem ani jednej beczki zarejestrowanej, nawet u nas z gminy światczo usługi beczkowozem, ale i oni niemajo zarejestrowanej beczki. Ahhhh, ta biurokracja, tylko wymyślajo jakieś durne przepisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Generalnie wszelkie przyczepy pojemnościowe powinny być rejestrowane. Jednakże w komunalce można spotkać jedynie takie.

Myślę że jeśli policja się na kogoś uprze to mogła by to wykorzystać nawet do przyczepy samozbierającej, "beczki" i rozrzutnika

Ale jak wszyscy wiedzą to mało kto rejestruje bo nikt tego się nie czepia.

Przy moim rozrzutniku dziwiłem się po co podświetlenie na tablice rejestracyjną...

Trzeba by się spytać komendanta czy mandacik w razie zatrzymania się zapłaci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

Za rozrzutnik nie zapłacisz zadnego mandacika pod warunkiem że wieziesz na tym rozrzutniku to do czego jest przeznaczony, czyli obornik, rozrzutnik nie musi być rejestrowany i obejmuje go ubespieczenie OC ciągnika, tak samo przyczepa zbierająca, z beczkowozem jest ten problem, że jest to przyczepa ciężarowa rolnicza, podkategoria pojemnik do celów ascenizacyjnych a wszystkie przyczepy w kategorii pojemnik nie są przyczepami specjalistycznymi i muszą być rejestrowane bez wyjątku, beczkowóz należy do tej samej kategorii pojazdów co pojazdy komunalne, czyli śmieciarki i ascenizacyjne, a

jeśli ktoś będzie wiózł na rozrzutniku jakieś worki węgiel, czy deski i miałz djęty adapter to może mieć problem z poicją bo wykożystywany rozrzutnik jako przyczepa musi być rejestrowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj