Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rekord gryzie zboże

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share zymek

zymek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 04 maj 2009 - 22:35

Rekord gryzie zboże Też to rozwarzałem, ale nie znalazłem rzadnej dziury.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rekord gryzie zboże Dzisiaj, 21:24
  •  

#22 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 05 maj 2009 - 15:07

Rekord gryzie zboże spróbuj otworzyć bardziej sito ziarnowe, jak masz za mało otwarte to część wymłóconego ziarna, które praktycznie powinno przejść wraca na młocarnię

szczelina omłotowa może mieć zły stosunek "wlotu" do "wylotu" wtedy też mogą być cyrki, popuść klepisko w dół, i porównaj z instrukcją, może z na wlocie masz dobrze, ale z tyłu będzie za "ciasno"

#23 Share zymek

zymek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 05 maj 2009 - 21:25

Rekord gryzie zboże A jaki powinien być stosunek wlotu do wylotu szczeliny omłotowej?

#24 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 06 maj 2009 - 08:30

Rekord gryzie zboże W bizonie to jak pamiętam: wlot 17mm, wylot 4 mm.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#25 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 06 maj 2009 - 19:34

Rekord gryzie zboże U mnie jak srutował to obroty w dół i było dobrze. W jakim zakresie regulowałes obroty bo w ostatnie zniwa kosiłem pszenice na obrotach troche wiekszych niz rzepak(650 obr.). Wymłacanie klepiskiem a srutowanie obrotami, tak mnie uczyli i tak sie sprawdza bynajmniej u mnie.

#26 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 maj 2009 - 20:16

Rekord gryzie zboże Może przez zimę zasiedliły się szczury lub myszy i w czasie pracy ilość ziarna jest tak duża że nie zdążą go zjeść tylko nadgryzają co niektóre. ;)

#27 Share Tomek7G

Tomek7G

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Zainteresowania:Milan Per Sempre...

Napisany 06 maj 2009 - 20:34

Rekord gryzie zboże a może ktoś śrutownik zamontował...?
Ryk SW 400 + C360 + 2xD43 pełne pszenicy = Magia PRL

Sprzedam 2 redlice do Poznaniaka
Kontakt: PW/GG

#28 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 maj 2009 - 20:58

Rekord gryzie zboże Jest jeszcze taka opcja że na polu leżała jakas zagubiona po dożynkach sztuczna szczęka i kombajn ją złapał.Teraz leży sobie gdzieś w kombajnie i skutkiem wibracji bezlitośnie i namiętnie gryzie zboże. ;)

#29 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 10 maj 2009 - 19:25

Rekord gryzie zboże te ostatnie posty to nic nie wnosza do tematu.... po co w ogole takie glupoty pisac?
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 10 maj 2009 - 19:31

Rekord gryzie zboże Wlasnie !!!! dobrze gada polac mu :P :P Zmniejsz obroty pamietam w zniwa jak popuscilem klepisko to nic tylko jak zmniejszylem obroty przestalo srutowac :P
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#31 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 maj 2009 - 19:12

Rekord gryzie zboże

te ostatnie posty to nic nie wnosza do tematu.... po co w ogole takie glupoty pisac?

Za uszkodzenie zboża w 99,9% odpowiedzialny jest układ klepisko-bęben oraz jego prawidłowa regulacja i we wcześniejszych postach była o tym mowa.Jesli nie to to próbujemy wyjaśnić w jakiś sensowny sposób te 0,1 % innej możliwości.Ostatnie posty służyły do rozładowania napiętej atmosfery ,ale myśle że nikogo nie obraziły.A tak na poważnie to czasem można ,a nawet nalezy być trochę niepoważnym.

#32 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 12 maj 2009 - 15:00

Rekord gryzie zboże chlopak ma problem i oczekuje powaznej sugestii co to moze byc a tu ze myszy szczeki itp;p nieno nikogo nie obraziles ale to tak jak mowisz jest niepowazne;) pozdrawiam
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

#33 Share robert6330

robert6330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 19:10

Rekord gryzie zboże Taki sam miałem kiedyś problem B) . Wszystko sprawdziłem i miało być ok, a mianowicie masz zle ustawione śita. Gorne muszą być prawie do połowy otwarte, te poniżej-troszeczke bardziej przymknięte jak te wyżej :D

N :D iech zgadne-robił Ci połuwki a zboże był bardzo czyste

#34 Share michasko

michasko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 14 sierpień 2013 - 17:03

Rekord gryzie zboże Panowie strasznie gryzie mi zboże, zwłaszcza pszenice, zyto i pszenżyto...

Edytowany przez michasko, 14 sierpień 2013 - 17:04.

#35 Share Jacy1975

Jacy1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 09:04

Rekord gryzie zboże problem pewnie rozwiązany ale nikt z was nie pisało cepach co jakiś czas cepy powinny być "przeciągnięte " szlifierką kątową czyli grzbiety nie powinny być po przeciągane wtedy często następuje śrutowanie ziarna

#36 Share Agroastrolog

Agroastrolog

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 09:35

Rekord gryzie zboże Znaczny procent uszkodzeń ziarna pwstaje w miejscu styku łańcucha przenośnika ziarna z zębatkami, szczególnie dolną. Z tym trzeba się pogodzić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share Grzesiek12345

Grzesiek12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 16:00

Rekord gryzie zboże

mam podobny problem tylko że w bizonie bs też łupie ziarno i zmiejszenie obrotów młocarni pomaga tylko nie wiele myśle że problem jest waśnie ze szczeliną na wlocie i wylocie bo z tego co widać to były wymieniane uchwyty od klepiska i może są zle wyregulowane i tu moje pytanie czy strzelina w rekordzie i bs z110 są takie same i jak takie same to czy napewno wlot 17 wylot 4 z góry dzięki