Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiszonka z kukurydzy

601 odpowiedzi na ten temat

#561 Share maciek1425

maciek1425

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 03 listopad 2015 - 16:07

Kiszonka z kukurydzy

odpowie mi ktoś  ? :unsure: :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiszonka z kukurydzy Dzisiaj, 09:34
  •  

#562 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 979 postów

Napisany 18 listopad 2015 - 10:31

Kiszonka z kukurydzy Jak tam parametry kk w tym roku?

#563 Share bambrzwlkp1

bambrzwlkp1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:Trzoda,bydlo, roślinki itd.

Napisany 31 grudzień 2015 - 19:35

Kiszonka z kukurydzy

Witam, Chcę  zasiać na 1ha kl4 miejscami 5,  kukurydzę na kiszonkę. Narazie: Wywieziony obornik 30t/h i zaorane,  mam zamiar siać siewnikiem poznaniakiem tak jak pisał wcześniej kolega co 3 rządki. I tu mam  pytanie:  jak zasiać tą qq ile kg na ha , jaki nawóz pod korzeń, jaki oprysk od chwastów; jakaś odzywka dolistna?  :huh:  :)  Będę wdzięczny za odp. :D

,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#564 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 01 styczeń 2016 - 12:36

Kiszonka z kukurydzy Szkoda twojego zachodu z sianiem poznaniakiem ptaki ci wybiorą...
Usługa siewu dobrym siewnikiem punktowym kosztuje 150 zł/ha biorąc pod uwagę ile trzeba zainwestować w 1ha (nasiona nawozy oprysk od chwastu) to cena zasiania jest znikoma a ile zaoszczędzisz na nasionach? Znając życie poznaniakiem wysiejesz dwa razy tyle ile powinno być albo co krok to parę sztuk w jednym miejscu a później wyrasta z tego patyk bez kolby...

#565 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Sporty walki

Napisany 01 styczeń 2016 - 18:23

Kiszonka z kukurydzy

zgadza sie,i zamiast taniej wychodzi potem 2 razy drożej,ponadto będą nierówne wschody,i wtedy problem z odżywianiem dolistnym,

#566 Share bambrzwlkp1

bambrzwlkp1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:Trzoda,bydlo, roślinki itd.

Napisany 01 styczeń 2016 - 22:09

Kiszonka z kukurydzy Tylko ciekawe czy by mi przyjechali zasiać 1ha w dwoch kawałkach.....
,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

#567 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1303 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 01 styczeń 2016 - 23:17

Kiszonka z kukurydzy No chyba nie powiesz, że w tak rozwiniętym rolniczo regionie jakim jest wlkp jest z tym problem.

#568 Share traktorowy

traktorowy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 14:37

Kiszonka z kukurydzy Czy mając te 30-35% suchej masy dajecie do pasz jakieś środki przeciwko mykotoksynom, czy nie ma potrzeby?

#569 Share reebok

reebok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Zainteresowania:żywienie bydła, trzody

Napisany 13 marzec 2016 - 12:03

Kiszonka z kukurydzy

Jeśli masz jakiś odpad, to dawaj zapobiegawczą dawkę (nie z górnego pułapu). Odrzucisz tylko to co widzisz gołym okiem, a mykotoksyny przenikają w głąb pryzmy. W kukurydzy zawsze są mykotoksyny według badań profesorów, najwięcej zearalenon. Poczytaj w google.

Edytowany przez reebok, 13 marzec 2016 - 12:04.

#570 Share Krzysztoffff

Krzysztoffff

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 10:24

Kiszonka z kukurydzy @traktorowy, ja to daje dla pewnosci po prostu. Selko toxo jest spoko bo daja zwroty z programu lojalnościowego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#571 Share Mariusz_5

Mariusz_5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 14:59

Kiszonka z kukurydzy

Czy 1.1 ha (4 klasa ziemi) kiszonki z kukurydzy wystarczy mi na cały rok dla 8 byczków w tej chwili mają po 2-3 miesiące, kiszonkę z kukurydzy dostawały by 2 razy dziennie a raz dziennie siano. Czy zasiać może 1.5 ha ? 

