Matey

Jaką mieliście najpoważniejszą awarię w gospodarstwie?

Polecane posty

Matey    895

W tym temacie proszę o opisywanie awarii które miały miejsce u was w gospodarstwie lub u sąsiadów. U mnie jedną z poważniejszych było pękniecie wału w C-355 :angry: oraz kilka razy spadła paka z przyczepy. Pozdrawiam :rolleyes:


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys123    21

W T25 pękły pierścienie i cylinder, tłok do wymiany. Kiedyś mi się kultywator połamał. A u sąsiada w czwartek przyczepa z kiszonką zjechała do rowu, normalnie 360 i 385 miały ciężko to wyciągnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Samo jak on to zrobił ? :rolleyes: Wpadła pod pociąg?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

skrzynia biegów w mtz 82


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

pan czesiek kiedys nawalony jak meserszmit przewrocil przyczepe sarnat, zaczep sie pokrzywil, silownik sie porozrywal i podloga z burtami sie powyginala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

w sasiedniej wiosce zwzięty rolnik przy czasie kupił pudełko papieru sciernego i zrobił c360 szlif wału, teraz 60tka nie da rady wichra pog górke wciągnac... :rolleyes: awaria na jego życzenie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

ursus 5314,pęknięty przewód powietrzny między filtrem a kolektorem ssącym.silnik jest słaby i bierze duużo oleju, koszt naprawy około 3 tyś,włsnie szukam wolnego czsu,tak aby maszyna nie była potrzebna min przez tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

Kilka lat temu w czasie sezonu silnik w Bizonie kopyto wystawił... to chyba była najgorsza i najbardziej nerwowa awaria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xsango   
Gość xsango

Skrzynia w c-330m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

912 z plugiem 4 skibowym cofalem wzdluz zarosnietej skarpy obsunela sie i wpadlem traktorem do wisly ale udalo sie wyciagnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel    4

w czasie orki pękl mi tłok w c385 troche biedy narobił ale po 24 godzinach już dalej orałem :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

o tez sobie przypomnialem u mnie w same tez pekl tlok i to chyba dopiero 2 sezon pracowal, chodzil wtedy z 2 rzedowym stollem, stal cala zime, dopiero w lutym czesci przyszly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

u mnie w jednozedowym stollu jesienia sprzeglo w pronarze poszlo, bardzo duzy strach czyszczarka za 2 dni a tu jeszcze 2,5ha (tylko poprzecze odkopane) noi c-360 do stolla ( od godziny 10 do 16 wykopalem ponad 1 ha) na drugi dzien ojciec juz pronara zrobil i duza ulga;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Aha, no i jeszcze zapomniałem. Wioske dalej koleś ma 200ha i jednego bizona. W ciągu jednego sezonu zatarł 3 razy silnik. Zapomniał zakręcić kurka oleju pod spodem... Dobrze, że ma brata co mu pomagał :rolleyes:


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak dla mnie to najlepszy jest osioł z 6 minuty :rolleyes: . Chyba troche mu przód podniosło :blink: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek665dt    0

heh a mi to sie podkałd muzyczny nawet podoba

niemiecki bo niemiecki ale całkiem całkiem... co wy myslicie? fajna muzyczka conie??:rolleyes:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetorek7711    0

U sąsiada pekł wał u c355 a u mnie w 60 zablokowała sie zębatka od WOW-u i to na polu trzeba było zjechac i 1 dzien w plecy i jeszce w żniwa jehcał 330 ze zbożem przyczepą i mu bolec wyskoczył i przyczepa walneła w mój płot.Zboze to odkurzaczem potem zbierał :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Żadnych poważnych awarii ja akurat nie miałem, ale w Zetorze 2 razy musiałem robic podnośnik, a mam go od września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mój sąsiad podczas siewu cofał ciągnikiem, trochę się przeliczył i wpadł do głęboooookiego rowu! 60-tka nakryła się kapciami!!! Dosłownie! Wyglądało to naprawdę MASAKRYCZNIE!! ale jak go wyciągneli to tylko kabina się pokrzywiła, odpalił silnik, ten trochę podymił na niebiesko i dalej pojechał siać!! :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek4    4

u mnie w bizonie uwalilo jedno ramie z odrzutnika slomy i zrobilo dziure pod silnikiem nawet spora ale na czczescie nie uszkodzilo misy ufff

jak zbierali ziemie z pobocz to moj brat pojechal zetorem 5211 i przyczepka i chcial nawrucic na drodze prze rowie nagle przednie kolo sie urwalo,

w kombajnie do burakow (samorubczym) przy wysypywaniu kolo sie urwalo,

o tym ze puloski w kombajnie sie rwaly nie bede pisal,

raz kombajn chcial przygiac obore,

raz przyczepa sie odzczepila to ze skarpy leciala i dogory nogami wylondowala,

kumplowi lemiesz wlazl w kolo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj