Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiszonka z kukurydzy

601 odpowiedzi na ten temat

#341 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 21:07

Kiszonka z kukurydzy krowa nie da odrazu więcej mleka tylko po upływie ok jednej doby więc jak dasz jej tą kukurydzę to krowa mleko odda dopiero przy kolejnych udojach a nie odrazu
Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiszonka z kukurydzy Dzisiaj, 09:12
  •  

#342 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 09 kwiecień 2013 - 22:20

Kiszonka z kukurydzy kiszonke + srute dawałem codziennie i było XX litrów mleka, od 4 dni dostaja sama śrutę i mają wiecej mleka O_o wiec nie kumam
sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

#343 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 19:40

Kiszonka z kukurydzy Taka sama ilość i skład śruty? Brak kiszonki z qq zastąpiłeś sianokiszonką, znaczy dostają teraz jej więcej?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#344 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 10 kwiecień 2013 - 21:55

Kiszonka z kukurydzy sianokiszonki nie daje tylko z QQ daje, sruty tyle samo
zastanawiam się, że moze z jakością kiszonki qq może być coś nie tak (oczywiście zepsutej nie daje)
sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

#345 Share Czterdziestolatek

Czterdziestolatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 20:52

Kiszonka z kukurydzy ja zazwyczaj ugniatam c-360 lub podobnym ale nieraz się zdarzały małe kawałeczki pleśni w środku pryzmy i sadzę że to było spowodowane słabym rozgarnięciem przed ugniataniem, przy ścianach też się u góry pryzmy też się psuje a jest to związane z dostępem powietrza na łączeniu foli z murem a na ścianie pleśń jest z powodu zbyt suchego muru(szczególnie od strony zachodniej) który wyciąga wilgoć z kiszonki (skutkuje polewanie muru wodą przed robieniem kiszonki) a co do wjazdu ciężkiego sprzętu na koniec ugniatania to kiszonka jeszcze pod kołami bardzo osiada i się rozszczelnia wierzchnia warstwa, ja tak miałem w zeszłym roku jak nakrywałem silos ładowarką z łyżką pełną ziemi to w miejscu wjazdu na silos przy murach jest duża część zepsutej kiszonki która podczas wjazdu przy okrywaniu odchodziła od muru-nadmieniam że ładowarką nie ubijam bo jest za wąski silos i na środku zostanie nie ugniecione

#346 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 08 sierpień 2013 - 18:32

Kiszonka z kukurydzy panowie mam mozliwosc kupna walca 3 tonowy samojezdny czy zda mi on egzamin do ubijania kiszonki ?

Marulek jakie masz krowy? hf ? czy jakis miszance

Edytowany przez marju12, 08 sierpień 2013 - 18:34.

#347 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 08 sierpień 2013 - 19:12

Kiszonka z kukurydzy czy da radę to wjechać na pryzmę? Czy nacisk na cm 2 będzie większy niż w jakimkolwiek ciągniku? Chyba raczej nie.

#348 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 08 sierpień 2013 - 21:51

Kiszonka z kukurydzy to taki walec http://otomoto.pl/dynapac-K177962.html wjedzie na pewno tylko czy wycisnie powietrze gdzies czytalem ze nie <_<

#349 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 19 sierpień 2013 - 13:32

Kiszonka z kukurydzy Panowie tniecie już QQ ? Ja zaczynam w środę bo schnie w oczach , ziarno jeszcze miękkie ale jak uschnie to ciężko będzie ubić.

#350 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 14:07

Kiszonka z kukurydzy U mnie w tym tygodniu też będziemy pewnie kosić ,ponieważ również schnie . Ziarno takie dosyć twarde ,odmiana gleit ,ale ogólnie słaba w tym roku kukurydza :unsure:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share Furios_pl

Furios_pl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 07:42

Kiszonka z kukurydzy mam pytanie odnośnie foli, kupiłem w tym roku czarno-biała i moje pytanie w stronę kiszonki czy odwrotnie?