#572 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 15:54

Kiszonka z kukurydzy Przelicz sobie plon i czas przez jaki będziesz je karmił. Plon zielonej masy z hektara może wynosić od 40-80 ton. Byk może zjeść do 25 kg kiszonki.

#573 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 03:18

Kiszonka z kukurydzy Zasiej lepiej trochę więcej bo jak będzie susza to braknie i co później?
Na pryzmie się nie zepsuje;)

#574 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 21 lipiec 2016 - 12:17

Kiszonka z kukurydzy W innym temacie odnosnie kiszonki byla dyskusja jak przwiezc cala przyme z kukurydzy w inne miejsce, zeby jej nie zmarnowac. Robil juz ktos cos takiego?

#575 Share the1mati1

the1mati1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 386 postów

Napisany 04 wrzesień 2016 - 12:46

Kiszonka z kukurydzy

Sypiecie mocznik do pryzmy podczas ubijania qq? Ile dajecie mocznika na 1ha kukurydzy?

#576 Share beQ

beQ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 11 wrzesień 2016 - 23:13

Kiszonka z kukurydzy Drodzy forumowicze, Po rozlozeniu nowo zakupionej folii okazało się że ma ona dziurki takie ze palec wchodzi. Było ich mało na szerekosci 8m było 6dziurek i tak po całej długości co ok 1.2m. W dniu okladania (ten sam co cięcia) przykryta była dość cienka warstwa piachu (ok 1,5cm) po całej pryzmie. Po 2ch dniach zacząłem powoli dowozic piach z otwieranej pryzmy żyta o moje pytanie brzmi : czy może przez to się popsuć? Dodam że w 5-6dni po scieciu warstwa piachu już była wystarczająca.

#577 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 12 wrzesień 2016 - 06:03

Kiszonka z kukurydzy Na przyszłość takie badziewie oddaj z powrotem sprzedawcy. Powinieneś mieć też w zapasie taśmę do klejenia folii tak na wszelki wypadek. Raczej nie powinno się nic psuć jak dobrze zasypaleś te dziury. Niewykluczone, że małe plamki pleśni mogą się pojawić, ale powierzchownie.

#578 Share beQ

beQ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 12 wrzesień 2016 - 13:02

Kiszonka z kukurydzy Powiedziałem sprzedawcy do czego tej folii potrzebuje i dał mi taka. Niestety nie wziąłem paragonu, gdybym wziął to pewnie bym oddał. Polak mądry po szkodzie. Odnośnie tej taśmy to mówisz o takiej zwykłej taśmie klejacej przezroczystej np?
Co do pleśni to zdaje sobie sprawę że będzie ona w okolicach tych dziurek, ale nie powinna daleko się rozprzestrzenic, prawda?

Edytowany przez beQ, 12 wrzesień 2016 - 13:04.

#579 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 12 wrzesień 2016 - 16:28

Kiszonka z kukurydzy Jeśli się pojawi to powierzchownie w tej miękkiej wierzchniej warstwie. Są specjalne taśmy do klejenia bel czy folii pryzmowych. Kolory biały, zielony ok 12 cm szerokości. Cena ok 20 zł. Jak zapytasz w agromie, grene czy innym sklepie zaopatrzenia rolnictwa o taśmę do bel to powinno wiedzieć. Wpisz w google to pewnie coś znajdzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#580 Share Karol323

Karol323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:- KPK Kumurun Team - Forever xD
    - Rolnictwo i wszystko po troszku :)

Napisany 12 wrzesień 2016 - 18:18

Kiszonka z kukurydzy U nas w tamtym roku tak było że tato kupił folie, zakładamy na pryzme i patrze że jakieś przeswity ma na sobie a tata gada że to pewnie było źle złożone i to zgiecie takie odcisniete. Ale rozlozylismy całość i się położyłem pod folie A patrzę tutaj widać jak słońce świeci na tych " zgieciach" No to myślę zakleic ale jak pochodzilem do okola to było tego o wiele więcej więc ja folię z pryzmy i gadam jedz kup druga a miała być lepsza... tata zajechał powiedział o tej foli i kupił druga już dobrą A do tej przyjechał przedstawiciel wziął kawałek foli z tymi przeswitami i oddał resztę za darmo dla nas za to zdarzenie....
Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)