Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką mieliście najpoważniejszą awarię w gospodarstwie?

172 odpowiedzi na ten temat

#41 Share kamil18fmr

kamil18fmr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 06 maj 2007 - 15:57

Jaką mieliście najpoważniejszą awarię w gospodarstwie? Zcięta półośka w Bizonie. Cały kombajn trzeba było zciągać z pola

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaką mieliście najpoważniejszą awarię w gospodarstwie? Dzisiaj, 03:57
  •  

#42 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 06 maj 2007 - 16:41

Jaką mieliście najpoważniejszą awarię w gospodarstwie? moze to nie była poważna awaria ale wygładało groźnie... kończe uprawiać pod kukurydze (nie duży kawałek więc nie odpinałem siewnika) podnoszę ruszam delikatnie zmieniam na 2 i nagle booooom całe cielsko aż zagrało wraz z ciągnikiem czułem jak go przechyliło trochę. hampel odwrót a tu zestaw leży na jednej stronie. urwała sie ośka od orczyka przy zwężeniu jak sie zakłada "jajko". nogi z waty przez pół godziny. na szczęście nic sie nie pokrzywiło spadły tylko miski od siewnika ( D7 ) zasłaniające aparaty.
all rights reserved

#43 Share samesilver

samesilver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 06 maj 2007 - 16:58

Jaką mieliście najpoważniejszą awarię w gospodarstwie? skręcałem kiedyś z sieczkarnią nh719 (dwa rzędy) i rozerwałem oponę od sama silvera 130.Mój tato jechał samem z 2 przyczepami obornika w pewnym momencie pękł bolec i w pierwszej przyczepie hamulce zadziałały a w drugiej już nie.Ucierpiała tylko pierwsza przyczepa która stanęła w poprzek drogi i miała połamane burty

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share aro

aro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 06 maj 2007 - 17:56

Jaką mieliście najpoważniejszą awarię w gospodarstwie? łożysko w skrzyni biegów w kombajnie(zbożowym)MF 240, trzeba było wyciągnąć całą skrzynie

#45 Share olwin

olwin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 12 maj 2007 - 13:23

Jaką mieliście najpoważniejszą awarię w gospodarstwie? 1. pekniety blok w jelczu (prawdopodobnie za duze mial obciazenie pod gorke :blink:)
2. drzewo na kabinie jelcza (podroz w wichure)
3. urwana talerzowka przy 45kmh (prawie wszytskie talerze do wyrzucenia)

#46 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 12 maj 2007 - 13:35

Jaką mieliście najpoważniejszą awarię w gospodarstwie? dla mnie najbardziej dotkliwą awaria była:
Pewnego razy miałem cały zbiornik mleka ok 5500l i niestety padł agregat, mleczarka nie dojechała, a servis przyjechał o kilka godzina za poźno
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#47 Share dudi

dudi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 12 maj 2007 - 14:55

Jaką mieliście najpoważniejszą awarię w gospodarstwie? U mnie najpowazniejsza awaria bylo pekniecie ursusa na pol, trzymal sia tylko srubom od mocowania kabiny(3x) oraz awaria regulatora obratow - i silnik wbychl az tloki wylecialy.a tak wogule to tego to bylo sporo-mam na mysli awari.

#48 Share ciagnikfan

ciagnikfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 21 maj 2007 - 15:30

Jaką mieliście najpoważniejszą awarię w gospodarstwie? U mnie w forttschricie zt 303 pompa wtryskowa się rozregulowała, wszedł na takie obroty że dziurę w bloku większą od pięści tłok wywalił. Jeszcze się wszystko zapaliło ale na szczęście była gaśnica. Cały silnik do remontu nowy wał, tłoki i blok trzeba było kupić.
...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

#49 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 21 maj 2007 - 15:51

Jaką mieliście najpoważniejszą awarię w gospodarstwie? U mnie pompa hydrauliczna od 4514 wysiadła- części plus robocizna- 4000 tys. zł :lol: .

