Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiszonka z kukurydzy

601 odpowiedzi na ten temat

#121 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 15 kwiecień 2012 - 22:07

Kiszonka z kukurydzy U mnie znajomy kilka razy na koniec sieczkarnią wjeżdżał ale po niej było jeszcze gorzej, bo sieczkarnia przy wjeżdżaniu swoim ciężarem rozgarniała pryzmę i od tego jeszcze gorzej się psuła. W tym roku ugniatałem Zetorem 11441 z kompletem obciążenia + obciążnik 2,5t z tyłu oraz Valtra A95 z ładowaczem i jedna pryzma trochę się psuła bo folii po brzegach było zbyt mało a drugą teraz biorę i do tej pory zero pleśni ale tak ugnieciona jest że ciężko jest nabierać na taczkę.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiszonka z kukurydzy Dzisiaj, 05:45
  •  

#122 Share bubel500

bubel500

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:Sport (szczególnie Formuła 1, walki MMA), wszelkie nowinki techniczne, motoryzacja i oczywiście rolnictwo oraz wszystko co z nim związane - szczególnie produkcja mleka, rasy bydła mlecznego, uprawa kukurydzy, produkcja pasz.

Napisany 16 kwiecień 2012 - 10:26

Kiszonka z kukurydzy Witam.
U mnie co roku kosi kukurydzę firma. 2 zestawy - 10 tonowe rozrzutniki. Pole mam oddalone o 0,5 kilometra. Daję radę rozgarniać i ugniatać dwoma ciągnikami jeden z szuflą na ładowaczu, a drugi z szuflą od śniegu z tyłu. Kukurydzę mam w pryzmie, niczym nie polewam, nie stosuję zakiszaczy, gniotę różnie - kwadratowo i podłużnie :D . Przykrywam folią i przysypuję żwirem (żeby był równomierny nacisk na folię). Nie mam problemu z gniciem (nawet boki nie gniją). A co do wypowiedzi Bartka.. Moim zdaniem NIE jest to spowodowane słabym ugnieceniem. Jest to wina GŁOWNI KUKURYDZY. U mnie było to samo małe grudki (jak pięść), a gdy rozłamiesz to w środku jest zgniłe. Krowy zazwyczaj to zostawiają. Gdy QQ rośnie to można zauważyć na czubkach kolb takie okrągłe białe grzyby. To właśnie jest głownia, która powoduje częściowe gnicie w silosie czy pryzmie. Moja rada: zastosować przed siewem zaprawę VITAVAX 200 FS. Jest to środek grzybobójczy. Ja w tym roku też go zastosuję dodatkowo (ponieważ qq jest zaprawiana przed pakowaniem), ale później długo leży w workach i może coś tam "wyparować". Uff, trochę się rozpisałem ^^ , ale już kończę. Mam nadzieję że moja rada będzie przydatna.
Pozdrawiam. B)
Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

#123 Share tomek1996

tomek1996

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Lokalizacja:25 km od Łap, 20 km od Bielska Podlaskie, 45 km od Białegostoku
  • Zainteresowania:Sport, maszyny rolnicze, motoryzacja

Napisany 13 maj 2012 - 17:54

Kiszonka z kukurydzy U nas jest tak samo. Według mnie główną przyczyną jest naruszenie lub naderwanie przez ciągnik warstwy już wcześniej ugniecionej, a na jej miejsce nasypanie kolejnej.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 wrzesień 2012 - 13:33

Kiszonka z kukurydzy .

Edytowany przez peres100, 20 grudzień 2012 - 00:21.

#125 Share Adamcfc

Adamcfc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 13:44

Kiszonka z kukurydzy Myślę że tak mniej więcej około 10h lecz to trochę ruchomę bo nie wiem ile tego żytka będzie....a kolego nie myślałeś o przenżycie to według mnie troszkę lepsza opcja niż żyto...oczywiście przenżycie wysokopienym....

#126 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 wrzesień 2012 - 13:53

Kiszonka z kukurydzy zyta tyle samo co kukurydzy. to bedzie siane po sobie na tym samym polu. o przenzycie w sumie nie myslalem. chyba gdzies byl taki temat ile qq na ile bydla ale nie moglem znalesc.

#127 Share Adamcfc

Adamcfc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 14:03

Kiszonka z kukurydzy No to kolego myślę że to 10h kukurydzy i 10h poplonu powinno Ci starczyć dla takiej ekipy...a co do tego przenżyta to warto pomyślęć moim zdaniem jest znacznie lepsze...a masa taka sama...

