tomcio64

Proxima Plus 85 czy Proxima Power

Polecane posty

tomcio64    0

Otóż zamierzam kupić ciągnik nie wiem który wybrać ponieważ nie za bardzo wiem czym one się różnią oprócz ceny oczywiście :)

waham się między proximą plus 85 a proximą power ( moc też w granicach 85Km- tylko zapomiałem jaki to model)

Ciągnik miał by służyć do: orki,agregatu - jednym słowem mówiąc był by to główny ciągnik na moim 25ha gospodarstwie. mam już proximę6421 i jestem z niej zadowolony. I proszę nie podawać że lepszy był by np. Nh czy JD ponieważ pod uwagę biorę te dwa modele. Aha poza proximką mam jeszcze c-330 i c-360 3P

Jeśli to nie problem to prosił bym o napisanie cen różnych dodatków takich jak np. klimatyzacja, lepsze siedzenie( chyba grammer) itp.

ziemie to głównie 4 i 5 klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Model proximy power to 85. Powerka powinna być lepsza, bo jest 13 cm dłuższa od plusa. Ma elektrohydrauliczny rewers. Siedzenie Grammer w proximie plus typu Maximo to wydatek 1700 zł, pneumatyk 2700 zł. Klima również w proxie plus 5990 zł myślę, że w powerce jest podobnie. Pamiętaj, że skrzynia 40 km/h w plusie kosztuje 3950 zł. Ceny brutto, stan na 12.02.09r. Mam nadzieję, że trochę pomogłem. Aha, Proxima Plus w podstawowej wersji to wydatek 126 390,00 zł, a Power 136 490,00 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio64    0

Tak dziękuję. Aha i takie pytanie czym się różni wzmacniacz momentu jednostopniowy od dwu-stopniowego. A i jeszcze jedno czy w proximie power ten przycisk od sprzęgła co jest na gałce zmiany biegów( taki że wciskam ten przycisk i nie muszę wciskać sprzęgła) to on jest w standardzie czy za dopłatą- chodzi o model proximy power85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

powinieneś wziąć Power , autorewers bardzo pomaga w pracy , i sprzęgło mokre jest dużo trwalsze . Ciągnika nie kupuje sie na rok , warto zainwestować w cos co będzie za 10 lat w dalszym ciągu świetnym , dość nowoczesnym ciągnikiem . Autorewers ma przyszłość , to naprawdę świetne rozwiązanie. A no i Power ma półbiegi (2) . Ja bym się nie wahał , o ile masz dość funduszy.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Jeżeli masz dość funduszy to weź sobie proxime power powinna być lepsza. Albo weź plusa to ci jeszcze zostanie na jakiś osprzęt do niej. Ja wybrałem plusa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio64    0

dzięki wielkie. Też bardziej skłaniam się w stronę power-ki. Nie wiem czy można w tym temacie ale napiszę a raczeja zapytam jaki najodpowiedniejszy był by pług to tej( przyszłej :)) power-ki85 zagonowy czy obrotowy?? pewnie jak obrotowy to 3 skibowy musiał by być i jakie są ceny takich płógów. Bo wiecie jak bym brał to i od razu pug bym zamówił jak by funduszy wystarczyło :).

dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Jak do Power to oczywiście obrót , bo w obrocie więcej nawracasz, a z autorewersem to robota będzie w takim pługu szła jak nie wiem co , a jak Plusa to lepiej zagona , bo bez autorewersu to się na męczysz przy uwrociach jak byś obrotem orał. Obrót to unia-grudziąc Ibis xxl 3 + , albo 4 obrot z zetora Junior Roto, bo tam skiby mniejsze i masa jest nie duża , ostatnio jak moją kubote odbierałem to koleś też brał kubote , tyle że 95 km , to własnie taki pług wzioł , i go na targach spotkałem , to mówił że juz dużo zaorał , i bardzo chwalił , kubota szła jak burza . To zetor też powinien z takim pójść , tylko ustawić szerokość na 35 cm / korpus i pedał w podłogę ;)


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj