Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case 856XL

33 odpowiedzi na ten temat

#1 Share szczupak26

szczupak26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 04 maj 2009 - 19:25

Case 856XL Witam wszystkich forumowiczów jestem tu nowy i chciałem się przywitać.

Niedawno kupiłem taką maszynę Case 856 xl z ładowaczem Emily 3 sekcyjnym mam go 1 tydzień i maszynka jest super bardzo mocny silnik 4T dotego duża wygodna i resorowana kabina kabina. Z chcęcią odpowiem na wasze pytania.

Drodzy forumowicze potrzebuje garstkę najważniejszych informacji tzn:
- ile wchodzi litrów oleju do silnika i najlepiej jakiego?
- jaki jest numer filtrów paliwa, oleju, hydrauliki, ewentualnie czy ktoś stosuje polskie zamienniki jeśli tak to jakie i proszę o numer seryjny,
-jakie lać oleje do skrzyni biegów tylnego i przedniego mostu i ile wchodzi tam oleju, niestety nieposiadam do niego instrukcji i dlatego takie szczegułowe pytania,
i jeszcze jedno pytanko czy olej hydrauliczni i do skrzyni biegó mają ten sam zbiornik czy tam są dwa oddzielne zbiorniki jeśli tak to gdzie jest wlew od jednego i drugiego.

pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz łukasz.
Case 856XL Ursus C360

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case 856XL Dzisiaj, 23:54
  •  

#2 Share Grzesiek

Grzesiek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 05 maj 2009 - 08:48

Case 856XL Gdzie kupiłeś ten ciągnik? bo mój kuzyn na takiego polował miał się zamienić, ale został sprzedany.Filtry to poszukaj w katalogach np. filtrona.

#3 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 05 maj 2009 - 08:53

Case 856XL Szczupak jaki masz model tego tura Emily TP?.Filtrów poszukaj tutaj.Podobny temat ;).
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#4 Share szczupak26

szczupak26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 05 maj 2009 - 09:10

Case 856XL Dzięki za szybka odpowiedz. Ciągnik kupiłem w okolicy Bełchatowa w Łódzkim a model turajest nieczytelny zdarta naklejka ale jak ktoś chcę podajenumer aukcji z allegro 608589363 znajdziesz sobie w archiwum tam masz foty tej maszynki. na żywo duzo lepiej wyglada zrobiłem muelektryke bo pare żeczy niedzialalo tzn:kierunki halogeny itp.ale sprzęt piękny i komfortowy.Nawet ma podnoszenie podnośniki załanczane z tylnego błotnika.
Case 856XL Ursus C360

#5 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 05 maj 2009 - 09:30

Case 856XL He to masz takiego tura Emily TP5 jak ja ja przy MF z tego tura będziesz zadowolony ma potężny udźwig.

#6 Share szczupak26

szczupak26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 05 maj 2009 - 09:56

Case 856XL Wiem doskonale ze ma potężny udzwig bo juz testowałem pełną łyżkę piachu lekko podnosi a łycha ma 2 metry szerokośći i bardzo przyjemny w obsłudze.
Pozrawiam.
Case 856XL Ursus C360

#7 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 05 maj 2009 - 10:01

Case 856XL Łyżka z piachem to jeszcze nic ja brałem nim świeżą karpę z klonu wyrwaną koparką jak podniosłem to wspomagania nie miałem i przód siadł i mało co się nie wywróciłem dopiero uczepiłem karpę na krótko i przewiozłem,planuje jakieś obciążenie zrobić na tylny TUZ.

#8 Share szczupak26

szczupak26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 05 maj 2009 - 10:13

Case 856XL Popieram masz racje niepowinno sie pracowac z turem bez przeciwwagi ponieważ łatwo można uszkodzic przedni napęd i przednia oś.
My z ojcem w wekend planujemy jakąś stalowa skrzynie pospawać a do środka wsypac piach, planujemy około 1 tony żeby całość ważyła.
Pozdrawiam.
Case 856XL Ursus C360

#9 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 05 maj 2009 - 10:17

Case 856XL Ja mam inny pomysł planuje beczkę po oleju 200l przewiercić i wstawić oś i zalać betonem albo jak mówisz u spawać skrzynię.Bez dwóch zdań lepiej zalać betonem.

#10 Share ARTUR05

ARTUR05

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 06 maj 2009 - 18:44

Case 856XL Witam może ci się przyda ci ten link bo ja sam mam case 856XL na pneumatyce:
http://www.bareco.co...ilters/un10.htm
oleju do silnika wchodzi ok.8.5 do 9L ja jeżdżę teraz na oleju FALCO 15W/40 ale w tym roku mam go zalać TURNUSEM.
Wlew od płynu hydraulicznego jest z tyłu, dokładnie na górze za taką blachą co są zamocowane przewody hydrauliczne.
Dobrze nie pamiętam, ale wlałem około 12L HYDROL L-HV68 i go odpaliłem żeby go przepompował. Przejechałem się a po chwili zgasiłem i sprawdziłem na miarce, dopiero dolewałem resztę. Jak byś mógł to podeślij fotkę swojego case'a. Wlew od skrzyni biegów prawdopodobnie jest pod podłogą (na środku) i trzeba wycinać otwór żeby tam sie dostać,ale tego jeszcze nie sprawdzałem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 06 maj 2009 - 22:31

Case 856XL Pojemności dla wersji 4x4:
silnik - 9,5 l
skrzynia - 39 l
hydraulika - 18 l
układ chłodzenia - 23 l

#12 Share szczupak26

szczupak26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 07 maj 2009 - 06:01

Case 856XL Dzięki za konkretną odpowiedz w wekend jak wrócę do domu to powymieniam w nim olej i filterki. Foty zrobie dopiero za tydzien bo niemam w tej chwili aparatu.