#352 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 08:01

Kiszonka z kukurydzy Też mnie to zastanawia ,ponieważ folia jest tak nawinięta ,że przy rozwijaniu pasuje przykryć białą stroną od środka ,co znowu wydaje się nielogiczne . Biały kolor jest chyba po to by odbijać promienie słoneczne i żeby nie przykrywać ziemią . Taką odpowiedz uzyskałam też u sprzedawcy tychże foli .Tylko dlaczego w takim razie ,tak nawijają tą folie ,że trzeba ją odwracać ?

#353 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 02 wrzesień 2013 - 08:15

Kiszonka z kukurydzy W naszym rejonie też zaczynają kosić QQ bo dziki nieźle atakują, chociaż jest jeszcze zielona.
Na chłopski rozum sianokiszonkę z 3 pokosu zawija się ciemną folią właśnie po to żeby temperaturę podwyższyć w środku balota żeby lepiej przebiegał proces zakiszania. Myślę że z kukurydzą jest podobnie.
Zawsze okrywamy ciemniejszą stroną do góry, czy to zielona czy to czarna folia.

Edytowany przez lemysz1, 02 wrzesień 2013 - 08:19.

#354 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 wrzesień 2013 - 08:18

Kiszonka z kukurydzy Nie wszyscy przykrywają pryzmy kiszonki ziemią, część rolników folię dociąża oponami, a w takim przypadku to kolor ma znaczenie. @Meg5 sprzedawca dobrze Ci powiedział z tym odbijaniem promieni słonecznych.
Nie zawsze trzeba ją odwracać, a jak już, to chyba nie problem.

#355 Share zyga2905

zyga2905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, moto i takie tam :p ;)

Napisany 02 wrzesień 2013 - 09:09

Kiszonka z kukurydzy U mnie na dobrych ziemiach tez nie zaciekawa QQ, uszkodzona przez wode była, poprostu za duzo wiosna było... A czym kosicie i jakie stawki maja sieczkarnie? ja kosiłem jednorzędówką Potingera ale od paru lat najmuje sama sieczkarnie, jak u was sprawa wygląda? Podobno cały zestaw do skoszenia nając już nie jest tak drogo :P

#356 Share Lamborghinithebest

Lamborghinithebest

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 43 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 10:44

Kiszonka z kukurydzy My kosiliśmy w sobotę, kukurydza niestety nie widziała praktycznie od siewu większej ilości wody no i skutki widać na pryzmie :/ a jeśli chodzi o ceny koszenia to my zgodziliśmy się od rozrzutnika i kosztowało to nas jakieś 60zł od sztuki. A z tego co wiem to cena koszenia za hektar to jakieś 700zł może do delikatnej negocjacji przy większej ilości kukurydzy ;) jeszcze jeden usługodawca ma cennik im więcej rozrzutników nakosi tym taniej :D

#357 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 02 wrzesień 2013 - 13:47

Kiszonka z kukurydzy Drodzy użytkownicy , mam pytanko. Ile można przechowywać kiszonkę z qq zakładając ze jest świetnie ubita i zakonserwowana(dobrze okryta i zero dziur). Czy kiszonka z qq ma coś takiego jak termin do spożycia? :D :D :D haha

#358 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 13:53

Kiszonka z kukurydzy Kiedyś w TopAgrar przeczytałem, że najlepiej jest skarmiać kiszonkę z kukurydzy z poprzedniego roku. Taka kiszonka ulega maceracji i całkowitemu procesowi zakiszenia. Po otwarciu nie ma podobno problemu z powtórną fermentacją.

#359 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 02 wrzesień 2013 - 13:56

Kiszonka z kukurydzy A jeśli jakąś starszą? Mówimy o pryzmie która jest dobrze okryta ziemią czyli zabezpieczona też przed temperaturą z zewnątrz :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share leghorn leghorn

leghorn
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 wrzesień 2013 - 17:09

Kiszonka z kukurydzy Na ogół kiszonka starcza na cały rok ale jeśli coś zostanie to może być przechowywane 2-3 lata. U mnie stawka za ha 750 zł (koszenie), 1 godz. pracy ciągnikiem z dużą przyczepą 100 zł