#128 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 02 wrzesień 2012 - 14:35

Kiszonka z kukurydzy a sypał ktos z was mocznik na pryzme ?

#129 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 19:16

Kiszonka z kukurydzy mam zasiane pierwszy raz 1,7 ha kukurydzy , mam 20 sztuk bydła doradźcie jakie wymiary zrobić pryzmy albo może dwie ?? jakie ??? nie znam się na tym kompletnie ,

#130 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 wrzesień 2012 - 19:25

Kiszonka z kukurydzy masz zasiane 1,7 ha na 20 sztuk i myslisz ze ci starczy? chlopaki mi tu doradzaja zeby dla moich 40 zasiac 10 ha. mi tez sie wydaje ze to za duzo..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 19:50

Kiszonka z kukurydzy @kamis zrób taką pryzmę żeby folią 8m okryć bo szerszej nie nadążysz wybierać i będzie się psuła.

#132 Share Adamcfc

Adamcfc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 19:56

Kiszonka z kukurydzy Czy za dużo przekonasz się w trakcie myślę że nie w perspektywie całego roku takie 40 sztuk sporo zje,...a przeciesz planujesz dokupić 30 sztuk więc zapotrzebowanie jeszcze się zwiększy...1,7h na cały rok na 20? uważam że chcąc mieć QQ na cały rok trzeba by dużo innymi paszami nadrobić...

#133 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 02 wrzesień 2012 - 19:58

Kiszonka z kukurydzy

a sypał ktos z was mocznik na pryzme ?

Mocznik na pryzmę? Po co? I po co wydawać pieniądze na mocznik który tani nie jest. Lepiej pomyśl o zakiszaczu, ja kupiłem i taki drogi interes to nie jest, chyba że ktoś ma pryzmę na setki ton to i sumka niezła się uzbiera.
Co do ilości to jeżeli będziecie mieć profesjonalnie zrobiona pryzmę to nie bójcie się siać kukurydzy na zapas, dobra kiszonka nie będzie się psuć, a mając 40szt bydła to wybierać będzie się sporo.
U mnie niektórzy pryzmę sypią solą, ale czy to jest takie dobre? Ktoś próbował?
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#134 Share Adamcfc

Adamcfc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 20:15

Kiszonka z kukurydzy Podobno sypanie solą zapobiega psuciu ale nigdy nie próbowałem , ale zamiast sypać solą to lepiej staranie zrobić kopiec.

#135 Share button89

button89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 20:23

Kiszonka z kukurydzy Od 2 sezonów stosujemy ze znajomymi sól do posypywania pryzmy QQ. Dzięki temu jej psucie się podczas wybierania praktycznie nie występuje. Krowy pobierają kiszonkę bez różnicy.

#136 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 02 wrzesień 2012 - 20:37

Kiszonka z kukurydzy Bo tak Teoretycznie to hamuje rozwój grzybów, pleśni ale bakterii kwasu mlekowego też... i pochłania znaczne ilości wody. Ja kupiłem zakiszacz i zobaczę efekt.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#137 Share bies11kgr

bies11kgr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 03 wrzesień 2012 - 15:46

Kiszonka z kukurydzy no to jak tak przy okazji spytam się mam zamiar zrobić oborę na 40sztuk mlecznych i 15 cielaków możecie mi powiedzieć ile musiał bym wsiać qq ile balotów sianokiszonki i jakie najlepsze dodatki do codziennego podawania żarcia prosze o odpowieć bo chcę zobaczyć jaka to opłacalność

#138 Share supermichal13

supermichal13

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 117 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze Motoryzacja, rolnictwo, robienie filmów rolniczych.

Napisany 04 wrzesień 2012 - 13:28

Kiszonka z kukurydzy a ile trzeba kiszonki z kukurydzy na 10 sztuk bydła opasów
Zapraszam na kanał na YT http://www.youtube.c...13?feature=mhee

#139 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • Zainteresowania:Hodowla Krów,Byków,Macior i Tuczników

Napisany 04 wrzesień 2012 - 14:25

Kiszonka z kukurydzy żeby były ładne to byś z 2ha musiał zasiać...jak masz inną też pasze to 1,5ha wystarczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share supermichal13

supermichal13

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 117 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze Motoryzacja, rolnictwo, robienie filmów rolniczych.

Napisany 04 wrzesień 2012 - 20:30

Kiszonka z kukurydzy mi chodzi na cały rok tzn mam 8 sztuk opasów i 2 krowy i mam siano i kilka ton zborza
Zapraszam na kanał na YT http://www.youtube.c...13?feature=mhee