Matey

Jaką mieliście najpoważniejszą awarię w gospodarstwie?

Polecane posty

New    0

U mnie w rozrzutniku polskim przełączyła się szybkość przesuwania!!!! Wpadł kamień jedno rzuciło go w tylnią szybę 912 zbiło i uderzyło w siedzenie :D Drugie złapały łopatki łańcuch i rwały żucały ......Masakara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

u mnie cos byloz pompa do podnoszenia w C-360 i odrazu moj ujek zrobil skrzynie i wiem ze wyminial ten walek ktory napedza maszyny nie wiem jak to sie fachowo nazywa (ten co wystaje z tylu) i pekal lancuch od podajnika zboza w mercatorze i z pola zwozilismy do domu i co troxche przybijalismy na nowo i jeszcze w meratorze wpadl nam kamien ale nie wiem co wtedy poszlo wiem ze jakas blache dorabial moj wujek i zeby to wymienic trzeba bylo wlazic przez odbyt do kombajnu hehe


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

New ja miałem trochę niebezpieczniejsze zdażenie. Jak ładowałem obornik to ząb od wibeł przy cyklopie odpadł i nawet nie zauważyłem. Jak rozwoziłem tą gnojarkę to ten ząb wleciał do kabiny 355, otarł mi się o ucho i udeżył w przedni słupek od kabiny. W słupku spore wgniecenie było widać. Siostra to widziała. Masakra :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karpacki    0

Raz jechalzem traktorem i mi nagle stanal. Nie wiedzialem co robic bo jeswzcze nigdy mi nie staje wiec zaczalem udezac go lopata... nie pomoglo. Zawolalem miejscowa gospodynie i ona wiedziala co zrobic. tera jak jade traktorem to juz mi nie staje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

fajny post :D

traktor Ci stanal czy co? bo troche nie jasny ten post


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

no własnie, nic nie rozumiem hehe.

 

@kat

Bogu dziękować, że tylko tak to się skończyło


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekQ    9

umnie blok przy starze pękł . JD komputer sie zawiesil i nic nie mozna bylo zrobic ani stanac ani na luz wyzucic i to moze smieszne jezdzilem nim dopuki paliwa nie braklo a musze powiedziec ze caly zbiornik mialem nalany 300 litrow wiec troche sobie pojezdzilem od godziny 14 do pol nocy jezdzilem :):D:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

U mnie najpoważniejsze to jak noże w forszajsie wyleciałey z bębna kanałem wyrzutowym podczas koszenia kuku i to 2x miałem tak :angry: Troche zeszło zanim doprowadziłem sprzęt do stanu używalności najgorsze jest to że w tamtym roku przed sezonem założyłem do bębna nowe dno z tarką i pokiereszowało go konkretnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

Kiedyś mojemu ojcu pękł na 3 kawałki wał korbowy w c360.

A mi i dziadkowi urwało się przednie koło w c360 podczas wyrywki drzew w lesie. Ponad 3km od domu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karuś    5

Brak dostawy wody przez 2 godziny spowodował, że cały osad z rur został przemyty na koniec (akutat moje gospodarstwo). Jak wznowiono dostawę to wszystkie smoczki się pozapychały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

U nas na końcu wsi jest hydrant i przez niego odpowietrzany jest rurociąg (co nie zdarza się często) po znowieniu dostawy wody ^_^ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karuś    5

Dzisiaj w ładowarce zmieszał mi się olej z hydrauliki jezdnej z tym z roboczej. Prawdopodobnie jakaś uszczelka pękła wewnątrz pompy lub jakiś zaworek ze sprężynką. 40 litrów oleju po 14 zł/l poszło się j.... W poniedziałek na serwis w garażu i do roboty, bo sprzęt potrzebny prawie codziennie. Dobrze, że teraz, a nie jak by była robota (wywalanie gnoju).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6340    1
Kiedyś mojemu ojcu pękł na 3 kawałki wał korbowy w c360.

A mi i dziadkowi urwało się przednie koło w c360 podczas wyrywki drzew w lesie. Ponad 3km od domu :(

 

 

hehe to tez mialem / mlotek na oske i heja do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saymon    0

Niewiem czy to można uznać za awarię to jest raczej prawie awaria. Kiedyś robiłem ognisko i chciałem sobie trochę słomy przywieźć 360, było to na wiosnę a ciągnik nie był i tylko woda była spuszczona a korek leżał na silniku zamiast na siedzeniu przec co wody nie wlałem a potem brat wziął ciągnik i pojechał z kultywatorem kamienie wyrywać jak wrócił to dopiero przypomniało się nam o wodzie, ale na szczęście nic się nie stało tylko lipa była ;/

 

P.S silnik był dopiero po remoncie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maQ    2

Z lat mojej młodości to pamiętam iż w czasie belowania słomy od ursusa c360 odpadło przednie koło

jeszcze kombajn do ziemniaków anna się wywrócił, ale to u sąsiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

mi sie przedwczoraj znowu zapalila instalacja w zetorze,

spalilo sie:

alternator,

pol wiazki kabli pod deska,

przelacznik 12/24

rozrusznik :(

jak nie urok to sraczka, na szczescie juz naprawione


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc1    2
Niewiem czy to można uznać za awarię to jest raczej prawie awaria. Kiedyś robiłem ognisko i chciałem sobie trochę słomy przywieźć 360, było to na wiosnę a ciągnik nie był i tylko woda była spuszczona a korek leżał na silniku zamiast na siedzeniu przec co wody nie wlałem a potem brat wziął ciągnik i pojechał z kultywatorem kamienie wyrywać jak wrócił to dopiero przypomniało się nam o wodzie, ale na szczęście nic się nie stało tylko lipa była ;/

 

P.S silnik był dopiero po remoncie

 

 

 

ja tez tak miałem tylko mi ciagnik zgasł i wtedy zajrzalem do chłodnicy i okazało się że nie było wody, ale to dziwne ze ciągnik ci nie zgasł bez wody ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
ja tez tak miałem tylko mi ciagnik zgasł i wtedy zajrzalem do chłodnicy i okazało się że nie było wody, ale to dziwne ze ciągnik ci nie zgasł bez wody ?

kiedy mial mu zgasnac?? przeciez 2 cale przyczepe nie przywiozl

 

ja jak mam go zima przestawic albo wokol gospodarstwa cos zrobic to nie leje wody

 

 

moj c-360 tej zimy byl raz zamrozony (pekl blok) a nawiosne ugotowany :(

 

jeszcze nie jedna c-360 by z moja nie wytrzymala (pod wieloma wzgledami) :):)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

a czemu mialby zgasnac? chyba jak juz by byl totalnie zatarty, a to nie tak szybko przy normalnej jezdzie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetortoja    1

Kiedyś 80-tką z krewnym który kierował, przewróciliśmy się z pryzmy. Tak 3m do tylu i czekałby na nas opryskiwacz i byłoby po nas. A tak to zgniecione lewe drzwi i słuczona szyba. Raz gdy była wichura, otwierałem drzwi zetorka i bummmm poleciały dzwi na ziemię....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja wydachowałem w rowie 330 z siewnikiem bo jechałem ulica po deszczu i mnie tir wyprzedzał złapałem pobocza i mnie sciagneło ale wyskoczyłem szyba sie potłukła w 330 i koło w siewniku zósemkowało.


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Mi w c360 wysiadł tylny napęd (nie wiem jak to dokładnie mówię w mojej wiosce chyba satelita)

Było to w tym roku akurat na wiosnę jak trzeba było robić w polu to się popsuł :(


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj