pavlotal

Przedni most Zetora 6245 a 7245

Polecane posty

pavlotal    4

Witam. potrzebuje szybkiej a nawet natychmiastowej odpowiedzi. czy most przedni od zetora 6245 jest lzejszy i czyms sie rozni od mostu przedniego z zetora 7245. bo tak sie zasatnawiam na załozneniem do 7211 i znalzłem po dobrej cenie ale jest od 6245 i nie wiem czy bedzie pasował i czy on sie czym rozni. dziekuje za odp. pozdro


23.02.2008--->23.02.2010 -2 lata na AF

Zetor 7245 i Ursus c330 razem na 6ha ziemi ornej i 4 ha łąk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

W Zetorach 6245 montowane były dwa rodzaje przednich mostów napędowych, most lekki(rozpoznać go można po innym mocowaniu przednich kół, takim bardziej podobnym do współczesnych ciągników): http://www.agrofoto.pl/forum/Zetor-6245-image103002.html oraz most tzw. ciężki(posiada mocowanie felg bezpośrednio do tzw. gwiazd): http://www.agrofoto.pl/forum/Zetor-6245-image120188.html generalnie oba rodzaje mógłbyś założyć do 7211 ale jest jeden problem - czy Twój 7211 ma możliwość wyprowadzenia napędu do przystawki, albowiem wychodziły takie Zetory w których nie można było założyć przedniego napędu :) Z którego roku jest Twój Zetor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlotal    4

Akurat o to sie nie martwie Zetorek rocznik 89 :) . a jak juz zakładac to ktory lepszy ten ciezszy czy lzejszy?


23.02.2008--->23.02.2010 -2 lata na AF

Zetor 7245 i Ursus c330 razem na 6ha ziemi ornej i 4 ha łąk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227
czy Twój 7211 ma możliwość wyprowadzenia napędu do przystawki, albowiem wychodziły takie Zetory w których nie można było założyć przedniego napędu

wydaje mi sie ze wszystko jest do zrobienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No napewno cięższa wersja jest lepsza bo wytrzymalsza!!

 

@tommy66692 wiadome że wszystko jest do zrobienia ale czy jest to opłacalne??


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Ktoś wcześniej (dość dawno)radził by zakładać wersję lżejszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlotal    4

bo ja znalazłem wersje ciezsza. teraz tylko kwestia czy brac czy nie cena 7tys za komplet koła z oponami przystawka wała wajcha do zalaczania napedu. moim zdaniem opłacalne bo wiem co mam w swoim ciagniku tylko dokładm przod mam znajomego mechanika co grzebie w zetorach mowił ze da sie zrobic. teraz tylko pytanie brac czy nie.


23.02.2008--->23.02.2010 -2 lata na AF

Zetor 7245 i Ursus c330 razem na 6ha ziemi ornej i 4 ha łąk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Za 7 tysięcy to się opłaca, obejrzyj go dokładnie czy nie ma wycieków czy na wejściu wału nie ma jakiś nadmiernych luzów itd.

Pozostaje jeszcze pytanie o opony, jeżeli też są w dobrym stanie to na pewno się opłaca.

Szkoda że to nie lekki most, bo chętnie bym odkupił do swojego 5211 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Za 7 tys. były do kupienia ale bez kół.

Jak masz kase i okazje to możesz brać, i teżtroche potarguj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlotal    4

Opony sa w bardzo dobrym stanie prawie ze nowki. to musze tate zaczac naginac zeby brac ;) . a o wiele sie pogorszy komfort jazdy bo jednak mieki przod troche amoryzuje nierownosci a tu bedzie podskakiwał? wydaje mi sie ze cena jest dobra bo wszystko jest w koplecie i praktycznie opony nowe.


23.02.2008--->23.02.2010 -2 lata na AF

Zetor 7245 i Ursus c330 razem na 6ha ziemi ornej i 4 ha łąk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Komfortem się nie przejmuj . Z własnego doświadczenia widzę, że ciągnik bez 4x4 to nie ciągnik ;), zresztą założysz to zobaczysz czy warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlotal    4
Napisano (edytowany)

no tak ale jak juz załoze to bedzie po fakcie 7 tys pojdzie sie rabac. nie no napewno ciagnik bedzie o miał wiele wiecej mozliwosci z przodem. pogadam z tata i sie zobaczy ale mowicie ze za 7 tys warto brac?