Pozdrawiam
Case 856XL Ursus C360

#13 Share szczupak26

szczupak26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 07 maj 2009 - 12:29

Case 856XL Kolego ARTUR05 mam pytanko jaki pług i inne maszyny nim ciągasz i na jakim biegu ja dopiero w wekend pierwszy test zrobie w agregacie 2,8m z wałkiem strunowym, narazie tylko turem pracowałem to powiem ci ze mocna bestia do tego potężny tur i komfortowa kabinka.
Zapomniałbym ile ci pali w orce itp.

Pozdrawiam.
Case 856XL Ursus C360

#14 Share ARTUR05

ARTUR05

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 07 maj 2009 - 19:42

Case 856XL Witam, co do agregata uprawowego 2.80m to on nawet nie będzie go czuł bo ja na wiosnę robiłem agregatem 3.2 aktywnym i robiłem na 2-ce szosowej przy obrotach od 1450 do 1650 bo więcej nie potrzebował bo miał wystarczającą moc przy tych obrotach. W zeszłym roku robiłem sąsiada agregatem ścierniskowym 3m unii bo on ma też case cvx130 i chciałem go sprawdzić. Nie wierzyli na wsi że on w ogóle go podniesie a co dopiero uciągnie. Jednak dawał radę, tylko chodził na początku 4-ką terenową to był zbyt wolny a moc była nie wykorzystana. Jak mu wrzuciłem 2 szosowę to szedł jak rakieta przy obrotach 1750 do 1950- dawałem mu tyle że miał włączony przedni napęnd bo miałem łyse opony z tyłu. W tym roku kupiłem nówki i zobaczę bez napędu jak on chodzi.Na zimę orałem 4x35cm też 2 szosową, a co do spalania to mu zalałem 75l ON i obrobiłem nim 6h przy pracach orkowych, agregacie i rozrzutniku i jeszcze zostało w zbiorniku trochę.
Jeszcze bym zapomniał w tym roku nakręce film jak nim robię w tym ścierniaku 3m po kukurydzy....

#15 Share szczupak26

szczupak26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 11 maj 2009 - 06:05

Case 856XL W sobotę robiłem testy i faktycznie z agregatem 2,8 m jeździłem 2 drogowa 1600 obr latał bez problemu.
Pozdrawiam.
Case 856XL Ursus C360

#16 Share barthez96

barthez96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sport

Napisany 11 maj 2009 - 15:30

Case 856XL Ja posiadam taki ciągnik.Maszyna super mocna i wygodna turbinka sobie ładnie gwiżdże niemiałem z nim większych problemów po za wymianą uchylanej szyby w drzwiach.Mój case robił kiedyś w sadzie w Holandii dlatego ma węższe opony i jest wogóle węższy od innych 856.Z którego roku jest ten twój Case ? bo mój z 83r :P pozdrawiam
D-358 DT-239 DT-436 IH

#17 Share szczupak26

szczupak26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 11 maj 2009 - 20:40

Case 856XL Mój jest z 88 roku a pierwsza rejestracja to 91.W sobotę robiłem przegląd i przeszedł bez problemu a wtym tygodniu go zarejestruje mam przetłumaczone dokumenty bo mój egzemplarz jest z Francji i nawet zrobiłem opinie rzeczoznawcy żeby nie jeżdzić 20 razy do wydziału komunikacji.Za tydzień dam foty to sobie obejrzysz a może nawet jakiś filmik nagram.

Pozdrawiam Łukasz.
Case 856XL Ursus C360

#18 Share szczupak26

szczupak26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 12 maj 2009 - 07:49

Case 856XL Niech chcę zakładać nowego wątku a więc pisze w tym potrzebuje informacji czy da się jakoś zmienić prędkość podnoszenia podnośnika bo wydaje mi się że wolno podnosi i denerwuje w polu jak dojerzdzasz do końca i trzeba podnieść, np: w C360 którego mam to szybciej podnosi???

Prosze o pomoc.
Case 856XL Ursus C360

#19 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 12 maj 2009 - 09:06

Case 856XL Możliwe że ma tak fabrycznie poszukaj może znajdziesz jakąś regulacje poszukaj w innych tematach o Case na pewno było wspominane o podnośniku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ARTUR05

ARTUR05

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 12 maj 2009 - 15:36

Case 856XL Mój jest z 92r.a z tym podnoszeniem to podnosi chwilę wcześniej to zanim dojedziesz do końca to już podnie się,ja tak robię i jest oki. a poprzyczniaka nie zmienia się, nie jest przez to większy.

Dodaj odpowiedź