Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką mieliście najpoważniejszą awarię w gospodarstwie?

172 odpowiedzi na ten temat

#21 Share tomek665dt

tomek665dt

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 09 kwiecień 2007 - 20:24

Jaką mieliście najpoważniejszą awarię w gospodarstwie? heh a mi to sie podkałd muzyczny nawet podoba
niemiecki bo niemiecki ale całkiem całkiem... co wy myslicie? fajna muzyczka conie??:rolleyes:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaką mieliście najpoważniejszą awarię w gospodarstwie? Dzisiaj, 12:12
  •  

#22 Share Zetorek7711

Zetorek7711

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 10 kwiecień 2007 - 17:01

Jaką mieliście najpoważniejszą awarię w gospodarstwie? U sąsiada pekł wał u c355 a u mnie w 60 zablokowała sie zębatka od WOW-u i to na polu trzeba było zjechac i 1 dzien w plecy i jeszce w żniwa jehcał 330 ze zbożem przyczepą i mu bolec wyskoczył i przyczepa walneła w mój płot.Zboze to odkurzaczem potem zbierał :rolleyes:

#23 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 12 kwiecień 2007 - 20:15

Jaką mieliście najpoważniejszą awarię w gospodarstwie? Żadnych poważnych awarii ja akurat nie miałem, ale w Zetorze 2 razy musiałem robic podnośnik, a mam go od września.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share zlociutki3514

zlociutki3514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 12 kwiecień 2007 - 20:24

Jaką mieliście najpoważniejszą awarię w gospodarstwie? mój sąsiad podczas siewu cofał ciągnikiem, trochę się przeliczył i wpadł do głęboooookiego rowu! 60-tka nakryła się kapciami!!! Dosłownie! Wyglądało to naprawdę MASAKRYCZNIE!! ale jak go wyciągneli to tylko kabina się pokrzywiła, odpalił silnik, ten trochę podymił na niebiesko i dalej pojechał siać!! :rolleyes:

#25 Share snopek4

snopek4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 12 kwiecień 2007 - 21:30

Jaką mieliście najpoważniejszą awarię w gospodarstwie? u mnie w bizonie uwalilo jedno ramie z odrzutnika slomy i zrobilo dziure pod silnikiem nawet spora ale na czczescie nie uszkodzilo misy ufff
jak zbierali ziemie z pobocz to moj brat pojechal zetorem 5211 i przyczepka i chcial nawrucic na drodze prze rowie nagle przednie kolo sie urwalo,
w kombajnie do burakow (samorubczym) przy wysypywaniu kolo sie urwalo,
o tym ze puloski w kombajnie sie rwaly nie bede pisal,
raz kombajn chcial przygiac obore,
raz przyczepa sie odzczepila to ze skarpy leciala i dogory nogami wylondowala,
kumplowi lemiesz wlazl w kolo

#26 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 25 kwiecień 2007 - 16:04

Jaką mieliście najpoważniejszą awarię w gospodarstwie? Dobre też jest z 5.22 min jak można wiechać w sklep

Mojemu sąsiadowi spaliła sie stodoła a z nia zetor 7745 i c-330i tam pare maszyn
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#27 Share rotor69

rotor69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 26 kwiecień 2007 - 17:50

Jaką mieliście najpoważniejszą awarię w gospodarstwie? zapaliły się gumy pod pokrywką na akumulatorach w c-330 na ściernisku przy zwózce słomy. od tamtej pory nie zakładam.

#28 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 26 kwiecień 2007 - 20:37

Jaką mieliście najpoważniejszą awarię w gospodarstwie? to u nas był raz taki numer że kombajnista podczas koszenia rzepaku wpadł w koleiny na ściezkach przejadzowych - zgubił stół do rzepaku - przejechał po nim i rozdarł przednia oponę - o dziwo był trzeźwy :lol:
cały stół rzepakowy był do prostowania i jeszcze trzeba było klamry w hederze wspawać na nowo
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#29 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 02 maj 2007 - 17:48

Jaką mieliście najpoważniejszą awarię w gospodarstwie? urwał się cep w Z056, zatrzymał się na na połowie długości klawiszy... dwa dni postoju.
all rights reserved

#30 Share g_eorge

g_eorge

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 02 maj 2007 - 18:39

Jaką mieliście najpoważniejszą awarię w gospodarstwie? W moim T-25 kilka lat temu w żniwa wał korbowy się urwał. Sąsiad w zeszłym roku podczas ugniatania kukurydzy przewrócił się MTZ-em wyglądało to tragicznie na dwa ciągniki musieliśmy go podnosić ale na szczęście skończyło się tylko na ułamanym lusterku i pogiętym błotniku. Temu samemu sąsiadowi w żniwa zapaliły się plewy na silniku na szczęście w pore zauwarzył i ugasił ale stacha miał co nie miara.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 02 maj 2007 - 20:14

Jaką mieliście najpoważniejszą awarię w gospodarstwie? w mf 3060 padla skrzynia biegow. 2 tygodnie postoju zanim czesci sciagneli

#32 Share Vektor

Vektor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, informatyka, mechanika.

