Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiszonka z kukurydzy

601 odpowiedzi na ten temat

#41 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 29 sierpień 2009 - 19:21

Kiszonka z kukurydzy Słuchaj a warto ci robić z tego kiszonkę? Z każdym co gadam to mi mówił że kiszonki z areału poniżej 1ha to kiszonki nie warto robić. A nie myślałeś jej wysuszyć? Sieczkę suchej QQ też zjedzą.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiszonka z kukurydzy Dzisiaj, 15:32
  •  

#42 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 29 sierpień 2009 - 20:50

Kiszonka z kukurydzy Albo jak masz pokazne kolby na tych 25a to wez skos ja wczesniej i zrób CCM :D
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#43 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 29 sierpień 2009 - 21:25

Kiszonka z kukurydzy Na 25 arów to ja wziąłbym na twoim miejscu od sąsiada kawałek starej folii i przykryłbym to starą bo nie warto kupować folię nową
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 20:50

Kiszonka z kukurydzy Ja pierwszą QQ jako miałem była z 24 arów. Wtedy ciał mi facet usługowo. Były 1,5 rzutnika i przyczepa. Na przykrycie to zwykła czarna folia budowlana. Innej nie stosuje.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#45 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 21:56

Kiszonka z kukurydzy I jak ładna wyszła? Dużo się zepsuło?
Zapraszam na swój profil

#46 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 21:58

Kiszonka z kukurydzy Niestety dużo ale to przez to ze przykryłem pęczkami słomy. NIGDY TEGO NIE RÓBCIE!!!!
gdyby nie ta słoma byłoby wszystko ok. Tam gdzie były dane opony było wszystko ok.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#47 Share Morpheus

Morpheus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Air Soft Guns

Napisany 31 sierpień 2009 - 13:23

Kiszonka z kukurydzy Kiszonke z qq to sie da zrobić z każdej ilośći! Ja w tamtym roku zakisiłem ok 1a kukurydzy i wyszła znakomicie bez żadnych preparatów itp. A dodam że qq nie była rewelacyjna, wysoka może na 150cm i cienka bo ją troche spaliłem opryskiem. A krowy dwie wtedy jadły jak najęte. W tym roku mam ok 10arów bez pryskania troche sie narobiłem żeby mi nie zarosła, a co najlepsze jak była już duża i w rzędach była zarośnięta to wziąłem kosiarke i przesiekłem bruzdy :) Krązam ją zwykła ręczną krązanką do trawy w tym roku przerobiłem ją żeby dało się podpiąć do WOM'u bo w tamtym to do silnika na pasie ale sie troche ślizgał jak dało sie dużo, więc teraz powinno iść. A z pola to nożycami na wóż i do domu i tam krązanie :)
Tak że qq jest wspaniała do zakiszania ważne żeby pod żadnym względem nie dostało siędo niej powietrze i woda, bo innaczej będzie zła. A po 6 tygodniach można ją otworzyć.

PS A co do pryzmy to na łące zebrałem tylko trawe i jest git. nie daje nic pod spód prosto na ziemie. A przykrywam folią malarską.

#48 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 31 sierpień 2009 - 13:38

Kiszonka z kukurydzy Folia malarska? :) Przecież ona się drze na lekkim wiaterku wiec jak przykrywasz to jest więcej dziur niż folii. Nie psuje ci się taka kiszonka?
Zapraszam na swój profil

#49 Share Morpheus

Morpheus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Air Soft Guns

Napisany 31 sierpień 2009 - 15:34

Kiszonka z kukurydzy Nie, bo nie mam aż takiej dużej pryzmy to ją na dwa razy składam. Ale tą co używałem zeszłego roku to była ze 2 razy grubsza niż taka zwykła malarska obecnie, ale była dziurawa w niektórych miejscach ale jak ją złożyłem to było git. ale teraz mam zamiar kupić ze 2-3 takich foli i bedzie git (tych zwykłych ciękich). Bo tamta stara jest już zdewastowana. A profesionalnej nie bede kupował bo droga. Do 10 arów to sie chyba nie opłaca, nie :)

@milanreal1 a z suchej kukurydzy da sie zrobić kiszonke czy cos? Bo jakoś tego nigdy nie próbowałem ani nie słyszałem.

#50 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 31 sierpień 2009 - 20:39

Kiszonka z kukurydzy Z ta sucha QQ nie chodziło mi o kiszonkę. Bo prawdopodobnie nie udała by się. Chodziło mi o to żeby ja skosić, wysuszyć, magazynować i ciąć na sieczkę. Jakieś 3-4 lata temu tak zrobiłem. Facet do którego byki odstawiam za dużo QQ na zielono posiał i kto byka mu odstawiał to dawał QQ. Pamiętam naciąłem tej QQ pełna dwukółkę. Dalej powiązałem ją w małe pęczki i postawiłem na rozrzutniku. A że październik był wtedy suchy to wyschła. Wyschniętą do stodoły i pamiętam ze do lutego ją skarmiałem.
Zapraszam na swój profil

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 31 sierpień 2009 - 23:12

Kiszonka z kukurydzy Siano z QQ. tego jeszcze nie było. Ciekawe jako to ma wartość odżywczo. Pomysł ciekawy ale nie zawsze łatwy do realizacji.

bullet_black.png

#52 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 01 wrzesień 2009 - 21:21

Kiszonka z kukurydzy U mnie było :) Wartość odżywcza z pewnością zbyt wysoka nie była ale byki nie narzekały. Z tej suchej QQ oberwałem kolby a ziarno przekazałem na śrutę ponieważ wcale ziarna nie trawiły.
Zapraszam na swój profil

#53 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 27 wrzesień 2010 - 16:26