Edytowano przez wsk125ccm
Cyt. poprzedniego posta.

23.02.2008--->23.02.2010 -2 lata na AF

Zetor 7245 i Ursus c330 razem na 6ha ziemi ornej i 4 ha łąk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Jeśli jednak nie będzie coś pasowało to sam też możesz sprzedać dalej ten przód.

Myślę że powinieneś mieć przede wszystkim ten sam rozmiar tylnych kół co zetor od którego wykręcono przód. Jeśli nie to byś musiał chyba inne koła dokupywać.

Przynajmniej tak mi się wydaje, bo wystarczy niedopasowanie napędu aby skrzynię biegów rozwalić lub cokolwiek innego.

Poprawcie jeśli się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlotal    4

Juz postanowione,w przyszłym tyg jedziemy po naped. Oczywiscie sprawdze jakie mial koła tamten zetor. Mam jeszcze pytanko czy zetor nie bedzie miał ciezej z przednim napedem? Chodzi mi o to ze jak powiedzmy pod gore wyjezdzał na 5 biegu czy przez to ze bedzie miał wieksze koła nie bedzie słabszy i bedzie trzeba redukowac, bo zetory z oryginalnym przednim napedem maja gdzies około 70km a 7211 ma 62km? To bedzie czuc spadek mocy czy nie a jezeli tak to duzo? pozdrawiam.


23.02.2008--->23.02.2010 -2 lata na AF

Zetor 7245 i Ursus c330 razem na 6ha ziemi ornej i 4 ha łąk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlotal    4
Napisano (edytowany)

Nie no bo myslałem ze jak bedzie miał wieksze koła do bedzie miał ciezej ale skoro nie no to ok:)

Edytowano przez wsk125ccm
Cyt. poprzedniego posta.

23.02.2008--->23.02.2010 -2 lata na AF

Zetor 7245 i Ursus c330 razem na 6ha ziemi ornej i 4 ha łąk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

w serii tych zetorów to każdy mógł mieć przedni napęd nawet 5245, a i przód będzie na sztywno ale za to będziesz miał większe koła masa nieznacznie wzrośnie więc będziesz mógł mieć mniej powietrza (ciśnienia) i amortyzacja jako taka będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

oczywiscie ze bedzie slabszy bo masa wzrosnie o 400 kg,duzo szersze przednie opony gorzej sie tocza.z wlasnego doswiadczenia wiem ze 3p z pelna beczka wjedzie na gorke a 6245 bez wloczonego napedu nie wjedzie a ma 10 km wiecej.a amortyzacja przedniej osi-sam sie przekonasz jak bedzie tanczyl po asfalcie.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlotal    4

A ile koni ma zetor 7245? no bo 7211 ma chyba 62 pisali czesto na forum.


23.02.2008--->23.02.2010 -2 lata na AF

Zetor 7245 i Ursus c330 razem na 6ha ziemi ornej i 4 ha łąk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227

nie cytuj poprzedniego posta!

7211 ma tyle samo co 7245 bo mają te same silniki, twoje teorie są wyssane z palca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlotal    4

Dobra ok nie bede sorki. Znaczy sie nie wyssane z palca tylko co patrze na jakies oferty to kazdy ma napisane 70km no ale prawda ze kazdy pisze wiecej zeby sprzedac. Dzieki bardzo za odpowiedz. Czyli powinien sobie poradzic z tym napedem?


23.02.2008--->23.02.2010 -2 lata na AF

Zetor 7245 i Ursus c330 razem na 6ha ziemi ornej i 4 ha łąk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227

sorki ale zadajesz głupie pytania, gdyby sobie nie radził to nie byłoby modelu 7245...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Da sobie radę doskonale, masz do niego fajny pług - zobaczysz jak będzie szedł 4x4 na pewno się nie rozczarujesz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin    3
Juz postanowione,w przyszłym tyg jedziemy po naped. Oczywiscie sprawdze jakie mial koła tamten zetor. Mam jeszcze pytanko czy zetor nie bedzie miał ciezej z przednim napedem? Chodzi mi o to ze jak powiedzmy pod gore wyjezdzał na 5 biegu czy przez to ze bedzie miał wieksze koła nie bedzie słabszy i bedzie trzeba redukowac, bo zetory z oryginalnym przednim napedem maja gdzies około 70km a 7211 ma 62km? To bedzie czuc spadek mocy czy nie a jezeli tak to duzo? pozdrawiam.