#50 Share adrian

adrian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 28 maj 2007 - 13:19

Jaką mieliście najpoważniejszą awarię w gospodarstwie? to ja moge mówic o prawdziwym szczęciu bo u mnie najpoważniejszą awarią było pozginanie listewek w rozrzutniku ale to była dopiero robota!! 6 rano pierwszy rozrzutnik prawei pełny i trach!! trzeba było najpierw obornik wywalic recznie a później bawic sie w tym "złotym nawozie" :lol: ;) ale skonczyło sie na kilku spawach i wyprostowaniu listew

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share New

New

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 17 czerwiec 2007 - 20:48

Jaką mieliście najpoważniejszą awarię w gospodarstwie? U mnie w rozrzutniku polskim przełączyła się szybkość przesuwania!!!! Wpadł kamień jedno rzuciło go w tylnią szybę 912 zbiło i uderzyło w siedzenie :D Drugie złapały łopatki łańcuch i rwały żucały ......Masakara

#52 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 19 czerwiec 2007 - 08:55

Jaką mieliście najpoważniejszą awarię w gospodarstwie? u mnie cos byloz pompa do podnoszenia w C-360 i odrazu moj ujek zrobil skrzynie i wiem ze wyminial ten walek ktory napedza maszyny nie wiem jak to sie fachowo nazywa (ten co wystaje z tylu) i pekal lancuch od podajnika zboza w mercatorze i z pola zwozilismy do domu i co troxche przybijalismy na nowo i jeszcze w meratorze wpadl nam kamien ale nie wiem co wtedy poszlo wiem ze jakas blache dorabial moj wujek i zeby to wymienic trzeba bylo wlazic przez odbyt do kombajnu hehe
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

#53 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 19 czerwiec 2007 - 09:26

Jaką mieliście najpoważniejszą awarię w gospodarstwie? New ja miałem trochę niebezpieczniejsze zdażenie. Jak ładowałem obornik to ząb od wibeł przy cyklopie odpadł i nawet nie zauważyłem. Jak rozwoziłem tą gnojarkę to ten ząb wleciał do kabiny 355, otarł mi się o ucho i udeżył w przedni słupek od kabiny. W słupku spore wgniecenie było widać. Siostra to widziała. Masakra :D

#54 Share karpacki

karpacki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 19 czerwiec 2007 - 10:08

Jaką mieliście najpoważniejszą awarię w gospodarstwie? Raz jechalzem traktorem i mi nagle stanal. Nie wiedzialem co robic bo jeswzcze nigdy mi nie staje wiec zaczalem udezac go lopata... nie pomoglo. Zawolalem miejscowa gospodynie i ona wiedziala co zrobic. tera jak jade traktorem to juz mi nie staje

#55 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 19 czerwiec 2007 - 10:21

Jaką mieliście najpoważniejszą awarię w gospodarstwie? fajny post :D
traktor Ci stanal czy co? bo troche nie jasny ten post
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

#56 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 19 czerwiec 2007 - 13:21

Jaką mieliście najpoważniejszą awarię w gospodarstwie? no własnie, nic nie rozumiem hehe.

@kat
Bogu dziękować, że tylko tak to się skończyło

KS Falubaz

#57 Share krzysiekQ

krzysiekQ

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 21 czerwiec 2007 - 19:12

Jaką mieliście najpoważniejszą awarię w gospodarstwie? umnie blok przy starze pękł . JD komputer sie zawiesil i nic nie mozna bylo zrobic ani stanac ani na luz wyzucic i to moze smieszne jezdzilem nim dopuki paliwa nie braklo a musze powiedziec ze caly zbiornik mialem nalany 300 litrow wiec troche sobie pojezdzilem od godziny 14 do pol nocy jezdzilem :) :D :) :) :) :)

#58 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 21 czerwiec 2007 - 20:30

Jaką mieliście najpoważniejszą awarię w gospodarstwie? @KrzysiekQ to troche kosztowało cię te jeżdzenie tym bardziej że bez celu można powiedzieć....
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

#59 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 22 czerwiec 2007 - 20:50

Jaką mieliście najpoważniejszą awarię w gospodarstwie? U mnie najpoważniejsze to jak noże w forszajsie wyleciałey z bębna kanałem wyrzutowym podczas koszenia kuku i to 2x miałem tak :angry: Troche zeszło zanim doprowadziłem sprzęt do stanu używalności najgorsze jest to że w tamtym roku przed sezonem założyłem do bębna nowe dno z tarką i pokiereszowało go konkretnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share mix

mix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 28 czerwiec 2007 - 15:39

Jaką mieliście najpoważniejszą awarię w gospodarstwie? Kiedyś mojemu ojcu pękł na 3 kawałki wał korbowy w c360.
A mi i dziadkowi urwało się przednie koło w c360 podczas wyrywki drzew w lesie. Ponad 3km od domu :(