Napisany 02 maj 2007 - 20:33

Jaką mieliście najpoważniejszą awarię w gospodarstwie? U mnie dla ojca wypadła przednia oś w C-360 i blok pękł ale to było dawno ja tego nie pamiętam, a z tego co pamiętam to pojechał na pole ok. 2 kilometry z zaciągniętym ręcznym w MTZ 82 i się zaczeło nieźle dymić ale spuścił ręczny i dalej w drogę :lol: ;)
:)

#33 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 02 maj 2007 - 20:38

Jaką mieliście najpoważniejszą awarię w gospodarstwie? U mnie ostatnio krowa rozwaliły płytkę elektroniczną przy stacji paszowej która odczytuje z respondera numer krowy, daje informacje do PC-ta i uruchamia silniki zadające pasze. Koszt nowej 6 tys :lol: . Na szczęście udało sie naprawić za 700. Uff ;) No i obudowa oryginalna 300 zł :)

W 912 urwało się śmigło przy chłodnicy i rozpruło ją, kosztów naprawy nie pamiętam ;)

#34 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 02 maj 2007 - 20:42

Jaką mieliście najpoważniejszą awarię w gospodarstwie? Najbardziej w pamięci to utkwiło mi jak od Bizona heder na polu został (w jednym roku 2 razy).
914 przewruciło się na bok do takiego rowu że nie było ciągnika widać.
Anną jak ojciec kamień zachaczył to cały bęben z lemieszami i tymi blachami co to wszystko trzymają znalazł się pod osią. 3 dni prostowania.
W bizonie jeden cep się urwał i cały kosz rozwalił, przy czym zaczął się jeszcze lekko palić.
Masa tego była, długo by pisać

#35 Share pawoo86

pawoo86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 02 maj 2007 - 20:51

Jaką mieliście najpoważniejszą awarię w gospodarstwie? Sąsiad jechał bizonem przez granicę dość szybko bo miał trochę procentów w głowie i tylna oś została za bizonem.

#36 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 02 maj 2007 - 20:56

Jaką mieliście najpoważniejszą awarię w gospodarstwie? nam sie urwała przednia oś w c360 w czasie prasowania :lol: 2km od domu i ciśgneliśmy potem cały zestaw cały czas przez droge szybkiego ruchu c330 miała wtedy co robić ;)

#37 Share wojna

wojna

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, technika rolnicza, rolnictwo, sport

Napisany 02 maj 2007 - 21:44

Jaką mieliście najpoważniejszą awarię w gospodarstwie? kilka lat temu miałem poważny pożar rekorda- na trzy gaśnice jakie miałem zadziałała jedna (wszystkie były po przeglądzie) żeby go ugasić spuszczałem nawet wodę z chłodnicy i nosiłem ziemię z pobliskich kartofli w koszulce- płomienie biły na dwa metry w górę; :lol: temperatura była tak wysoka że stopiło się nawet turbo i żeby tego było mało chłodnica oleju się przepaliła a wypływający z niej olej tylko podsycał płomienie;
naprawa kosztowała ładnych parę tysięcy- cały osprzęt silnika i instalacja elektryczna do wymiany;( strat wynikających z kilkudniowego przestoju nikt nie zliczy; siwych włosów które przybyły po tym zdarzeniu również- dodam że kombajnik miał wtedy 6lat i nie był ubezpieczony)
po tym pożarze ojciec powiedział że nie chce mieć więcej na placu bizona

P.S.
wszystkich posiadaczy rekordów zaciekawi zapewne przyczyna pożaru: spowodował go przewód lączący filtr powietrza z kolektorem- jest on w środku zbrojony spiralą z drutu- przewód ten jest tak usytuowany że dotyka alternatora, gdy przetarłą się gumowa izolacja drut ten zrobił z alternatorem zwarcie i stał się spiralą grzejną- jak w piekarniku- rozgrzał się do czerwoności i nawet po zgaszeniu silnika był ciągle rozgrzany- aby ugasić kombajn musiałem wyrwać przewód od akumulatora dopiero to przerwało nagrzewanie się tego drutu (nie było innego sposobu bo od temperatury się nawet główny wyłącznik prądu stopił)

#38 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 03 maj 2007 - 21:30

Jaką mieliście najpoważniejszą awarię w gospodarstwie? u nas wymienialiśmy skr zynie przy forstchricie (czy jakos tam)
przyczepa nam kidyś wpadła do rowu ze zbożem
mojemy sąsiadowi w ogródek przed domem przyczepka od samochodu wjechała
wymieniałem a ośki przy bozonie suprze
kiedyś pług mi sie odpiął na polu
sprasowałem kiedyś kurę prasą kostkującą :lol: i 2 bałdy wyrzuciłem bo czerwone i w piórach ;)

#39 Share stasio1

stasio1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 03 maj 2007 - 21:34

Jaką mieliście najpoważniejszą awarię w gospodarstwie? U mnie poważną awarią było ... http://www.agrofoto....t...i&img=15480

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share yogi

yogi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 03 maj 2007 - 21:51

Jaką mieliście najpoważniejszą awarię w gospodarstwie? mojenu sąsiadowi ostatnio poszedł w c330 wał na pół a on tylko sobie trukaweczki obsypywał jednorzendowym końskim obsypnikiem :lol: a mi sie na drodze podczas transportu 4 metrowy agregat zaczołrozkładac ;) ktos zapomniał zabezpieczyc!!!