Kiszonka z kukurydzy Przymierzam się już od dłuższego czasu posiac QQ na kiszonkę i chcem sie od was dowiedziec jak to wygląda u Was, jakie dajecie nawozy, kiedy i ile obornika, jakie opryski i kiedy itp.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#54 Share PatrykGY

PatrykGY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Zainteresowania:Fantastyka

Napisany 05 listopad 2010 - 20:44

Kiszonka z kukurydzy To tak:
nawóz dozowany z siewem:75 kg mocznika i 75 kg saletrzaku bądź wieloskładnikowy np polifoska super-fos :unsure:
Obornik najlepiej w poprzednim sezonie bo dopiero w 2 roku widać efekty :P
Oprysk najlepiej posiewnie od razu po zasianiu ;)na chwasty jedno i dwu liścienne ;[
Jeśli masz to wlej np 16 tys litrów gnojowicy :)
Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

#55 Share damian1992

damian1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, fotografia

Napisany 05 listopad 2010 - 20:57

Kiszonka z kukurydzy Ja w tym roku każdą działkę z kukurydzą miałem nawiezioną obornikiem, a nawozy to 2 metry polifoski i 1.5 mocznika, a z oprysków to coś od chwastów i odżywka nie pamiętam co dawaliśmy ale pryskane było 2 razy jak łodyga rozwineła już liście :P

Pod QQ dobrze jest też gęsto zlac pole gnojowicą i wymieszac to agregatem z ziemią zaraz po rozlaniu, w tym roku będziemy miec trochę gnojowicy to się spróbuje tym sposobem :unsure:
Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

#56 Share maciek031993

maciek031993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:długo by wymieniać...

Napisany 05 listopad 2010 - 21:10

Kiszonka z kukurydzy ja pok kuku wywożę zawsze obornik w ilości oko 50t/ha. Gnojowica jest ale nie na całości. w tym roku pod kuku mam zasianą gorczyce rolno środowiskową a inne lata to gorczyca była przyorywana z obornikiem na jesień.(w przyszłym roku będzie wywieziony obornik jesienią i zaorany wraz z gorczycą). Na wiosnę będzie pod nią dane oko 400kg polifoski 6 w dozownik i wysiane oko 200kg saletry przedsiewnie. Z reguły to sieje koniec kwietnia początek maja obsada to oko 80 tyś nasion na ha. Po siewie tak z dwa dni wszystko jest pryskane randapem w ilości oko 2l na ha później po 3-4 tyg idzie oko 150kg saletry a po 5-tyg pryskam odżywką . Czasem muszę jeszcze raz pryskać maistrem gdy randap nie zadziała.:unsure:

#57 Share arturs860

arturs860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 13:43

Kiszonka z kukurydzy ja sieje tak
jak nie było obornika to 200kg/ ha soli potasowej, jak był obornik to bez.przed siewem 200 kg/ha mocznikai podczas siewu 100kg/ha fosforanu amonu

#58 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 14:05

Kiszonka z kukurydzy Mam 4a ziemie ziemia jest zaczepiscie ciężka i związła nie ma tam suszy na niej, w tym roku mam zasiany poplon peluszka+gorczyca+samosiewy po mieszance zbożowej, nie moge zaorac tego na zime niestety;/ ale obornik tam przechodził w tym roku na wiosne, chcem dac obornik na wiosne jak tylko bede dał rady wjechac i zatalerzuje to konkretnie wszystko, poczekam potem az do maja zaorze uprawie ziemie dam gnojówki konkretnie bo jest troche tego mysle ze 20tysl styknie na ten hektar czy tam moze nieco wiecej, no i własnie chodiz mi o nawozenie głownie i jaką bardzo wczesna odmiane mi polecacie która sie nie boi chorób i bydlaczo rosnie.

#59 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 14:50

Kiszonka z kukurydzy A delaczego wczesna? Jeśli ma "bydlaczo" urosnąć to proponuje FAO min 240 i zależy czy ma urosnąć w zwyż czy w szerz :P? Jeśli może być FAO 260 i masz dobre gleby to np F58 z pioneera - wysoka, liściasta, duża kolba typu dent, silny stay green, bardzo strawna, jest to pierwsza odmiana w pionierze na kiszonkę - i dosyć popularna, ale też nie najtańsza, jeśli kupisz coś z pioneera to tylko nie siej zbyt gęsto - super wschody, 80 000 ziaren na ha w zupełności wystarczy na dobrze uprawionej glebie, jeśli ziemia ciężka w uprawie to może ciut więcej. Jeśli chcesz coś wcześniejszego to w Szepietowie w tym roku dosyć ładnie prezentowała się V43 też z PR - polecana na podlasie o FAO chyba 230 tylko lubią ją dziki :P . Napisz jakie dokładnie FAO, czy są dziki i czy zależy Ci na objętości czy na ziarnie to coś poradzę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 16:33

Kiszonka z kukurydzy Otórz dzików u mnie nie ma jedynie 4 sarny :P, natomiast nie wiem o co chodzi z tym FAO, tak jak pisalem nie wiem wogóle nic o uprawie QQ i chcem skorzystac z waszych doświadczeń, spostrzeżeń itp. Wiesz kolba to energia z tego co wiem, masa tez jest potrzebna, bardzo zależy mi na jakościowej paszy.
Wiesz ja nie wcześniej jak 5maja bede siał bo przymrozki i tak żeby do połowy września ją skosic, bo ozimina musi po tym poleciec.
W przyszłym roku po 1 skosie podsiewam wszystkie łąki, bo to już po tym sezonie stwierdziłem że to g***** a nie trawy. Też potrzebuje jakiś podpowiedzi odnośnie jakiej mieszanki, łąki są jedne organiczne, inne mineralne, podmokłe.