 

 

Witam czytam temat i przypomniał mi się mój mały eksperyment jeśli chodzi o to czy ciągnikowi ubędzie nieco mocy po dołożeniu lub załączeniu przedniego napędu. Jeśli chodzi o teorię to napewno załączenie lub tym bardziej dołożenie przedniego napędu zmniejszy nieco moc ciągnika. Ja zrobiłem kiedyś kilka prób ursusem 1614 podczas orki pod górkę. Obroty silnika takie żeby podszadł z pługiem pod górkę bez poroblemu. Potem próba z wyłączonym napędem i wtedy silnik się zdusił ( oczywiście zapobiegłem temu z racji dbałości o sprzęt ale tak by było bez jakiejkolwiek ingerencji) Teoretycznie po załączeniu przedniego napędu moc ciągnika spada ale jeżeli przyjąć takie zmienne jak poślizg kół, przyczepność, oraz wiele innych to praktyka pokazuje co innego. Dodam tylko ze próba była powtórzona trzy razy dla każdego rodzaju napędu dla miarodajnośći i wynik taki sam.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez torq1906
      Witam, posiadam Zetora 7211 i zastanawiam się nad dołożeniem mu przedniego napędu, to że się da to zrobić za mniejsze czy większe pieniądze to jasne tylko nurtuje mnie kwestie formalno-prawne a mianowicie jak to zrobić w taki sposób, żeby wszystko było zgodnie z literą prawa, żeby bez stresu można było się przemieszczać po drogach publicznych?
      Na chłopski rozum wydaje mi się, że żeby dało się tak zrobić to trzeba zastosować most i części z modelu 7245, czy mam rację?
      Czy może przejdzie też na częściach od innych ciągników czy np. samochodów jak Robur czy inne wynalazki?
      Czy ktoś się orientuje ile taka przyjemność mogłaby kosztować robiona przez fachowca, z całą papierologią itp.? 
      Zaznaczam, że sprzedaż tego i kupno 7245 nie wchodzi w grę bo szansa, że znajdę go w takim stanie jak ten który posiadam jest jak trafienie w totka. 
       
    • Przez Mateusz_105
      Dorabiał ktoś przedni napęd do Zetora 7211 jak to cenowo i gdzie można dostać orginalny napęd do Zetora, tylko dlatego chcę dorobić bo mam sprawdzony sprzęt a jak sprzedam tego i kupię coś z przodem to nie wiadomo co kupię.
    • Przez materrol
      Cześć,
      Planuje założyć przedni napęd do zetora 7211, jednakże zastanawiam się jaki. 
      1opcja:
      oryginalny używany napęd z zetora 7245
      2 opcja:
      cały napęd robiony przez z mostu ZiŁ, Robur itp. po generalnym remoncie.
      Która opcja byłaby lepsza? I jeszcze jedno, jak dobrać przystawkę i rozmiar przednich kół? Czy ktoś posiada przelicznik? Z tego co wiem to były montowane bodajże 4 rodzaje skrzyń. Posiada ktoś taki katalog gdzie to jest wszystko rozpisane?
      Dzięki za każdą radę!
       
    • Przez Staszek0509
      Witam. Szukam wałka atakującego wraz z kołem do przedniego napędu . Nr. na kole 4472 353 357 ZP 13:36. Nr katalogowy AL55434. Jeśli ktoś miałby taki używany proszę o kontakt. 
    • Przez Rafal_Zgierz
      Witam
      Mam taki problem z zetorem 7221, przy skręcie w lewo do oporu przy samym końcu zaczyna przeskakiwać i targać kołami przednimi ( w drugą stronę jest wszystko OK) co to może być proszę o jakąś podpowiedz. Dodam ze mam serwomechanizm.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj